En Uygun & Ucuz İstanbul Kiev Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
21
Paz
22
Pts
23
Sal
24
Çar
25
Per
26
Cum
27
Cts
28
Paz
29
Pts
30
Sal
31
Çar
01
Per
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Kiev Gezilecek Yerler

Ayasofya Katedrali : Ayasofya Katedrali (Ayasofya Katedrali olarak da bilinir) Ukrayna'daki yedi UNESCO Dünya Mirası listesinden biridir ve 1980'lerde önemli statü ile ödüllendirilmiştir. 1037 yılında inşa edilmiş ve adını Ayasofya'dan almıştır. Turistlerin gözdesi olduğu için günün erken saatlerinde ziyaret edilmesi önerilir.

Kiev'in etkileyici kiliselerinin en eski ve en şaşırtıcı olanlarından biridir. İç mekanı güzel duvar resimleri, antik mozaikler ve freskler süslüyor. Yıllar içinde ek yapılar eklenmiştir; bir giriş ücreti herkes için iyidir.


St. Andrew Kilisesi : Kiev'in önemli yerlerinden biri de şehrin en eski mahallelerinden biri olan Podil'de bulunuyor. Büyük Catherine döneminde Rus mimar Bartolomeo Rastrelli tarafından yaptırılmıştır.

Kiliseler genellikle herkesin görmesi için yüksek bir tepeye inşa edildi ve St. Andrew's bunun en iyi örneğidir. Kilise artık doğası gereği dini olmasa da, önemli bir resim ve heykel koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. St. Andrew, Kiev'in koruyucu bir aziziydi ve etkileyici Barok mimarisi onun önemini yansıtıyor.


Ulusal Sanat Müzesi : Ukrayna'da en çok ziyaret edilen müzelerden biri Ulusal Sanat Müzesi'dir. 1897'de, ülkedeki ilk müzeyi inşa etmeye kararlı olan başarılı bir sanat hamisi Bohdan Khanenko tarafından kuruldu. Başarılı oldu - tarihsel olarak önemli olan bina, önemli heykeller, sanat eserleri ve ikonlardan oluşan bir koleksiyon içeriyor.

Temsil edilenler, hem yerel hem de başka ülkelere taşınan ve sanat kariyerine devam eden Ukraynalı sanatçılar. Müze aynı zamanda çağdaş sanatçıların çalışmalarını da sergiliyor ve dünya çapında Doğu Avrupa sanatının önemli bir temsili olarak kabul ediliyor.


Kiev Pechersk Lavra Manastırı : Bu manastır kompleksi, mağaraların iki keşişi tarafından kurulmuştur: St. Anthony ve St. Theodosius. Rahipler tarafından kazılan bir dizi mağaranın üzerine inşa edilen bu mağaraların 11. yüzyıla tarihlendiğini düşünmek dikkat çekicidir.

Ukrayna'nın Barok tarzı, kompleksteki ek binalar dizisinde yine iş başında. Hem Yakın hem de Uzak Mağaralar olarak adlandırılan cazibeyi duyabilirsiniz. Yüzlerce eser bulacağınız için her iki alanı da ziyaret ettiğinizden emin olun.

Rahiplerin cam altına gömüldüğü yeraltı mahzenlerini kaçırmayın. Burada, geçmişe oldukça ürkütücü ve biraz klostrofobik bir bakış ve şehrin en eşsiz manzaralarından birini bulacaksınız.


Mariyinsky Sarayı : Bu Barok saray, Ukrayna Cumhurbaşkanı'nın resmi tören evidir. Bir yangının ilk yapıyı yok etmesinden sonra, II. İskender, eski çizimlerin modeline uygun olarak 1870 yılında sarayı yeniden yaptırdı. Soluk mavi dış cephe, muhteşem mimariye rüya gibi bir kalite katmaktadır.

İçeride, ziyaretçiler Ukraynalı ustaların sanat eserlerinin yanı sıra kültürel ve tarihi hazineleri bulacaklar. Çevredeki peyzajlı bahçeler tefekkür için güzel bir yerdir.


Bağımsızlık Meydanı : Bağımsızlık Meydanı, 2004 yılında halkın gücünün Ukrayna tarihini ve ülkenin geleceğini değiştirdiği Turuncu Devrim'e sahne olarak uluslararası lansmanını yaptı.

