En Uygun & Ucuz İstanbul Malta Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Valletta Gezilecek Yerler

Saint John's Co-Cathedral: Saint John's Co-Cathedral, 16. yüzyılda Avrupa'yı ve Katolik inancını Osmanlı Türklerinin saldırılarından koruyan Malta Şövalyelerinin zenginliğini ve önemini yansıtıyor. Gösterişli, gösterişli Barok iç mekanıyla bu katedral, Şövalyelerin başarısının bir sembolü olarak inşa edildi. Nef, Malta'nın en ünlü ressamı Mattia Preti'nin gösterişli bir şekilde dekore edilmiş, gösterişli bir şekilde yaldızlı duvarlar ve muhteşem tavan resimlerine sahiptir. Kilisedeki en ünlü sanat eseri, Oratory'de Caravaggio'nun Vaftizci Yahya'nın Başını Döndürmesidir.

Saint John's Co-Cathedral'in çeşitli şapelleri, Avrupa'nın birçok farklı ülkesinden selamlayan Malta Şövalyelerinin farklı "dillerini" (bölgeleri) yansıtır. Sekiz şapel arasında görülmesi gereken birkaç önemli nokta var: Aragon'un Langue Şapeli (İspanya'daki Katalonya ve Navarre bölgesi), Mattia Preti'nin bir ejderhayı öldürdükten sonra beyaz bir aygır üzerinde Saint George resmini gösteriyor. İtalya Langue Şapeli, Caravaggio'nun ünlü Saint-Jerome Yazma eserini sergiliyor.

Saint-John's Co-Cathedral'i ziyaret ettikten sonra turistler, bir sonraki cazibe merkezi olan Grand Master's Palace'a giderken Palace Square çevresindeki bölgeyi keşfetmek için Republic Street'ten aşağıya yürüyebilirler. Bu bölgede birçok ilginç mağaza, kafe ve restoran bulunmaktadır. Durmak için harika bir yer, kahve ve çay ile birlikte geleneksel Malta hamur işleri sunan şık bir kafe olan ünlü Caffe Cordina'dır (244 Cumhuriyet Caddesi).


Grand Master's Palace: Valletta'nın en anıtsal binası olan Grand Master's Palace, genellikle geleneksel törenler için kullanılan Saray Meydanı'nın merkezinde yer almaktadır. Büyük Üstat Fra Pietro del Monte, sarayı 16. yüzyılda Malta Şövalyelerinin konutu olarak görevlendirdi. Binanın bir kısmı şimdi Başkanlık Sarayı olarak kullanılıyor ve Malta Cumhurbaşkanı'nın ofisi olarak hizmet veriyor. Binanın geri kalanı müze olarak halka açık.

Turistler, 18. yüzyıldan kalma lüks Barok tavan resimleriyle üst kata çıkan görkemli koridorlara açılan etkileyici bir avludan girerler. Devasa Devlet Odaları, 1565 Büyük Kuşatması'nın tam bir anlatımını gösteren bir dizi duvar resmi gibi yaldızlı pervazlar ve sanat eserleri ile zengin bir şekilde dekore edilmiştir. "Kırmızı Oda" olarak da bilinen Elçiler Salonu süslenmiştir. Şövalyeleri zafere götüren Büyük Ustaların portreleriyle. Resimlerden biri, Valletta şehrinin kurucusu, onurlu görünüşlü Grand Master Jean de Vallette'i tasvir ediyor.

Büyük Üstat Sarayı'nın en büyüleyici yönlerinden biri, şövalyelerin zırhlarını ve 15. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar silahlarını (kılıçlar, yaylar, ateşli silahlar ve toplar) sergileyen Saray Cephanesi'dir. Bu kapsamlı cephane koleksiyonu, Malta Şövalyelerinin sıradan askerler olmadığını, paranın satın alabileceği en ayrıntılı zırh ve silahlarla donatılmış aristokrat savaşçılar olduklarını ortaya koyuyor. Bazı sergiler, ziyaretçilerin kaskların gerçek ağırlığını hissetmelerine izin veriyor. Osmanlı'nın zırh ve silah örnekleri de var.


