En Uygun & Ucuz İstanbul Moskova Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Moskova Gezilecek Yerler

Kremlin: Moskova'nın en çok tanınan yapısı 1400'lü yıllarda inşa edilen surlarla çevrili 275.000 metrekarelik bir alanı kaplayan Kremlin, 15. yüzyıl karmaşık müstahkem bir şüphe olmadan. -700'den fazla odası olan Büyük Kremlin Sarayı, Çar ailesi için ev Bir zamanlar devletin en kafa başka bir yerde ikamet etmesi tercih etse de şu an, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı'nın resmi konutu olan.

Büyük kompleks ayrıca, bazıları halka açık olan ve düzenli olarak ziyaret edilebilen birçok bina içermektedir. Kremlin, üç katedralin (Çarların bir zamanlar taçlandırıldığı yer de dahil olmak üzere) ve bir dizi kulenin yanı sıra, Kraliyet tacı ve İmparatorluk arabalarından korkunç İvan ve Fabergé yumurtalarının Fildişi tahtına kadar her şeyi tutan bir müze olan Armory binasına da ev sahipliği yapıyor.


Bolşoy Tiyatrosu : Bolşoy Tiyatrosu, dünyanın en büyük ve en eski bale ve opera şirketlerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Tiyatro, geçtiğimiz yüzyılda, imparatorluk mimari detaylarının bir kısmını restore etmek için 2011'de yeni bir tane de dahil olmak üzere birkaç büyük tadilat geçirmiş olsa da, hala tüm Neoklasik ihtişamını koruyor.

Bugün gördüğünüz Bolşoy Tiyatrosu, birkaç eski versiyonun yandıktan sonra 1824'te açıldı. İçeride, kırmızı kadife, üç katmanlı kristal bir avize ve yaldızlı pervazlar, mekana başka hiçbir şeye benzemeyen görkemli bir Bizans-Renassaince hissi veriyor.

Yerleşik bale ve opera topluluklarından bir gösteri yakalamak bir zevktir, çünkü tiyatroda genellikle ilk olarak burada prömiyeri yapılan Çaykovski'nin Mazeppa ve Rachmaninoff'un Francesca da Rimini gibi bir dizi klasik performans sergilenir.


Glávnyj Universálnyj Magazín : Moskova'nın en eski ve en lüks alışveriş merkezi mimari bir harikadır. GUM (Glávnyj Universálnyj Magazín'in kısaltması), 1800'lerin sonlarında, çelik bir iskelet ve kemerli bir çatı oluşturan 20.000 panel camın güzel bir karışımını sergilemek için neo-Rus tarzında inşa edildi.

Bu, o zamanlar benzersiz bir yapıydı, çünkü camın karla kaplı Rus kışlarını destekleyecek kadar güçlü olması gerekiyordu. Binanın dışarısı da etkileyici, üç katı da mermer ve granit kaplı.

GUM artık Moskova'nın en büyük alışveriş merkezi olmasa da, hala en güzeli. Gucci ve Manolo Blahnik gibi markalara ev sahipliği yapan burası, çoğu bütçeye duyarlı ziyaretçi için ideal bir yer olmayabilir, ancak binanın güzelliği görülmeye değer.

Üçüncü katta, geleneksel Rus yemekleri sunan Sovyet tarzı bir kantin ve Sovyet hükümeti tarafından orijinal olarak onaylanmış orijinal bir 1954 tarifi kullanılarak elle yapılan dondurma satan bir stand da dahil olmak üzere harika yemek seçenekleri de var.


Lenin'in Mozolesi: Sovyet lideri Vladimir Lenin'in son dinlenme yeri olan Lenin'in Mozolesi, Kızıl Meydan'da merkezi bir noktada bulunuyor. Cesedi 1924'teki ölümünden bu yana türbede bulunuyor ve asıl plan onun yas için kısa bir süre halka teşhir edildikten sonra gömülmesi olmasına rağmen, plan hızla değişti.

Mezarı altı haftalık bir süre içinde 100.000'den fazla ziyaret ettikten sonra, yeni bir lahit ve daha kalıcı bir sergileme alanının Lenin'in vücudunu beklenenden çok daha uzun süre koruyabileceğine karar verildi ve Lenin'in Mozolesi inşa edildi. Yıllar geçtikçe, türbe ve mermer merdivenleri, Sovyet liderlerinin Kızıl Meydan'da gerçekleşen geçit törenlerini ve olayları izledikleri ana nokta haline geldi.

