En Uygun & Ucuz İstanbul Lima Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Lima Gezilecek Yerler

Armas Meydanı:  Plaza Mayor olarak da adlandırılan bu geniş meydan, Lima'nın tarihi merkezi ve gezi için en mantıklı başlangıç ​​noktası. Orijinal şehirdeki binaların çoğu 1746 depreminde kayboldu - Lima'nın Plaza de Armas'ındaki tek orijinal yapı, merkezdeki bronz çeşme, 1651'de inşa edildi.

  Depremden sonra binaları yeniden inşa edilen Plaza de Armas, bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde. Katedral ile birlikte meydan, Başpiskopos Sarayı ile çevrilidir; Casa del Oidor; ve 28 Temmuz 1821'de Jose San Martín'in Peru'nun Bağımsızlığını ilan ettiği yerde inşa edilen cumhurbaşkanının resmi konutu Palacio del Gobierno. Hafta içi öğlen nöbet değişimini burada görebilirsiniz, her zaman popüler bir cazibe merkezidir. turistler için.

  Plaza de Armas'tan Plaza San Martin'e uzanan sadece yayalara açık Jiron de la Union, restoran ve mağazaların bulunduğu eski ve yeni binaların bir karışımıdır. Burada 1700'lerin sonlarında tamamlanan ve süslü Barok kolonyal bir cepheye sahip olan La Merced kilisesini bulacaksınız.

  Casa de Aliaga, Güney Amerika'daki en eski ve en iyi korunmuş kolonyal konaklardan biridir ve tarihi şehrin ilk günlerine kadar uzanır. 1535'ten beri Aliağa ailesi tarafından işgal edilmiş, 17 kuşaktan devralınmış, bu da onu Güney Amerika'daki tek bir aile tarafından sahip olunan ve işgal edilen en eski ev haline getirmektedir. 16., 17. ve 18. yüzyıllardan kalma parçalarla kolonyal tarzda döşenmiş ev, önceden rezervasyon ile rehberli bir tura açıktır.

HOTEL HACIENDA PLAZA DE ARMAS (Puno, Peru) - Otel Yorumları ve Fiyat  Karşılaştırması - Tripadvisor

Convento de San Francisco:  San Francisco kilisesi ve manastırı, Lima'nın ilk mezarlığı olduğu zaman buraya defnedilen yaklaşık 10.000 kişinin kemiklerini içeren yeraltı mezarlarıyla ünlüdür. Kilisenin altında, her iki tarafı da kemiklerle kaplı dar koridorlardan oluşan bir labirent vardır.

  Bir alanda, bir sanat eseri gibi geometrik bir desende düzenlenmiş kemikler ve kafatasları ile büyük bir yuvarlak delik doldurulur. Yukarıda Mass devam ediyorsa, ses yeraltı mezarlarında ürkütücü bir şekilde yankılanır.

  Bunları ziyaret etmek, klostrofobik olanlar için değildir, çünkü tavanlar alçaktır ve odalar arasındaki kapılar daha da alçaktır ve insanların girerken eğilmesini gerektirir. Ama yer altı mezarları kilise turunun sonunda, bu yüzden onları atlayabilirsiniz.

  Burada görülecek daha çok şey var. Üst kattaki kütüphanede binlerce antika kitap var ve manastırın etkileyici bir dini sanat koleksiyonu var. En çok, Havarilerin Yahuda'nın yanında duran bir şeytanla kobay üzerinde yemek yediğini gösteren Son Akşam Yemeği duvar resmi ile tanınır.

  San Francisco kilisesi ve manastırı 1673'te kutsandı ve 1970'teki bir depremde büyük hasar görmesine rağmen, 1687 ve 1746 depremlerine dayanarak şehrin en iyi korunmuş kolonyal kiliselerinden biri.

Monastery of San Francisco - Wikidata

Katedral:  Lima'nın katedrali, Plaza de Armas'ın doğu tarafına hakimdir. Orijinal katedralin inşaatına 1535'te başlandı ve İspanya'nın Sevilla kentindeki katedralin tasarımına dayalı olarak 1564'te genişletildi.

  1687'deki bir depremde hasar gördü ve 1746'daki büyük depremde neredeyse yok oldu, ancak kısa sürede bugünkü görünümüne yeniden kavuştu. Olağanüstü oyma koroyu, Vaftizci Yahya kilisesindeki İsa oymasını ve churrigueresque olarak bilinen süslü İspanyol Barok tarzındaki sunakları arayın.

