En Uygun & Ucuz İstanbul Pekin Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
18
Cts
19
Paz
20
Pts
21
Sal
22
Çar
23
Per
24
Cum
25
Cts
26
Paz
27
Pts
28
Sal
29
Çar
30
Per
01
Cum
02
Cts
03
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Pekin Gezilecek Yerler

Saray Müzesi ve Yasak Şehir: Yasak Şehir olarak da bilinen İmparatorluk Sarayı, Çin'in en önemli cazibe merkezidir ve kökenlerini 13. yüzyılın Yuan Hanedanlığı'na kadar izleyebilir. Muazzam büyüklüğü, Ming Hanedanlığı döneminde başkentin Nanking'den buraya transfer edilmesinden sonra 1406 ve 1420 yılları arasında yapılan genişlemelerin sonucudur.

  Bu güzel saray, 24 Ming ve Qing İmparatoruna ev sahipliği yapmış ve sıradan vatandaşların erişimine izin verilmemesi nedeniyle Yasak Şehir takma adını almıştır. Kompleks, tamamı dört köşesinde kuleler ve 50 metre genişliğinde bir hendek bulunan 10 metre yüksekliğinde bir duvarla çevrili 720.000 metrekareyi kapsıyor. Tören ve idari amaçlar için kullanılan bir alana ve bir zamanlar İmparator ve cariyelerinin kullandığı özel bölümlere ayrılmıştır.

  Öne çıkan özellikler arasında 1420'de inşa edilen Meridian Kapısı; Zengin bir şekilde dekore edilmiş beş beyaz mermer köprüden oluşan bir ağ olan Golden River Köprüleri; ve İmparatorun ziyafet salonu olarak işlev gören Uyum Koruma Salonu.

  Ziyaret edilecek diğer yerler arasında, İç Mahkeme'deki en büyük salon olan Cennetsel Saflık Sarayı ve imparatorlar için kalıcı bir ikamet ve özel seyirci salonu olan Askeri Cesaret Salonu sayılabilir. 35 metre yüksekliğindeki etkileyici Yüce Uyum Salonu, ülkenin ayakta kalan en büyük ahşap binası ve görkemli bir şekilde dekore edilmiş yaldızlı imparatorluk tahtı olarak dikkat çekiyor.

 Saray Müzesi'ne sadece kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan tarihi İmparatorluk Koleji (Guozijian) bulunmaktadır. 1287'de Kubilay Han tarafından kurulan ve sadece 1900'de kapatılan bu güzel yapı, ülkenin ulusal üniversitesi olarak hizmet etti ve genellikle eğitimlerini ve bilgilerini ilerletmek için eski ziyaretin İmparatorlarını gördü. Kompleks, çoğu keşfedilebilen 10.000 metrekareden fazla alanı kaplamaktadır.


Çin Seddi: Pekin, şüphesiz ülkenin en ünlü tarihi yapılarından biri olan Çin Seddi'ne sadece bir saat uzaklıktadır. Duvar'ın 1950'lerde turistlere açılan ilk bölümü olan Badaling Geçidi'nde, 16. yüzyıldan kalma ve sekiz metre yüksekliğe kadar yükselen Çin Seddi'nin etkileyici bir bölümünde yürüyüş yapabilirsiniz.

 Yol boyunca, çevredeki dramatik manzaranın muhteşem manzarasını sunan çok sayıda kulenin ve parapetin keyfini çıkarabileceksiniz. Dağlık bir yürüyüş sırasında, aslında duvara kadar hoş bir teleferik yolculuğu yapabilirsiniz.

 Çin Seddi'nin bu çok ziyaret edilen bölümü meşgul olabilir, bu nedenle mümkünse seyahatinizi erken varış için planlamaya çalışın. Daha da iyisi, bir tura kaydolmayı düşünün. Badaling'deki Çin Seddi ve Ming Mezarları Günü Turu, tarih hakkında harika bilgiler sunar ve bu siteyi ziyaret etmenin son derece kolay bir yoludur.

