En Uygun & Ucuz İstanbul Londra Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Londra Gezilecek Yerler

Londra Kulesi: bu, geçmişte bir hapishane, cephane, Saray ve hatta bir Hayvanat Bahçesi olarak hizmet veren Londra'daki en ünlü anıtlardan biridir. Norman askeri mimarisinin en güzel örneklerinden biridir ve kraliyetin sembolü haline gelen heybetli bir kaleye ev sahipliği yapmaktadır.

Bina ayrıca taç mücevherlerini ve kralların ve Kraliçelerin Kraliyet kıyafetlerini tutmak için kullanılan bir gardırop Kulesine de ev sahipliği yapıyor. Bu binada yaklaşık yirmi iki infaz yapıldı.


Buckingham Sarayı: Bu, Londra Kraliçesi'nin 775 odalı resmi ikametgahıdır. Saray yaklaşık 39 dönümlük bir alana yayılmıştır ve şaşırtıcı 1.514 kapı ve 760 pencereye sahiptir. Bugün dünyada kalan birkaç çalışan Kraliyet Sarayından biridir.

Aynı zamanda birçok tören ve Kraliyet etkinliği için bir mekan olarak hizmet vermektedir.Sarayın cömertçe dekore edilmiş devlet odaları yaz aylarında ziyaretçilere açıktır. Bununla birlikte, her gün gerçekleşen Muhafız töreninin değişmesine tanık olmak için yıl boyunca burayı ziyaret edebilirsiniz.


Trafalgar Meydanı: bu, İngilizlerin ispanyollara ve Fransızlara karşı Zaferini anmak için inşa edilen Londra'daki en ünlü anıtlardan biridir. Bu halka açık meydan gün boyunca her zaman erişilebilir ve size bu şehrin tarihi geçmişine bir bakış sunuyor.

Londra'daki en popüler etkinliklerden bazıları burada Noel şarkısı şarkı söyleme ve Aziz Patrick günü Festivali gibi düzenleniyor. Ek olarak, Nelson'ın sütunu, Amiral Lord Nelson'a saygı göstermek için inşa edilen meydandaki en ünlü anıt olarak kabul edilir. Londra Sanat Müzesi olarak da bilinen Ulusal Galeri, meydanda bulunan en büyük binalardan biridir.


Westminster Sarayı: Parlamento Binası olarak da bilinen Westminster Sarayı, ülkenin en büyük saraylarından biridir. Birleşik Krallık Parlamentosunun iki ana evi olan Lordlar Kamarası ve Avam Kamarası için ortak buluşma yeri olarak hizmet vermektedir.

Sekiz bar, altı restoran, birçok oda, birkaç merdiven ve yaklaşık on bir avlu vardır. Sarayda ayrıca bir tüfek atış poligonu ve bir kuaför bulunmaktadır. Ayrıca, bina Gotik mimarinin güzel bir örneğidir ve devlet törenleri ve tarihi kutlamalar için bir yer olarak hizmet vermektedir.


St. Paul Katedrali: Londra Piskoposluğu'nun ikametgahı olan ve aynı zamanda Londra Piskoposluğu'nun Ana Kilisesi olarak hizmet veren bir Anglikan katedralidir. Kilisenin kubbesi son derece büyük ve yaklaşık 66.000 ton ağırlığında.

Üç Galeri, fısıldayan Galeri, taş Galeri ve dar Galeri olarak bilinen kubbenin tepesinde yer almaktadır. Katedralin beş yirmi sekiz merdivenine tırmanarak, Londra'nın huşu uyandıran manzarasını sunan Altın Galeri'ye ulaşırsınız. Kilise, Amiral Nelson ve Winston Churchill'in cenazesinin yanı sıra Prens Charles ve Diana Spencer'ın evliliği gibi önemli tarihi etkinliklere ev sahipliği yaptı.


Westminster Abbey: Eskiden St. Peter kolej Kilisesi olarak bilinen Westminster Abbey, Westminster şehrinde Gotik bir manastırdır. Ziyaretçilere günlük dua hizmetleri sunan dünyanın en ünlü dini yapılarından biridir.

Manastır, taç giyme törenlerinin ve Kraliyet düğünlerinin düzenlendiği en ünlü Londra anıtları olarak kabul edilir. Geçmişte bir katedral ve manastır olarak da işlev görmüştür. Manastır, binlerce yıllık tarihi nedeniyle UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak ilan edilmiştir.

