En Uygun & Ucuz İstanbul Montevideo Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
05
Sal
06
Çar
07
Per
08
Cum
09
Cts
10
Paz
11
Pts
12
Sal
13
Çar
14
Per
15
Cum
16
Cts
17
Paz
18
Pts
19
Sal
20
Çar
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Montevideo Gezilecek Yerler

Plaza Independencia (Bağımsızlık Meydanı):  Aslen 1937'de tasarlanan Montevideo'nun ana meydanı, 1800'lerin başında Bağımsızlık Savaşı sırasında Uruguay ve Arjantin için çok savaşan askeri lider José Gervasio Artigas'a adanmış bir anıt mezar ve anıtın da bulunduğu yeşil bir alandır. Türbeye, yeraltına inen ve Artigas'ın kalıntılarının yanı sıra hayatını ve askeri çabalarını anan bazı plakların bulunduğu bir semaver içeren bir merdivenle erişilir.

  Montevideo'daki en önemli binalardan bazıları, 18. yüzyıldan kalma Puerta de la Ciudadela (Şehir Kapısı) dahil olmak üzere plaza çevresinde yer almaktadır - bir zamanlar Montevideo'yu çevreleyen kale duvarlarından geriye kalanlar. Şimdi bir müzeye ev sahipliği yapan Estevez Sarayı ve Palacio Salvo da plazanın hemen karşısında yer almaktadır.

  Plazadaki 33 palmiye ağacı, Juan Antonio Lavalleja y de la Torre (daha sonra Uruguay'ın başkanı olacak) tarafından yönetilen 33 adama, Bağımsızlık Savaşı sırasında savaşa bir saygı duruşu niteliğindedir.

Plaza Independencia | Descubrí Montevideo

Mercado del Puerto:  Uruguay'ın en iyi et ve makarna yemeklerini, özellikle de ünlü asado barbeküsünü denemek için, liman bölgesi Mercado del Puerto'dan daha iyi olamaz. Bu büyük pazar alanı, ziyaretçilerin matambre (doldurulmuş et) ve ızgara morcilla deneyebilecekleri restoranlar, kafeler ve parillalarla doludur. Tüm yemekler, geleneksel yöntemler ve baharatlar kullanılarak, müşterilerin gözünün önünde açık ateşte pişirilir.

  Uruguay mutfağı, İspanyol, İtalyan ve Portekiz yemeklerinin heyecan verici bir karışımıdır. Yerlilerin ve kültürlerinin, çoğunlukla Avrupa kökenli olan nüfusa entegre olmasına asla izin verilmediğinden, yerel yerli kabilelere ait çok az yiyecek Uruguay gastronomisine girmeyi başardı.

  Binanın dışında zanaatkarlar, müzisyenler ve zanaatkarlar, mallarını satmak ve bölgeye renk katmak için hafta sonları toplanır.

▷ Mercado del Puerto de Montevideo ¿Que Comer y Como Llegar?

Salvo Sarayı:  1920'lerde inşa edilen Salvo Palace, başlangıçta belirli bir amaç için tasarlanmamıştı, ancak ilk planlar onu bir otele dönüştürmekti. Bu asla olmadı ve bunun yerine Salvo kardeşlerin sahibi olduğu bina bir ofis ve yerleşim yeri oldu. Bir noktada, saray Latin Amerika'nın en yüksek binasıydı.

  Plaza Independencia'nın hemen karşısında yer alan Salvo Palace, Tango Müzesi'nin katlardan birinde kapladığı alan dışında, hala çoğunlukla özel mülktür.

  Tango, Arjantin ve Uruguay'da aynı zamanda gelişti, ancak Uruguay'ın buna özellikle önemli bir katkısı oldu - 1917 tango La Cumparsita, belki de şimdiye kadar yaratılmış en ünlü tango, burada, bir zamanlar üzerinde duran bir binada bestelendi. Salvo Sarayı'nın arazisi. Sarayın içindeki küçük tango müzesi, tango tarihini ve kültürünü deneyimlemek ve bazen kısa canlı performansları görmek için harika bir yerdir.

