En Uygun & Ucuz İstanbul Stockholm Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
18
Cts
19
Paz
20
Pts
21
Sal
22
Çar
23
Per
24
Cum
25
Cts
26
Paz
27
Pts
28
Sal
29
Çar
30
Per
01
Cum
02
Cts
03
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Stockholm Gezilecek Yerler

Gamla Stan'ı Keşfedin : 1200'lerden kalma ve görülmesi gereken yerler, turistik yerler, kafeler, otantik restoranlar ve butik mağazalarla dolu Gamla Stan (Eski Şehir), başlı başına yaşayan, nefes alan bir müzedir . Birçoğu için bu keşif yolculuklarının ilk durağı - ve haklı olarak da öyle.

Elbette, Stockholm hissini anında özümsemenin ve şehrin kültürünü kavramanın daha iyi bir yolu yok. Eski Kent'te pek çok hediyelik eşya ve hediye mevcuttur ve birçoğu ana halk meydanı Stortorget'e (veya buradan) çıkan küçük, dolambaçlı sokaklardan oluşan şaşırtıcı bir labirentte dolaşırken kendinizi orta çağa geri götürülmüş bulacaksınız. . Yol boyunca, pitoresk cephelerin ardında gizlenen sayısız gizemli tonoz ve antik freskler keşfedeceksiniz.

Kışın ziyaret ediyorsanız, peri masalı gibi bir deneyim olan muhteşem Julmarknad'ı (Noel Pazarı) ziyaret ettiğinizden emin olun. Stockholm Katedrali (Storkyrkan veya Stockholms domkyrka), Nobel Ödülü Müzesi (Nobelmuseet) ve Kraliyet Sarayı buradadır ve her türlü gezi güzergahında yüksek olmalıdır. Stockholm Sarayı olarak da bilinen Kraliyet Sarayı'nı ziyaret ediyorsanız, nöbetçilerin değişimini yakaladığınızdan emin olun.


Vasa Müzes : Stockholm'ün muhteşem Vasa Müzesi'ndeki (Vasamuseet) ana cazibe merkezi olan inanılmaz Vasa savaş gemisi, İsveç İmparatorluk filosunun gururu olması için tasarlandı. Yine de, yüzyıllar sonra Titanik felaketinin öncüsü olarak, bu görkemli 64 silahlı gemi 1628'deki ilk yolculuğunda battı.

1961'de inanılmaz bir kurtarma operasyonu gerçekleşti ve şimdi yüzde 95'i tamamen orijinal olan bu muhteşem zaman kapsülüne hayret edebilirsiniz. Müzenin çatısındaki üç direk sadece bir turist çekiciliği değil; orijinal direklerin tam yüksekliğine ve özelliklerine göre yeniden inşa edildi.

Bu İsveç'te en çok ziyaret edilen müzedir ve haklı olarak öyle. Her yıl bir milyondan fazla insan, farklı sergilerin tadını çıkarmak ve geminin tarihini anlatan filmi izlemek için buraya geliyor. Bir buz kırıcı, bir fener gemisi ve bir torpido botu dahil olmak üzere çeşitli diğer tarihi gemiler de yerinde bulunmaktadır. 18 yaşın altında olan ziyaretçilere giriş ücretsizdir.


Djurgården : Şehrin kalbindeki sakin bir vaha olan Djurgården adası, özellikle uzun tembel günler ve kısa gecelerin olduğu yaz aylarında turistler ve yerli halkın kalabalığını kendine çeker. Park, Kraliyet Ulusal Şehir Parkı'nın bir parçasını oluşturur ve bir yürüyüş ve piknik için mükemmel bir yer olmasının yanı sıra, Stockholm'ün en iyi müzelerine ve diğer cazibe merkezlerine ev sahipliği yapar.