 Çin Seddi'ni deneyimlemek için bir başka popüler nokta, bir kısmı 6. yüzyıla kadar uzanan Mutianyu'dur. Yüzyıllar boyunca yeniden inşa edilen ve genişletilen otel, özellikle ilkbahar ve sonbaharda güzel olan muhteşem manzaralarıyla giderek daha popüler hale geliyor.


Tian'anmen Meydanı: Tiananmen Meydanı (Göksel Barış Meydanı) dünyanın en büyük şehir içi meydanıdır. Bir milyon insanı barındıracak şekilde tasarlanan bina, 1958'de Çin Cumhuriyeti'nin 10. yıldönümünü kutlamak için inşa edildi. Komünist Çin'in merkezi olarak kabul edilen meydanın sembolik önemi, öğrencilerin Çin hükümlerine karşı gösteri yaptığı 4 Mayıs 1919'a dayanıyor. Versay antlaşması.

 Ziyaretin öne çıkan özellikleri arasında Halk Kahramanları Anıtı (Rénmín Yingxióng Jìniànbei), 17.000 parça granit ve mermerden oluşan 38 metre uzunluğunda bir dikilitaş ve Cennetsel Barış Kapısı olarak bilinen görkemli Tiananmen Kapısı yer alıyor. 1417'de tamamlandı ve bir zamanlar İmparatorluk Şehri'nin ana girişiydi.

 Bir diğer önemli geçit, Tiananmen Meydanı'na açılan en güneydeki Zhengyangmen veya Qianmen'dir. Kökleri 15. yüzyılın başlarına kadar uzanan ve 1900'lerin başlarında restore edilen bu heybetli yapı, şehrin en önemli simge yapılarından biri olarak kabul ediliyor.

 Dikkat çeken diğer özellikler arasında Çin Devrimi Müzesi, 1919'dan itibaren Çin devriminin çeşitli aşamalarını ve Komünist Parti'nin gelişimini gösteren sergiler ve Mao'nun cesedinin kristal bir lahit içinde durduğu Mao Zedong Mozolesi.


Beihai Parkı: İmparatorluk Sarayı'na sadece kısa bir mesafede bulunan Beihai Park, Pekin'de hayatta kalan en eski imparatorluk bahçelerinden biridir. 10. yüzyılın başında ortaya çıkan bu güzel açık alan, adını yakındaki Beihai Gölü'nden (Kuzey Gölü) alıyor ve ziyaret etmek için birçok iyi neden sunuyor.

 Parkın en önemli yapıları arasında 1271-1368 Yuan döneminden kalma Yuvarlak Kale ve muhteşem Aydınlanma Salonu yer alıyor. 1690 yılında inşa edilen salon, tek bir beyaz yeşim taşı bloğundan oyulmuş bir buçuk metre boyunda bir Buda'ya ve 12. yüzyılın başlarından kalma büyük bir siyah yeşim vazoya ev sahipliği yapıyor.

 Dikkat çeken bir diğer özellik ise, Cumhuriyet'in kurucusu Sun Yat-sen'in ölümüne kadar 18 yıl yaşadığı Song Qingling'in zengin ikametgahıdır (şimdi bir müze). Pekin Operası'nın kadın rolünü oynamada uzmanlaşmış ünlü erkek yıldızı Mei Lanfang'ın (Mei Lanfang Guju) Yaşam Alanları'nı da görmek isteyeceksiniz.

 Ayrıca Guo Moruo'nun ikametgahını Pekin güzergahınıza dahil etmeye çalışın. Ünlü yazar ve tarihçinin 1963'ten 1978'deki ölümüne kadar yaşadığı yer, geleneksel Çin avlusu tarzında inşa edilmiş bir evde buradaydı. Ayrıca listenize Nefis Yeşim Adası'ndaki 17. yüzyıldan kalma güzel Beyaz Pagoda'yı da ekleyin.


