En Uygun & Ucuz İstanbul Kişinev Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Kişinev Gezilecek Yerler

Ștefan cel Mare Merkez Parkı: Ștefan cel Mare parkı, şehrin ana parkıdır. Bu park Moldova'daki en eski parktır ve yaklaşık yedi hektar büyüklüğündedir. Park, güzel ve canlı bir çevre ve Kişinev'de çok çekici bir yer. Ștefan cel Mare Central Park, güzel manzaralara ve kapatılıp sadece dinlenebileceğiniz yerlere sahip rahat bir alandır. Park, yürüyüş yapabileceğiniz ve anıtları görebileceğiniz güzel peyzaj bahçelerine sahiptir. Ziyaretçiler yürüyüş boyunca harika bir çeşme görebilecek ve aynı zamanda Rumen yazarların büstlerine de göz atabilecekler.


Zafer Takı: Bu yerel anıt, Kişinev'de çok popüler ve ünlü bir turistik yer. Zafer takı, Kişinev'in merkezinde, Doğuş Katedrali'nin hemen yanında yer almaktadır. Kemer 1840 yılında inşa edilmiş ve halen şehrin orta kesiminde ayaktadır. Ziyaretçiler anıtı görebilecek ve on üç metrelik beyaz taşlı Triumphal kemerine daha yakından bakmak için kemerin altına girebilecek. Anıtın üst kısmında diğer süs özellikleriyle birlikte bir saat vardır. Zafer takı, Rus-Türk savaşının anısına ve etkisine işaret ediyor.


Moldova Ulusal Tarih Müzesi: Ayrıca Kişinev'in merkezinde bulunan Moldova Ulusal Tarih Müzesi, Moldova ve Kişinev hakkında bilgi toplamak için ziyaret etmek için harika bir yerdir. Müze, yalnızca Moldova tarihine ve yıllar içinde meydana gelen olayları paylaşma sürecine adanmıştır. Ziyaretçiler zamanda geriye doğru bir adım atabilecek ve eski çağlardan günümüze kadar Moldova tarihini takip edebilecekler. İnsanlar kronolojik sırayla fotoğraflar aracılığıyla ülke tarihine ilişkin bir fikir edinebilir, kitapları ve farklı eserleri görebilirler.


Valea Morilor Parkı: Valea Morilor Parkı, Kişinev'de biraz eğlenmek için gidilecek harika bir yerdir. Park sessiz ve sakin bir park, ancak parkın sadece eğlence için ayrılmış bir kısmı var. İnsanlar parkı ziyaret edebilir ve temelde şehirdeki bir gölün çevresinde bulunan yemyeşil parkta gezinebilirler. İnsanlar dinlenebilir ve yatıştırıcı bir süre için gölün etrafında oturabilirler. Parkta yürüyüş yolları ve oyun alanının yanı sıra eğlence için bir tiyatro bulunmaktadır. Valea Morilor Park'ta ayrıca mutlak eğlence ve harika zaman için küçük bir eğlence parkı vardır.

Ulusal Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi: Ulusal Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi, ziyaretçilerin yeni ve ilginç bilgileri öğrenmesi için harika bir yerdir. Müze, ziyaretçiler ve yerel halk arasında da popülerliği ve çekiciliği kanıtlamak için uzun süredir ayakta ve çalışıyor. Bu ilginç müzede ziyaretçiler, öne çıkan sergiler aracılığıyla Moldova'nın doğal tarihini öğrenebilecekler. Moldova'nın doğa tarihinin yanı sıra Ulusal Etnografya ve Doğa Tarihi Müzesi de ülke kültürünü herkes için somut bir şekilde sunmayı amaçlamaktadır. Müze ayrıca öğleden sonra yürüyüşleri için mükemmel olan güzel bir bahçeye sahiptir.


Kişinev Botanik Bahçesi: 1950 yılında kurulan Kişinev Botanik Bahçesi, aslında Rusya Bilim Akademisi tarafından kurulmuştur. Bahçe, pek çok bitki türüne ev sahipliği yapan ve ziyaretçilere bu ilginç bitkileri görme fırsatı veren yetmiş altı hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Kişinev Botanik Bahçesi, rezervuarları olan büyük ve yeşil bir yerdir. Ziyaretçiler, yemyeşil bitkiler arasında bu ferah alanda yürüyüş yapıp hayran kalabiliyor. Bahçede çiçeklerden farklı ağaç türlerine kadar yaklaşık on bin bitki türü vardır.