Büyük Liman: Valletta, askeri başarısının çoğunu Büyük Liman'daki stratejik konumuna borçludur. Muazzam liman, savaş gemilerini yanaşabilir ve yine de girişi kapatarak işgalcileri dışarıda tutabilir. Tüm liman devasa surlar, burçlar ve savunma kuleleri ile çevrilidir. Bu müthiş ortam, Malta tarihinin en ünlü olayı olan 1565 Büyük Kuşatması'nın sahnesiydi. Büyük Usta Jean de Valette liderliğindeki şövalyeler, acımasız Osmanlı Türk işgalcilerini kahramanca mağlup ettiler.

Bugün, Büyük Liman, büyük ticari gemilerin, okyanus gemilerinin ve yolcu gemilerinin girişine izin veriyor. Liman, daha küçük derelere (çok çatallı bir çatal şeklinde) ayrılır. Bu sessiz limanlarda çok sayıda yat limanı ve tekne rıhtımı bulunmaktadır. Valletta Grand Harbour çevresindeki bu limanlar, binlerce tekne için yeterli rıhtım sağlar ve bu da onu dünyanın en büyük marinalarından biri yapar.

Tüm Büyük Liman bölgesi, Kalkara, Vittoriosa, Cospicua, Senglea, Paola ve Marsa dahil olmak üzere yoğun nüfuslu küçük kasabalardan oluşan bir yarım daireyi kapsar. Valletta'nın hemen karşısında, "Üç Şehir" olarak bilinen Vittoriosa, Cospicua ve Senglea kasabaları şövalyelerin orijinal yerleşim yeriydi. Bu kasabalar şövalyelerin patlıcanları, güzel Barok kiliseleri ve önemli askeri kaleler gibi tarihi anıtlarla doludur. Turistler için Büyük Liman'ı keşfetmenin en iyi yolu rehberli bir tekne turu yapmaktır.


Barrakka Bahçeleri ve Askeri Törenler : Pitoresk Yukarı Barrakka Bahçeleri, Valletta'nın en yüksek noktası üzerine inşa edilen şehrin eski surlarının bir kısmını çevreler. Huzurlu ve gölgeli bahçeler, çeşmeler, çiçek tarhları, kemerli sıralar ve Winston Churchill dahil olmak üzere önde gelen tarihi figürlerin heykelleriyle güzel bir şekilde düzenlenmiştir. Büyük Liman'ın hayranlık uyandıran manzaralarını sunan, bahçenin etrafındaki farklı bakış açılarından çok sayıda bakış açısı vardır. Vittoriosa, Cospicua ve Kalkara kasabalarını görmek mümkün.

Bahçelerin altındaki seviye, eski askeri toplarla kaplı eski burçtur. Bu alan artık açık hava düğünleri ve tören etkinlikleri için kullanılıyor. Her gün, otantik İngiliz Topçu üniformaları giymiş Malta Miras Topluluğu üyeleri tarafından öğle saatlerinde geleneksel bir tören gerçekleştirilir. Valletta'nın askeri tarihine bir övgü olan bu tören, selam olarak topların ateşlenmesini de içeriyor.


Casa Rocca Piccola; Bir Aristokrat Malta Evi: Malta'nın mirasına benzersiz bir bakış açısı için turistler, hala burada yaşayan aristokrat bir Malta ailesinin atalarının evini ziyaret edebilir. Büyük Usta Sarayı'nın hemen yanından geçen bu 16. yüzyıl sarayı, Malta Şövalyelerinden biri olan Don Pietro La Rocca için inşa edilmiştir. Şu anki sahipleri 9. Marquis ve Marchioness de Piro'dur.

Ziyaretçiler, iki yemek odası, bir yatak odası, salonlar ve küçük aile şapeli dahil olmak üzere sarayın zarif iç mekanını görmek için rehberli bir tura katılabilir. Odalardan biri soylu soylarının birkaç kuşak öncesine kadar izini süren bir aile ağacını sergiliyor.