Şehrin merkez meydanı olarak bölgede birçok festival, konser ve geçit töreni düzenleniyor. Cazibe, altı çeşme, bir şelale ve Ukrayna'nın bağımsızlığını temsil eden büyük bir sütun içerir. Akşamları, insanları izlemek için harika bir yer yapar ve genellikle renkli ekranda fıskiyelerle bir ışık şovu ve müzik vardır.

Ziyaretçiler, birçok mağaza, restoran ve popüler bölgeye yakın olduğu için bu bölgeyi şehirde konaklamak için uygun bir yer bulacaklar.


Ulusal Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu : 1867'deki mütevazı başlangıcından beri, Ukrayna Ulusal Operası, Kiev'de kültürel bir dayanak noktası olmuştur. Kültür kurumunu barındıran etkileyici yapı, 1980'lerde yıkıcı bir yangının ardından yeniden inşa edildikten sonra benzersiz bir mimari ile doludur ve modern olanaklara sahiptir.

Şehirdeki en popüler kültürel cazibe merkezlerinden biridir - geçen yüzyılda milyonlarca insan salonlarını süsledi ve Swan Lake veya Fındıkkıran gibi klasikleri izledi.

Ulusal Opera sadece bir performans izlemek için harika bir yer değildir. Dışarıda insanlar bir şeyler yemek ya da izlemek için mükemmel bir mekandır. Dışarıda bir şelale heykeli var ve caddenin karşısında seçim yapabileceğiniz birkaç mükemmel restoran var.


Aziz Volodymyr Katedrali : Kiev'in en önemli simge yapılarından biri olan Aziz Volodymyr Katedrali, muhtemelen şehrin en önemli kiliselerinden biridir. Şüphesiz en etkileyici olanlardan biridir. Birçoğu bunu Ukrayna Ortodoks yapısının kilit bir bileşeni olarak görüyor.

Kapıdan içeri girdiğiniz andan itibaren, çoğu ziyaretçinin nefes kesici bulduğu muhteşem Bizans tarzı mimari ve sanatla karşılanıyorsunuz. Zanaatkarlık zarif ve türünün tek örneği, yaldızlı duvar resimleri, tablolar ve el oyması aksanlarla tamamlandı ve hepsi bu kutsal alana yerleştirildi. Shevchenko Üniversitesi yakınlarındaki ağaçlıklı bir sokakta, zemin eşit derecede güzel.

Ziyaret ettiğinizde, hem erkeklerin hem de kadınların uygun şekilde giyinmesi gerektiğini ve kadınların başörtüsüne ihtiyacı olacağını unutmayın. Zaman konusunda da dikkatli olun. Düzenli hizmetler günlük olarak barındırılır.


Altın Kapı : Orijinal "altın kapı" Orta Çağ'da sökülmüş olsa da, bugün burada bulunan kapılar, 11. yüzyılda Kiev'in güçlendirilmesine yardımcı olan ana kapıyı onurlandırıyor.

Konstantinopolis'in Altın Kapısı'ndan esinlenerek modellenen bugün ayakta duran yapı, tartışmaların ortasında 1982 yılında inşa edildi. Karşılaştırılacak fotoğraf yoktu, kapıların neye benzeyeceğine dair sözlü bir gelenek vardı, bu yüzden bunun doğru bir temsil olmadığını düşünen birçok kişi var.

Kapılarda ayrıca Kiev Sofya Müzesi'nin bir şubesini bulacaksınız ve geleneksel kıyafetler içindeki birkaç satıcı anıtın etrafında yerel kır çiçekleri satıyor.


Feofaniya Parkı : Feofaniya Parkı, hareketli Kiev kentinde güzel bir mola yeridir. Güney banliyölerinin yakınında bulunan bu park, Sovyet devlet çiftlik sisteminin bir parçası haline geldi ve Ukrayna Bilim Akademisi Botanik Enstitüsü'nün ana gözlemevine ev sahipliği yaptı. Bu okul Ukrayna ve Avrupa'da biyoçeşitlilik çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Parkta bir gezintiye çıkın ve bu parka ev diyen gür yeşillikleri ve eşsiz bitkileri keşfedin. Bir öğle yemeği molası geçirmek ya da şehirden uzaklaşıp hoş bir yeşil denizde yeniden enerji toplamak için harika bir yoldur.


