Uçak Bileti Bul

SunExpress Uçak Bileti, Ucuz SunExpress Uçak Biletleri-Fırsatı Yakala!

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 01.10.1989
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 45
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 59
TOPLAM UÇAK SAYISI 75

SunExpress Uçak Bileti

1989 yılında Türk Hava Yolları ve Alman Lufthansa şirketinin ortaklığı ile kurulan SunExpress, devam eden yıllar içerisinde sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da önde gelen hava yolu şirketlerinden biri olmuştur. Filosundaki uçaklar ile her yıl yaklaşık olarak 10 milyon yolcu taşıyan SunExpress, özellikle tatil faaliyetlerinde çokça tercih edilen bir hava yolu şirketidir.

Merkezi Antalya’da bulunan şirketin 2011 yılında kurulan bir diğer iştirak firması olan SunExpress Deutschland GmbH’in merkezi ise Frankfurt Uluslararası Havalimanı’ndadır. Türkiye’de 21 havaalanında ve Almanya’da ise 15’ten fazla havaalanında hizmet vermeye devam eden SunExpress, 4000’den fazla personeli ile havacılık anlamında tüm dünyada büyümeye devam eden önemli bir şirket konumundadır. SunExpress uçakbileti satışı ve operasyonu noktasında parmakla gösterilecek bir organizasyon yapısına sahiptir.

SunExpress, 1 Mayıs 2010'da Antalya'da düzenlenen bir etkinlikte kapsamlı bir yeniden markalama ve ürün geliştirme projesini duyurmuştur. Aynı dönemde Boeing 737-800 uçaklarından satın almış ve yeni logosu, uçak imzası, yeni kurumsal renkleri, üniformaları ve tüm görsel kimlik öğelerini içeren yeni kurumsal kimliğini piyasaya sürmüştür. SunExpress, müşterileri için ekstra kalite ve değer yaratmak için birçok yeni özelliği de ortaya koymuştur. SunExpress’in yolcularına sunduğu bir avantaj programı olan SunPoints ve Türkiye’de ilk kez Anadolu ile Almanya arasındaki doğrudan gerçekleştirdiği uçuşlar, şirketin önemli kilometre taşlarından biri olmuştur.

Türkiye’de 90 noktaya ve Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki 30’dan fazla ülkeye her hafta 1200’den fazla sefer düzenleyen şirket, pazar payını her geçen yıl artırmaya devam etmektedir. Başta Akdeniz ve Ege bölgeleri olmak üzere Türkiye’nin önemli tatil yerlerine ulaşım sağlayarak tatil ve seyahat denilince akla ilk gelen hava yolu şirketi olan SunExpress, 2018 yılında aldığı çeşitli ödüller ile başarısını pekiştirmeye devam etmektedir. Aldığı ödüller arasında; Türkiye’nin en iyi ve dünyanın beşinci en iyi tatil hava yolu şirketi, Almanya’nın en dakik hava yolu şirketi olma ödülleri bulunan SunExpress, ayrıca Türkiye İhracatçılar Birliği tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen Türkiye’deki en büyük 500 hizmet ihracatçısı anketinde Türkiye’nin ikinci en büyük ihracat gerçekleştiren firması olmuştur.

Halihazırda filosunda 68 adet Boeing 737 – 800 ve 7 adet Airbus A330 uçağı bulunan şirket toplamdaki 75 uçağı ve 15000’den fazla yolcu kapasitesi ile Avrupa’nın en modern filolarından birine sahiptir.

Özellikle Türkiye ve Avrupa olmak üzere bütün dünyada tatil ve tur hizmetleri gerçekleştiren firmalar için çok önemli bir  partner olan SunExpress’in Genel Müdürü Jens Bischof, 2019 yılının şubat ayında yaptığı açıklamada, şirketin 2018 cirosunun 1.3 milyar dolar olduğunu belirtmiştir. Yaklaşık %85 doluluk oranı ile hizmet sağlayan ve uçuş güvenliğine her daim yüksek öncelik veren şirket, SAFA (Yabancı Hava Aracı Emniyet Denetimi) veritabanındaki en iyi oranları yakalayarak 2018 yılında üst üste ikinci kez Türkiye’nin en güvenli hava yolu şirketi ödülüne layık görülmüştür.