Odalar 16. yüzyıldan kalma antika mobilyalar, Venedik'ten ithal Murano cam avizeler ve Bohemya'dan kristal avizelerle dekore edilmiştir. Sala Grande'de, kişisel özveri için tasarlanmış, içinde bir sunak bulunan siyah ciladan hazırlanmış bir dolap olan ayırt edici bir taşınabilir şapel var.

Saray, tipik Akdeniz mimarisine sahip büyüleyici bir avlu bahçesine sahiptir. Tesis bünyesinde ayrıca, sarayın eski mutfaklarından otantik Sicilya yemekleri hazırlayan, aile tarafından işletilen La Giara restoranı bulunmaktadır.


Manoel Tiyatrosu: Bu muhteşem küçük tiyatro 1731'de Malta Şövalyelerinin Büyük Ustası António Manoel de Vilhena tarafından operalar, gösteriler ve tiyatro gösterileri için yerel talebi karşılamak üzere görevlendirildi. Bu seçkin mirasa sahip olan Manoel Tiyatrosu, Avrupa'nın en eski tiyatroları arasında yer almaktadır. Cömertçe dekore edilmiş oditoryum, yaldızlı kutu koltuklara ve pelüş kadife sandalyelere sahiptir. Evdeki her koltuk iyi bir manzara sunar ve oval odanın akustiği mükemmeldir.

Ziyaretçiler, sesli rehber eşliğinde kendi kendine rehberli bir tura katılabilirler. Müzik konserleri ve klasik opera dahil ilginç bir tiyatro etkinlikleri takvimi de var. Turistler için, Valletta'da yapılacak en keyifli şeylerden biri, bu sansasyonel tarihi ortamda bir akşam performansına katılmaktır. Ocak ayında Manoel Tiyatrosu, Vivaldi ve Bach'ın müziğinin yer aldığı iki haftalık bir Barok Festivali'ne ev sahipliği yapıyor.


Saint Paul's Shipwreck Collegiate Parish Kilisesi: Valletta'daki önemli bir dönüm noktası olan kubbeli Saint Paul's Shipwreck Kilisesi, Malta'nın en eski kiliselerinden biridir (1570'lerden kalma) Kilise, Malta'daki Hristiyanlığın babasına adanmıştır. Havari Aziz Paul. Malta'nın koruyucu azizine adanmış bir kiliseye yakışır şekilde, iç mekan görkemli ve saygıdeğer kalıntılara ev sahipliği yapıyor. Papa Pius VII, en değerli kalıntıyı, Aziz Paul'un kafasının kesildiği söylenen bloğun yanı sıra bilek kemiğinin bir parçası olduğuna inanılan şeyi bağışladı.

Ziyaretçiler, Aziz Paul'un Malta'daki kısa süreli ikametini tasvir eden ve yüzyılın başında boyanmış olan kilisenin tavan fresklerine hayran kalmalıdır. Ana sunak, gemi enkazının bir sahnesinde Aziz Paul ve Aziz Luke'un bir resmini sergiliyor. Bu eser 1580'de Matteo Perez d'Aleccio tarafından boyanmıştır. Kilisenin muhteşem yaldızlı ahşap Saint Paul heykeli, her yıl 10 Şubat'ta Valletta sokaklarında törenle yapılır. Bu tarih, Aziz Paul'un gemi enkazının meydana geldiği günü anıyor ve büyük bir şenlikle kutlanıyor.


Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi: Malta Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi, başlangıçta Malta Şövalyelerinin ikametgahı olan görkemli bir sarayda yer almaktadır. Girişteki anıtsal merdiven, Valletta'nın en iyi sanat koleksiyonuna yakışır büyük bir izlenim bırakıyor. Müzenin koleksiyonu, 12. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar Malta sanatının önemli eserlerini ve diğer Avrupalı sanatçıların kayda değer parçalarını temsil ediyor.

