En Uygun & Ucuz İstanbul Trabzon Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
19
Pts
20
Sal
21
Çar
22
Per
23
Cum
24
Cts
25
Paz
26
Pts
27
Sal
28
Çar
29
Per
30
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Trabzon Gezilecek Yerler

Trabzon Kalesi : Osmanlı Devleti hükümdarı Fatih Sultan Mehmet’in şehri fethetmesinin ardından savunma amacıyla inşa ettirdiği bu kale, Trabzon’un Araklı ilçesinde yer almaktadır. Önemli bir tarihi geçmişi bulunan kale içerisinde birçok idari ve dini mekanlar bulunmaktadır.Uzungöl : Tam bir doğa harikası olan bu muzzam alan, özel koruma çevresi olan bir yerdir. Trabzon’a gelindiğinde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken Uzungöl’ün, çevresinde bulunan sık ormanların arasında kalması sebebiyle muhteşem bir görüntüsü vardır. Doğa ile iç içe kalmak isteyenlerin uğrak yeri olan bu alanda, yöresel lezzetler sunan restoranlar mevcuttur.Atatürk Köşkü : İnşa edildiği 1890’lı yılların modern Avrupa mimari yapısını en güzel şekilde üzerinde taşıyan köşk, Trabzon’un Soğuksu bölgesinde yer almaktadır. Atatürk’ün Trabzon şehrine geldiğinde konaklama ve çalışma amacıyla kullandığı bu köşk, 1943 yılında müzeye çevrilmiştir ve içerisinde kendisine ait bazı eşyalar sergilenmektedir.Sümela Manastırı : Çok uzun bir tarihi geçmişi bulunan manastır, 4. yüzyılın sonlarına doğru dini bir yapı olarak inşa edilmiştir. Altındere Vadisi’nin sınırlarında yer alan bu yapı, ilerleyen yıllarda bölgeye düzenlenen Türkmen akınlarını engellemek amacıyla zaman zaman askeri amaçla da kullanılmıştır. Birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan bu heybetli manastır, Trabzon’a gelen yerli ve yabancı turistlerin belki de ilk görmek istedikleri yer olmaktadır.Vazelon Manastırı : İnşaası M.S. 3. yüzyılın sonlarında başlayıp 4. yüzyılın ilk yıllarında tamamlanan bu manastır, çam ormanları arasına gizlenmiş görüntüsüyle oldukça ilgi çekici bir konumdadır. Maçka’ya uzaklığı 8 km olan bu tarihi yapı, rehberli turlar ile ziyaret edilebilmektedir.Çal Mağarası : Sahip olduğu doğal güzelliklerle bir yer altı nehrini de içerisinde bulunduran bu mağara, dünyadaki en uzun ikinci mağra olma özelliğini taşımaktadır. Yakın tarihte Trabzon turizmine kazandırılan mağara, Düzköy ilçesinde yer almaktadır.Altındere Vadisi Milli Parkı : Sadece piknik ve yürüyüş gibi aktiviteler için değil aynı zamanda kampçılık, balıkçılık, dağcılık gibi birçok spor faaliyetleri için de uğrak noktası olan bu milli park, yılın her mevsiminde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır.Boztepe : Şehir merkezinden yaklaşık olarak 3 km uzaklıkta bulunan bu tepe üzerinden güzel Trabzon şehrinin manzarasını izlemek mümkündür. Temiz bir havası bulunan ve ulaşımı gayet basit olan bu tepe, Trabzon’a gelindiğinde muhakkak ziyaret edilmesi gereken bir mekandır.Yaylalar : Yaylalarıyla ünlü bir diğer Karadeniz şehri Trabzon’da kampçılık, doğa yürüyüşü ve fotoğrafçılık gibi birçok aktivenin gerçekleştirildiği Çatma Obası, Kadırga ve Düzköy gibi çok sayıda yayla yer almaktadır. Trabzon Hakkında

Bilinen ilk sahiplerinin Orta Asya’dan gelen Turan Türklerinin oluşturduğu Elizonlar ve Tibarenlerin olduğu Trabzon, Hitit İmparatorluğunun hakimiyeti altına girememiştir. İyonyalıların, Tibarenlerin elinden alarak bir ticaret merkezi haline getirdiği bu liman şehri, M.Ö. 6. yüzyılda Perslerin egemenliği altına girmiştir. Makedonya kralı Büyük İskender, İranı’ı topraklarına katıp Persleri de ortadan kaldırmışsa da Trabzon’u topraklarına katamamıştır. İskender’in ölümünden sonra imparatorluğunun bölündüğü yıllarda Trabzon ve Kuzey Karadeniz’i de içine alan bu topraklarda, Yunanca konuşan ve özünde Yunan kültürünün izlerini taşıyan fakat Pers asıllı bir Pontus Krallığı kurulmuştur.

