En Uygun & Ucuz İstanbul Varşova Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Varşova Gezilecek Yerler

Krakowskie Przedmiescie : Krakowskie Przedmiescie'de yürüyüş, Varşova'nın tarihini deneyimlemenin harika bir yoludur. Kraliyet Yolu'nun sonunda yer alan pusetler, Başkanlık Sarayı ve Varşova Üniversitesi'nin yanı sıra Barok kiliseleri bulacaklar.

Varşova'nın en eski caddelerinden biri olan 1,6 km uzunluğundaki cadde, Eski Kent ile Kraliyet Kalesi'ni birbirine bağlar. Varşova'nın en zarif caddelerinden biri olarak kabul edilen Krakowskie Przedmiescie, ticaret yolu olduğu 15. yüzyıla kadar uzanıyor. Yolcular, Polonya'nın Viyana'da Türk kuvvetlerine karşı kazandığı zaferin anısına, 17. yüzyıldan kalma bir Madonna ve çocuk heykelini aramalı.


Kopernik Bilim Merkezi : 1473'ten 1543'e kadar yaşamış olan Kopernik, Polonya'dan çıkan en ünlü bilim adamları ve matematikçilerden biridir. Dünyanın güneşin etrafında döndüğü teorisini formüle eden, tersi değil.

Bu nedenle, Polonya'nın onu Kopernik Bilim Merkezi, uzaya ve bunun yaşamlarımızı nasıl etkilediğine adanmış bir planetaryum sergisiyle onurlandırması uygun. Lehçe'yi akıcı bir şekilde bilen gezginler, Polonya'nın önde gelen bilim adamlarından birinin konferansına katılmak isteyebilir. Polonya’nın en iyi bilim müzesi, her yaştan yeni yetişen bilim insanlarına uygulamalı deneyler de sunuyor.


Polonyalı Yahudilerin Tarihi Müzesi : Polonyalı Yahudilerin Tarihi Müzesi, Yahudiler için önemli olan bir yerdedir: Holokost sırasında hapsedildikleri Varşova Gettosu. Varşova Gettosu Ayaklanması'nın 70. yıldönümünde açılan müze, Polonya'daki 1.000 yıllık Yahudileri onurlandırıyor.

Yahudilerin Polonya'ya nasıl geldiği gibi şeyleri açıklayan sekiz galerideki sergiler aracılığıyla insanları Yahudi inancı ve kültürü hakkında eğitmek için tasarlandı; bir zamanlar Polonya'da dünyanın herhangi bir yerinden daha fazla Yahudi yaşıyordu. Polonya'daki Yahudilerin tarihi, multimedya anlatılarında hahamlardan ev kadınlarına kadar Yahudilerin sözlü tarihleriyle anlatılıyor.


Kültür ve Bilim Sarayı: Kültür ve Bilim Sarayı, şirketlerden eğlence mekanlarına kadar her şeyi barındıran çok işlevli bir yapıdır. 1950'lerde inşa edilen, Polonya'nın en yüksek binası olan bu yüksek bina, gökyüzüne uzanan bir sivri uçludur. Başlangıçta Joseph Stalin'in adı verildi, ancak Sovyet liderinin gözden düştüğü zaman değişti.

Binanın baş harfleri Çin başkentinin eski adı olan Pekin'den sonra PKIN olduğu için bazen Pekin olarak anılır. Bir konser mekanı olarak, 1967'de Rolling Stones da dahil olmak üzere birçok uluslararası gruba ev sahipliği yaptı. Kültür ve Bilim Sarayı, Varşova'nın en önemli simge yapılarından biridir.


Wilanow Sarayı : Wilanow Sarayı, Polonya'nın 18. yüzyıldan önceki halini temsil eden en önemli anıtlardan biridir. Saray, Kral III. John Sobieski'nin evi olarak inşa edildi. Onun ölümünden sonra saray özel ailelere aitti ve her biri sarayın görünüşünü değiştirdi.

Varşova'nın geri kalanından farklı olarak, kraliyet sarayı İkinci Dünya Savaşı'ndan neredeyse hiç zarar görmeden kurtuldu ve mobilyalarının ve sanatının çoğu savaştan sonra yeniden inşa edildi. Bugün, ülkenin sanatsal ve kraliyet mirasına ev sahipliği yapan bir müzedir. 17. yüzyıl kraliyet sarayı, bahçedeki yaz konserleri de dahil olmak üzere çeşitli müzik festivallerine ev sahipliği yapıyor.


Nowy Swiat : İlk bakışta Nowy Swiat yanlış adlandırılmış gibi görünüyor. Nowy Swiat, New World Street olarak tercüme edilir, ancak Varşova'nın en tarihi caddelerinden biridir. Üç Haç Meydanı'ndan kuzeye doğru Kraliyet Şatosuna doğru ilerliyor ve yolculuğunda Kraliyet Yolunun bir bölümünü kullanıyor.