 Mozaiklerle süslenmiş bir şapel, Lima'nın kurucusu Francisco Pizarro'nun mezarını tutar. Katedralin arkasında küçük bir Dini Sanatlar Müzesi yer alır ve avluda çok hoş bir çay salonu bulunur.

Cathedral of Lima

Circuito Magico del Agua (Su Şovları):  Sihirli Su Turu, 2007 yılında Rezerv Parkı'nda açıldı ve bir yıl içinde iki milyon ziyaretçi sayıldı. 13 ayrı çeşme ile dünyanın en büyük çeşme kompleksi rekorunu elinde tutuyor.

   Fuente Túnel de las Sorpresas (Sürprizler Tüneli) 35 metrelik bir su tüneli iken, en büyüğü Fuente Mágica, 80 metreden daha yüksek bir su jeti çeker. Fuente de la Fantasia'da, müzikle senkronize jetler ile bir lazer ve resim gösterisi görebilirsiniz.

Circuito Mágico Del Agua, Lima

El Parque del Amor in Miraflores:  Miraflores'teki Malecón'daki Parque del Amor'dan (Aşk Parkı) gün batımını izlemek için daha romantik bir yer bulamazsınız. Dalgalı duvarları, genellikle Antoni Gaudí'nin Barselona, İspanya'daki Parc Güell için tasarladığı tasarımlarla karşılaştırıldığında, küçük karolardan oluşturulan mozaik tasarımlar sıralıyor.

  Perulu şairlerden dizeler - aralarında Abelardo Sánchez León ve Augusto Tamayo Vargas - mozaiklere işlendi. Uçurum tepeleri boyunca kıvrılan patikalar, çiçeklerle çevrili ve parkın en önemli parçası olan Perulu heykeltıraş Victor Delfín tarafından yapılmış kucaklayan bir çiftin büyük heykeli El Beso'ya (Öpücük) çıkıyor.

El Malecon, Lima'nın Scenic Cliff Top geçit boyunca yürüyün

Miraflores:  Okyanusun yukarısındaki kayalıklarda, merkezi Lima'nın hemen güneyinde yer alan Miraflores, modern cam ve çelik ticari binaların, bazı güzel eski sömürge evleri ve çok sayıda yeşil alanla karıştırıldığı bir mahalledir.

  Burada, mutfak çevrelerinde dünya çapında ilgi çeken "Yeni Peru" mutfağını sunan şık mağazalar ve restoranlar bulacaksınız.

  Güzel parklar ve yeşil alanlar, suya bakan uçurum tepeleri boyunca uzanır ve kayalıklardan kayan planörlerin, aşağıdaki dalgalarda sörfçülerin üzerinde uçtuğunu görmek yaygındır. Bu daha varlıklı mahallede biraz daha yüksek fiyatlar bekleyin.

  Burada mağazalara göz atmanın ve Yeni Peru mutfağının tadına bakmanın yanı sıra yapacak çok şey bulacaksınız. Kolomb öncesi kültürlerle ilgilenenler, kronolojik olarak düzenlenmiş özel bir Peru seramik ve tekstil koleksiyonunu görmek için Museo Amano'da bir tur rezervasyonu yapmalıdır.

  Chimu ve Nazca da dahil olmak üzere Kolomb öncesi kültürler iyi temsil edilse de, Museo Amano en çok kuzey kıyılarının daha az bilinen Chancay kültüründen olağanüstü tekstil koleksiyonuyla tanınır. Turlar önceden rezerve edilmelidir.

The best things to do in Miraflores, Lima's ocean-site neighborhood

Museo de la Nacion:  Lima'nın en büyük müzesi olan Museo de la Nacion, Peru'nun antik tarihini keşfetmeye başlamak ve Peru kültürünü anlamak için en iyi yerdir. Müze, ilk sakinlerinden İnka İmparatorluğu'na kadar Peru'nun tüm arkeolojik tarihini kapsar.

  Machu Picchu ve Nazca çizgileri gibi arkeolojik alanların ölçekli modelleri ile birlikte seramik ve tekstil sergileri, bir kültürden diğerine ilerlemeyi göstermek için kronolojik sırayla düzenlenmiştir. En etkileyici olanı, Peru, Sipán'daki Huaca Rajada'da bulunan Moche mumyalarının ilki olan Lord Sipan'ın mezarının kopyası. Çoğu ekran, İspanyolca ve İngilizce olarak etiketlenmiş ve açıklanmıştır.