Cennet Tapınağı: Cennet Tapınağı (Tiantán) 1420 yılına dayanır ve Pekin'in en kutsal binalarından bazılarını içerir. Yemyeşil bitki örtüsüyle çevrili bu güzel eski tapınaklar ve türbeler iki bölümden oluşuyor - biri dikdörtgen; diğer yarı dairesel - birlikte Cenneti ve Dünyayı sembolize ediyor.

 İmparator burada, kış gündönümü gününde, iyi bir hasat için dua etmek ve iyi hasatlar için parlak bir şekilde dekore edilmiş Dua Salonunda (Qinian Dian) kurbanlar sunmak için Cennetsel Sunak'a yükselirdi. 1420 yılında, geleneksel Çin ahşap tarzında ve tamamen çivisiz olarak inşa edilen salon, korkuluklu ve 50.000 mavi sırlı kiremitle kaplı bir çatıya sahip üç katmanlı bir mermer terasa oturur (zemindeki bir mermer levha, ejderhayı ve anka taşını temsil eder , imparatorun sembolleri).

 Bir diğer önemli nokta ise Cennet Mahzeni Salonu (Huangqiong Yu). 153 yılında dikilen, mavi kiremitli konik bir çatıya sahiptir ve Cennet ve Yetkililerin tören plakalarını saklamak için kullanılmıştır. En sessiz seslere bile yankılanan tapınağın Yankı Duvarı'nı da ziyaret ettiğinizden emin olun, bu da üç olağandışı yankılanan taşla abartılan bir etki.

Temple of Heaven, Beijing Tiantan Park - History, Attractions...

Yaz Sarayı: Pekin'in merkezinden araba, otobüs veya taksiyle 30 dakikalık kolay bir yolculukta bulunan şehrin Yaz Sarayı (Yíhé Yuán) mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. 12. yüzyıla kadar uzanan ve 700 dönümden fazla büyüklüğe sahip, 700 yıllık büyük bir insan yapımı göle ve güzel bahçelere sahip, kraliyet statüsüne kesinlikle yakışan mükemmel bir ortam.

 Genellikle düzenlenen turlara dahil olan, burada görülecek en önemli şeyler batı tarzı "Mermer Gemi" (Shifang), ayrıntılı tahtıyla Refah ve Uzun Ömür Salonu (Renshou Dian) ve Mutluluk Salonu'nun bitişiğindeki güzel avludur. ve Uzun Ömür (Leshou Tang Salonu). Ayrıca, geleneksel Çin oyunlarının ve müziğinin performanslarını yakalayabileceğiniz etkileyici 19. yüzyıl Büyük Tiyatro'yu da görmek isteyeceksiniz.

 Zaman izin verirse, yapılacak en popüler şeylerden biri, turistleri saray tapınaklarından birine taşıyan küçük zevk gemilerinde (çocuklar ejderha temalı gemileri severler) gezintiye çıkmak ve aynı zamanda geleneksel olanı geçmektir. Suzhou Market Caddesi'ndeki nehir kenarındaki dükkanlar.

1-Day Tour (Great Wall+Summer Palace)

Pekin Ulusal Stadyumu: 2008 yılında Pekin'de düzenlenen muhteşem Yaz Olimpiyatları'ndaki rolüyle dünya çapında tanınan Ulusal Stadyum (Guójia tiyùchang) - aynı zamanda sevgiyle Kuş Yuvası takma adıyla da anılır - görülmeye değer.

 Yüksek bir fiyat etiketi ile inşa edilen bu olağanüstü yapı, benzersiz tasarımını geleneksel Çin seramiklerinin etkilerine borçludur ve Olimpiyatlardan bu yana opera, pop konserleri ve futbol maçları dahil olmak üzere büyük kültürel etkinliklere ve performanslara ev sahipliği yapmak için kullanılmıştır. Kışın, dünyanın en büyük insan yapımı kapalı kayak pistine dönüşüyor. (İngilizce ve kendi kendine rehberli turlar mevcuttur.)