Lenin'in mumyalanmış vücudu bugün hala, kurşun geçirmez cam bir lahit içinde uyuyormuş gibi uzanmış olarak görülebiliyor. Türbe ziyareti kesinlikle alışılmadık olsa da, Lenin'in mirasının ulusu gerçekten nasıl değiştirdiğini anlamak isteyen tarih meraklıları için yapılması gereken bir şey haline geldi. Beklemeye hazır olun - genellikle içeri girmek için kuyruklar vardır.


Kızıl Meydan: Moskova'nın tüm ana caddeleri Kızıl Meydan'da başlıyor, bu nedenle neden şehrin kalbi olarak kabul edildiğini anlamak kolay. 330 metreye 70 metrelik devasa bir alan olan meydan, Kremlin, Lenin'in Mozolesi, iki katedral ve Devlet Tarih Müzesi ile çevrilidir. 1945'te, Nazi Almanya'sının Sovyet Silahlı Kuvvetleri tarafından yenilgisini kutlamak için burada büyük bir Zafer Geçidi düzenlendi.

Meydandaki en tanınmış yapılardan biri olan Aziz Basil Katedrali 1555 yılında inşa edilmiştir. Eşsiz katedral, Bizans ve Asya tasarımından esinlenen mimari detayların yanı sıra ünlü camilerde bulunanlara benzeyen detaylara sahiptir. Kilisenin içinde hepsi renkli duvar sanatı ile süslenmiş dokuz ayrı şapel var.

Hem meydanın kendisi hem de Kremlin, UNESCO Dünya Mirası Alanları olarak kabul edilmektedir. Hafta sonları burada meydanın girişinde bazen hediyelik eşya ve matryoshka (Rus iç içe geçmiş bebekleri) gibi geleneksel eşyalar satan tezgahlar oluyor.


Kozmonotik Müzesi: Bir noktada, Rusya ve ABD, uzay araştırmaları söz konusu olduğunda ayak parmaklarımdaydı. Artık durum böyle olmasa da, müzenin 85.000'den fazla öğeyi içeren muhteşem koleksiyonu hala hayranlık uyandırıyor.

Ana sergiler arasında uzaya giden ilk insan olan Yuri Gagarin tarafından kullanılan uzay kapsülü; ay parçaları içeren bir SSCB bayrağı; bir Sovyet uzay giysisi; ve 1960'lardan kalma bir roket tahrik ünitesi. İki katlı özel bir salon, Mir uzay istasyonunun iç bölümlerini sergiliyor ve ayrıca ilk sputniklerin modelleri ve bir kopya minyatür uzay gemisi de var.

İngilizce turlar mevcuttur ve ayrıca uzay keşif programlarının tarihi ve ilk insanlı uzay uçuşu hakkında altyazılı kısa filmler gösteren bir Sinema Salonu da bulunmaktadır.

Müze, müzenin açılmasından yaklaşık 20 yıl önce inşa edilen Conquerors of Space anıtının tabanında bulunuyor.


Moskova Metrosu: Moskova metrosuna binmek başlı başına bir deneyimdir, ancak istasyonlarda yürümek için yeraltına gitmek bile hiçbir ziyaretçinin kaçırmaması gereken bir şeydir. 223 istasyon ve Moskova'dan kesişen 12 metro hattıyla bu biraz yanıltıcı olabilir, bu nedenle en etkileyici olanlardan en az birkaçını ziyaret etmek iyi bir başlangıçtır.

Arbatskaya istasyonu bir gökdelen mimarı tarafından tasarlandı, bu yüzden çok renkli granit levhalara ve etkileyici bronz avizelere sahip olması şaşırtıcı değil. Gorky Parkı'nın yanında bulunan Park Kultury istasyonu mermer kaplı ve sporla uğraşanların rölyeflerine sahipken, Teatralnaya istasyonu dans eden ve geleneksel Rus kostümleri giyen porselen figürlerle süslenmiş.

Metro 05:30 ile 01:00 saatleri arasında açıktır, ancak sabahın erken saatlerinde ve 16: 00'dan sonra çok kalabalık olduğundan, mimariyi kalabalık olmadan gerçekten takdir etmek için sabah geç veya öğleden sonra erken ziyaret etmek daha iyidir.