16. yüzyılda çeşitli kalelere, saraylara ve kırsal köylere giden ana yoldur. 20. yüzyılda, Varşova’nın neoklasik binalarla kaplı başlıca ticari caddelerinden biriydi. 2. Dünya Savaşı’nın Varşova Ayaklanması sırasında neredeyse tamamen yıkıldı. Savaştan sonra arnavut kaldırımlı sokak olarak restore edildi.


Varşova İsyan Müzesi : Varşova, İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazilere karşı koymasıyla ünlüydü. Yahudilerin Naziler tarafından hapsedildiği Yahudi gettosu, Avrupa'nın en büyüğüydü. Ancak ayaklanma yalnızca Yahudilerle sınırlı değildi. Nitekim 1944'te tüm şehir savaşa katıldı.

Varşova Ayaklanması Müzesi, ayaklanmanın 60. yıldönümünde 2004 yılında açıldı. Ziyaretçiler, 1 Ağustos'ta başlayıp 2 Ekim'de sona eren ayaklanmanın günlük bir kaydını bulacaklar. Ayrıca ayaklanmaya katılan çocuklara adanmış bir sergi de bulacaklar; isyancıların dolaştığı kanalizasyonun bir kopyası ve Varşova'nın muhteşem manzarasına sahip bir gözlem kulesi.


Kraliyet Kalesi : Kraliyet Kalesi, yüzyıllar boyunca Polonya hükümdarlarının evi ve yetkilileri olarak hizmet vermiştir. Kale Meydanında, Eski Kent girişinde yer almaktadır. Kale, Masovya Düklerinin resmi ikametgahı olduğu 14. yüzyıla kadar uzanıyor.

Uzaklardan işgalciler tarafından defalarca fethedildi, ancak 1791'de Avrupa'daki ilk anayasanın tasarlandığı yer olarak geri döndü. Ortasında bir kule bulunan bu etkileyici yapı, bugün bir müzedir, ancak resmi devlet toplantıları bazen yapılır. burada tutuldu. Kalenin tasarımı, diğer birçok Varşova binasına ilham kaynağı oldu.


Lazienki Parkı : Kraliyet Hamamları Parkı olarak da bilinen Lazienki Parkı, Varşova'nın en büyük parkıdır. 17. yüzyılda park olarak tasarlanan park, zamanla villalar, anıtlar ve saraylar için bir yere dönüştürüldü.

Isle'deki Saray, Varşova merkezindeki Kraliyet Yolu üzerinde bulunan parkın en önde gelen binasıdır. Bugün bu saray, Polonya kraliyet ailesi tarafından toplanan tablolar ve ülkenin en büyük hükümdarlarının heykellerinin bulunduğu bir hazinedir.

Ayrıca adada bulunan 1793 yılına dayanan bir Greko-Romen amfi tiyatro. Parkta daha fazla saray ve 18. yüzyıldan kalma bir limonluk bulunabilir.


Eski Şehir Pazar Meydanı : Eski Şehir Pazar Meydanı, reenkarnasyonun güzel bir örneğidir. Eski Kent'in en eski bölümünde yer alan meydan, 13. yüzyılın sonlarına kadar uzanıyor. II.Dünya Savaşı'nda tamamen bombalanmıştır. Savaşın ardından, savaş öncesi durumuna getirildi.

Binaların çoğu 1948'de yeniden inşa edildi ve orijinal 17. yüzyıl yapılarına çok benziyor. Bugün meydanın bir çizim noktası, bu güzel meydanı çevreleyen birçok restoran, bu da onu lahana dolması ve ızgara koyun eti gibi Polonya spesiyalitelerini tatmak için iyi bir yer haline getiriyor. Pazar meydanında, Polonya'nın başkentinin sembolü olan Varşova deniz kızının bronz bir heykeli bulunmaktadır.


Varşova Hakkında

Varşova, Polonya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Metropol, doğu-orta Polonya'da Vistula Nehri üzerinde durmaktadır ve nüfusunun resmi olarak, 3,1 milyonluk daha büyük bir metropol bölgesinde 1,8 milyon sakin olduğu tahmin edilmektedir, bu da Varşova'yı Avrupa Birliği'nin en kalabalık 7. başkenti yapar. Kent alanı 517,24 kilometre kare, metropol alanı 6.100,43 kilometre karedir. Varşova, alfa-küresel bir şehir, önemli bir uluslararası turizm merkezi ve önemli bir kültürel, politik ve ekonomik merkezdir. Tarihi Eski Kenti, UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak belirlenmiştir.