 Yakındaki diğer görülecek yer: Ulusal Su Sporları Merkezi. Aynı zamanda, yandığını ve dev bir buz küpü gibi göründüğünü gören çekici gece ekranı nedeniyle Su Küpü olarak da bilinir. Olimpik yüzme etkinlikleri alanı olmanın yanı sıra, binanın bir kısmı eğlenceli Watercube Su Parkı'na dönüştürüldü.

 Daha sonra, güzel Olimpik Yeşil boyunca dolaştığınızdan emin olun. Bu hoş park alanı ve yeşil alan sizi 2008 Olimpiyatları'ndaki en önemli binaların çoğunu geçirecek.


Lama Tapınağı: Yonghe Tapınağı olarak da bilinen Lama Tapınağı, Pekin'in en çekici ve en iyi korunmuş tapınaklarından biridir. 1745'te tamamlanan bina, o zamanlar yeni ilhak edilen Tibet'in dini olan Lamaizm'e başkentte resmi bir koltuk vererek siyasi bir amaca hizmet etti. Cömert oranlarda inşa edilmiş ve birçok değerli sanat eseri ile donatılmıştır.

 En önemli özelliği, sembolik nesnelerle (kurbağa, kılıç, yılan ve kalkan) sağlanan dört kralla çevrili Buda heykeli ile Cennet Kralları Salonu (Tian Wang Dian) 'dir. Budizm'in koruyucusu Weituo'nun demir bir asa tutan heykeli de dikkat çekicidir.

 Diğer önemli yapılar arasında, Çince, Mançurya, Tibet ve Moğolca yazılmış Lama dininin tarihini içeren 1792 yılına dayanan bir stele ev sahipliği yapan Dört Dilli Stel Köşkü (Yubi Ting); ve Manastırın eğitim ve toplanma salonu olan Budist Çarkı Salonu (Falun Dian), altı metre yüksekliğindeki bir heykel, iki taht ve çok sayıda kutsal el yazması bulunan iç mekanı.

 Lama Tapınağı'ndaki en büyük bina olan, 18 metre yüksekliğindeki muazzam sandal ağacı heykeliyle Dört Bin Kader Köşkü'nü (Wangfu Ge) de görmeyi unutmayın.

Lama Temple - History Of The Lama Temple Beijing

Ulusal Sahne Sanatları Merkezi: Sanat ve kültür meraklıları, Pekin'de son derece iyi karşılanmaktadır. Özellikle ilgi çekici olan, ülkenin önde gelen sanat müzelerinden biri olan mükemmel Pekin Başkent Müzesi. 1981'de açılan müze, antik porselen ve bronz eşyalar, geleneksel hat sanatı ve sanat eserlerinin yanı sıra Çin ve diğer Asya kültürlerinden birçok güzel heykel gibi geniş bir eser koleksiyonuna sahiptir.

 Pek çoğu Pekin'den gelen 200.000'den fazla önemli kültürel eser koleksiyonunun diğer önemli noktaları arasında İmparator Qian Long'un 40 tondan fazla ağırlığa sahip, yaklaşık yedi metre yüksekliğinde duran ve eski senaryolar ve yazılar içeren devasa steli yer alıyor.

 Pekin'in görülmeye değer bir başka modern simgesi, Dev Yumurta olarak da adlandırılan Ulusal Sahne Sanatları Merkezi'dir (Guójia dà jùyuàn). Asya'daki en iyi opera evlerinden biri olarak kabul edilen bina, 2001 yılında açıldı ve o zamandan beri dünyanın önde gelen opera sanatçılarının çoğuna ev sahipliği yaptı (bir performansa katılabiliyorsanız, özellikle görülmeye değer).