M.Ö. 8. yüzyılda iç savaşlardan ötürü zayıflayan bu krallık, daha sonra Roma İmparatorluğunun topraklarına katılmıştır. M.S. 395 yılında imparatorluk ikiye bölününce Doğu Roma (Bizans) tarafından yönetilmeye başlayan Trabzon ve çevresini İslam orduları fethetmek istese de bunda başarılı olamadılar. Ardından Sasaniler ve çeşitli Türk kavimleri de bu şehri ele geçirmek istese de bu girişimler sonuçsuz kaldı.

Haçlı Seferleri sırasında Latinler Bizanslıları İstanbul’dan çıkarınca Bizanslılar, Trabzon’da yeni bir İmparatorluk kurmuşlar ve 13. yüzyıla gelindiğinde bütün Karadeniz’e yayılıp geniş bir coğrafyaya hükmeden bir devlet olmuşlardır. Fakat daha sonra zayıflayıp toprak kaybı yaşayarak Trabzon ve çevresinde kalabilmişlerdir.

Ucuz Uçak Bileti

Devam eden yıllarda Anadolu Selçuklularının vergiye bağladığı ve daha sonrasında da İlhanlılara, Timur Devleti’ne ve Akkoyunlulara vergi ödeyerek varlıklarını devam ettirmeye çalışan Trabzon merkezli bu devlet, Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı Devleti ile karşı karşıya gelmişlerdir. Trabzon, çok zor geçen bir deniz ve kara seferinin ardından ve 40 gün süren çarpışmalardan sonra 1461 yılında fethedilmiştir. Trabzon’da bir süre kalan Fatih, daha sonra Sinop fatihi Hızır Bey’i bu bölgenin valisi olarak görevlendirmiştir.

İlerleyen yıllarda, Yavuz Sultan Selim’in de sancakbeyliği yaptığı Trabzon, bu dönemde tamamen bir Türk şehri olmuştur. Oğlu Kanuni Sultan Süleyman da burada doğmuş ve çocukluğunu burada geçirmiştir.

Türklerin Anadolu’da fethettiği en son şehir olan Trabzon, Birinci Dünya Savaşı’nda Ruslar tarafından 1916’da işgal edilmiştir. Bir sene süren bu işgal süresinde Ermeniler ve Rumlar bölge halkına çok fazla zulmetmiş, köy ve kasabaları yakıp yıkmışlardır. Yöre halkının düşmana teslim etmeyi direndiği bu şehir, 1918’de imzalanan Brest-Litovsk Antlaşması ile Türklerin egemenliğine bırakılmıştır.

Trabzon halkı milli mücadele döneminde de çok büyük hizmetler sağlamışlardır. Cumhuriyetin ilanından sonra da Tranzon, kendi adını taşıyan şehrin merkezi olmuş ve giderek kalkınmaya devam etmiştir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Trabzon Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Trabzon Havaalanı’na ulaşım için çok fazla yol bulunmaktadır. Taksi, otobüsler, havaalanı servisleri ile ulaşım sağlanabildiği gibi araç kiralama hizmetinden faydalanılabilir.

Taksi : Havaalanına indikten sonra vakit kaybetmeden şehir merkezine ulaşmak isteyenler için hızlı ve komforlu bir seçenek olarak taksiler düşünülebilir.

Otobüs : Trabzon Havaalanı’na ulaşmak için belediyenin toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyenler aşağıdaki otobüsleri kullanabilirler.

13 numaralı Çimenli

18 numaralı Kanuni Numune Hastanesi

20 numaralı Konaklar

32 numaralı Yomra

Bilet fiyatları otobüse binilen durağın havaalanına uzaklığına bağlı olarak değişmekte olup en fazla 5 TL civarında olmaktadır.

Havaalanı servisleri : Şehir merkezi ile havaalanı arasında düzenlenen Havaş otobüs seferleri de bu güzergahtaki ulaşım için diğer bir alternatiftir. Havaalanından şehir merkezine gitmek isteyenler için uçağın havaalanına iniş saatinden kısa bir zaman sonra otobüs hareket etmektedir. Şehir merkezinden havaalanına gelmek isteyenler için de günün belirli saatlerinde aşağıda belirtilen noktalardan yolcular alınmaktadır.

Beşirli Uzunkum Otel - Orhan Petrol Ofisi Önü - Yavuz Selim Bulvarı Migros Önü - Tanjant Yolu (Trabzon dersane karşısı) - Kiler Market Önü

Yolculuk süresi yaklaşık yarım saat olup ücreti 7 TL’dir.

Trabzon çevresindeki il ve ilçelerden de Havaş otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu servislerin güzergahı ve ücretleri şu şekildedir:

Hopa (30TL) – Arhavi (30 TL) – Fındıklı (27 TL) – Ardeşen (23 TL) – Pazar (23 TL) – Çayeli (23 TL)– Rize (18 TL) – Derepazarı (16 TL) – İyidere (16 TL) – Of (16 TL)

Araç kiralama : Trabzon’a özellikle gezmek için gelen yolcular için en komforlu ve esnek koşulları bulunan tercih kiralık araçlar olmaktadır. Bunun için havaalanında bulunan araç kiralama ofisleri ile iletişime geçilebilmektedir.