Hoş kafeler, restoranlar, atıştırmalık barlar ve oteller dağınıktır. Orman parkurlarını keşfetmek için bisiklet kiralayabilir veya maceraperest hissediyorsanız, kanoyla su yollarına gidebilirsiniz. Popüler Vasa Müzesi ve Abba Müzesi, açık hava müzesi Skansen ve Gröna Lund eğlence parkı burada bulunmaktadır.

Ulaşmanın eğlenceli bir yolu, Gamla Stan veya Slussen'den (her ikisi de T-Bana'da) feribotla ulaşmaktır. Alternatif olarak, Norrmalmstorg'dan bir tramvaya atlayın, otobüse binin veya şehir merkezinden yürüyün (15 dakika). Daha fazla bilgi için Djurgården ziyaretçi merkezine uğrayın.


Kraliyet Sarayı'nı gezin (Sveriges Kungahus) : Buradaki bir ziyaret, başlı başına bir gün olabilir. Gamla Stan'ın çevresinde, su kenarında yer alan Stockholm Kraliyet Sarayı (Sveriges Kungahus), İsveç Kralı'nın resmi konutudur. İlginç bir şekilde, Kraliçe'nin ikametgahı başka bir yerde yatıyor; Güzel ada ve UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Drottningholm'da (Kraliçe Adası), Stockholm'den 45 dakikalık bir feribot yolculuğu ve kolay bir günlük gezi.

Bir zamanlar güçlü olan İsveç İmparatorluğunun zengin bir tadı olan saray, 600'den fazla odası ve birkaç müzesi ile Avrupa'nın en büyüklerinden biridir. 18. yüzyıldan kalma ve Barok üslupta inşa edilen saray, pek çok mücevhere ev sahipliği yapıyor. Burada, Kraliçe Kristina'nın gümüş tahtını görebilir ve Eski Eserler Müzesi, Cephanelik, Tre Kronor (Üç Taç) Müzesi ve Hazine'yi ziyaret edebilirsiniz. Günlük nöbet değişimini kaçırmayın.


Tarihi Stockholm Belediye Binası (Stadshuset) : Su kenarında yer alan ve üzerinde üç altın taç bulunan Belediye Binası (Stockholms stadshus veya Stadshuset), şehrin sayısız resim ve kartpostalında yer alan Stockholm'ün en ikonik binalarından ve yıldızlarından biridir. 1923'ten kalma salon, o çoğu İsveçli Yaz Ortası Arifesinde açıldı.

İçerisinde toplanma odaları, ofisler, sanat eserleri ve sivil demokrasi makineleri yer alıyor. Prestijli yıllık Nobel Ziyafetleri burada düzenlenmektedir. Alıcılar önce Blå hallen'de (Mavi Salon) yemek yiyorlar ve ardından duvarlarını süsleyen en az 18 milyon mozaik bulunan Gyllene salen'deki (Altın Salon) resmi baloya geçiyorlar. Özel bir muamele, şehri ünlü kuleden izleme şansıdır.


Moderna Museet : Moderna Museet'te, Picasso, Dali, Derkert ve Matisse gibi sanatçıların eserlerini içeren, 20. yüzyıldan günümüze Avrupa'nın önde gelen sanat koleksiyonlarından birine ayak parmaklarınızı daldırabilirsiniz. Müze, film, fotoğrafçılık, çizimler, baskılar ve tuhaf dış mekan heykelleri dahil olmak üzere modern klasiklerden çağdaş sanata kadar her şeyi sergiliyor.

Pitoresk Skeppsholmen adasında bulunan Moderna Museet'in binası, İspanyol bir mimar olan Rafael Moneo tarafından tasarlandı. Müze, dünya standartlarında bir geçici sergiler programı, bir çocuk atölyesi, bir mağaza, bir kütüphane ve Djurgården ve Strandvägen'in güzel manzarasına sahip hoş bir restoran sunmaktadır. Rehberli turlar mevcuttur. Müzenin ikinci galerisi Malmö'dedir.