Sigismund III, Polonya başkentini ve kraliyet sarayını Kraków'dan taşımaya karar verdiğinde, 16. yüzyılın sonlarında şehir öne çıktı. Zarif mimarisi, ihtişamı ve geniş bulvarları, İkinci Dünya Savaşı'ndan önce Varşova'ya 'Kuzeyin Paris'i' takma adını kazandırdı. 1939'da Alman işgalinin başlangıcında bombalanan şehir bir kuşatmaya dayandı, ancak 1943'teki Varşova Gettosu Ayaklanması, 1944'teki genel Varşova Ayaklanması ve Vistül-Oder Taarruzu öncesinde Almanların sistematik yağmalanması nedeniyle büyük ölçüde tahrip edildi. . Varşova, binalarının% 85'inden fazlasını harabe halinde bırakan savaştan sonra tamamen yeniden inşası nedeniyle Phoenix City'nin yeni unvanını kazandı.


Ekonomist İstihbarat Birimi 2012'de Varşova'yı dünyanın en yaşanabilir 32. şehri seçti. Şehir, 2017 yılında "İş Dostu" sıralamasında 4., "Beşeri sermaye ve yaşam tarzı" nda 8. oldu ve bölgedeki yaşam kalitesi sıralamasında ilk sırada yer aldı. Şehir, önemli bir araştırma ve geliştirme, iş süreci dış kaynak kullanımı ve bilgi teknolojisi dış kaynak kullanımı merkezidir. Varşova Borsası, Orta ve Doğu Avrupa'nın en büyüğü ve en önemlisidir. Avrupa Birliği'nin dış sınır güvenliği ajansı olan Frontex'in yanı sıra Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın başlıca kurumlarından biri olan ODIHR'nin genel merkezleri Varşova'dadır. Varşova, Frankfurt ve Paris ile ortaklaşa, Avrupa Birliği'ndeki en yüksek gökdelenlerden birine sahiptir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Varşova Havalimanı Ulaşım

Varşova şehrine giden tren

1 Haziran 2012 tarihinden itibaren Varşova Havalimanı ile Varşova arasında trenle seyahat etmek mümkündür. Bu, otobüsten daha hızlı bir seyahat seçeneğidir, fiyat fark etmez. Havaalanının yeraltı tren istasyonunun adı Warszawa Lotnisko Chopina'dır ve Terminal A'dan doğrudan ulaşılabilir. Gelen Yolcu 1'den 2 dakikada oraya ulaşabilirsiniz, Gelen Yolcu 2'den 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Her 15 dakikada bir şehir yönünde bir tren kalkar . Demiryolu taşımacılığı SKM (banliyö demiryolu - S2 hattı, S3 hattı) ve KM (Koleje Mazowieckie - RL) ile yapılmaktadır. Şehrin merkezine gitmek istiyorsanız, Warszawa Śródmieście'de (hat S2) veya merkez istasyon Warszawa Centralna'da (S3 ve KM hattı) inmelisiniz. Varşova Havaalanı bölge 1 / strefa 1'de yer almaktadır.


Tren bileti

Tren yolculuğu ortalama 22 dakika sürer, hem kırmızı / beyaz SKM trenleri hem de yeşil / beyaz KM trenleri için bir bilet 4,40 PLN'dir. ZTM biletlerini platformlara giderken yolda bulunan bilet makinelerinden satın alabilirsiniz. ZTM, Polonya'nın başkentinde toplu taşıma gerçekleştirmektedir. Toplu taşımayı daha sık kullanmayı planlıyorsanız, 15.00 PLN için bir günlük bilet, 24.00 PLN için bir Hafta sonu bileti veya 36.00 PLN için 3 günlük bir bilet satın almak daha iyidir. Tren (SKM ve KM), otobüs, tramvay ve metroda (bilet türleri) bu biletler pahalı ve geçerli olmadığı için çok kullanışlı olabilir. Varşova'da toplu taşıma 6 yaşına kadar çocuklar için ücretsizdir, 7 ila 16 yaş arası çocuklar yarı fiyatına seyahat edebilir. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesine ve SKM ve KM zaman çizelgesine bakın.


Varşova şehrine giden otobüs

Varşova'ya tren bağlantısı olmasına rağmen, havalimanı ile Varşova arasında işleyen beş halk otobüsü güzergahı var. 175 numaralı otobüs güzergah üzerinde birçok durak yapar, ancak yine de yolcular arasında popülerdir. Havaalanındaki otobüs durakları Geliş 1'in önündedir, burada bir Bilety / Bilet makinesi de bulabilirsiniz. Otobüs terminali şehrin merkezinde, Piłsudski Meydanı'nda (Plac Piłsudskiego) yer almaktadır.


Seyahat süresi 45 dakikadır ve kişi başı bilet fiyatı 4,40 PLN'dir. Biletler, otobüs duraklarındaki ve otobüsteki bilet makinelerinden satın alınabilir. Ancak otobüste nakit ödeme yapmak mümkün değil. Gece boyunca havaalanına gidiş-dönüş tren yoktur, N32 gece otobüsü tek seçeneğinizdir. Gece hattı haftanın her günü 23:15 ile 04:50 saatleri arasında çalışmaktadır.