Moskova Devlet Entegre Müze-Rezervi: Moskova Devlet Bütünleşik Sanat ve Tarihi Mimari ve Doğal Peyzaj Müzesi-Rezervi, dört farklı tarihi mekandan oluşan kültürel bir açık hava müzesi kompleksidir.

En önemli site olan Kolomenskoye Malikanesi, bir zamanlar Çarların 14. yüzyıla kadar yazlık ikametgahıydı. Yaklaşık 300 hektarlık bir alanı kaplayan kompleks, masalsı ahşap saraylara ev sahipliği yapıyor; 1500'lerde inşa edilmiş bir çadır çatılı taş kilise; bir su kulesi; kale kuleleri ve yapıları; ve Tsar Alexei I'in restore edilmiş yemek salonunu içeren 24 odalı Ahşap Mimarlık Müzesi.

Güzel bakımlı bahçeler, nehir kenarındaki piknik alanları ve hem eserler hem de yapılardan oluşan devasa bir koleksiyon, burayı ortaçağ Rusya'sının neye benzediğini görmenize yardımcı olacak harika bir yer haline getiriyor. İngilizce turları mevcuttur, ancak arazide kendi başınıza dolaşmakta da özgürsünüz.


Tretyakov Galerisi : Dünyadaki en büyük Rus sanat koleksiyonu, bin yıl öncesine dayanan 180.000'den fazla resim, heykel ve dini sanat ile burada oturuyor. Klasik Rus mimarisinden güzel kırmızı ve beyaz renkler kullanılarak inşa edilen galeri, Kremlin'in yakınında yer almaktadır ve 20. yüzyılın başlarında inşa edilmiştir.

Önemli sanat eserleri arasında Vladimir Meryem Ana; Bakire'nin ve 1100'lerden kalma bir çocuğun Bizans simgesi; Andrei Rublev'in 15. yüzyıldan kalma The Trinity simgesi; ve Rusya'nın en ünlü realist ressamı Ilya Repin'in birkaç eseri. Müzenin arazisinde 86 metre yüksekliğindeki Büyük Peter heykelinin yanı sıra bir dizi Sosyalist Gerçekçilik heykeli de var.


Arbat Caddesi : Moskova'nın bir kilometre uzunluğundaki yaya caddesi 15. yüzyıldan beri var. Başlangıçta şehrin eteklerinde bir ticaret yolu olan Arbat Caddesi artık çok merkezi bir konumda, lüks binalara ve yemek yiyip alışveriş yapabileceğiniz birçok yere ev sahipliği yapıyor.

Güzel sokak lambaları ve iki önemli heykel - biri Prenses Turandot (Puccini'nin son operasından) ve Sovyet dönemi şairlerinden Bulat Okudzhava - akşamları ve hafta sonları hem yerliler hem de toristlerle dolan caddeyi süslüyor.

Hediyelik eşya almak veya açık hava kafesinde oturmak için harika bir yer olan Arbat Caddesi, aynı zamanda şair Alexander Pushkin'in eski evini ve hem Anton Chekhov hem de Leo Tolstoy'un ziyaret ettiği kafeyi ziyaret etme şansı sunuyor.


VDNKh All-Russian Sergi Merkezi: Başlangıçta genel amaçlı bir ticaret fuarı mekanı olarak tasarlanmış olmasına rağmen, bu park kompleksi artık eğlence gezintileri, buz pateni pistleri ve her yaş için bir dizi galeri ve diğer turistik yerleri barındırıyor.

Parkın en ünlü simge yapıları, 8000'den fazla deniz hayvanına ev sahipliği yapan bir deniz biyolojisi merkezi olan Moskvarium, Garaj Çağdaş Sanat Müzesi ve eski Sovyet ülkelerinden geleneksel ürünler satan bir alışveriş merkezidir. Hatta Sovyet çizgi filmlerini ya da uzun metrajlı bir filmi (ek ücret karşılığında) gösteren bir film müzesi ve barista olmaktan video montajına (hangilerinin İngilizce olduğunu öğrenmek için önceden arayın veya yazın) her konuda ustalık sınıfları sunan bir eğitim merkezi bile var. arkadaş canlısı).