Museo de la Nación Lima

Larco Müzesi:  Pueblo Libre'deki merkezi Lima'nın güneyinde, daha yaygın olarak Larco Müzesi olarak adlandırılan Rafael Larco Herrera Müzesi bulunur. İçinde bulunduğu 18. yüzyıldan kalma genel vali konağı, 7. yüzyıldan kalma Kolomb öncesi bir piramidin yerine inşa edilmiştir.

  Larco Müzesi, büyük bir kısmı Moche ve Chimú kültürlerinden gelen 40.000'den fazla Peru seramik parçasından oluşan devasa bir koleksiyona sahiptir. Bunların hepsi aynı anda sergilenmiyor.

  Ayrıca onu Lima'da ziyaret edilecek en popüler yerlerden biri yapan, bazı tekstil ürünleri, taş oymaları ve metal işçiliği ile birlikte mükemmel altın işçiliği koleksiyonudur.

Larco Museum 2021, #1 top things to do in lima, lima region, reviews, best  time to visit, photo gallery | HelloTravel Peru

Santo Domingo:  Francisco Pizarro tarafından Dominik Friar Vicente Valverde'ye verilen arazi üzerine 1540 yılında inşa edilen Santo Domingo kilisesi ve manastırı, Lima'nın en eski ve en tarihi kiliselerinden biridir. Burada, Saint Rose of Lima'nın kalıntılarını bulacaksınız; San Juan Masias; ve Amerika'daki ilk siyah aziz olan Saint Martin de Porres.

  Aziz Gül heykeli Santo Domingo'ya Papa Clement X tarafından verildi. Manastır en çok Dominik düzenini kuran Aziz Dominic'in Santo Domingo de Guzman'ın hayatını resmeden çini mozaikleriyle tanınır. Rengarenk boyanmış manastırın içinde huzurlu yeşil bir bahçe var. Kilise, Lima'nın merkezindeki Plaza de Armas'ın kuzeybatısında kısa bir yürüyüş mesafesindedir.

Iglesia de Santo Domingo | Lima, Peru Attractions - Lonely Planet

Huaca Pucllana:  Piramit şeklindeki Huaca Pucllana tapınağı, Miraflores'in kalbinde yer alır ve şimdi binalarla uyumsuz bir şekilde çevrilidir. Kerpiç ve kil tuğlalardan inşa edilmiş - başka bir iklimde 1000 yıldan fazla hayatta kalamayacak bir yapı malzemesi - piramit yedi kademeli platformdan oluşuyor.

  Piramidin inşa edildiği Lima Kültürü, MS 200 ile MS 700 yılları arasında Peru'nun orta kıyılarında gelişmiştir. Burada keşfedilen eserlerden hem tören hem de yönetim merkezi olarak önemli olduğu bilinmektedir.

  Alan iki bölüme ayrılmıştır, bunlardan biri balık sunmak için kullanıldığını gösterirken, diğeri idari olarak görünmektedir. Burada insan kalıntılarıyla birlikte bir mezar kasası ortaya çıkarıldı ve bu alanda MS 500'den 900'e kadar gelişen daha sonraki Wari kültüründen eserler bulundu.

Discover The Huaca Pucllana Pyramid - Peru Hop

Museo Nacional de Arqueología, Antropología, e Historia (Arkeoloji, Antropoloji ve Tarih Müzesi):  Museo de la Nacion kadar büyük olmayan Ulusal Arkeoloji, Antropoloji ve Tarih Müzesi, tarih öncesi zamanlardan sömürge dönemine kadar Peru tarihini keşfetmek için mükemmel bir iş çıkarıyor. Ekranlar iyi organize edilmiş ve malzeme miktarı sizi bunaltmayacak, bu da anlaşılmasını kolaylaştıracak.

  Çeşitlilik, birçoğu arkeolojik alanların ölçekli modelleriyle gösterilen paha biçilmez seramik örnekleri, figürlü taş oymaları, dikilitaşlar, sarılmış mumyalar, mezar mezarları, mücevherler, duvar halıları ve altın ve metal işçiliği ile etkileyicidir.

