Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün

John Paul II Havalimanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

John Paul II Havalimanı
+48 (12) 295 58 00
Kapitana Mieczysława Medweckiego 1, 32-083 Balice, Polonya
Merkeze Uzaklık: 12 KM

John Paul II Havalimanı

Kraków John Paul II Uluslararası Havaalanı uluslararası bir havalimanıdır Kraków yakınlarında, Balice köyünde, güney Polonya'da, şehir merkezinin 11 km batısında yer almaktadır. Yıllık hizmet verilen yolcu hacmi bakımından ülkenin en yoğun ikinci havalimanıdır.

Havalimanı 2002 yılında bir kez daha modernize edildi ve o zamandan beri yeni uluslararası bağlantılar kuruldu.

2003 yılında İrlandalı düşük maliyetli havayolu Ryanair, John Paul II Uluslararası Havaalanı'ndan bir hizmet başlatmakla ilgilenmeye başladığında, havaalanı yetkilileri iniş ücretlerini düşürmeyi reddetti. Buna cevaben, Krakov ve Küçük Polonya Voyvodalığının bölgesel yetkilileri, ortak piste bitişik askeri hava üssünün altyapısını kullanarak mevcut havalimanının yakınına yeni bir havaalanı inşa etmeye karar verdi. Sonunda bir anlaşmaya varıldı ve mevcut havaalanı Ryanair ve Germanwings, EasyJet ve Centralwings gibi diğer düşük maliyetli taşıyıcılara açıldı. Eğer bu havayolu firmaları hakkında daha fazla bilgi ve uçak biletleri fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız bilet sayfamıza bakmanızı öneririz.

1 Mart 2007'de ayrı bir iç hatlar terminali (T2) açıldı. O sırada yeni bir terminalin inşasına başlama planları yapılıyordu.

T1'in karşısındaki yedi katlı bir otopark, Mayıs 2010'da tamamen faaliyete geçti.

12 Aralık 2012'de İrlandalı düşük maliyetli havayolu Ryanair, Kraków'daki ikinci Polonya üssünü 31 Mart 2013 tarihinden itibaren havalimanında iki Boeing 737-800 uçağına dayandırarak açacağını duyurdu ve bu da havalimanının Kraków'dan sefer sayısını artırmasına olanak tanıyor. 31'e kadar.

Krakov Havalimanı, Varşova Chopin Havalimanı'ndan sonra ülkenin en yoğun ikinci havalimanıdır. Havaalanının, 100 km'lik mesafe içinde yaklaşık 8 milyon insan yaşadığı için, iyi bir büyüme potansiyeli var. Havaalanı ayrıca Polonya'nın bu bölgesindeki mevcut ve planlanan otoyollar ağı üzerinde elverişli bir konuma sahiptir.


Toplu Taşıma Araçları

Ortalama Ücret: 10 PLN

Ortalama Süre: 20 Dk

Krakow kentinde toplu taşıma seçenekleri ile havaalanı ulaşımını sağlamak son derece ekonomik olacaktır. Toplu taşıma aracı olarak otobüs mevcut değildir. Ancak otobüsten çok daha konforlu olan ekspres trenler vasıtası ile son derece rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Krakow saat farkı bu trenlerin saatlerinin tam olarak hesaplanabilmesi için eksiksiz bir şekilde hesaplanmalıdır.


Havalimanı Servisleri

Ortalama Ücret: 30 PLN

Ortalama Süre: 20 Dk

Havaalanı ile şehir merkezi arasında bazı oteller misafirlerine servis hizmeti sunmaktadır. Keza bu hizmet özel transfer firmaları tarafından da önceden rezervasyon yapılması şartıyla icra edilmektedir. Ancak taksilerden çok daha pahalıya gelebileceğini ve genel olarak EUR cinsinden ödeme yapılmasının talep edileceğini unutmamak lazımdır. Buna ek olarak bu hizmeti ücretsiz sunan tesisler de mevcuttur.


Taksi

Ortalama Ücret: 30 PLN

Ortalama Süre: 20 Dk

Terminalden çıktıkta sonra taksi bulabilirsiniz. Bütün taksilerde taksimetre bulunmaktadır.