File:Salvo Palace, Montevideo,Uruguay.jpg - Wikimedia Commons

Pocitos plajı:  En çok plajıyla tanınan tatil beldesi Pocitos, Montevideo'nun en popüler bölgelerinden biridir ve Uruguay'da önemli bir yaz destinasyonudur.

  Pocitos plajı bir tarafta okyanus, diğer tarafta Rambla (dünyanın en uzun sürekli kaldırımına sahip geniş bir bulvar) ile çevrilidir. Burada yapılacak popüler şeyler arasında yıl boyunca arkadaşlarla bisiklete binmek, koşmak veya bir eşi (içi boş bir su kabağı içinde servis edilen geleneksel bir bitkisel içecek) paylaşmak ve yaz aylarında geniş kum şeridinin tadını çıkarmak yer alır.

  Playa Pocitos, yıl boyunca sayısız deniz etkinliğine ev sahipliği yapar ve üst düzey restoranlar, lüks mağazalar, güzel oteller ve suya bakan kısa süreli daireler ile çevrilidir.

  19. yüzyıldan kalma Vaftizci Yahya Kilisesi ve sıcak günlerde gölgeli bir pergola ve dinlenmek için çok sayıda bank şeklinde yeşil bir mola sunan Plaza Tomás Gomensoro da dahil olmak üzere Pocitos'ta bir dizi tarihi açıdan önemli bina da bulunmaktadır. üzerinde.

POCITOS HOSTEL - Prices & Reviews (Montevideo, Uruguay) - Tripadvisor

Gaucho Müzesi:  Eski neo-Rönesans Heber Jackson sarayında yer alan bu eşsiz müze, gaucho (Güney Amerikalı bir kovboy) dünyasını, onun sevgili atıyla ilişkisini ve yaşam tarzını çevreleyen bir dizi geleneği sergiliyor. Koleksiyonlar ağırlıklı olarak giyim, at teçhizatı, gümüş ve altın mahmuzlara odaklanıyor - ancak çok sayıda heykel ve el yapımı gümüş ve deri eşya (her ikisi de geleneksel el sanatları) da var.

  Sarayın farklı bir katı, muhasebe ve para birimi ile ilgili küçük bir koleksiyona sahiptir. Öğelerin eklektik karışımı, sayma makineleri, kasalar ve el yazısı defterlerin yanı sıra onlarca yıl boyunca değişen fatura ve madeni para örneklerini içerir.

▷ Museo del Gaucho y la Moneda | Que ver, Horarios y Como Llegar

Prado Parkı:  Aynı adı taşıyan mahallede bulunan Prado Park, 1900'lü yıllardan kalma ağaçlıklı sokaklar ve etkileyici konaklarla çevrilidir. Prado, Montevideo'nun en büyük şehir parkıdır ve 106 hektarlık bir alana yayılır ve piknik yapmak, güneşte yürüyüş yapmak ve dinlenmek için gölgeli yerler için bolca alan sunar. Miguelete Deresi parkın içinden akar.

  Botanik Bahçeleri'nin yemyeşil alanları da park sınırları içinde yer almakta olup, iki kilometrelik koşu ve yürüyüş parkurları sunmaktadır; Fransa'dan ithal edilen çiçeklerle dolu muhteşem bir gül bahçesi; ve bahçe kemerlerinin altında, seraların içinde ve dere kenarında birden fazla fotoğraf fırsatı.

  Blanes Müzesi de Prado Park'tadır ve bakımlı bahçelerin ve güzel yürüyüş yollarının keyfini çıkarmak için ek fırsatlar sunar.

  Tüm bu ilgi çekici yerler ve yapılacak şeyler ücretsizdir, böylece onları istediğiniz kadar keşfedebilir veya gün boyunca istediğiniz gibi gelip gidebilirsiniz.