Sovyet döneminden kalma pavyonlar, heykeller ve çeşmeler, farklı eski Sovyet ülkelerinden kostümler giymiş kadın heykellerinin bulunduğu ünlü Halkların Dostluk Çeşmesi de dahil olmak üzere burada da bol miktarda bulunmaktadır.

Gorki Parkı: Adını beş kez Nobel Edebiyat Ödülü'ne aday gösterilen ancak hiçbir zaman kazanmayan ünlü Rus yazar Maxim Gorky'den alan ve Moskva Nehri'nin tam karşısında oturan Gorky Park, 120 hektarlık güzel göletler ve yeşil alanlardan oluşuyor.

Hem yerli halk hem de turistler arasında popüler olan park, şezlonglar, hamaklar ve çeşmelerden ücretsiz yoga derslerine ve çocuk oyun alanlarına kadar çeşitli şeyler sunuyor. Telefonunuzu şarj etmek için ücretsiz Wi-Fi ve prizlerin yanı sıra birçok yiyecek standı ve geyik, tavşan ve sülün dahil birçok vahşi hayvan var.

Ziyaretçiler parkı keşfetmek için kürek teknesi ve bisiklet kiralayabilirler ve mayıs ayından ekim ayına kadar açık hava sinemasının yanı sıra sokak sanatçıları, müzisyenler ve sanatçılar tarafından planlanmış sunumlar da vardır. Gorki Parkı gençleri ve yaşlıları kendine çekiyor, bu yüzden egzersiz yapan, satranç oynayan ve güneşlenen insanların bir karışımını görünce şaşırmayın.


Moskova Hakkında

Moskova, Rusya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, Merkez Rusya'da Moskova Nehri üzerinde, şehir sınırları içinde tahmin edilen nüfusu 12,4 milyon, kentsel alanda 17 milyondan fazla ve Moskova Metropol Bölgesi'nde 20 milyondan fazla sakini ile duruyor. Şehir 2.511 kilometrekarelik bir alanı kaplarken, kentsel alan 5.891 kilometrekareyi ve metropol alanı 26.000 kilometrekareyi kaplamaktadır. Moskova, tamamen Avrupa'nın en büyük şehri, Avrupa'nın en büyük kentsel alanı, Avrupa'daki en büyük metropol alanı ve Avrupa kıtasındaki en büyük kara alanı olan dünyanın en büyük şehirlerinden biridir.


İlk olarak 1147'de kurulan Moskova, adını taşıyan Büyük Dükalık'ın başkenti olarak hizmet veren müreffeh ve güçlü bir şehir haline geldi. Moskova Büyük Dükalığı, Rusya Çarlığı'na dönüştüğünde, Moskova, Çarlık tarihinin çoğunun siyasi ve ekonomik merkezi olarak kalmaya devam etti. Çarlık, Rus İmparatorluğu'na dönüştürüldüğünde, başkent Moskova'dan Saint Petersburg'a taşındı ve şehrin etkisi azaldı. Başkent daha sonra Rus Devrimi'nin ardından Moskova'ya geri taşındı ve şehir, Rus SFSR ve Sovyetler Birliği'nin siyasi merkezi olarak geri getirildi. Sovyetler Birliği'nin dağılmasının ardından Moskova, çağdaş ve yeni kurulan Rusya Federasyonu'nun başkenti olarak kaldı.


Dünyanın en kuzeyindeki ve en soğuk mega kenti olan ve sekiz yüzyılı aşan bir tarihe sahip olan Moskova, Rusya ve Doğu Avrupa'nın siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel merkezi olarak hizmet veren federal bir şehir olarak yönetiliyor. Bir alfa dünya şehri olarak Moskova, dünyanın en büyük kentsel ekonomilerinden birine sahiptir ve dünyanın en pahalı şehirlerinden biridir. Şehir, dünyanın en hızlı büyüyen turistik yerlerinden biridir ve Avrupa'nın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. Moskova, dünyadaki herhangi bir şehir içinde en yüksek üçüncü milyardere ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa'daki herhangi bir şehir içinde en yüksek milyarder sayısına sahiptir. Moskova Uluslararası İş Merkezi, Avrupa ve dünyanın en büyük finans merkezlerinden biridir ve Avrupa'nın en yüksek gökdelenlerinden bazılarına sahiptir. Muskovitler, kamuya açık dijital hizmetlerden Avrupa'nın herhangi bir yerinden daha fazla ve dünyanın en iyi e-devlet hizmetlerinden yararlanmaktadır. Moskova, 1980 Yaz Olimpiyatları'nın ev sahibi şehri ve 2018 FIFA Dünya Kupası'nın ev sahibi şehirlerinden biriydi.


