Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün

San Francisco Uluslararası Havalimanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

San Francisco Uluslararası Havalimanı
+1 650-821-8211
San Francisco, CA 94128, Amerika Birleşik Devletleri
Merkeze Uzaklık: 21 km KM

San Francisco Uluslararası Havalimanı

  San Francisco Uluslararası Havaalanı, Downtown San Francisco, California'nın 21 km güneyindedir. Kuzey Amerika'daki noktalara uçuşları vardır ve Avrupa ve Asya'ya açılan önemli bir kapıdır.

  SFO, San Francisco Körfez Bölgesi'ndeki en büyük havalimanı ve LAX'ten sonra Kaliforniya'daki en yoğun ikinci havalimanıdır. 2017 yılında yolcu sayısına göre Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en yoğun yedinci ve dünyanın en yoğun 24. havalimanıydı. United Airlines'ın en büyük beşinci merkezidir ve Terminal 3 ve Dış Hatlar Terminalinde işletilmektedir. SFO, United'ın birincil pasifik geçidi olarak işlev görür. Ayrıca Terminal 2'de faaliyet gösteren Alaska Airlines için bir merkez olarak hizmet vermektedir. United Airlines için önemli bir bakım merkezidir ve Louis A. Turpen Havacılık Müzesi ve Kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır.

  Havaalanı, San Francisco'nun dışında San Mateo County'de olmasına rağmen, San Francisco Şehri ve İlçesi tarafından işletilmektedir. 1999 ve 2004 yılları arasında San Francisco Havaalanı Komisyonu, ticari satın alımlarını ve girişim operasyonlarını denetlemek için şehre ait SFO Enterprises, Inc.'i işletti.