Botanical Garden and Parque del Prado - Great Runs

Müze Andes 1972: 1972'de, bir grup lise ragbi oyuncusuyla Şili'ye seyahat eden Uruguay Hava Kuvvetleri Uçuş 571, And Dağları'na düştü. Alive filminde yeniden anlatılan trajedi, bu müzede fotoğraflar, kitaplar, belgeler ve kazadan kurtarılan bir dizi nesne aracılığıyla ayrıntılı olarak anlatılıyor.

  29 kişinin hayatını kaybettiği kaza, hayatta kalanları dondurucu koşullarda 72 gün dayanabilmek için yamyamlığa başvurmaya zorladı. Müzede ayrıca hayatta kalanların kendi hikayelerini anlatan videoları ve belgeleri var.

  Arkasındaki korkunç hikayeye rağmen, müze bir umut mesajına odaklanıyor ve enkazdan ve kar üzerinde 10 gün boyunca yürüyüş yaparak arama durdurulduktan çok sonra nihayet yardım bulan iki hayatta kalanın inanılmaz cesaretini anlatıyor. Andes kaplı.

Montevideo - Uruguay | Get South Travel Website & Guidebooks

Karnaval Müzesi:  Uruguay, dünyadaki en uzun Karnaval kutlamalarına sahiptir; renkli ve gürültülü yaz festivali, Ocak ayının ortasından başlayarak 40 gün sürer. Ülke çapında birçok şehirde geçit törenleri yapılırken, Montevideo, Afrika esintili kandombe davul ve dansı, Murga olarak bilinen bir müzikal parodi biçimi ve sokakta gerçekleşen bir dizi kültürel etkinliği içeren en büyük kutlamalara ev sahipliği yapıyor. küçük plazalar ve açık hava mekanları olarak.

  Karnavalın büyüklüğü göz önüne alındığında, Montevideo'nun festivalin tarihine ve bir asır önce Afrikalı kölelerden nasıl etkilendiğine, yıllar içinde nasıl değiştiğine, maskeler ve kostümler üzerine sergilere ve festivalin tarihine adanmış kendi müzesine sahip olması şaşırtıcı değil. daha fazla.

  Candombe ile ilgili özel bir sergi, başlangıçlarını Uruguay'a getirilen köleler tarafından gerçekleştirilen danslar ve ayinler olarak anlatıyor ve aynı zamanda performanslar sırasında kullanılan birçok farklı tür ve boyutta davul sergileniyor. Karnavalların zirvede olduğu ve Broadway performanslarıyla rekabet ettiği 1930'lardan kalma fotoğraflar ve belgeler de mevcut.

Carnival Museum - Montevideo Uruguay woth a visit - Review of Museo del  Carnaval, Montevideo, Uruguay - Tripadvisor

Pittamiglio Kalesi:  Durduğunuz yere göre kaleyi andıran bu modern bina çok farklı görünüyor. Ana girişin bulunduğu caddeden, Pittamiglio Kalesi, kuleden sarkan yarım bir geminin pruvasında oturan Semadirek Kanatlı Zaferi heykelinin büyük bir kopyası olan kırmızımsı kahverengi bir kale kulesidir. Giriş, modern konut binaları ile çevrilidir.

  Ancak kapılardan geçtikten sonra, kale yirmi üç kule ve elli dört odanın yanı sıra, inanılmayacak kadar dar koridorlardan hiçbir yere gitmeyen kapılara ve garip şekilli odalara kadar bir dizi olağandışı mimari ayrıntıyı içeriyor.

  Bir zamanlar konutu bir arkadaşına vasiyeti üzerine "geri döndüğünde kendisine" iade edilmesi şartıyla bırakan mimar Humberto Pittamiglio'nun bir zamanlar evinin içinde bir müze, bir restoran ve bir sergi alanı bulunuyor. "

  Binanın kendisi keşfedilecek kadar ilginç olsa da, onunla bağlantılı büyüleyici efsaneler de var - simya iddialarından Kutsal Kâse'nin saklanma yeri olduğuna, mimarın büyücülük ve şeytani ritüellere karıştığına dair hikayelere kadar.

