En Uygun & Ucuz İstanbul Reykjavik Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
18
Cts
19
Paz
20
Pts
21
Sal
22
Çar
23
Per
24
Cum
25
Cts
26
Paz
27
Pts
28
Sal
29
Çar
30
Per
01
Cum
02
Cts
03
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Reykjavik Gezilecek Yerler

Hallgrímskirkja Kilisesi: Reykjavik'teki en önemli simge yapı, şehir merkezindeki Hallgrímskirkja kilisesidir. Reykjavik'in hemen her yerinden görülebildiği için gezinmenin kolay bir yolu ve ilk duraklarından biri olmalı. Ulusal anıt, dışı kadar içte de çarpıcı.

İzlandalı şair Hallgrimur Petursson'a bir hediye olarak inşa edildi. Kilisenin içindeki muhteşem 25 tonluk boru org, kilisenin en dikkat çekici özelliklerinden biridir. Hallgrimskirkja kilisesinin inşaatı 40 yıldan fazla sürdü ve Reykjavik'in sembolü haline geldi. Ana şapeli keşfettikten sonra, hediyelik eşya dükkanından bir jeton satın alın ve asansöre yaklaşık 74 metre yukarı çıkın. Bu şehrin en güzel manzarası.


Reykjavik Şehir Merkezi : Şehir merkezini keşfetmek için Reykjavik ziyaretiniz sırasında biraz zaman planlayın. Bu, şimdiye kadar yaşadığınız hiçbir şehir sahnesine benzemiyor. Kitschy hediyelik eşya dükkanları yerine, İzlanda yün kıyafetleri ve volkanik kaya çömlekleri gibi benzersiz eşyalar satan bağımsız butikler bulacaksınız. Geleneksel yemekler sunan dükkanların ve kaliteli yemek mekanlarının tadını çıkarmak için zaman ayırın.

Yürüyüşünüzün sizi okyanus esintisini hissetmek ve şehirdeki güzel sanatları ve mimariyi gözlemlemek için sahildeki yürüyüş yoluna götürmesine izin verin. Öğleden sonra, İzlanda'da göreceğiniz en görkemli gün batımlarından birinin tadını çıkarmak için kendinizi sahildeki Solfar heykelinin yakınında konumlandırın.


Harpa : Harpa konser salonundaki bir konsere katılmasanız bile, bu olağanüstü dönüm noktası Reykjavik'te ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden biri. Binanın ödüllü mimarisi benzersiz bir sanatsaldır. Bal peteği dış cephe, gün ışığında göz alıcı ve geceleri pencereler gökkuşağının rengine dönüşürken büyüleyici.

İçinde otantik İzlanda yemekleri sunan iki restoran var ve küçük hediyelik eşya dükkanında çoğu yerel sanatçılardan benzersiz hediyeler satılıyor. Harpa'da bir konser yakalayabiliyorsanız, akşam yemeğinin tadını çıkarmak ve mekanda su kenarında dolaşmak için fazladan zaman ayırın.


Termal Havuzlar : Reykjavik'te yapılacak en önemli şeylerden biri halka açık termal havuzlarda dinlenmektir. Şehrin çevresinde bulunan 17 havuz, İzlanda'nın doğal jeotermal suyu ile dolu. Termal havuzlar, Reykjavik'in zihin ve ruh için doğal bir terapi sağlayan topluluk buluşma noktalarıdır.

Bu ortak havuzlar İzlanda kültürünün önemli bir parçasıdır ve kendinizi ülkenin geleneklerine gerçekten sokmanın bir yoludur, bunlara dalmanın iyileştirici niteliklerinden bahsetmiyorum bile. Vaktiniz varsa, nihai termal havuz deneyimi için Mavi Lagün'e günlük bir gezi yapmayı unutmayın.


Yerleşim Sergisi : Kendinizi İzlanda kültürüne alıştırmanın en iyi yollarından biri, Yerleşim Sergisi müzesini ziyaret etmektir. Müze, Reykjavik Kent Müzesi tarafından işletiliyor ancak ayrı bir binada bulunuyor ve gezilmesi birkaç saat sürüyor. Rehberli turlar mevcuttur, ancak müze düzeni kendi başınıza keşfetmeyi kolaylaştırır.

Korunmuş arkeolojik eserlerle Reykjavik'teki ilk Viking yerleşimi hakkında bilgi edinin. Dijital etkileşimli ekranlar, ilkel İzlanda yaşamını deneyimlemeniz için sizi birkaç yüzyıl öncesine götürür ve size şehrin her yerinde göreceğiniz Viking etkilerini yeni bir şekilde takdir eder.


Esja Dağı : Reykjavik yakınlarındaki Esja Dağı'nın görkemli varlığı, ziyaretiniz sırasında yapabileceğiniz en iyi günlük gezilerden biridir. Dağın çevresindeki ana parkurlardan birinde yürüyüş yaparak İzlanda'nın temiz havasının tadını çıkarın. Dağa çıkan her yol, zorluk seviyesini gösteren işaretlerle işaretlenmiştir.

Esja Dağı, hem sıradan yürüyüşçüler hem de aşırı günlük geziciler için uygundur. Zirveye 914 metrede yürüyebilir ve ziyaretçi defterini imzalayabilir veya Steinn adlı bir kayanın zirvesinden biraz daha kısa olan daha yaygın durma noktasında dönebilirsiniz. Steinn'in ötesindeki yolun oldukça zor olduğunu, bu nedenle yalnızca deneyimli dağcılar ve yürüyüşçüler bunu denemelidir.


