En Uygun & Ucuz İstanbul Erzurum Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Erzurum Gezilecek Yerler

Ulu Cami : Şehrin en önemli yapılarından biri olan Ulu cami, Saltuklular döneminde inşa edilmiştir. Muhteşem mimarisiyle ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekmekte olan bu cami, tarih boyunca muhtelif zamanlarda onarımlar görere günümüze kadar ulaşmıştır.Palandöken : Türkiye’nin en iyi kayak merkezlerinden biri olma özelliği taşıyan Palandöken, 3 km’den fazla yüksekliği ve muhteşem manzarasıyla görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Yılın neredeyse yarısında kayak faaliyetlerinin sürdüğü bu bölge, aynı anda 10 binden fazla insanın kayak yapabildiği bir yerdir.Üç Kümbetler : Erzurum’un sembolü haline gelen bu yapılar, anıt mezar amacıyla inşa edilmiştir. Sadece birinin kime ait olduğu bilinen (Emir Saltuk) bu kümbetlerden diğer ikisi hakkında bir bilgi bulunamamıştır. Selçuklu döneminin eşsiz mimari tasarımını en güzel şekilde sergileyen bu yapılar, yoğun bir ilgi ile ziyaret edilmektedir.Tortum Gölü : Kapladığı alanın yaklaşık 8 km2 olduğu ve yırtıcı kuşların sürekli ziyaret ettiği doğa harikası bu göl, Erzurum’a gelindiğinden muhakkak görülmesi gereken bir yerdir. Çevresinde mesire alanları bulunan bu göl üzerinde sandal gezileri de düzenlenmektedir.Erzurum Kalesi : 5. yüzyıl dolaylarında Bizanslılar tarafından inşa edildiği düşünülen bu kale, Kanuni ve 2. Mahmut gibi Osmanlı padişahları tarafından bazı zamanlarda onarılmıştır. Rusların bölgeyi işgal etmesiyle önemli derecede tahrip edilen kale, harika manzarası ile ziyaretçilerin ilgi odağındadır.Yakutiye Medresesi : Hoca Yakut Gazani tarafından 14. yüzyılın başlarında inşa ettirilen bu medrese, sahip olduğu büyük kapalı avlusu ile bu alanda Anadolu’nun en büyüğü konumundadır. Yıllar geçmesine rağmen muazzam güzelliğinden pek bir şey eksilmeyen bu yapı, 1995’te restore edilmiş ve günümüzde müze olarak hizmet vermektedir.Erzurum Tabyaları : Tarihinin 18. yüzyılda bölgede meydan gelen Osmanlı ile İran savaşlarına kadar uzandığı bu tabyaların büyük bir kısmı, Rusların bu bölgeyi işgal etmelerini engellemek amacıyla yapılmıtştır. Rus işgaline karşı gösterdiği üstün mücadele ile tarih ile özdeşleşen Nene Hatun’un türbesi de bu tabyaların içerisinde yer almaktadır


İspir Yedigöller : Bir doğa harikası olan Yedigöller, sahip olduğu doğal güzellikler ile Erzurum’a gelen herkes tarafından ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Çevresinde yüksek dağlar ve 11 volkanik göl bulunan bu alan, doğa yürüyüşleri ve piknik amacıyla da kullanılmaktadır.Çoruh Havzası : Uluslararası Çevre Koruma Örgütü tarafından belirlenen dünyanın en sıcak 34 noktasından biri olan bu alanda birçok doğal bitki türü ve yabani hayvan bulunmaktadır. Erzurum Hakkında

Anadolu’nun en eski devletlerinden biri olan ve Anadolu’da ilk defa siyasi bir birlik sağlayan Hititlerin sınırında yer alan Erzurum toprakları, yıllar içerisinde pek çok savaşa sahne olmuştur. M.Ö. 3000 yılından sonra sıra ile, Hurrilerin, Urartuların, Asurluların, İskitlerin, Medlerin ve Perslerin eline geçen Erzurum ve çevresi, M.Ö. 4. yüzyılda Makedonya kralı Büyük İskender ile Makedonya Devleti’nin topraklarına katılmıştır. Daha sonra Roma İmparatorluğunun hüküm sürdüğü bölge toprakları için Romalılar ve Partlar arasında çok ciddi savaşlar yapılmıştır. M.S. 395 yılında Roma İmparatorluğunun ikiye bölünmesiyle birlikte Doğu Roma (Bizans)’ın hakimiyeti altına giren Erzurum, Sasaniler ve Bizans arasında zaman zaman el değiştirmiştir. Karadeniz’in kuzey bölgelerinde kurulan Hun Devleti de Erzurum ve çevresi üzerinde hakimiyet kurma çabasına girişmiş ve 295 yılından başlayarak bölgeyi 100 sene kadar istila etmiştir.

Ucuz Uçak Bileti

638 yılında Hz. Ömer zamanında, İyaz ibni Ganm komutasındaki İslam orduları Erzurum ve çevresinin fethini gerçekleştirse de Arapların tam anlamıyla bölgeye yerleşmesi mümkün olamadı. 949 yılına kadar Bizanslılar ile Müslüman Araplar (Emeviler ve Abbasiler) arasında sürekli el değiştiren Erzurumun hakimiyeti, bu yıl içerisinde yapılan savaşta Müslümanların kaybetmesi üzerine tam anlamıyla Bizanslılara geçmiştir.

1071 yılındaki Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapıları Türklere açan Selçuklu hükümdarı Alparslan, Bizans ile girdiği savaşları kazanmış ve Erzurum’u fethetmiştir. Daha sonra bu bölgede kurulan Saltuklu Beyliği, Anadolu toprakları üzerinde ilk beylik olma özelliği taşımaktadır.