  Binanın rehberli turları, tüm bu büyüleyici ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi edinmenin ve tüm odalara erişmenin harika bir yoludur.

Castillo Pittamiglio, fanciful house, Punta Carretas, Montevideo, Uruguay |  Montevideo, Uruguay, Architecture

Museo Blanes:  Uruguay'ın en ünlü ressamı Juan Manuel Blanes'in çalışmalarına tamamen adanmış bir müze olan Museo Blanes, Ulusal Miras Alanı olarak belirlenmiş eski bir konakta yer almaktadır.

  Blanes, 1830'da doğan Gerçekçi bir ressamdı. 20'li yaşlarının başında Blanes, yerel bir gazete için illüstratör ve kendi atölyesinin sahibiydi. Daha sonra Uruguay ve Arjantin'deki en ünlü siyasi ve askeri liderlerden bazılarını boyayarak aranan bir portre ressamı oldu. Uruguaylı bağımsızlığının babası Artigas'ın, şu anda Washington D.C.'de Ulusal Görsel Sanatlar Müzesi'nin önünde duran bir heykeli Blanes'in tasarımlarına dayanılarak yaratıldı.

  Konak, bakımlı resmi bahçeler ve keşfetmek için mükemmel bir dizi toprak parkurla çevrilidir. Müzenin hemen arkasında göletler, köprüler ve oturup dinlenebileceğiniz çok sayıda sessiz köşe bulunan bir Japon bahçesi var.

Museo Juan Manuel Blanes | Visita el Museo Blanes en Montevideo

Fortaleza del Cerro:  Fortaleza del Cerro (Kale Tepesi), Montevideo Körfezi'ne bakan deniz seviyesinden 134 metre yükseklikte yer almaktadır. Beyaz İspanyol kalesi aslen 1809'da şehri deniz saldırılarına karşı korumak için inşa edildi, ancak hiçbir zaman savaş görmedi ve sonunda bir müzeye dönüştürüldü.

  Bugün ziyaretçiler, bir hapishane ve küçük bir üniforma, silah, fotoğraf ve belge koleksiyonuna ev sahipliği yapan 19. yüzyıldan kalma deniz fenerini ve içindeki Askeri Müze'yi ziyaret etmek için buraya geliyorlar. Dışarıdaki arazide askeri bir tekne ve Rio de la Plata'nın panoramik manzarası var.

El Cerro de Montevideo | Descubrí Montevideo

Montevideo Hakkında

  Montevideo, Uruguay'ın başkenti ve en büyük şehridir. 2011 nüfus sayımına göre, şehir 201 kilometrekarelik bir alanda 1.319.108 nüfusa sahiptir. Amerika'nın en güneydeki başkenti olan Montevideo, ülkenin güney kıyısında, Río de la Plata'nın kuzeydoğu kıyısında yer almaktadır.

  Şehir, 1724 yılında İspanyol bir asker olan Bruno Mauricio de Zabala tarafından, platin bölgesi üzerindeki İspanyol-Portekiz anlaşmazlığının ortasında stratejik bir hareket olarak kuruldu. Aynı zamanda 1807'de kısa süreli İngiliz yönetimi altındaydı. Montevideo, Latin Amerika'nın önde gelen ticaret blokları Mercosur ve ALADI'nin idari karargahının merkezidir ve Brüksel'in Avrupa'daki rolüyle karşılaştırmalar yapılmasını gerektiren bir konumdur.

  2019 Mercer'in yaşam kalitesi raporu, Montevideo'yu Latin Amerika'da birinci olarak derecelendirdi ve bu, şehrin 2005'ten beri sürekli olarak sahip olduğu bir sıralamadır. 2010 itibariyle, Montevideo kıtadaki 19. en büyük şehir ekonomisi ve büyük şehirler arasında en yüksek 9. gelir getiren kişiydi. 2020'de kişi başına 28.385 dolar olan 49.7 milyar dolarlık bir GSYİH'ye sahip.