Beijing National Center for the Performing Arts Ticket

Pekin Eski Gözlemevi: 1442'de tamamlanan, kale benzeri Pekin Antik Gözlemevi (Beijing Gu Guanxiàngtái), şehrin doğusunda, istasyon mahallesinin yakınında yer almaktadır ve 1929'a kadar sürekli olarak kullanılmaktadır. dünyadaki gözlemevleri.

  10.000 metrekarelik tesisin birçok büyüleyici eski teleskopik öncesi enstrümanı arasında, 1673'ten kalma göksel bir küre ve gezegenleri (en azından o zamanlar bilinenleri) gösteren bir 18. yüzyıl silahlı küre ve bir dizi büyük Cizvit misyoner Ferdinand Verbiest tarafından tasarlanan bronz aletler. Eski şehir duvarlarının bir parçası olan bu uzun tuğla kule, o zamanlar var olan yıldızların ve gezegenlerin şaşırtıcı miktarda bilgisine bir bakış sunan bir müze olarak hizmet veriyor.

Museums of Beijing: Beijing Ancient Observatory - Koryo Tours

Fayuan Tapınağı: Fayuan Tapınağı (Fayuán Sì) - aynı zamanda Hukuk Tapınağı olarak da bilinir - MS 645 yılına kadar uzanır ve en eskisi 7. yüzyıldan kalma birçok antik taş yazıtın saklandığı birkaç salondan oluşur. Tapınak, 12. yüzyılda İmparator Huizong için bir hapishane, en yüksek devlet daireleri için bir inceleme yeri ve botanik bahçeleri gibi Pekin'in en önemli tarihi olaylarının çoğuna tanık oldu.

 Bugün tapınak bir ibadet yeri ve Çin'in en önemli eğitim kurumu olan Budist Akademisi'nin koltuğu. Öne çıkan diğer özellikler arasında birinci avludaki çan ve davul kuleleri; güzel heykelleriyle Cennetin Kralları Salonu; 18 Luohan figüründe temsil edilen şimdiki, geçmiş ve geleceğin Budalarını barındıran Mahavira Salonu; ve tapınağın en değerli nesnelerinden biri olan Dabianjue Tang Hall'da bir Han Hanedanı (MS 25-220) seramik heykeli.

 Ziyaret etmeye değer bir başka Budist bölgesi de Zhihua Tapınağı'dır. 1444'ten kalma, Pekin'in eski kentindeki en önemli orijinal Ming dönemi komplekslerinden biridir. Adını aşkın Buda heykelinden alan iki katlı Tathagata Salonu (Rulai Dian) özellikle dikkat çekicidir (duvarları süsleyen çok sayıda küçük Buda heykelcikleri için 10.000 Buda Salonu olarak da bilinir).

Fayuan Temple in Beijing, Beijing Fayuan Si – China Travel Agency, China  Tours 2019 | China Dragon Tours

Kömür Tepesi Parkı: İmparatorluk Sarayı'nın Kuzey Kapısı'nın tam karşısında bulunan Kömür Tepesi Parkı (Jingshan), Pekin'deki, özellikle Beihai Park Gölü ve Yasak Saray'ın en güzel manzaralarından bazılarını sunuyor. Adını bir zamanlar Ming İmparatorları için burada depolanan kömürden alan bu büyük ölçüde insan yapımı tepe - Pekin'deki bir avuçtan biri - İmparatorluk Sarayı'nın inşaatı sırasında 1416 civarında başladı.