Rusya'nın tarihi çekirdeği olan Moskova, çeşitli müzeleri, akademik ve siyasi kurumları ve tiyatrolarının varlığı nedeniyle çok sayıda Rus sanatçı, bilim insanı ve spor figürüne ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, birçok UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı'na ev sahipliği yapmaktadır ve Rus mimarisinin, özellikle de tarihi Kızıl Meydan'ın sergilenmesi ve Saint Basil Katedrali ve Moskova Kremlin gibi binaların oturma yeri olarak hizmet vermesiyle tanınır. Rusya Hükümeti'nin gücü. Moskova, çok sayıda sektördeki birçok Rus şirketine ev sahipliği yapmaktadır ve dört uluslararası havaalanı, dokuz demiryolu terminali, bir tramvay sistemi, bir monoray sistemi ve en önemlisi de en yoğun metro sistemi olan Moskova Metrosu içeren kapsamlı bir transit ağ ile hizmet vermektedir. Avrupa ve dünyanın en büyük hızlı geçiş sistemlerinden biri. Şehir, topraklarının yüzde 40'ından fazlasını yeşilliklerle kaplıdır, bu da onu Avrupa'nın ve dünyanın en yeşil şehirlerinden biri yapar.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Moskova Havalimanı Ulaşım

Moskova Zhukovsky Havalimanı'na ve Merkeze Ulaşım

Toplu taşıma

Moskova'ya otobüs ve metro

441 numaralı otobüs, havalimanından Moskova'nın güneydoğusundaki Kotelniki metro istasyonuna gitmektedir, burada Moskova'nın merkezine 7 numaralı (mor) metro hattına binebilirsiniz. Moskova Zhukovsky Havaalanı'ndan metro istasyonuna yolculuk süresi yaklaşık 60 dakikadır. Otobüs ücretini nakit (92.00 RUB), kredi kartı (73.60 RUB) veya Strelka kartı (Moskova Oblast bölgesi seyahat kartı) ile üç şekilde ödeyebilirsiniz. Büyük bagajlar için parça başına 34,00 RUB ek ücret ödersiniz. Kotelniki metro istasyonuna giden otobüsler terminalin önünden kalkmaktadır.


Kotelniki metro istasyonundan, 7 numaralı metro hattı Planernaya yönünde çalışmaktadır, Moskova'nın merkezinde olmanız gerekiyorsa, 30 dakika sonra Kuznetskiy Most metro istasyonunda inebilirsiniz. Metro istasyonu, Kızıl Meydan'a 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Kitay-gorod ve Pushkinskaya'ya da seyahat etmeyi tercih edebilirsiniz, bu metro istasyonları şehir merkezinde yer alıyor. Moskova'da bir metro yolculuğu için kişi başı 55 RUB ödersiniz. Daha fazla bilgi için lütfen toplu taşıma Moskova Zhukovsky Havalimanı'na ve Moskova Metrosu web sitesine başvurun.


Moskova'ya otobüs ve tren

Moskova Zhukovsky Havaalanı'ndan sahip olduğunuz ikinci bir olasılık, otobüs ve trenin birleşimidir. Havaalanından her 15 ila 30 dakikada bir Zhukovsky'deki Otdyh İstasyonu'na bir servis otobüsü kalkmaktadır. Bir otobüs yolculuğu yaklaşık 20 dakika sürer. Tren istasyonundan Moskova'nın merkezine trenle (Sputnik ekspres treni) seyahat edebilirsiniz, Kazansky İstasyonu'na yolculuk süresi bir saattir. Moskva-Kazanskaya tren istasyonu, Moskova'nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Komsomolskaya metro istasyonu (M1, M5) yakındadır, şehir merkezine ulaşmak için 1 numaralı metro hattına / Kırmızı Hat'a binin. Servis otobüsü bileti 100 RUB, trenle tek yolculuk fiyatı 240 RUB'dur. Daha fazla bilgi için lütfen toplu taşıma Moskova Zhukovsky Havalimanı'na ve tarifeli servis otobüsüne danışın.