Güney İtalya'daki Calabria'dan Malta'nın ünlü ressamı Mattia Preti'nin mükemmel bir eser yelpazesi var. Burada sergilenen en ünlü eseri İsa'nın Vaftizi tablosudur. Müze ayrıca İtalyan sanatçı Guido Reni'nin birkaç şaheserini ve Valentin de Boulogne'nin olağanüstü Judith ve Holofernes tablosunu sergiliyor. Koleksiyonda öne çıkan bir diğer enfes tablo, J.M.W. Turner.


Valletta Waterfront: Birçok turist tarafından gözden kaçan Valletta Waterfront, yerel halk arasında popüler bir noktadır. Marsamxett Limanı boyunca uzanan zarif Barok binalar bir zamanlar depo olarak kullanılıyordu. Binalar dizisi, 18. yüzyılda Büyük Usta Pinto tarafından tahıl, sebze ve balık gibi malların depolanması amacıyla görevlendirildi. Kapılar, içeride depolanan içeriklerin türünü belirtmek için farklı renklerde boyanmıştır; sarı buğdayı, mavi ise deniz ürünlerini temsil ediyordu.

Depo binaları güzelce restore edildi ve yol genişletildi. Gölgeli ağaçlar ve yapraklı palmiyelerle çevrili geniş sahil şeridi, son moda restoranlarla çevrilidir. Bu, liman kenarında atmosferik bir yemek için Valletta'da ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden biridir.


Valletta Hakkında

Valletta, Malta'nın başkentidir. Ana adanın Güneydoğu Bölgesi'nde, batıda Marsamxett Limanı ile doğuda Büyük Liman arasında yer alan 2014 yılı nüfusu 6.444 iken, çevresindeki büyükşehir nüfusu 393.938'dir. Valletta, Avrupa'nın en güneydeki başkenti olarak Lefkoşa'dan sonra ikinci sıradadır ve sadece 0,61 kilometre kare ile Avrupa Birliği'nin en küçük başkentidir.

Valletta'nın 16. yüzyıldan kalma binaları, Hospitaller Şövalyeleri tarafından inşa edildi. Şehir, adını Büyük Malta Kuşatması sırasında adayı Osmanlı işgalinden korumayı başaran Jean Parisot de Valette'den almıştır. Şehir, Maniyerist, Neo-Klasik ve Modern mimari unsurları ile Barok karakterlidir, ancak İkinci Dünya Savaşı, özellikle Kraliyet Opera Binası'nın yıkılması olmak üzere şehirde büyük izler bıraktı. Şehir, 1980 yılında UNESCO tarafından resmen Dünya Mirası Listesi olarak kabul edildi.

Şehir, barok saraylarının, bahçelerinin ve kiliselerinin güzelliğinin yanı sıra burçlar, perdeler ve süvarilerden oluşan surları ile dikkat çekiyor.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Malta Havalimanın'dan Ulaşım

Valletta, Malta Uluslararası Havalimanı'na (MLA) sadece 9,5 km uzaklıktadır. Valletta şehir merkezine ulaşmak taksiyle yaklaşık 16 dakika ve X4 otobüsü ile 20 dakika sürer.


Malta Uluslararası Havalimanı'ndaki (MLA) taksiler, Valletta'ya yolculuk için belirli bir oran ücretine sahiptir. Yolculuğunuzun sonunda sürücünüze nakit olarak ödenebilecek toplam ücret 15 € olacaktır.


Tek başınıza veya uygun bütçeyle seyahat ediyorsanız, Malta Uluslararası Havalimanı'ndan (MLA) Valletta'ya giden X4 otobüsü sizin için harika bir transfer seçeneği olabilir. Biletler tek yön 2 € tutuyor ve yolculuk şehir merkezine ulaşmak için 20 dakika sürüyor.

Malta Uluslararası Havaalanından (MLA) Valletta'ya giden X4 otobüsü, Haziran ortasından Ekim ortasına kadar 2 € tek yön ve yılın geri kalanında 1,50 € tutarındadır. Biletlerinizi doğrudan otobüsteki şoförden satın alabilirsiniz.