  Yıllarca eski sur duvarından moloz ve sarayı çevreleyen hendek kazısından büyük miktarlarda toprak alındıktan sonra, bir zamanlar alçak olan doğal höyük bugünkü yüksekliğine yükseldi. Görkemli bahçeler ve yürüyüş yollarının yanı sıra, ziyaretin en önemli özelliği, son Ming imparatorunun 1644'te kendisini asması gereken eski bir akasya ağacıdır.

coal hill | Beijing Shore

Pekin Hakkında

 Pekin, Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkentidir. 16.410.5 km2'lik bir idari alan içinde 21 milyondan fazla sakini ile dünyanın en kalabalık ulusal başkentidir. Kuzey Çin'de bulunur ve 16 kentsel, banliyö ve kırsal bölge ile Devlet Konseyi'nin doğrudan idaresi altında bir belediye olarak yönetilir. Pekin, güneydoğudaki komşu Tianjin hariç, çoğunlukla Hebei Eyaleti ile çevrilidir; Üç bölüm birlikte Jingjinji megalopolünü ve Çin'in ulusal başkent bölgesini oluşturur.

 Pekin küresel bir şehirdir ve kültür, diplomasi ve politika, iş ve ekonomi, eğitim, dil, bilim ve teknoloji için dünyanın önde gelen merkezlerinden biridir. Bir mega şehir olan Pekin, Şanghay'dan sonra kentsel nüfus bakımından ikinci en büyük Çin şehridir ve ülkenin kültürel, eğitimsel ve politik merkezidir. Çin'in en büyük devlete ait şirketlerinin çoğunun genel merkezine ev sahipliği yapmaktadır ve dünyadaki en fazla sayıda Fortune Global 500 şirketinin yanı sıra toplam varlıklar açısından dünyanın en büyük dört finans kuruluşuna ev sahipliği yapmaktadır. Pekin, şehirde yaşayan en çok milyarder ile "dünyanın milyarder başkenti" dir. Aynı zamanda ulusal karayolu, otoban, demiryolu ve yüksek hızlı demiryolu ağları için önemli bir merkezdir. Pekin Başkent Uluslararası Havaalanı, 2010 yılından bu yana yolcu trafiği açısından dünyanın en yoğun ikinci havalimanıdır ve 2016 itibariyle, şehrin metro ağı dünyanın en yoğun ve en uzun olanıdır. Pekin'deki ikinci uluslararası havalimanı olan Beijing Daxing Uluslararası Havalimanı, dünyanın en büyük tek yapılı havalimanı terminalidir.

 Hem modern hem de geleneksel tarz mimarileri birleştiren Pekin, üç bin yıl öncesine dayanan zengin bir geçmişe sahip, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Çin'in Dört Büyük Antik Başkentinin sonuncusu olan Pekin, son sekiz yüzyılın çoğunda ülkenin siyasi merkezi olmuştur ve MS 2. bin yılın büyük bir bölümünde nüfus bakımından dünyanın en büyük şehri olmuştur. Eski iç ve dış şehir surlarına ek olarak iç şehri üç taraftan çevreleyen dağlarla Pekin stratejik bir dengeye sahipti ve imparatorun ikametgahı olarak geliştirildi ve bu nedenle imparatorluk başkenti için mükemmel bir yerdi. Şehir, gösterişli sarayları, tapınakları, parkları, bahçeleri, mezarları, duvarları ve kapıları ile ünlüdür. Yedi UNESCO Dünya Mirası Alanı - Yasak Şehir, Cennet Tapınağı, Yaz Sarayı, Ming Mezarları, Zhoukoudian ve Çin Seddi ile Büyük Kanal'ın bazı bölümleri - hepsi popüler turistik yerlerdir. Şehrin geleneksel konut tarzı olan Siheyuans ve siheyuanlar arasındaki dar sokaklar olan hutongs, önemli turistik cazibe merkezleridir ve Pekin kentinde yaygındır.