Perlan İzlanda Doğa Harikaları Müzesi : İzlanda Doğa Harikaları Perlan Müzesi, kayalıklardan ve volkanlardan çevredeki deniz yaşamına kadar ülkenin birçok doğal harikasına odaklanan yeni, son teknoloji sergilere sahip çarpıcı bir yapıdır. ada.

En etkileyici sergilerden biri, 14 derece Fahrenheit'te keşfedebileceğiniz çoğaltılmış bir buz mağarasıdır. Buzul sergisi, İzlanda'daki buzulların tarihini ve bu doğal harikaların gelecekteki görünümünü inceliyor.

Perlan planetaryumu, ziyaretiniz sırasında kırsalda görmeseniz bile Kuzey Işıklarını deneyimleyebileceğiniz sürükleyici bir görsel-işitsel deneyimdir. Perlan'ı ziyaret ettiğinizde, Reykjavik'in 360 derecelik panoramik manzarası için gözlem güvertesine gidin.


Eski Liman Bölgesi : Reykjavik'in Eski Liman bölgesinde gezinmek size gerçek bir İzlanda kültürü duygusu verir. Şehrin bu bölümü, körfezin ve Esja Dağı'nın en güzel manzaralarından bazılarına sahiptir. Balina izleme turları ve martı gezileri için de başlangıç noktasıdır.

Old Harbour bölgesindeki canlı renkli binaların çoğu, mağazalara, kafelere ve restoranlara dönüştürülen yenilenmiş balıkçı kulübeleridir. Eski Liman'da tarihi İskandinav etkisinin çarpışmasından ve modern ve modern bir parlamadan eklektik bir enerji var.


Videy Adası : Videy Adası'nın cazibesine direnmek neredeyse çok zor. Neyse ki, adayı ziyaret edebilir ve Snaefellsnes yarımadasının ve anakaranın muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu ada önemlidir çünkü İzlanda'ya yerleşen ilk bölgelerden biriydi.

Vahşi yaşamdan bitki örtüsüne kadar doğal unsurlar bol miktarda bulunur ve burayı fotoğrafçılar, sanatçılar ve İzlanda'nın huzurlu doğal güzelliğini içinize çekmek isteyenler için favori bir yer haline getirir. Hem yayalar hem de bisikletliler için çeşitli yollar vardır. Videy Adası ziyaretiniz sırasında ilgi çekici bir nokta, Yoko Ono'nun Imagine Peace Tower sanat eseridir.


Grotta Deniz Feneri : Reykjavik'in kuzeyindeki Seltjarnarnes yarımadasındaki küçük Grotta Deniz Feneri, gün batımını izlemek ya da sadece sabah yürüyüşüne çıkmak için harika bir mekandır. Deniz feneri, tarım arazisine 1897'den beri dikilmiştir. Çoğunlukla manzarası nedeniyle turistlerin ziyaret edebileceği popüler bir yer, ancak aynı zamanda harika kuş izleme fırsatları da var.

Grotta Deniz Feneri'ni ziyaret etmeyi planlıyorsanız, alçak ve yüksek gelgitlerin zamanlamasını hesaba katmak isteyeceksiniz.


Reykjavik Hakkında

Reykjavík, İzlanda'nın başkenti ve en büyük şehridir. Faxaflói körfezinin güney kıyısında, güneybatı İzlanda'da yer almaktadır. Enlemi 64 ° 08 'Kuzeydir ve onu egemen bir devletin dünyanın en kuzeydeki başkenti yapar. Yaklaşık 131.136 (ve Başkent Bölgesinde 233.034) nüfusu ile İzlanda'nın kültürel, ekonomik ve hükümet faaliyetlerinin merkezidir ve popüler bir turizm merkezidir.

Reykjavík'in İzlanda'daki ilk kalıcı yerleşim yeri olduğuna inanılıyor ve Landnámabók'a göre MS 874'te Ingólfr Arnarson tarafından kurulmuştu. 19. yüzyıla kadar şehir konumunda herhangi bir şehir planlaması yoktu. Şehir, 1785 yılında resmi bir ticaret şehri olarak kuruldu ve sonraki on yıllar boyunca, bölgesel ve daha sonra ulusal bir ticaret, nüfus ve hükümet faaliyetlerine dönüştüğü için istikrarlı bir şekilde büyüdü. Dünyanın en temiz, en yeşil ve en güvenli şehirleri arasındadır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Reykjavik Havalimanı Ulaşım

Tek yön        -          Dönüş

             Yetişkinler

22,00 €                    44,00 €

                Çocuk

            (12-17 yaş)

11,00 €                     22,00 €

                 Bebek

              (0-11 yaş)

Bedava.                   Bedava.


Yolculuk süresi: 45 dakika


SERVİS FREKANSI: HER 30-40 DAKİKADA BİR YAKLAŞIK

ÖNEMLİ

Yolcular, kalkış tarihinde planlanan kalkış saatinden en az 30 dakika önce durakta olmalıdır.


ÖNEMLİ

11 yaşın altındaki çocuklar ücretsiz seyahat ederler, lütfen rezervasyon sırasında "Bebek" seçeneğini seçin.

Çocuklar için indirimli fiyatlar, seyahat eden her yetişkin için sadece 2 çocuğa kadar geçerlidir.