Big Ben: Big Ben, Parlamento Binası'nın kuzey ucunda duran on altı katlı bir Gotik saat kulesidir. Saat her on beş dakikada bir çalar ve sesi 5 mil yarıçapına kadar kolayca duyulabilir.

Parlamento oturumdayken, kulenin çekiciliğini arttırmak için saatin üzerinde özel bir ışık yanar. Ayrıca, Big Ben, Kraliçe II.Elizabeth'in elmas yıldönümü onuruna 2012 yılında Elizabeth Kulesi olarak yeniden adlandırıldı.


Kensington Sarayı: Bu Kraliyet ikametgahının Kraliçe Victoria'nın doğum yeri olduğu ve ardışık Kraliyet ailelerine ev sahipliği yaptığı bilinmektedir. Cambridge Dükü ve Düşesi'nin yanı sıra Gloucester Dükü ve Düşesi'nin konutlarına ve ofislerine ev sahipliği yapmaktadır.

Bu Kraliyet rezidansı aynı zamanda kraliyet ailesi için bir düğün mekanı olarak hizmet vermektedir. Londra'nın en ünlü anıtları arasında, Kraliyet koleksiyonundan, Kraliyet Devlet dairesinden ve Kensington Sarayı'ndaki Victoria'nın yeniden tasarlanan çocukluk odalarından dikkat çekici resimlere tanık olabilirsiniz. Batık Bahçe, sarayın bir başka ünlü cazibe merkezidir, çiçek açan çiçekler ve yemyeşil ağaçlarla doludur.


Londra Hakkında

Londra, şehir, Birleşik Krallık'ın başkenti. Dünyanın en büyük şehirlerinden biri—yaklaşık iki bin yıllık tarihi-ve en kozmopolit şehirlerden biri. İngiltere'nin en büyük metropolü, aynı zamanda ülkenin ekonomik, ulaşım ve kültür merkezidir.

Londra, İngiltere'nin güneydoğusunda, Kuzey Denizi'ndeki haliçten yaklaşık 80 km yukarı doğru Thames Nehri boyunca uzanmaktadır. Uydu fotoğraflarında metropolün yeşil bir açık arazi kuşağında kompakt bir şekilde oturduğu görülebilir ve ana çevre yolu (M25 otoyolu) şehir merkezine yaklaşık 30 km'lik bir yarıçap içinde çevrelenmiştir. İnşa edilen alanın büyümesi, 1950'lerin ortalarında sıkı şehir planlama kontrolleri tarafından durduruldu. Fiziksel sınırları, büyük Londra Metropol ilçesini, nehrin güneyindeki Kent, Surrey ve Berkshire'ın “ev ilçeleri” nden (saat yönünde sırayla) ve kuzeydeki Buckinghamshire, Hertfordshire ve Essex'ten ayıran idari ve istatistiksel sınırlara az ya da çok karşılık gelir. Kent, Hertfordshire ve Essex'in tarihi ilçeleri, 1965 yılında kurulan büyük Londra Metropol ilçesinin önemli bölümlerini içerecek şekilde aynı isimlerle mevcut idari ilçelerin ötesine uzanmaktadır. Thames'in güneyindeki büyük Londra'nın çoğu tarihi Surrey ilçesine aitken, Thames'in kuzeyindeki büyük Londra'nın çoğu tarihsel olarak Middlesex ilçesine aittir. Alan büyük Londra, 1, 572 km Kare. Büyük

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Londra Havalimanı Ulaşım

Londra Heathrow Express (Paddington İstasyonu)

Heathrow Express, Londra Heathrow Havaalanı ile Londra'nın merkezi arasında en hızlı seyahat seçeneğini sunar. Terminal 2-3 ve Terminal 5 istasyonlarında trene binebilirsiniz. Terminal 4 rotada değil, Heathrow Terminal 2-3'e ücretsiz transfer kullanabilirsiniz (her 15 dakikada bir kalkış, seyahat süresi 4 dakika). Heathrow Express, Regent's Park, West End, Hyde Park ve Notting Hill arasında Londra'nın batısındaki Paddington Havaalanı ve Paddington İstasyonu arasında her 15 dakikada bir çalışır. Yolculuk süresi terminal 2-3'ten 15 dakika ve Terminal 5'ten 21 dakikadır.