Ana Vatan Anıtı : Zafer Parkı'nda bulunan bu heykel, Sovyetlerin Nazi Almanya'sına karşı kazandığı zaferi anıyor ve Kiev'de bir odak noktası. Arazide bir yürüyüşe çıkın ve Dinyeper nehrine bakan manzaralara hayran kalın.

İçeride, ziyaretçiler 1995 yılında heykelin dibinde açılan Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi'ni bulacaklar. Silahlardan savaş dioramalarına kadar, II.Dünya Savaşı hatıralarını gözlemlemek ve incelemek için binlerce ziyaretçi buraya akın etti.

Bu dev titanyum heykel, Özgürlük Heykeli'nden daha uzun. Asansörle ancak sadece rehber eşliğinde ulaşılabilen bir seyir platformu var. Buradayken, hayatlarını kaybedenlerin ayık bir hatırlatıcısı olan Şan Salonuna ve Anma ve Hüzün Salonuna göz atmayı unutmayın.


M. M. Gryshko Ulusal Botanik Bahçesi : Adını ünlü botanikçi Mykola Gryshko'dan alan bu güzel doğa koruma alanı, yerel flora ve faunanın yanı sıra dünyanın her yerinden bitkilerle doludur.

Şakayıklardan manolyalara kadar egzotik bitkileri ve bolca çiçeği görebileceğiniz seralarda, seralarda veya kış bahçelerinde bir yürüyüşe çıkın. İlkbaharda burayı ziyaret edecek kadar şanslıysanız, merkez bahçelerde ziyaretçilerin gözdesi olan muhteşem leylakların tadını çıkarabilirsiniz.

Küçük bir giriş ücreti alınır, ancak ziyaretçiler yürüyüş yapmak ve dışarıda eğlenmek için yeşil bir alan arıyorlarsa burada kolayca birkaç saat geçirebilirler.


Kiev Hakkında

Kiev, Ukrayna'nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Dinyeper Nehri boyunca kuzey-orta Ukrayna'dadır. Temmuz 2015'teki nüfusu 2.887.974'tü (basında daha yüksek tahmini rakamlar belirtilmiş olsa da), Kiev'i Avrupa'nın yedinci en kalabalık şehri yapıyor.

Kiev, Doğu Avrupa'nın önemli bir sanayi, bilim, eğitim ve kültür merkezidir. Birçok yüksek teknoloji endüstrisine, yüksek öğrenim kurumuna ve tarihi simge yapılara ev sahipliği yapmaktadır. Şehir, Kiev Metrosu da dahil olmak üzere kapsamlı bir toplu taşıma ve altyapı sistemine sahiptir.

Şehrin adının, dört efsanevi kurucusundan biri olan Kyi'nin adından geldiği söyleniyor. Doğu Avrupa'nın en eski şehirlerinden biri olan Kiev, tarihi boyunca pek çok önem ve belirsizlik aşamasından geçti. Şehir muhtemelen 5. yüzyılın başlarında bir ticaret merkezi olarak var olmuştur. İskandinavya ve Konstantinopolis arasındaki büyük ticaret yolunda bir Slav yerleşim yeri olan Kiev, 9. yüzyılın ortalarında Varegler (Vikingler) tarafından ele geçirilene kadar Hazarların bir kolu idi [15]. Vareg yönetimi altında şehir, ilk Doğu Slav devleti olan Kiev Rus'un başkenti oldu. 1240'taki Moğol istilaları sırasında tamamen yıkılan şehir, sonraki yüzyıllar boyunca etkisinin çoğunu kaybetti. Güçlü komşuları, önce Litvanya, sonra Polonya ve Rusya tarafından kontrol edilen bölgelerin eteklerinde marjinal öneme sahip bir eyalet başkentiydi.

Şehir, 19. yüzyılın sonlarında Rus İmparatorluğu'nun Sanayi Devrimi sırasında yeniden zenginleşti. 1918'de Ukrayna Halk Cumhuriyeti'nin Sovyet Rusya'dan bağımsızlığını ilan etmesinden sonra Kiev başkenti oldu. 1921'den itibaren Kiev, Kızıl Ordu tarafından ilan edilen bir Sovyet Ukrayna şehriydi ve 1934'ten itibaren Kiev başkentiydi. Şehir, II.Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen yıkılmıştı, ancak savaş sonrası yıllarda hızla toparlandı ve Sovyetler Birliği'nin üçüncü büyük şehri olarak kaldı.