Kraliyet Ulusal Şehir Parkı : Dolaşma hakkı (allemansrätten), İsveç ruhunun silinmez bir parçasıdır. Kraliyet Ulusal Şehir Parkı (Kungliga ulusal stadsparken), altı mil uzunluğunda, 27 kilometrekarelik yeşil bir alandır ve Stockholm'e doğru kıvrılır ve üç kraliyet parkını kapsar: Djurgården, Haga ve Ulriksdal.

Bu, dünyanın ilk ulusal şehir parkı, turistlerin ve yerlilerin gevşemek için akın ettiği yerdir. Orman, geyik, tilki, geyik ve nadir kuşlar da dahil olmak üzere birçok kanatlı güzelliği barındırır. Yapılacak eğlenceli şeyler arasında müzelerin, kalelerin, tiyatroların, spor tesislerinin ve tarihi evlerin tadını çıkarmak sayılabilir.

Doğa severler, asırlık meşe ağaçları, akarsular, göller, bataklıklar, çekici yüzme noktaları ve sarp tepeler ile vahşi bölgeleri keşfetmek için cennette olacaklar. Gelişen bir başkentin ortasında olduğuna inanmak gerçekten zor.


Östermalm : Peşinde olduğunuz Stockholm tasarımcısı ise, başka yere bakmanıza gerek yok. Östermalm, şehrin en seçkin bölgesidir. Özel uluslararası etiketler, birinci sınıf İskandinav tasarımıyla omuzları ovuşturur. Biblioteksgatan'da, çok sayıda amiral gemisi mağazası ve tasarımcı butiği bulunurken, Stureplan çevresindeki mahallede, bazıları çok yüksek fiyat etiketlerine sahip çok sayıda lüks mağaza bulunur.

Sanat ve iç tasarım sevenler, Nybroviken yakınlarındaki Strandvägen'in başlangıcında Svenskt Tenn ve Malmstenbutiken'in tadını çıkaracaklar. İsveç'in en iyi antika satıcılarının çoğu, Kommendörsgatan mahallesinde yatıyor. İsveç taze yiyecek ve ürünlerinin mutlak en iyisi için Östermalmshallen'e uğradığınızdan emin olun.


The Globe: Stockholm'ün güney ucunda yer alan SkyView, sizi Stockholm'ün modern simge yapılarından biri olan dünyanın en büyük küresel binası olan Ericsson Globe'un tepesine götürür. Deniz seviyesinden 130 metre yüksekte, tüm şehri kapsayan unutulmaz bir manzaraya sahip olacaksınız.

Gondollarda turlar yaklaşık 30 dakika sürer ve her on dakikada bir hareket eder, ancak günün yoğun saatlerinde uzun kuyruklar için hazırlıklı olun. Geziden sonra, turistler restoranı ve hediyelik eşya dükkanını ziyaret edebilir.

Stockholm Hakkında

Stockholm, İsveç'in başkentidir. İskandinavya'nın yanı sıra İsveç'teki en kalabalık kentsel alana sahiptir. Belediyede 1 milyon, kentsel alanda yaklaşık 1,6 milyon ve büyükşehirde 2,4 milyon kişi yaşıyor. Şehir, Mälaren Gölü'nün Baltık Denizi'ne aktığı on dört adaya uzanıyor. Şehrin dışında doğuda ve sahil boyunca Stockholm takımadalarının ada zinciri var. Bölge, Taş Devri'nden beri, MÖ 6. binyılda iskan edilmiş ve 1252 yılında İsveçli devlet adamı Birger Jarl tarafından bir şehir olarak kurulmuştur. Aynı zamanda Stockholm County'nin ilçe merkezidir.