Büyük Stephen Anıtı: Moldova'daki ana simge yapılardan biri kesinlikle Büyük Stephen Anıtı'dır. Bu heykel çok ünlü ve popüler. Yerlileri çektiği kadar ziyaretçileri de kendine çekiyor. Büyük Stephen Anıtı, ülke tarihinde büyük bir öneme sahiptir ve bölgeye bu kadar ilgi duymasının nedeni de budur. Heykel 1920'lerde inşa edilmiş olup, ziyaretçiler bronz heykele yakından bakabilecek ve bu önemli şahsiyetle fotoğraf çekebilecekler.


Alley of Classics: The Alley of Classics, Kişinev'in merkezinde, Büyük Stephen Park'ta yer almaktadır. Sokak, ilk olarak 1958'de açılan bir heykel kompleksidir. Çok ünlü Stephen the Great Park'ı ziyaret ettiğinizde, parkın bu ilginç ve çok çekici bölümünü kaçıramazsınız. Ziyaretçiler, birçok heykel arasında parkta uzun bir yürüyüş yapabilecek ve büyük sanatçıların yaptığı harika sanat eserlerine hayran olma şansı bulacaklar.


Parcul Dendrariu: Kişinev şehrinin bir diğer büyük kısmı Parcul Dendrariu veya Dentariu Parkı'dır. Park, içinde yapılacak çeşitli şeyler sunuyor ve herkesin bu parkı eğlenceli ve eğlenceli bulacağı çok olumlu. Kent parkı, çocuklar hayatlarını geçirirken ebeveynlerin dinlenebileceği bir oyun alanı sunuyor. Dostça ve hatta rekabetçi oyunlar için çok sayıda spor sahası da vardır. Aktif olmaktansa dinlenmek isteyenler için yürüyüş yolları ve bahçeli keşfedilecek güzel çeşmeler ve oturulabilecek bankların bulunduğu bir göl var.


Kişinev Hakkında

Kişinev, Moldova Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehridir. Şehir Moldova'nın ana sanayi ve ticaret merkezidir ve ülkenin ortasında, Dinyester'in bir kolu olan Bâc nehri üzerinde yer almaktadır. 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre, şehrin nüfusu 532.513 iken, Kişinev Belediyesi'nin nüfusu (şehrin kendisi ve yakındaki diğer toplulukları içerir) 700.000'dir. Kişinev, Moldova'nın ekonomik açıdan en zengin bölgesi ve en büyük ulaşım merkezidir. Moldova nüfusunun yaklaşık üçte biri metropol bölgesinde yaşıyor.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Kişinev Havalimanı Ulaşım

Kişinev şehrine giden otobüs

Kişinev Havalimanı ile şehir arasında iki otobüs bağlantısı vardır, 30 numaralı ekspres otobüs (06:00 - 23:00 saat) ve 165 numaralı minibüs (05:45 - 22:00 saat) seçebilirsiniz. Minibüsler en sık, yaklaşık her 10 dakikada bir çalışır. Troleybüs 30, sadece 40 dakikada bir kalkıyor. Seyahat süresi ve maliyetleri açısından fark etmez, fiyat bilet başına 3.00 MDL'dir. 30 numaralı ekspres otobüs, şehir merkezinin kuzeybatısındaki Strada'ya ve 31 Ağustos 1989'dan itibaren çalışıyor, 165 numaralı minibüs, Kişinev merkezinin güneydoğusundaki Strada İsmail'e gidip geliyor.

Katedral Parkı Kişinev'in merkezi olarak biliniyor, Kişinev'in “Merkez Parkı”, havalimanından iki otobüs hattının son duraklarının tam arasında yer alıyor. Merkeze otobüs yolculuğu 30 ila 40 dakika sürer. Biletler otobüs şoföründen satın alınabilir. Çok fazla bagajınız varsa, valiziniz veya seyahat çantanız için ek bir bilet almanız gerekebilir.