Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün

Los Angeles Uluslararası Havaalanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Los Angeles Uluslararası Havaalanı
+1 855-463-5252
1 World Way, Los Angeles, CA 90045, Amerika Birleşik Devletleri
Merkeze Uzaklık: 25 KM

Los Angeles Uluslararası Havaalanı

  Genel olarak LAX olarak anılan Los Angeles Uluslararası Havalimanı, Los Angeles ve çevresindeki metropol alanına hizmet veren başlıca uluslararası havalimanıdır.

  LAX, Los Angeles şehir merkezinin 30 km güneybatısında, kuzeyde Westchester ticari ve yerleşim bölgeleri, güneyde El Segundo şehri ve doğuda Inglewood şehri ile Los Angeles'ın Westchester semtinde yer almaktadır. LAX, Westside ve South Bay'e en yakın havaalanıdır.

  Tesis, daha önce Havaalanları Departmanı olarak bilinen, Los Angeles hükümetinin bir kuruluşu olan Los Angeles World Airports (LAWA) tarafından işletilmektedir. Havalimanı 3.500 dönümlük bir araziyi kapsıyor ve dört paralel pisti var.

  2019'da LAX, 88.068.013 yolcuya hizmet vererek, onu Hartsfield–Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı'ndan sonra dünyanın en yoğun üçüncü ve Amerika Birleşik Devletleri'nin en yoğun ikinci havalimanı haline getirdi. ABD Batı Kıyısındaki en büyük ve en yoğun uluslararası havalimanı olan LAX, Amerika Birleşik Devletleri'ne giden önemli bir uluslararası kapıdır ve aynı zamanda uluslararası seyahat eden yolcular için bir bağlantı noktası sunar. Havalimanı, dünyanın en yoğun kalkış ve varış havalimanı rekorunu elinde tutuyor, çünkü diğer havalimanlarına kıyasla çok daha fazla yolcu, Los Angeles'ı bir bağlantı olarak kullanmaktansa seyahatlerine başlıyor veya bitiriyor. Aynı zamanda hem yolcu hem de kargo trafiği açısından ABD'nin ilk beş havalimanı arasında yer alan tek havalimanıdır.

  LAX, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki diğer tüm havalimanlarından daha fazla yolcu havayolu için ana merkez veya odak şehir olarak hizmet vermektedir. LAX, Greater Los Angeles Bölgesi'ndeki en işlek havalimanı olmakla birlikte, Hollywood Burbank Havalimanı, John Wayne Havalimanı, Long Beach Havalimanı ve Ontario Uluslararası Havalimanı da dahil olmak üzere diğer birçok havalimanı da bölgeye hizmet vermektedir.