Stockholm, İsveç'in kültürel, medya, politik ve ekonomik merkezidir. Sadece Stockholm bölgesi, ülkenin GSYİH'sinin üçte birinden fazlasını oluşturuyor ve kişi başına GSYİH'ya göre Avrupa'da ilk 10 bölge arasında yer alıyor. Alfa-küresel bir şehir olarak derecelendirilen bu şehir, İskandinavya'nın en büyüğü ve İskandinav bölgesindeki kurumsal genel merkezlerin ana merkezidir. Şehir, Stockholm Ekonomi Okulu, Karolinska Enstitüsü ve KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü gibi Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Stockholm Konser Salonu ve Stockholm Belediye Binası'nda yıllık Nobel Ödülü törenlerine ve ziyafete ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin en değerli müzelerinden biri olan Vasa Müzesi, İskandinavya'nın en çok ziyaret edilen sanat dışı müzesidir. 1950'de açılan Stockholm metrosu, istasyonlarının dekoru ile ünlüdür; dünyanın en uzun sanat galerisi olarak anılıyor. İsveç milli futbol sahası, şehir merkezinin kuzeyinde, Solna'da yer almaktadır. Ulusal kapalı alan olan Ericsson Globe, şehrin güney kesimindedir. Şehir, 1912 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yaptı ve aksi takdirde Melbourne, Victoria, Avustralya'da düzenlenen 1956 Yaz Olimpiyatları'nın binicilik bölümüne ev sahipliği yaptı.

Stockholm, yargıdaki en yüksek mahkemeler ve İsveç hükümdarı ile Başbakanın resmi ikametgahları dahil olmak üzere İsveç hükümetinin ve kurumlarının çoğunun merkezidir. Hükümetin Rosenbad binasında koltuğu var, Riksdag (İsveç parlamentosu) Parlamento Binası'nda ve Başbakan'ın ikametgahı Sager Evi'nin yanında. Stockholm Sarayı, İsveç hükümdarının resmi ikametgahı ve ana iş yeridir. Stockholm'un eteklerinde bir Dünya Mirası olan Drottningholm Sarayı, Kraliyet Ailesi'nin özel konutu olarak hizmet vermektedir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Stockholm Havalimanı Ulaşım

Arlanda Ekspresi - Stockholm : Konforlu ve çevre dostu Arlanda Express'in Stockholm Merkez İstasyonu'na (Stockholm C) sadece 20 dakikaya ihtiyacı var. Arlanda North ve Arlanda South istasyonlarına her terminalin alt katından ulaşılabilir. Sizi alt kata çıkaran yürüyen merdivenlerin yanında, bilet alabileceğiniz bilet satış makineleri var. Ancak gişelerden birinde veya Arlanda Express web sitesi üzerinden online bilet satın almak da mümkün.


Tren bileti : Biletler tek bir yolculuk için 299 SEK ve dönüş için 579 SEK. 8-25 yaş arası çocuklar ve gençler tek bir yolculuk için 149 kron öder, 65 yaşından büyükler için fiyat 249 krondur. En fazla dört çocuk için geçerli olan 17 yaşına kadar çocuklar, bir yetişkin eşliğinde ücretsiz seyahat edebilir. Hızlı trenler, havaalanından ve şehir dışına her 10 ila 15 dakikada bir kalkıyor. Resmi web sitesi üzerinden online rezervasyon yaparsanız, çok önceden rezervasyon yaparsanız indirim alırsınız. Daha fazla bilgi için lütfen Arlanda Express web sitesine ve zaman çizelgesine bakın.


Stockholm ve Uppsala'ya tren : Daha az para harcamak istiyorsanız, J40 / SL Länstrafik (Storstockholms Lokaltrafik) trenini de tercih edebilirsiniz. Bu sözde Pendeltåg treni, Arlanda Merkez İstasyonu'ndan SkyCity'nin altından Terminal 4 ve Terminal 5 arasında saatte iki kez kalkar. Pazar günleri ve resmi tatillerde her 30 ila 60 dakikada bir seyahat seçeneğiniz vardır. Arlanda C ile Stockholm C arasındaki seyahat süresi 38 dakika, Stockholm Güney İstasyonu'na (Stockholms södra) yolculuk 5 dakika daha uzun sürer. Uppsala, Stockholm Arlanda Havaalanı'na daha yakındır, Uppsala'ya seyahat süresi 18 dakikadır. Bazen, Stockholm Arlanda Havaalanı ile her iki şehir arasında ulusal demiryolları SJ treniyle seyahat edebilirsiniz.

