Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün

Valencia Havalimanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Valencia Havalimanı
+34 (91) 321 10 00
Carretera Del Aeropuerto, S/N, 46940 Manises, Valencia, İspanya
Merkeze Uzaklık: 8 KM

Valencia Havalimanı

Manises Havalimanı olarak da bilinen Valensiya Havalimanı, yolcu sayısı bakımından en yoğun onuncu, bölgede Alicante'den sonra ikinci en yoğun havalimanıdır. Manises'te, Valencia şehrinin 8 km batısında yer almaktadır. Havalimanının yaklaşık 20 Avrupa ülkesine uçuş bağlantısı var ve 2019 yılında 8,53 milyon yolcu havalimanından geçti.

2007 Amerika Kupası için yakın zamanda yeni bir bölgesel terminal, genişletilmiş otopark tesisleri ve apron alanı inşa edildi. Pist ayrıca 50 m uzatıldı. Havalimanının bir terminali ve bir pisti vardır. Eski 04/22 pisti kullanımda değil ve ILS'ye sahip değil, ancak güneybatı ucunda bir helikopter pisti var.

Iberia'nın bölgesel havayolu Air Nostrum'un ana üssüdür. İrlandalı düşük maliyetli havayolu Ryanair, havalimanını 2007'den beri bir aktarma merkezi olarak kullanıyordu, ancak havaalanı yetkililerinin sübvansiyonlarıyla ilgili bir anlaşmazlığın ardından Kasım 2008'de kapatmaya karar verdi. O zamandan beri havayolu, Valensiya dışında faaliyet göstermeye devam etti, ancak bir üs değil, nispeten büyük bir varış havaalanı olarak. Ryan Air bu havalimanını da merkez olarak kullanmaktadır. Eğer bu havayolu firmaları hakkında daha fazla bilgi ve uçak biletleri fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bilet sayfamıza bakmanızı öneririz.


Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 1,50 EUR

Ortalama Süre: 10 Dk

Valencia Havaalanı'ndan şehir merkezine otobüs ile gitmek isteyenler, terminal binası önünde bulunan 150 numaralı otobüs ile seyahatlerini yapabilirler. En ekonomik ulaşım seçeneklerindendir. Metro'yu tercih eden yolcular ise 3 numaralı hattı kullanarak şehir merkezine ulaşabilirler. 


Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 4 EUR

Ortalama Süre: 10 Dk

Valencia Havaalanı'na indikten sonra şehir merkezine ulaşım için hava yolu şirketleri tarafından havaalanı seferleri yapan servislere yönlendirileceksiniz. Havaalanı seferleri yapan servis ücretleri diğerlerine göre biraz pahalı ve kalabalık olduğu için fazla tercih edilmemektedir. 


Taksi

Ortalama Ücret: 5 EUR

Ortalama Süre: 6 Dk

Havaalanı şehir merkezine yakın olduğu için ücret olarak da fazla bir yük getirmemektedir. Taksi ücretleri saat 0700 ile 21:00 saatleri arasında indirimli tarifeler ile çalışmaktadır. Saat 21:00'den sonra taksi ücretleri artış göstermektedir.