  Seramik koleksiyonu, MÖ 2800'den kalma parçalar içeriyor ve oyulmuş dikilitaşlar arasında granit Tello Dikilitaş ve ünlü Estela Raimondi var. Ebeveynler, bazı seramik figürlerin çocuklar için uygun olmayabileceğinin farkında olmalıdır.

Museo Nacional de Arqueología, Antropología e Historia del Perú | LinkedIn

Las Nazarenas:  Plaza de Armas'ın birkaç blok doğusunda, Lima'nın Nazarenas Kilisesi benzersiz bir tarihe sahiptir. Bu bölge bir zamanlar özgür siyah kölelerin fakir bir mahallesiydi ve bir gecekondu kasabasından biraz daha fazlası olan bir yerin ortasında, eski bir köle bir duvara İsa'nın Çarmıha Gerilmesinin bir duvar resmini çizdi.

  1655'te bir deprem bu alanın çoğunu yerle bir etti, ancak duvarın sağlam kalmasına neden oldu. Bu, yerel halk tarafından bir mucize olarak görüldü ve Iglesia de Las Nazarenas, El Señor de los Milagros olarak bilinen görüntüyle duvarın etrafına inşa edildi.

  Şimdi sunağın arkasında duran bu duvara bir yağ kopyası monte edilmiştir. Her 18 Ekim'de, tablo, El Señor de los Milagros Festivali'nde sokaklarda, sayıları binleri bulan bir geçit töreni eşliğinde geçit töreni yapılır.

Por primera vez en Perú monjas de claustro dialogarán con un Sumo Pontífice  | Noticias | Agencia Peruana de Noticias Andina

Lima Hakkında

  Lima, Peru'nun başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin orta kıyı kesiminde, Pasifik Okyanusu'na bakan Chillón, Rímac ve Lurín Nehirlerinin vadilerinde yer almaktadır. Callao limanıyla birlikte, Lima Metropolitan Alanı olarak bilinen bitişik bir kentsel alan oluşturur. 9 milyondan fazla nüfusu ile Lima, Amerika'nın en büyük şehirlerinden biridir.

  Lima, yerli Perulular tarafından Limaq olarak bilinen tarım bölgesindeki yerliler tarafından seçildi. Peru Valiliği'nin başkenti ve en önemli şehri oldu. Peru Bağımsızlık Savaşı'nın ardından Peru Cumhuriyeti'nin (República del Perú) başkenti oldu. Ulusal nüfusun yaklaşık üçte biri metropollerde yaşıyor.

  Lima, Yeni Dünya'daki en eski yüksek öğrenim kurumlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. 12 Mayıs 1551'de Peru Valiliği döneminde kurulan San Marcos Ulusal Üniversitesi, Amerika'daki ilk resmi olarak kurulmuş ve sürekli işleyen en eski üniversitedir.

  Günümüzde şehir, ülkenin siyasi, kültürel, finansal ve ticari merkezi olarak kabul edilmektedir. Uluslararası olarak, dünyadaki en kalabalık otuz kentsel aglomerasyondan biridir. Jeostratejik önemi nedeniyle "beta" şehir olarak tanımlanmıştır.

  Yargı yetkisi bakımından metropol, esas olarak Lima eyaleti içinde ve daha küçük bir bölümünde, batıda, liman ve Jorge Chavez Havaalanı'nın bulunduğu Anayasal Callao Eyaleti içinde uzanır. Her iki il de 2002'den beri bölgesel özerkliğe sahiptir.

  Ekim 2013'te Lima, 2019 Pan Amerikan Oyunlarına ev sahipliği yapmak üzere seçildi; bu oyunlar Lima ve çevresindeki mekanlarda yapıldı ve ülkenin şimdiye kadar ev sahipliği yaptığı en büyük spor etkinliğiydi. Ayrıca 2008 ve 2016 APEC Toplantılarına, Ekim 2015'te Uluslararası Para Fonu ve Dünya Bankası Grubu'nun Yıllık Toplantılarına, Aralık 2014'te Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı'na ve Miss Universe 1982 yarışmasına ev sahipliği yaptı.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı


Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Lima Havalimanı Ulaşım

Uçağa binmeden önce, 'güvenli taksi' rezervasyonu yapabilirsiniz. Oteliniz ile iletişimie geçip yada havalimanında bulunan transfer seçeneklerini kullanarakda gitmek istediğiniz yerlere gidebilirsiniz.