  2018 yılında, Latin Amerika'da sekizinci ve dünyada 84. sırada yer alan bir beta küresel şehir olarak sınıflandırıldı. Montevideo, 1930'daki ilk FIFA Dünya Kupası sırasında her maça ev sahipliği yaptı. "Zengin bir kültürel yaşama sahip canlı, eklektik bir yer" ve "gelişen bir teknoloji merkezi ve girişimci kültür" olarak tanımlanan Montevideo, 2013 MasterCard'da Latin Amerika'da sekizinci sırada yer aldı. Küresel Hedef Şehirler Endeksi.

  2014 yılında, aynı zamanda dünyanın en eşcinsel dostu metropolü beşinci ve Latin Amerika'da bir ilk olarak kabul edildi. Uruguay'daki ticaret ve yüksek öğrenim merkezi ve ana limanıdır. Şehir aynı zamanda Uruguay'ın finans merkezi ve yaklaşık 2 milyon nüfuslu bir metropol bölgesinin kültürel çapasıdır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı


Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Montevideo Havalimanı Ulaşım

Montevideo'ya Otobüs

Şehre toplu taşıma ile ulaşılabilir, havalimanının otobüs durağı doğrudan terminalin önünde yer almaktadır. Montevideo'da otobüs seferleri yapan farklı otobüs şirketleri var, en büyükleri Cutcsa, Copsa ve COT. Bu şirketler, havaalanı ile Montevideo arasındaki güzergahta çalışıyor. Montevideo Carrasco Havalimanı'ndan şehre toplu taşıma ile gitmek isterseniz, varış noktası olarak Montevideo'yu gösteren otobüslerden birine binebilirsiniz. Otobüsler saatte birkaç kez çalışır.


Otobüs biletleri

Şoförden 68,00 UYU karşılığında tek yön bilet alınabiliyor. Cutcsa, Copsa ve COT otobüs firmalarının hepsi aynı ücreti alıyor. Montevideo Carrasco Havalimanı'ndan şehir merkezine otobüsler, alışveriş merkezi ve Tres Cruces otogarı üzerinden hareket etmektedir. Montevideo Carrasco Havalimanı'ndan otogara otobüs yolculuğu 45 dakika sürüyor, yaklaşık bir saatte şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüs durağı Tres Cruces, otobüsleri değiştirebileceğiniz yerdir. Burada Uruguay'daki diğer noktalara, örneğin batı Uruguay'daki güzel Colonia del Sacramento'ya giden otobüslere binebilirsiniz. Colonia'ya ulaşım 3 saat sürüyor, COT otobüs servisi ile seyahat edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen toplu taşıma araçları Montevideo Carrasco Havalimanı'na danışın.


Punta del Este'ye giden otobüs

Uruguay'ın tatil beldesi Punta del Este'ye doğrudan havaalanından erişilebilir. Otobüs sağlayıcısı COT, Montevideo Carrasco Havaalanı üzerinden Montevideo'dan Punta del Este'ye doğrudan hizmet sunmaktadır. Havaalanından Punta del Este'ye yolculuk süresi 2 saat 15 dakikadır ve yol boyunca kısa bir süre sonra Peaje Solís, Piriápolis (Hotel Argentino), Portezuelo ve Maldonado'da durmaktadır. Sabahın erken saatlerinden akşam geç saatlere kadar her iki yönde de saatte bir veya iki kez bir otobüs çalışır. Zaman çizelgesine COT'un web sitesi aracılığıyla danışılabilir. Biletleri önceden telefonla veya web sitesi üzerinden rezerve etmek mümkündür. Havalimanında COT ofisinden bilet satın alabilirsiniz. Ofisleri dışarıda yürürken sağ tarafta, Punta del Este'ye giden otobüs durağı da burada.