Uçak Bileti Bul

Onurair Uçak Bileti, Ucuz Onurair Uçak Biletleri - Fırsatı Yakala!

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 14.04.1992
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 20
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 19
TOPLAM UÇAK SAYISI 29

Onur Air Uçak Bileti

14 Nisan 1992 tarihinde kurulan Onur Hava Yolları Taşımacılık A.Ş ilk uçuşunu ise aynı yılın mayıs ayında KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti)’ndeki Ercan Havaalanı’na gerçekleştirmiştir. Bu uçuşunda Airbus A320 model uçak kullanan şirket, aynı yılın devam eden aylarında ikinci ve üçüncü uçağını filosuna katmıştır. Nisan 1993 tarihinde ise dördüncü uçağını alarak büyümeye devam etmiştir.

1994 yılında, turizm sektöründe faaliyet gösteren çok önemli firmalardan biri olan Ten Tour ile bir iş birliği gerçekleştiren ve bu iş birliğinin meyvelerini kısa sürede alarak yolcu kapasitesini artırmayı başaran Onu Air, talebi karşılayabilmek amacıyla 1995 yılı içerisinde üç adet daha Airbus A320 tip uçağını filosuna katmıştır. Aynı yıl sub – charter olarak iki adet uçak daha bünyesine katan şirket, 9 uçak ve 1500’den fazla yolcu kapasitesi ile çok hızlı bir büyüme ivmesi elde etmiş ve ilk kurulduğunda 150 civarı olan personel sayısını 500’ün üzerine çıkarmıştır. Onurair uçakbileti satışı ve operasyonu noktasında parmakla gösterilecek bir organizasyon yapısına sahiptir.

1996 yılı içerisinde Onur Air, tamamıyla Ten Tour’un bünyesine dahil olmuştur. Airbus A320 modellerinden daha fazla yolcu taşıyabilen bir uçak olan A321’lerden üç adet, bu sayede Onur Air’in filosuna katılmıştır. Büyümesine çok hızlı bir şekilde devam eden hava yolu şirketi, aynı yıl içerisinde Airbus A300 modellerinden iki adet daha filosuna katmıştır.

Devam eden yıllarda hız kesmeden büyüme hızını artıran şirket, 1997 yılında bir Amerikan şirketi olan Mc Donnell Dougles’tan beş adet MD – 88 tip uçağı sipariş etmiştir. Aynı yıl yine bir A300 model uçağını sub – charter olarak filosuna katan Onur Air, o dönemde 16 uçak ile hizmet veren ve 1000’e yakın personeliyle Türkiye’de faaliyet gösteren ekonomik anlamda önemli bir şirket pozisyonuna erişmiştir.

Her ne kadar genç bir firma olsa da, hızlı bir gelişme göstererek bilgisini ve tecrübesini artıran hava yolu şirketi, diğer hava yolu firmalarına da teknik danışmanlık ve hizmet sağlayacak duruma gelmiştir. 1990’lı yılların sonuna doğru her ne kadar ülke içerisinde ve küresel çerçevedeki olaylardan etkilenip küçülmeye gitse de devam eden yıllarda toparlanıp tekrar büyümeye başlamıştır.

Büyüme hedeflerinden asla taviz vermeyen Onur Air, 2002 yılına gelindiğinde filosundaki azalan uçak sayısını tekrardan 14’e çıkarmayı başarmıştır. 2006 yılına gelindiğinde ise 31’e ulaşan filodaki uçak sayısı, devam eden yıllarda zaman zaman artış ve azalış göstermiştir. Günümüzde ise 30 uçakla hizmet vermeye devam eden Onur Air, Türkiye’de hava yolu taşımacılığı anlamında faaliyet gösteren önemli bir şirket konumundadır.

Kurulduğu yıllardan günümüze kadar 100 milyonun üzerinde yolcu taşıma başarısı gösteren Onur Air, her geçen yıl daha da güçlenerek hedeflerini büyütmektedir. Bu anlamda sadece kendisi için değil, Türkiye’nin de hava yolu taşımacılığı konusunda standartlarını yükseltmesine yardımcı olmaktadır.