Uçak Bileti Bul

Tunisair

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 1948
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 26
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 48
TOPLAM UÇAK SAYISI 29

Tunisair Uçak Bileti

TUNISAIR:

Halk arasında Tunisair olarak bilinen Société Tunisienne de l'Air, Tunus'un bayrak taşıyıcı havayolu 1948'de hizmete girdi. Havayolu, Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü'nün ana taşıyıcısıdır. Şirketlerin merkezi Tunus'ta, Tunus Havalimanı'na yakın konumdadır.

 

TUNISAIR Tarihi:

Havayolu, Tunus hükümeti tarafından 1948'in sonlarında kuruldu. Başlangıçta, şirket 60 milyon FRF fonunu Air France (yüzde 35), hükümet (yüzde 35) ve diğer farklı hissedarlardan aldı. yüzde 30'un geri kalanını kapsayan hissedarlar. Air France ayrıca, ilk genel müdürü Rene Lefevre yönetimindeki ilk aşamada bazı rotalarını yeni havayoluna kaydırdı. 1950'lerin başlarında havayolu, rotalarını kıyı boyunca genişletti. Tripoli, Ghudamis ve Casablanca da 1951 yılında gidilecek yerler listesine dahil edildi. Aynı yılın Mayıs ayında, daha sonra Eylül ayında Sfax ve Cerbe üzerinden yönlendirilecek olan bir Tunus-Tripoli-Sabhah tesisini kurdular. 1953'te Marsilya'ya olan hoşluk Paris'e genişletildi. 1955 yılına gelindiğinde, şirket 92.344 yolcu taşımıştı ve 140 kişilik bir çalışanı yönetiyordu. 31 Ağustos 1961'de şirket, Sud Caravelle III adlı ilk jet motorlu Airbus'ı teslim aldı. Mart 1990'da, çalışanların sayısı, emrinde iki Cessna 402, dört Caravelles, bir Nord 262 ve bir DC-3 ile çoktan 888'e ulaştı. 2011 yılında Moskova, Domodedovo Havalimanı'na uçan şirket tarafından ilk ikram hizmetini aldı.

 

TUNISAIR Genel Bakış:

Ana üssü Tunus-Kartaca Uluslararası Havaalanı ve 29 uçaklık filosuyla, havayolu 101'e kadar destinasyonu kapsıyor. Tunus hükümeti şirketin yüzde 74 hissesine sahip. Ulaştırma Bakanlığı, Aralık 2016'da şirketin CEO'su olarak Albay Elyes Mnakbi'yi atadı. İzlediği ağ yolu, dünya çapında 44 şehri birbirine bağlıyor. Her gün yaklaşık 47 uçuş sürüyor. Yıllar geçtikçe Tunisair, Afrika'daki hizmetlerini artırmayı başardı ve aynı şeyi Bamako ve Abidjan ile yapmaya çalışıyor.

 

TUNISAIR Destinasyonlar ve Merkezler:

Tunisair, 29 kişilik filosuyla Asya, Avrupa, Afrika ve Kuzey Amerika'da 101 noktaya uçmaktadır.

Tunisair'in destinasyonları ve merkezleri hakkında daha fazla ayrıntı için, yukarıda belirtilen resmi web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.


TUNISAIR Uzmanlıkları:

Uyum yeteneği azalmış yolculara ihtiyaç duydukları tüm yardım sağlanır.

Refakatsiz küçükler, varış noktalarına ulaşana kadar check-in istasyonundan refakat hizmeti tarafından refakat edilir.

Bir kişi birden fazla bebekle (24 aydan küçük) seyahat ediyorsa, uçuştan 48 saat önce ek bir mürettebat üyesine sorulabilir.

