Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı
+1 718-244-4444
Queens, NY 11430, Amerika Birleşik Devletleri
Merkeze Uzaklık: 26 KM

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı

  John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı, Queens ilçesinde bulunan New York City, ABD'de bulunan uluslararası bir havaalanıdır. New York'a hizmet veren başlıca havaalanlarından biridir. Havalimanı, Kuzey Amerika'ya giden en yoğun uluslararası hava yolcu kapısı, dünyanın en yoğun 20. havalimanı, Amerika Birleşik Devletleri'nin altıncı en yoğun havalimanı ve 62,5 milyondan fazla yolcuyu ağırlayan New York havalimanı sistemindeki en yoğun havalimanıdır. 2019. Doksandan fazla havayolu, yaşadığı altı kıtanın tamamındaki varış noktalarına aktarmasız veya doğrudan uçuşlarla havaalanından faaliyet göstermektedir.

  JFK, Midtown Manhattan'ın 26 km güney doğusunda, Queens'in Jamaika semtinde yer almaktadır. Havalimanında altı yolcu terminali ve dört pist bulunuyor. JFK, hem American Airlines hem de Delta Air Lines için bir merkezdir ve JetBlue'nun birincil operasyon üssüdür. JFK ayrıca eskiden Pan Am, TWA, Eastern, National ve Tower Air için bir merkezdi.

  Tesis 1948'de New York Uluslararası Havalimanı olarak açıldı ve yaygın olarak Idlewild Havalimanı olarak biliniyordu. John F. Kennedy'nin 1963'te öldürülmesinin ardından, havalimanının adı, 35. Başkan'a ithafen John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi.