En Uygun & Ucuz İstanbul Ordu Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Ordu Gezilecek Yerler

Boztepe : Ordu denilince akla gelen ilk ziyaret mekanlarından biri olan Boztepe, 530 m yükseklikte yer alıp Ordu şehrinin harika manzarasının izlendiği en iyi yerdir. Son yıllarda teleferik ile de ulaşımın mümkün olduğu bu tepenin çevresinde keyifli vakit geçirmek için birçok restoran ve kafeler bulunmaktadır. Spor faaliyetlerine de ev sahipliği yapan bu alan, Türkiye’de yamaç paraşütü sporunun en iyi yapıldığı yerlerden biridir.Taşbaşı Kilisesi : Bölgedeki Rum Ortodoksların 1853 yılında yaptırdığı bu kilise, yakın tarihte bir süre cezaevi olarak da kullanılmıştır. 2000 tarihinden itibaren de kültür merkezi olarak hizmet vermeye başlayan bu yapı, Ordu’nun kültürel faaliyetlerine büyük ölçüde katkı sağlamaktadır.


Perşembe Yaylası : Ordu’ya bağlı Aybastı ilçesine 17 km uzaklıkta yer alan bu yayla üzerinde birçok dinlenme yeri ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Her sene çeşitli şenlikler, konserler ve gösterilerin düzenlendiği 1500 m’lik rakımı haiz Perşembe Yaylası’nın dünya mirası listesine adına yazdırmak için gerekli çalışmalar halen sürmektedir.


Ulugöl : Ordu’nun Gölköy ilçesinin sınırlarında yer alan Ulugöl Tabiat Parkı içerisindeki bu göl, etrafındaki kamp ve piknik alanları ve yürüyüş parkurları ile kendisini ziyaret edenlere çok güzel bir gün yaşatmaktadır. Bir doğa harikası olan Ulugöl, yılın her mevsminde yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir.Bolaman Kalesi : Ordu’nun Fatsa ilçesinde yer alan bu kalenin Pontus Rum Devleti devrinde inşa edildiği düşünülmektedir. Ordu’ya gelen yerli ve yabancı turistler tarafından muhakkak ziyaret edilmesi gereken bu kale üzerine, 18. yüzyılda bir konak yapılmıştır. Sonradan yöresel lezzetlerin sergilendiği bir restoran olan bu konak da kaleye ayrı bir güzellik katmıştır.Yason Burnu : Coğrafi yapısı ile bir yarım ada olarak nitelendirilebilen bu bölge, Ordu’nun Perşembe ilçesinde yer almaktadır. Arkeolojik ve doğal sit alanı olan Yason Burnu’nda Rumlar tarafından 19. yüzyılın ikinci yarısında yaptırılmış bir kilise de bulunmaktadır. Son zamanlarda kiliseye ve çevresine yapılan yenileme çalışmaları ile bölgeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı da giderek artmaktadır.Paşaoğlu Konağı : Ordunun merkezinde yer alan konağın 1896 tarihinde Paşaoğlu Hüseyin Bey tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Tarihi eşyaların sergilendiği bir mekan olan bu konak, 1987 yılından itibaren müze olarak hizmet vermektedir.Çambaşı Yaylası : Yaylalarıyla ünlü Ordu şehrinin bir diğer doğa harikası yaylası olan Çambaşı, piknik ve yürüyüş yapmak için çok güzel bir tercih olarak ön plana çıkmaktadır. Yaklaşık 2000 m’lik rakımıyla Kabadüz ilçesi sınırlarında yer alan bu yayla, 2017 yılında bir kayak merkezi açılarak turizm merkezi haline getirilmeye çalışılmaktadır.Ordu Hakkında

Tarihi çok eski devirlere kadar uzanan Ordu toprakları, Anadolu’yu ilk defa siyasi birliğe kavuşturan Hititlerin sınır bölgelerinde yer almış fakat Hititlerin egemenliği altına girmemiştir. Hitit Devleti yıkıldıktan sonra onun yerine gelen topluluklar, Lidya ve Frigyalıların da hakimiyeti altına girmeyen Ordu ve çevresinde, Batı Anadoludaki İyonyalıların ticaret yapmak amacıyla çeşitli koloniler kurduğu bilinmektedir. M.Ö. 6. yüzyılda Perslerin Anadolu’daki hakimiyet sağladığı yıllarda Ordu bölgesi de Pers Devleti’nin sınırlarında yer almıştır.

Makedonya kralı Büyük İskender’in M.Ö. 4. yüzyılda Persleri tarih sahnesinden silince, bölgede Pontus Krallığının hakimiyeti görülmüştür. Aslen İranlı olan fakat eski Yunan kültürünü bünyesinde barındırıp Rumca konuşan bu krallık, Ordu’yu da içine Karadeniz sahil bölglerinde varlık göstermiştir.