Hem Stockholm hem de Uppsala'ya tek seferlik bir bilet 37 SEK + 120 SEK havaalanı ek ücreti, yani toplamda 157 SEK'dir. Toplu taşımayı daha sık kullanmayı planlıyorsanız, bir SL Erişim Kartı satın almak daha iyidir. Maliyetler 20 krondur, bir kez sahip olduğunuzda daha ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 75 dakika seyahat edebileceğiniz tek yön bilet yetişkinler için 37 SEK, SL Erişim Kartı ile 37 SEK ödersiniz. Bu durumda, havaalanına veya havaalanından bir yolculuk 157 SEK tutmaktadır. 20 yaşına kadar olan gençler ve 65 yaşından büyükler biletlerde indirim alır. Ayrıca, 18 yaşından küçük kişilerin havaalanı ek ücretini ödemesi gerekmez.

SL Erişim Kartına tek seferde veya günlük biletlerde (seyahat kartları) 100 SEK ila 1.000 SEK tutarında yükleme yapabilirsiniz. Kartınızda sadece paranız varsa onu başkalarıyla paylaşmanız mümkündür. Seyahat kartları SL ve UL (Upplands Lokaltrafik) ağında geçerlidir ve başkalarıyla paylaşılamaz. Bir SL Erişim Kartına sahipseniz, bir günlük bilet (seyahat kartı) 24 saat için 155 SEK, 72 saat için 310 SEK ve 7 gün için 405 SEK tutarındadır. Bir SL Erişim Kartını para ile şarj etmek için "reskassa" seçeneğini seçmelisiniz.

Bilmekte fayda var, Stockholm Arlanda Havaalanı'ndan 20 dakika süren Märsta tren istasyonuna giden yerel bir otobüse binerek daha da fazla tasarruf edebilirsiniz. Bu istasyonda, Stockholm C ve Uppsala C yönündeki bir trene transfer mümkündür, her iki noktaya da 20 dakikada ulaşılabilir. 75 dakikalık bir süre kullanabileceğiniz bir bilet 37 SEK tutarındadır ve SL'nin masalarından ve otomatlarından satın alınabilir, 120 SEK havalimanı ek ücreti uygulanmaz. Daha fazla bilgi için lütfen J40 tren tarifesine ve SL ücretlerine ve biletlere bakın.

“Stockholm Arlanda Havalimanı'nda Kuzey, Orta ve Güney olarak bilinen üç tren istasyonu vardır. Arlanda Express trenleri Kuzey ve Güney istasyonlarından çalışır, diğer trenler (SJ ve Stockholms pendeltåg / banliyö treni) Arlanda Merkez tren istasyonunu kullanır. "


Otobüs hizmetleri

Flygbussarna - Stockholm :Daha hızlı değil ama daha ekonomik olan Flygbussarna havalimanı ile Stockholm'ün merkezindeki Cityterminalen arasında çalışıyor. Biletler resmi web sitesinden önceden satın alınabilir. Online bilet satın alma tarihinden itibaren 3 ay geçerlidir. Bilet üzerindeki barkod, otobüse girildiğinde taranabilir. Ayrıca Stockholm Arlanda Havalimanı ve şehirdeki bilet makinelerinden birinden bilet almak da mümkün. Otobüs şoföründen sadece kredi veya banka kartıyla bilet satın alabilirsiniz. Otobüs her 10 dakikada bir hareket eder ve yolculuk süresi yaklaşık 45 dakikadır. Havalimanında ve şehirde ödediğiniz fiyatları aşağıda bulabilirsiniz, biletler çevrimiçi olarak daha ucuzdur. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesine ve Flygbussarna zaman çizelgesine bakın.