 Pekin'in 91 üniversitesinden birçoğu sürekli olarak Asya-Pasifik ve dünyanın en iyileri arasında yer alıyor. Pekin, Asya-Pasifik ve gelişmekte olan ülkelerdeki en iyi iki C9 Ligi üniversitesine (Tsinghua ve Peking) ev sahipliği yapmaktadır. Pekin CBD, devam eden veya yakın zamanda tamamlanan birden fazla gökdelenin inşaatı ile Pekin'in ekonomik genişlemesi için bir merkezdir. Pekin'in Zhongguancun bölgesi, bilimsel ve teknolojik yeniliklerin yanı sıra girişimciliğin de dünya lideri bir merkezidir. Pekin, 2016'dan beri Doğa Endeksi tarafından takip edilen en büyük bilimsel araştırma çıktısı ile dünyanın 1 numaralı şehri seçilmiştir. Şehir, en önemlileri 2008 Yaz Olimpiyatları ve 2008 Yaz Paralimpik Oyunları olmak üzere çok sayıda uluslararası ve ulusal spor etkinliğine ev sahipliği yapmıştır. Oyunlar. Pekin, hem Yaz hem de Kış Olimpiyatlarına [34] ev sahipliği yapan ilk şehir ve aynı zamanda hem Yaz hem de Kış Paralimpiklerine ev sahipliği yapan ilk şehir olacak. Pekin, 175 yabancı büyükelçiliğin yanı sıra Asya Altyapı Yatırım Bankası (AIIB), Şangay İşbirliği Örgütü (SCO) ve İpek Yolu Fonu'nun genel merkezine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Pekin Havalimanı Ulaşım

Pekin Daxing Havaalanı'na çift yönlü ulaşım

Araba

Beijing Daxing Havaalanı ile Pekin'in merkezi arasındaki mesafe nedir?

Havalimanından Çin başkentinin merkezine (Tianamen Meydanı) olan mesafe 57 kilometre / 35,4 mil, araba ile en az bir saat sürüyor.


Toplu taşıma

Pekin şehrine giden tren

Pekin Daxing Havaalanı ile Çin'in başkenti arasında seyahat etmenin en hızlı yolu şehirlerarası trendir (Pekin - Xiong’an şehirlerarası demiryolu). Havalimanı ile Pekin Batı tren istasyonu arasındaki tren bağlantısı, havalimanının açılmasıyla eşzamanlı olarak açıldı, havalimanı ile Xiongan / Xiongxian arasındaki rota 2020'nin sonuna kadar faaliyete geçmeyecek. Beijing Daxing Havaalanı'ndan Beijing West'e sadece 20 dakika uzaklıktadır. Pekin Batı tren istasyonu, Pekin Metrosu'nun 7 ve 9 numaralı metro hatlarına bağlanan Çin'in en işlek istasyonlarından biridir. 2022'de Beijing Daxing Havaalanı ile Tianjin West tren istasyonu arasında yeni bir hızlı demiryolu bağlantısı açılacak.


Beijing Airport Express'ten Pekin'e

Trenin yanı sıra, metro ve otobüs ile havalimanına gidiş-dönüş seyahat edebilirsiniz. Pekin Metrosu tarafından işletilen metro, birkaç kez tren değiştirmeniz gerekse bile tavsiye edilir. Uzun mesafe nedeniyle bir otobüs yolculuğu uzun sürebilir, ayrıca trafik sıkışıklığı çok yaygındır. Daxing Airport Express adlı metroyla seyahat süresi Pekin'in güneyinde bulunan Caoqiao İstasyonu'na 25 dakikadır. Pekin şehir merkezine ulaşmak için üç kez aktarma yapmanız, önce 10 numaralı metro hattını Jiamon West'e, ardından 4 numaralı metro hattını Xidan'a ve son olarak da 1 numaralı metro hattını Dongcheng bölgesindeki Tian’anmen East'e ulaştırmanız gerekir. Pekin Daxing Havaalanı'ndan Caoqiao İstasyonu'na metro biletinin fiyatı yaklaşık 35,00 RMB'dir. Biletiniz, check-in ve check-out yaptığınızda geri dönmek için kullanmanız gereken bir tür plastik karttır. Daha fazla bilgi için lütfen Beijing Metro web sitesine bakın.