Roma İmparatorluğu M.Ö. 1. yüzyılda Pontus Krallığını ilga edip topraklarını kendi sınırlarına katmıştır. Roma İmparatorluğu, M.S. 395 yılında Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılınca, bütün Anadolu toprakları gibi Ordu bölgesi de Doğu Roma’nın (Bizans) hakimiyetine girmiştir. 1071 yılında Selçuklu Sultanı Alparslan, Malazgirt Savaşı’nda Bizans ordusunu bozguna uğratınca Anadolu’nun kapıları Türklere açılmış ve Anadolu fatihi Kutalmışoğlu Süleyman Şah, Ordu ve çevresinin fethini gerçekleştirmiştir. 4. Haçlı Seferi sonrasında 1204 yılında Doğu Karadeniz bölgesinde kurulan Trabzon Rum İmparatorluğu, Ordu çevresinde hakimiyet sağlamıştır. Bağımsız bir yapıda olmasına rağmen Konya merkezli Anadolu Selçuklularına bağlı olan bu imparatorluğun hakimiyet alanı zamanla daralmış; Ordu ve çevresindeki bölgeler, sürekli Türkmen göçleri alarak Türkleşmeye başlamıştır. 1346 yılında Canik Beyliğini kuran Hacıeminoğullarının egemenliği altına giren bu topraklar, Osmanlı hükümdarı Yıldırım Bayezid tarafından 1391 yılında Osmanlı Devleti topraklarına ilhak edilmiştir.

1402 yılındaki Ankara Savaşı’nda Yıldırım Bayezid’i mağlup eden Timur Han, bu toprakları tekrardan Hacıeminoğullarının idaresine bıraksa da, Fatih Sultan Mehmet 1461 yılında bölgeyi kesin olarak Osmanlı Devleti’nin sınırları içerisine almıştır.

Osmanlı döneminde kapalı bir tarım ekonomisi içerisinde yaşayan Ordu ekonomisinde arıcılık ve hayvancılık da önemli ölçüde yer tutmakta idi. Hayatları daha ziyade yaylalarda geçen Ordu ahalisi, 18. yüzyıldan itibaren sahillere doğru da yerleşmeye başlamıştır. Bugün sahil şeritinde yer alan birçok kasaba, o dönemlerde inşa edilip günümüze kalmıştır. Bütün bu kasabaların köy görüntüsünden sıyrılıp bir şehir gibi görünmeye başlayacak şekilde imar edilmesi ise 20. yüzyılın içinde gerçekleşmiştir.

Osmanlı Devleti döneminde Trabzon vilayetine bağlı bir kaza olan Ordu, cumhuriyetin ilanından sonra Ordu ili olarak bugünkü mülki taksimatta yerini almıştır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Ordu Havaalanı Ulaşım

Yakın zamanda hizmete giren Ordu-Giresun Havaalanı, Ordu şehir merkezine yaklaşık 18 km mesafede yer almaktadır. Şehir merkezi ile havaalanındaki ulaşım için taksiler, havaalanı servisleri ve araç kiralama seçenekler bulunmaktadır.

Taksi : Havaalanı içerisinde haftanın her günü ve günün her saati hizmet veren taksiler ile havaalanına indikten sonra beklemeden hızlı ve komforlu şekilde ve sadece yarım saat içerisinde şehir merkezine ulaşım sağlamak mümkündür.

Havaalanı servisleri : Ordu ve Giresun’a ayrı ayrı seferler düzenleyen Havaş servisleri ile günün birçok saatinde uygun bir fiyata şehir merkezine ulaşmak veya havaalanına gelmek mümkündür. Havaalanına inen her uçuş için şehir merkezi yönünde ayrı ayrı servisler düzenlenmektedir.

Ordu için güzergahı aşağıdaki gibi olan ve her durakta yolcu alan servislerin toplam yolculuk süresi yaklaşık 95 dk olup ücreti de duraktan durağa değişmektedir.

Ünye (20 TL) – Fatsa (17 TL) – Kumbaşı (10 TL) – Ordu (10 TL) – Ordu–Giresun Havaalanı

Giresun için ise toplam süresi yaklaşık iki saat süren servislerin güzergahı ve ücretleri şu şekildedir.

Eynesil (25 TL) – Görele – Tirebolu –  Espiye (22 TL) –  Keşap (13 TL) –  Giresun (13 TL) –  Bulancak – Ordu–Giresun Havalimanı

Araç kiralama : Şehir içinde istediği vakitte istediği noktaya gitmek ve komforlu bir yolculuk tercih etmek isteyenler için kiralık araçlar uygun bir tercih olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun için havaalanında bulunan yetkili ofisler ile iletişime geçilebilir.