Biletler web sitesi, bilet satış makineleri ve bilet gişeleri aracılığıyla kullanılabilir; fiyatlar tek bir yolculuk için £ 22.00 veya £ 25.00 ve dönüş için £ 37.00 (Express Saver). Web sitesi üzerinden erken rezervasyon, son ana kadar beklemekten %75 daha ucuzdur. Ücretli bir yetişkin eşliğinde 15 yaşına kadar olan bir çocuk ücretsiz seyahat edebilir.

TfL Rail to London (Paddington Station) 

TfL Rail adlı tren servisi aynı rotayı takip eder, ancak yol boyunca daha fazla durak yapar, böylece yolculuğun daha uzun sürmesine neden olur. Heathrow Connect hizmetleri Elizabeth hattı (Crossrail) başlatılması için hazırlık, TfL demiryolu ile değiştirilmiştir. Havaalanından (Terminal 2-3) Paddington İstasyonu'na yolculuk 27 dakika, Londra Heathrow Havaalanı'na seyahat süresi 32 dakikadır. TfL Demiryolu daha az sıklıkta çalışır, saatte iki kez çalışır.

Tren servisi Heathrow Express'in aksine Terminal 4 istasyonunda durur, ancak Terminal 5 istasyonunda durmaz. Paddington İstasyonu'na veya Paddington İstasyonu'ndan tek bir bilet ücreti yetişkinler için 10.10 £ ' dur, temassız veya Oyster kartı ile ödeme yapabilirsiniz. TfL Demiryolu daha yavaştır, ancak Heathrow Express'ten daha ekonomiktir. 

Londra'ya Metro (King's Cross St. Pancras Metro İstasyonu)

Londra'nın merkezine girmenin en ucuz yolu metro (Londra Metrosu). Havaalanında üç metro istasyonu var: 2-3 terminalleri, 4 terminalleri ve 5 terminalleri, hepsi de Piccadilly lacivert hattına bağlı. Londra Heathrow Havaalanı'ndan şehir merkezinin kuzeyindeki King's Cross St. Pancras Metro İstasyonu'na bir saat süren bir yolculuk, metro her 5 dakikada bir çalışır. Şehir merkezinde inebileceğiniz diğer metro istasyonları South Kensington, Knightsbridge, Hyde Park Corner, Green Park, Piccadilly Circus, Leicester Square, Covent Garden, Holborn ve Russell Square'dir.

Fiyat, ne tür bir bilet kullandığınıza, bir kağıt Seyahat kartına veya plastik bir Oyster kartına bağlıdır (İşte Londra'daki toplu taşıma araçlarının bir açıklaması). Bu seçenekler tek bir biletten daha ucuzdur, tek bir biletin fiyatı 6.00 £ ' dır (bölgeler 1-6). 5 ila 15 yaş arası çocuklar indirim alır ve 3.00 £ öderler. Daha fazla bilgi için lütfen Piccadilly hattına başvurun.

Not: Londra'yı ziyaret ediyorsanız, bir ziyaretçi Oyster kartı veya Londra Travelcard bir zorunluluktur! Londra'daki otobüslerde tek bilet satın alamazsınız, tek bir bilet satın alırsanız metro (metro) iki kat daha pahalıdır.


Luton Havalimanı Toplu Taşıma:

Otobüs: Luton şehri yakın ve otobüsle ulaşmak kolaydır, iki olasılık vardır. İlk seçenek Luton Airport Parkway Tren İstasyonu'na (10 dakika) servis otobüsü, ardından şehir merkezine 25 dakikalık yürüme veya 5 dakikalık tren yolculuğu. İkinci seçenek otobüs otobüsü a, Stagecoach otobüs 99, Sapphire otobüs 100, Yeşil hat otobüs 757 veya Luton İstasyonu kavşağına Ulusal Ekspres (10 dakika), bu otobüs istasyonu Luton'un ana tren istasyonunun yanında yer almaktadır. Şehir merkezine yürüyerek en fazla 10 dakikada ulaşılabilir. Servis otobüsü için bir bilet £ 2.40, dönüş bileti fiyatı £ 3.80'dir. Doğrudan bir otobüsle seyahat etmek istiyorsanız, yaklaşık 2,50 £ karşılığında bir bilet satın alabilirsiniz. Öğrenciler, çocuklar ve yaşlılar genellikle indirim alırlar.


