Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Konya Yemek Yenecek Yerler

Hacı Şükrü : Konya şehrinim meşhur kuzu tandır kebabının yenebileceği en iyi restoranlardan biri olan bu mekan, et yemeği lezzetlerinin tavan yaptığı bir yerdir. Neredeyse bir asırdır hizmet veren bu otantik mekana (332) 352 76 23 telefon numarası ile ulaşmak mümkündür.

Tiritçi Mithat : Konya’ya has diğer bir yemek olan tiriti deneyimlemek isteyenlerin uğrak yeri olan mekana girebilmek için çoğu zaman sıra beklemek gerekmektedir. Şehrin merkezinde bulunduğu için ulaşımı da kolay olan ve ziyaretçilerine enfes bir lezzet ve doyumluk porsiyonlar  sunan restoran hakkında daha fazla bilgi için (332) 350 72 98 telefon numarası kullanılabilmektedir.

Cemo Restaurant : Şehrin kalitesi yıllardır değişmeyen mekanlarından biri olan Cemo, Konya’nın meşhur etli ekmeğini yemek için en güzel tercihlerinden biri olmaktadır. Konya böreği, bamya çorbası ve menüsündeki diğer yemekleriyle de gelenlerin midesine adeta ziyafet veren bu mekanın telefon numarası ise (332) 235 04 27 şeklindedir.

Bolu Lokantası : Her ne kadar isminin Bolu olması garipsense de bu lokanta, özellikle etli ekmeğinin kalitesinden ödün vermeyen bir lezzet durağıdır. Mevlana ve su böreği seçenekleri de tercih edilen mekan hakkında daha detaylı bilgi için (332) 352 45 33 telefon numarası kullanılabilmektedir.

Lokmahane : Eski tarihi yapısı ile daha içine girmeden dikkatleri üzerine çeken bu restoran, menüsündeki bu yöreye özgü en eski Osmanlı ve Selçuklu yemekleriyle ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunmaktadır. Hem kahvaltı hem de öğle ve akşam yemekleri için tercih edilesi ve leziz tatlıları için çok iyi bir seçenek olan bu mekana ulaşmak için  (332) 353 13 43 telefon numarası kullanılmaktadır.

Mevlevi Sofrası : Zengin Konya mutfağından birbirinden lezzetli yemeklerin bulunduğu bu mekan Konya’da yemek yenecek yerler listesinin en üst sıralarında kendine yer bulmaktadır. Her ne kadar Mevlana Müzesi’nin yanında yer almasıyla turistik bir mekanmış gibi görünse de gelenin lezzet anlamında asla pişman olmadığı bu mekanda rezervasyon yapmak için  (332) 353 33 41 telefon numarasını kullanmak mümkündür.

Taka Restaurant : Özellikle balık lezzetleri ile bilinen fakat menüsünde kuymak, akçaabat köfte ve karadeniz fasülyesi gibi Türkiye’nin dört bir yanından yöresel yemekleri bulunduran bu mekan, Konya’da yemek denilince akla ilk gelen yerlerden biri olmaktadır. Servis ve hizmet kalitesi ile tercih edilmesinde hiç tereddüt edilmemesi gereken bu mekana (332) 237 88 02 telefon numarasından ulaşmak mümkündür.