1991'de Sovyetler Birliği'nin çöküşünün ve Ukrayna'nın bağımsızlığının ardından Kiev, Ukrayna'nın başkenti olarak kaldı ve ülkenin diğer bölgelerinden sürekli etnik Ukraynalı göçmen akını yaşadı. Ülkenin piyasa ekonomisine ve seçim demokrasisine dönüşmesi sırasında Kiev, Ukrayna'nın en büyük ve en zengin şehri olmaya devam etti. Silahlanmaya bağlı endüstriyel üretimi, Sovyet çöküşünden sonra düştü ve bilim ve teknolojiyi olumsuz yönde etkiledi, ancak hizmetler ve finans gibi ekonominin yeni sektörleri, Kiev'in maaş ve yatırımdaki büyümesini kolaylaştırdı ve aynı zamanda konut ve kentsel gelişim için sürekli finansman sağladı. altyapı. Kiev, Ukrayna'nın en Batı yanlısı bölgesi olarak ortaya çıktı; Avrupa Birliği ile daha sıkı entegrasyonu savunan partiler seçimler sırasında baskın.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Kiev Havalimanı Ulaşım

Kiev'e Giden Tren:

Aralık 2018'den bu yana, havalimanında yolcular için büyük bir gelişme olan havalimanı ile Kiev arasında trenle seyahat etmek mümkün. Boryspil Havalimanı tren istasyonu, Terminal D'nin 100 metre kuzeyinde yer alır ve ulaşımı kolaydır. Kiev Boryspil Ekspres treni, havaalanı ile Kyiv-Pasazhyrskyi ana tren istasyonu arasında saatte bir veya iki kez hareket eder, 20 dakika sonra tek durak Kiev'in doğu kesimindeki Darnytsia'dır. Kiev Boryspil Havalimanı'ndan Kiev-Pasazhyrskyi'ye seyahat süresi 40 dakikadır.

Trenler rahat koltuklar ve geniş bagaj alanı sunar. Tren biletleri yetişkinler için 80 UAH ve çocuklar için 60 UAH'dir, bunlar Terminal D'deki bilet makinelerinden ve Kiev'deki tren istasyonlarından alınabilir. Sadece kartla ödeme yapılabilir, nakit ödeme mümkün değildir. Tren de geceleri çalışıyor, ancak sadece iki saatte bir. Kiev Boryspil Havaalanı yönüne giden tren, platform 14'ten kalkıyor. Daha fazla bilgi için lütfen Kyiv Boryspil Express web sitesine ve zaman çizelgesine bakın.


Otobüs hizmetleri

Kiev'e Sky Bus: Kiev Boryspil Havalimanı'nı Kyiv-Pasazhyrskyi ana tren istasyonuna bağlayan Sky Bus (hat 322) adlı bir otobüs servisi vardır. Otobüsler çarpıcı mor renklerle tanınır ve Terminal D'den ayrılır, terminalden çıkarken otobüs durağı solunuzda kalır. Terminal F'de 2019'dan beri bir otobüs durağı da bulunmaktadır. Kiev'deki otobüs terminali, merkez tren istasyonunun arka tarafında, önünde (şehir tarafında) 1 numaralı metro hattının geçtiği Vokzalna metro istasyonunu bulacaksınız. Ana tren istasyonu, Pivdennyi (Güney Terminali) Tren İstasyonu olarak da bilinir. Sky Bus her 15 dakikada bir şehre gidiş-dönüş, geceleri her 30-45 dakikada bir hareket etmektedir.

Herkesin memnuniyeti için, otobüs servisi günün 24 saati hizmet vermektedir. Seyahat süresi yaklaşık 60 dakikadır. Sky Bus güzergah üzerinde Kiev'in güneydoğusundaki Harkivska metro istasyonunda (60 UAH) durur. Otelinizin konumuna bağlı olarak, buradan 3. metro hattına geçmek daha hızlı olabilir. Bir metro bileti yolculuk başına 8,00 UAH tutarındadır. Biletler önceden Sky Bus web sitesinden veya yerinde bilet gişelerinden veya otobüs şoföründen satın alınabilir. Otobüste yalnızca nakit ödeme yapabilirsiniz. Kyiv-Pasazhyrskyi şehrine gidiş-dönüş otobüs yolculuğu fiyatları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir. Daha fazla bilgi için lütfen Kiev Boryspil Havalimanı'na giden ve oradan kalkan Sky Bus ve otobüsler web sitesine ve tarifeye bakın.