Gatwick Havalimanı:

Gatwick Express'ten Londra'ya (Victoria İstasyonu)

London Gatwick Airport, Londra Victoria İstasyonu'na giden Gatwick Express'e binebileceğiniz South Terminal'de kendi tren istasyonuna sahiptir. Gatwick Express, Londra'nın şehir merkezinin güneybatısındaki Gatwick Havaalanı ve Londra Victoria arasındaki en hızlı seyahat seçeneği olduğu için bu tren servisi özellikle iş seyahatinde olanlar arasında popülerdir. Her iki istasyon arasındaki seyahat süresi sadece 30 dakikadır ve trenler her 15 dakikada bir hareket eder. Biletler nispeten pahalıdır, ancak çevrimiçi olarak tek bir bilet, dönüş bileti veya ‘web Duo Anytime Return’ satın alarak paradan (%10 indirim) tasarruf edebilirsiniz. İkinci bilet iki yetişkin veya bir yetişkin ve bir çocuk tarafından kullanılabilir, dönüş fiyatı £ 45.50'dir.

Bu kadar para harcamak istemiyorsanız, Güney Demiryolu Londra Victoria'ya alternatifinizdir. Gatwick Express'in aksine, bu hizmet doğrudan değil, East Croydon ve Clapham Junction üzerinden çalışır. Southern Railway ile tek bir yolculuk için £ 17.20 ödersiniz, yolculuk süresi yaklaşık 35 dakikadır. Bu, Güney demiryolunun Gatwick Express kadar hızlı olduğu anlamına gelir, ayrıca bu trenler Londra Gatwick Havaalanı'na düzenli olarak gider. Daha fazla bilgi için lütfen Gatwick Express web sitesine ve Southern Railway web sitesine bakın. GetYourGuide aracılığıyla şehir merkezine Gatwick Express treni için hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde bilet rezervasyonu yapabilirsiniz.

Londra Thameslink (St Pancras Uluslararası İstasyonu):

South Terminal'deki tren istasyonundan Doğu Croydon, Londra Köprüsü, Londra Blackfriars, şehir Thameslink ve Farringdon durakları ile St Pancras Uluslararası İstasyonu'na Thameslink alabilirsiniz. Tren servisi, Gatwick Havaalanı ve Londra Victoria arasında çalışan Gatwick Express ve Southern Railway trenlerinden daha ucuzdur. Gatwick Express (non-stop) ve Southern Railway ile Londra'nın en büyük ikinci tren istasyonu olan London Victoria'ya 30 ila 35 dakika süreceksiniz. Thameslink'ten St Pancras International'a trenle 45 dakikada ulaşılabilir. Bazen tren Horley, Redhill, Mersham, Coulsdon South ve Purley'de de durur, daha sonra 55 dakika sürer. St Pancras International'dan havaalanına tren yolculuğu bir saat kadar sürer.

Her 15 dakikada bir veya 30 dakikada bir tren her iki yönde de hareket eder. Biletler havaalanında ve Thameslink web sitesi üzerinden satın alınabilir, ikinci seçenek daha kolay ve bazen daha ucuzdur. Herhangi bir zamanda dönüş bileti bir ay boyunca geçerlidir. King's Cross St Pancras metro İstasyonu otele sadece birkaç dakika uzaklıktadır.

Thameslink'den Brighton'a:

Popüler Brighton sahil beldesini ziyaret etmek istiyorsanız, Londra Gatwick havaalanı mükemmel bir havaalanı olarak hizmet vermektedir. Thameslink trenleri, South Terminal'deki tren istasyonu ile Brighton şehir merkezinde bulunan Brighton tren istasyonu arasında çalışır. Tren saatte birkaç kez havaalanına gidip geliyor, yolculuk süresi ortalama 30 dakika. Havaalanında ve Thameslink web sitesi üzerinden bilet satın alabilirsiniz. Herhangi bir zamanda dönüş bileti bir ay boyunca geçerlidir. Gatwick Express ve Southern Railway ayrıca Londra Gatwick Havaalanı ve Brighton arasında hizmet vermektedir. Crawley'e seyahat etmek istiyorsanız, otobüsle seyahat etmek daha iyi bir seçimdir, Metrobüs Fastway 10 ile yaklaşık 15 dakika sürer. Bu otobüs servisi hafta içi her 6 dakikada bir kalkıyor, bilet ücreti 2,60£.