Pekin Metrosu

Pekin'in metro sisteminin kullanımı nispeten kolaydır, çünkü her şey sadece Çince değil, aynı zamanda İngilizce olarak da yazılmıştır. Pekin'deki metro biletleri istasyonlardaki bilet makinelerinden satın alınabilir, bir veya daha fazla bilet satın almak için gideceğiniz yeri seçmeniz gerekir. Tüm makineler İngilizce olarak da mevcuttur. Tek bir yolculuk için genellikle 3,00 RMB ile 5,00 RMB arasında ödeme yaparsınız. Airport Express gibi, metro da check-out yaparken iade ettiğiniz plastik bir kart kullanır. Daha fazla bilgi için lütfen Beijing Metro web sitesine bakın.
Pekin Başkent Havaalanı'na ulaşım

Araba

Pekin Başkent Havaalanı ile Pekin'in merkezi arasındaki mesafe nedir?

Pekin Başkent Havaalanı'ndan Dongcheng Bölgesi'ne olan mesafe 30 kilometre / 18,6 mil, burası Yasak Şehir ve Tiananmen Meydanı'nın yeridir. Arabayla yolculuk süresi yaklaşık 45 dakikadır, ancak yoğun saatlerde çok daha uzun sürebilir.


PEK Havalimanından Pekin şehir merkezine Araba ile

PEK HAVALİMANI

Toplu taşıma

Beijing Airport Express'ten Pekin'e (Dongzhimen İstasyonu)

Beijing Airport Express, Pekin Başkent Havaalanı ile şehir arasında seyahat etmenin en hızlı ve en konforlu yoludur. 06: 20-22: 50 saatleri arasında her 10 dakikada bir, Terminal 3'ten Terminal 2 üzerinden Sanyuanqiao İstasyonu'na ve Dongzhimen İstasyonu'na bir metro geçmektedir. Terminal 3'teki metro istasyonu doğrudan terminalin önündedir ve Gelen Yolcu salonundaki bir yürüyüş yolu ile ulaşılabilir. Havalimanından Pekin'deki Dongzhimen İstasyonu'na seyahat süresi T3'ten 30 dakika ve T2'den 21 dakikadır. Bir metro yolculuğu için kişi başı 25 RMB ödersiniz. Biletiniz, check-in ve check-out yaptığınızda geri dönmek için kullanmanız gereken bir tür plastik karttır. Lütfen Beijing Airport Express tarifesine ve Beijing Metrosu web sitesine bakın.


Pekin Metrosu

Dongzhimen İstasyonuna vardığınızda, şehrin içinden geçen (dikdörtgen döngü) Pekin Metro Hattı 2'ye geçebilirsiniz. Pekin'in metro sisteminin kullanımı nispeten kolaydır, çünkü her şey sadece Çince değil, aynı zamanda İngilizce olarak da yazılmıştır. Pekin'deki metro biletleri istasyonlardaki bilet makinelerinden satın alınabilir, bir veya daha fazla bilet satın almak için gideceğiniz yeri seçmeniz gerekir. Tüm makineler İngilizce olarak da mevcuttur. Tek bir yolculuk için genellikle 3,00 RMB ile 5,00 RMB arasında ödeme yaparsınız. Airport Express gibi, metro da check-out yaparken iade ettiğiniz plastik bir kart kullanır. Dongzhimen İstasyonu'ndan Yasak Şehir'e gitmek isterseniz, Dongsishitiao yönünde 2 numaralı metro hattına binip, Jianguomen'de Pingguoyan yönünde 1 numaralı metro hattına geçiş yapabilirsiniz. Tian’anmen East metro istasyonunda inmelisiniz, buradan Yasak Şehir'e birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Daha fazla bilgi için lütfen Beijing Metro web sitesine bakın.