Moskova Domodedovo Havalimanı'na ve Merkeze Ulaşım

Moskova'ya Aeroexpress treni

Moskova Domodedovo Havaalanına çift yönlü birçok seyahat seçeneğiniz var, en hızlı yolu Aeroexpress. Konforlu hızlı tren sizi yaklaşık 45 dakikada, şehrin güneyindeki Moskova'nın ana tren istasyonlarından biri olan Paveletsky İstasyonu'na götürür. Saatte iki kez şehre giden bir tren var ve bunun tersi de geçerli. Paveletskaya metro istasyonundan Moskova'nın merkezine 2 numaralı metro hattına binebilirsiniz, şehir merkezindeki Teatralnaya metro istasyonuna yolculuk süresi sadece 5 dakikadır.


Aeroexpress biletleri

Biletler Aeroexpress kontuarlarında ve istasyonlardaki bilet makinelerinde mevcuttur. Metro, tramvay veya (troleybüs) otobüsle yolculuk dahil Aeroexpress bileti 560 RUB, ayrı bir metro bileti 55 RUB tutarındadır. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesine ve Aeroexpress tarifesine bakın.


TASARRUF İPUÇLARI: Biletler havalimanından satın alınabilir, ancak çevrimiçi olarak daha kolay ve daha ucuzdur (450 RUB tek yön, 900 RUB dönüş). Bir grup bileti dört kişi tarafından kullanılabilir ve tek bir yolculuk için 1.100 RUB ve bir dönüş için 1.800 RUB (30 gün için geçerlidir). Fiyat çevrimiçi olarak ve bilet makinesinden aynıdır. Aeroexpress trenleri hiç durmadan çalışır, ayrıca 2015'in başından bu yana gemide ücretsiz WiFi kullanabilirsiniz.


Moskova Vnukovo Havalimanı'na ve Merkeze Ulaşım

Moskova'ya Otobüs ve Metro

Moskova'nın merkezine toplu taşıma araçlarıyla (otobüs ve metro) yapılacak bir yolculuk daha fazla zaman alır, ancak Aeroexpress trenine kıyasla paradan tasarruf etmenizi sağlar. 308 numaralı otobüs hattı, Moskova Domodedovo Havalimanı'ndaki otobüs terminali ile Domodedovskaya metro istasyonu arasında çalışmaktadır. Servis otobüsü 06.00 ile 00.00 saatleri arasında her 15 dakikada bir hareket etmektedir, seyahat süresi 30-40 dakikadır. Gece boyunca otobüs her 40 dakikada bir hareket eder. Bir bilet 150 RUB tutarındadır ve otobüs şoföründen alınabilir, bagaj ücretsizdir.


Domodedovskaya metro istasyonundan 2 numaralı metro hattından şehrin tarihi merkezindeki Teatralnaya metro istasyonuna gidebilirsiniz, seyahat süresi 30 dakikadır. Metro hattı 2 (Zamoskvoretskaya), Moskova'daki en yoğun metro hatlarından biridir. Metro biletinin fiyatı 55 RUB'dur, bu da havaalanından otelinize yapılacak seyahatin fiyatı 205 RUB'dur. Daha fazla bilgi için lütfen Moskova Domodedovo Havalimanı'na gidiş-dönüş otobüslere ve Moskova Metrosu web sitesine danışın.


"Moskova'daki en merkezi konuma sahip metro istasyonları, Kızıl Meydan, Kremlin ve GUM'a kısa bir mesafedeki Okhotny Ryad (M1), Teatralnaya (M2) ve Devrim Meydanı (M3)."


Moskova Sheremetyevo Havalimanı'na ulaşım

Moskova'ya Aeroexpress treni

Moskova Sheremetyevo Havalimanı ile Moskova'nın merkezi arasındaki en hızlı seyahat seçeneği Aeroexpress trenidir. Arabayla, taksiyle veya otobüsle seyahat ediyorsanız, trene binerseniz bu trafik sıkışıklığına takılıp kalabilirsiniz. Aeroexpress, şehirdeki Belorussky İstasyonu ile havaalanının güney tarafında Terminal E'de bulunan havalimanındaki tren istasyonu arasında gidip gelir. Bu istasyon ile A ve B terminalleri arasında otomatik bir insan taşıma aracı (APM) çalışır. 30 dakika, seyahat süresi 35 dakikadır.