Uçağa binmeden önce, Tunus Kartaca havalimanındaki "Kaçış Ayrıcalığı" salonundan tam olarak yararlanabilirsiniz. Bu hizmet, Tunisair tarafından yönetilen her havalimanının Business lounge'larında da geçerli. Eğer sizlerde TUNISAIR  ucuz uçak biletlerinden faydalanmak istiyorsanız sitemize bakmanızı öneririz.


TUNISAIR Bagaj hakkı:

Kontrol Edilen Bagaj:

 • Tunus / Avrupa ve Kuzey Amerika (+ Libya) üzerinden Business Class uçan yolcuların her biri 23 kg'ı geçmeyen iki çantaya izin verilir.
 • Ekonomi Sınıfı'nı Tunus / Avrupa ve Kuzey Amerika (+ Libya) üzerinden uçuran yolculara 23 kg'ı geçmeyen bir çantaya izin verilir.
 • Tunus / Yakın ve Moritanya dahil Orta Doğu ve Batı Afrika üzerinden Business Class uçan yolcuların her biri 23 kg'ı geçmeyen üç çantaya izin verilir.
 • Tunus / Yakın ve Moritanya dahil Orta Doğu ve Batı Afrika üzerinden Economy Class ile uçan yolculara, her biri 23 kg'ı geçmeyen iki çantaya izin verilir.
 • Tunus / Kuzey Amerika üzerinden Business Class uçan yolcuların her biri 23 kg'ı geçmeyen üç çantaya izin verilir.
 • Tunus / Kuzey Amerika üzerinden Economy Class ile uçan yolculara, her biri 23 kg'ı geçmeyen iki çantaya izin verilir.
 • Tunisair üzerinden Avrupa / Kuzey Amerika / Afrika / Orta Doğu arasında aktarmalı uçuş yapan Business Class uçan yolculara, her biri 23 kg'ı aşmayan üç çantaya izin verilir.
 • Ekonomi Sınıfı ile Avrupa / Kuzey Amerika / Afrika / Orta Doğu arasında Tunisair üzerinden aktarmalı uçuş yapan yolcuların her biri 23 kg'ı geçmeyen iki çantaya izin verilir.

Kabin Bagajı:

 • Business Class'ta uçan yolcuların toplamı 10 kg'ı geçmemesi gereken iki parça el bagajı taşımalarına izin verilir.
 • Ekonomi sınıfında uçan yolcuların, 8 kg'ı geçmemesi gereken bir parça el bagajı taşımalarına izin verilir.
 • Yolcular ağırlık sınırını tutmazsa ek ücret alınacaktır.


TUNISAIR Yiyecek ve İçecekler:

Tunisair, uçak içi ikram hizmetleri söz konusu olduğunda olağanüstü bir hizmeti garanti eder. Modaya uygun bir şekilde çok düşünceli bir şekilde sunulan, damak tadınıza uyacak şekilde süslenmiş yeni tatların bir karışımı. Uçaktaki genç yolcularımız için özel bir “çocuk” menüsü de hazırlandı.

 

TUNISAIR Sınıfları:

Business Class: Yolcular, başlangıçtan itibaren iyi bir şekilde eşlik ediyor, pek çok lezzetle muamele görüyor, sadece uçak içi eğlenceyle değil, aynı zamanda rahatlatıcı bir atmosferi onaylayan yerdeki salonlara erişimle de şımartılıyor.

Ekonomi Sınıfı: Kişiye özel yemekler, rahat koltuklar ve uçak içi eğlence rahatsızlığa yer bırakmaz.


TUNISAIR Rezervasyonu:

Biletliyo.com'dan uçuşunuzu seçtikten sonra, yapmanız gereken tek şey, kalkış tarihini ve saatini, gidiş dönüş veya tek yönlü uçuş  olup olmadığını ve detayları kontrol etmektir. Ayrıca, doğrulama amacıyla daha fazla kişisel bilgi ve iletişim bilgileri vermeniz gerekecektir. Havalimanındaki görevlilere göstermek için kişisel kimliğinizi daima yanınızda taşıyın.