1242 yılında Moğolların istila ettiği bu bölge 1335 yılına kadar İlhanlı Devleti himayesinde kalmıştır. Bu devletin dağılması ardından Erzurum ve bölgesi Eretna Devleti’ne bağlanmıştır. Devam eden yıllarda Karakoyunlular, Timur ve Akkoyunluların hakimiyetine giren Erzurum, 1502 yılında Safevilerin kurucusu Şah İsmail tarafından ele geçirilmiştir. 1514 yılında Osmanlı hükümdarı Yavuz Sultan Selim bölgeyi fethetse de Safeviler, Erzurum’u geri almıştır. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman, Erzurum’un fethini kesin olarak gerçekleştirebilmiştir. Bu tarihten sonra yüzyıllar boyunca bir Türk yurdu olarak kalan Erzurum, önce 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı (93 Harbi) sırasında ve daha sonra da Birinci Dünya Savaşı’nda Rusların hedefi olmuştur. Osmanlı’nın Sarıkamış’ta yenilmesinin ardından Erzurum’a giren Ruslar, daha sonra savaştan çekilince, bu bölgede Türkler ile Ermenilerin mücadelesi görülmüştür.

Türk İstiklal Harbi’nde Anadolu’nun kurtuluşu için çok önemli bir yeri haiz olan Erzurum’da, Mustafa Kemal Atatürk tarafından Anadolu’nun birçok şehirlerinden gelen delegeler ile düzenlenen Erzurum Kongresi ile milli mücadelenin en önemli adımlarından biri atılmıştır. Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Erzurum, cumhuriyetin en önemli şehirlerinden biri olmuştur.

İstanbul Erzurum Uçak Bileti

Uçak bileti fiyatları bir seyahat için ayrılan bütçenin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Dolayısıyla, uçak bileti ne kadar ucuza alınabilirse, tatil ve eğlenceye ayrılan miktar da o kadar artabilecektir. Özellikle son senelerde, hem yurt içi hem de yurt dışı uçuş gerçekleştiren hava yolu şirketlerinin sayısındaki belirgin artış her ne kadar uçak biletleri fiyatlarını geçmişe nazaran düşürmüş olsa da; belirli yöntemler ve adımlar izlendiği takdirde, uçak biletini çok daha hesaplı alabilmek mümkün olmaktadır. İstanbul Erzurum parkuru avantajlı fiyatlar ile uçak bileti alınabilecek parkurlardan bir tanesidir. İstanbul Erzurum uçak bileti almak isteyen misafirlerimizin esnek tarih avantajı sunan arama motorumuzu kullanmalarını tavsiye ederiz.

Uçak biletlerini daha ucuza satın almak konusunda dikkatli olunması gereken bir diğer konu da, ilgili hava yolu şirketinin uçak bileti fiyatına dahil ettiği hizmetlerin araştırılmasıdır. Bazı firmalar, hem reklam amaçlı hem de daha fazla uçak bileti satabilmek adına bagaj işlemleri ve yemek / ikram servisleri, vergiler gibi birçok ücret kalemini uçak bileti fiyatlarına dahil etmemektedir. Bu sebeple, uygun uçak bileti alındığı düşünerek seyahat tarihinde havalimanına gidildiğinde uçak bileti fiyatının dışında ilave ücret ödenmek zorunda kalınabilmektedir. Seyahat planında son anda değişiklik yapılması çok zor olduğundan bu ücretlerin ödenmesinden de maalesef kaçınmak oldukça zordur. Bu sebeple, uygun uçak bileti araştırması yapılırken, bilet fiyatına dahil edilen hizmetler konusunda emin olunmalıdır.

Biletliyo.com olarak  ucuz uçak bileti bulmanız konusunda siz değerli misafirlerimizin yanındayız. Dilerseniz arama motorumuz ve detaylı filtre alanımızı kullanarak avantajlı uçak bileti fiyatlarından faydalanırken, dilerseniz konusunda uzman seyahat danışmanlarımıza 7/24 ulaşarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine 13 km’lik bir mesafede yer alan Erzurum Havaalanı ile ilgili ulaşım konusunda çok fazla sorun yaşanmamaktadır. Bu ulaşımı gerçekleştirmek için bazı alternatifler aşağıda verilmiştir.

Taksi : Yaklaşık 20 dk süren bir taksi yolculuğu ile havaalanı ile şehir merkezi arasında ulaşım sağlamak mümkündür. Özellikle aciliyeti olan yolcuların tercih ettiği taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinden havaalanına özel otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüslerin hareket saatleri, uçakların kalkış saatinden bir buçuk saat önce olacak şekilde planlanmıştır. Gün içinde farklı saatlerde ve yalnızca 4 TL karşılığında yapılan otobüs seferleri, şehirde havaalanı ulaşımının en hesaplı yolu olarak bilinmektedir. Otobüslerin servis güzergahı ise şu şekildedir:

İstasyon Meydanı - Gez Mahallesi - Hastaneler Caddesi - Kız Meslek Lisesi - Belediye - EBŞ Belediye Spor Tesisleri - Erzurum Teknik Üniversitesi - Oto Terminali - Erzurum Havaalanı

Araç kiralama : Havaalından şehirde istenilen noktaya gitmenin en esnek seçeneği olan kiralık araçlar, rahat ve komforlu bir yolculuk ve şehir turu için uygun bir seçim olmaktadır. Konu ile ilgili havaalanında araç kiralama ofisleri ile iletişime geçilebilir.