Belorussky İstasyonu'ndaki Belorusskaya metro istasyonundan, metroyla şehir merkezine ve Moskova'nın diğer bölgelerine seyahat edebilirsiniz. Belorusskaya metro istasyonundan Kızıl Meydan'a yakın Teatralnaya metro istasyonuna yolculuk süresi sadece 5 dakikadır.


Aeroexpress biletleri

Fiyatlar aşağıda listelenmiştir, metro, tramvay veya (troleybüs) otobüsle yolculuk dahil Aeroexpress bileti 560 RUB, metro bileti fiyatı 55 RUB'dur. İstasyonlarda Aeroexpress için bilet satın alabilirsiniz, ancak bunu çevrimiçi yapmak daha ucuzdur. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesine ve Aeroexpress tarifesine bakın.


Moskova'ya Aeroexpress treni

Aeroexpress ile Moskova Vnukovo Havalimanı'ndan şehre rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Moskova Vnukovo Havalimanı'na en az saatte bir tren kalkıyor, yolculuk süresi 35 ila 40 dakikadır. Havalimanındaki yeraltı tren istasyonu, A, B ve D terminallerine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Tren, merkezin batısında ve Kievskaya metro istasyonunun yakınında, Kievsky tren istasyonuna hiç durmadan gitmektedir. Şehir merkezine ulaşmak için metroya geçebilirsiniz, 1 numaralı metro hattı ile Okhotny Ryad metro istasyonuna 6 dakikada ulaşabilirsiniz.


Aeroexpress biletleri

Fiyatlar aşağıda bulunabilir, iade 30 gün geçerlidir. Metro, tramvay veya otobüs yolculuğu dahil olmak üzere 560 RUB karşılığında bir Aeroexpress bileti satın almak da mümkündür. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesine ve Aeroexpress tarifesine bakın.


TASARRUF İPUÇLARI: Biletler havalimanından satın alınabilir, ancak çevrimiçi olarak daha kolay ve daha ucuzdur (450 RUB tek yön, 900 RUB dönüş). Bir grup bileti dört kişi tarafından kullanılabilir ve tek bir yolculuk için 1.100 RUB ve bir dönüş için 1.800 RUB (30 gün için geçerlidir). Fiyat çevrimiçi olarak ve bilet makinesinden aynıdır. Aeroexpress trenleri hiç durmadan çalışır, ayrıca 2015'in başından bu yana gemide ücretsiz WiFi kullanabilirsiniz.


Moskova'ya otobüs ve metro

Otobüs ve metro kombinasyonunu seçmek daha ekonomiktir. Otobüsler Moskova Vnukovo Havaalanı ile şehrin güneybatısındaki metro istasyonları arasında çalışıyor. Havaalanı otobüs durağı Terminal A'dan 400 metre uzaklıktadır. 911 numaralı otobüs Salaryevo istasyonuna (Саларьево) her 7 dakikada bir hareket etmektedir, yolculuk süresi 20 dakikadır. 611 numaralı otobüs, Troparyovo istasyonundan (Тропарёво) ve Yugo-Zapadnaya istasyonundan (Юго-Западная) her 20 dakikada bir kalkar, otobüs yolculuğu 30 ila 40 dakika sürer. Bu üç metro istasyonundan Moskova'nın merkezine doğru 1 numaralı metro hattına geçebilirsiniz.


Moskova'nın tarihi merkezindeki Okhotny Ryad'a seyahat süresi 23 dakika (Yugo-Zapadnaya), 25 dakika (Troparyovo) veya 29 dakikadır (Salaryevo). Okhotny Ryad metro istasyonu, altında yer altı alışveriş merkezi Okhotny Ryad ile Manezhnaya meydanında yer almaktadır.


Biletler

Biletler, metro istasyonlarındaki otobüs şoföründen ve bilet makinelerinden alınabilir. Kombine otobüs ve metronun fiyatı 110 RUB, dolayısıyla bilet başına 55 RUB (0,72 €). Daha fazla bilgi için lütfen Moskova Vnukovo Havalimanı'na gidiş-dönüş otobüslere ve Moskova Metrosu web sitesine danışın.


"Moskova'daki en merkezi konuma sahip metro istasyonları, Kızıl Meydan, Kremlin ve GUM'a kısa bir mesafedeki Okhotny Ryad (M1), Teatralnaya (M2) ve Devrim Meydanı (M3)."