En Uygun & Ucuz İstanbul Cayenne Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
29
Per
30
Cum
31
Cts
01
Paz
02
Pts
03
Sal
04
Çar
05
Per
06
Cum
07
Cts
08
Paz
09
Pts
10
Sal
11
Çar
12
Per
13
Cum
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Cayenne Gezilecek Yerler

Îles du Salut (Kurtuluş Adaları):  1931'de Fransız Henri Charrière, işlemediği bir cinayetten hüküm giydi. Köpekbalığı istilasına uğramış suların kayalık kıyıları kırbaçladığı rezil Îles du Salut'tan biri olan Şeytan Adası'ndaki ceza kolonisinde ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. 12 yıl süren korkunç koşullardan sağ çıktıktan sonra Venezuela'ya kaçtı. Papillon adlı kitap ve film onun çilesini anlatıyor.

  Bugün, Kourou'dan yaklaşık 11 kilometre açıktaki adalara yapılan bir gezi onun hikayesini hayata geçiriyor. Çoğu ziyaretçi, üç adanın en büyüğü ve koloninin eski idari merkezi olan Île Royale'ye gelir. Binalar otellere ve turistik tesislere dönüştürüldü ve şimdi adada macaws, maymunlar ve agouti de dahil olmak üzere çok sayıda vahşi yaşam yaşıyor.

  Hediyelik eşya dükkanında "Şeytan Adası" damgalı kartpostallar satın alabilirsiniz ve liman şimdi bir zamanlar mahkumların boşaltıldığı yolcu gemilerini ağırlıyor.

  Île St Joseph, Şeytan Adası'ndaki mahkumlar için hücre hapsine ayrıldı ve Île du Diable (Şeytan Adası) şimdi halka kapalı.

Iles du Salut (French Guiana) cruise port schedule | CruiseMapper

Hattes Plajı (Plages les Hattes):  Fransız Guyanası'nın kuzeybatı köşesinde, Awala-Yalimapo'daki Plage les Hattes, dev deri sırtlı kaplumbağalar için dünyadaki en önemli tek yuvalama alanıdır.

  Nisan-Temmuz ayları arasındaki yoğun sezonda, 80'den fazla deri sırtlı, tek bir gecede kumsalda ağaç kesiyor. Yumurtaları temmuz ve eylül ayları arasında yumurtadan çıkar. Bu üç kilometrelik kumsal aynı zamanda yeşil kaplumbağalar ve bazen de Olive Ridley ve şahin gagalı kaplumbağalar için önemli bir yuvalama alanıdır. Plaja gitmeden önce küçük yerel müzede bu nazik yaratıklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Ayrıca Awala-Yalimapo'da birçok Amerindian yerleşim yeri vardır ve Maroni Nehri'ni gezebilir ve kalıcı bir geleneksel köyü ziyaret edebilirsiniz.

Site visit #8. Plage de Yalimapo (Les Hattes) – Cartes postales du bagne

Guyana Uzay Merkezi (Centre Spatial Guyanais):  Görünüşe göre roketler ve yağmur ormanları Fransız Guyanası'nda iyi bir karışım. 1964'te Fransız hükümeti, düşük nüfus yoğunluğu ve fırtına yollarından ve deprem bölgelerinden uzaklığı sayesinde, bir uzay merkezi için Kourou yakınlarındaki bu ormanlarla çevrili ekvator kıyısı dilimini seçti.

  Kourou Uzay Merkezi'nde üç ayrı organizasyon faaliyet göstermektedir: Avrupa Uzay Ajansı; Fransız Uzay Ajansı; ve Ariane roketini geliştiren özel bir ticari girişim olan Arianespace. Fransızca konuşan rehberlerin yardımıyla, Uzay Merkezi'nin tarihini anlatan bir film izleyebilir ve Jüpiter Kontrol Merkezi ile Ariane tesislerini gezebilirsiniz. Ücretsiz turlar yaklaşık üç saat sürer.

  Fransız Guyanası ziyaretinin en önemli özelliği, ormandan bir uzay fırlatmasını görme şansıdır. Merkez yılda dokuz adede kadar etkinlik gerçekleştiriyor ve turistler önceden ücretsiz bir bilet alarak (ya da sadece sahile gidip oradan seyrederek) gösteriye tanık olabilirler. Lansman tarihleri ​​için web sitesine bakın.

  Ayrıca burada, Uzay Müzesi yedi temalı modül aracılığıyla uzayın tarihini aydınlatıyor. Görsel-işitsel ve slayt sunumları ek ayrıntılar sağlar ve Ariane'nin Uzay Merkezinden hazırlanmasını ve fırlatılmasını içerir.

THE GUIANA SPACE CENTER - Guyane Evasion

Tresor Doğa Koruma Alanı:  Cayenne'den arabayla 1,5 ila 2 saatlik mesafede, vahşi yaşam açısından zengin Kaw bataklıkları binlerce kilometrekarelik bir alanı kaplar. Tresór Doğa Koruma Alanı, Kaw ekosisteminin büyük bir alanını kapsar ve Amerikan timsahının daha küçük bir akrabası olan kara timsahları ve kızıl aynak gibi zengin bir kuş türü çeşitliliğini gözlemlemek için harika bir yerdir.

  Çoğu turist, sulak alanları, konfor açısından önemli ölçüde değişen yerel teknelerde rehberli gezi turlarında keşfeder. Tekne turları için rezervasyon yaparken gölgelik ve koltuk minderlerini mutlaka sorun. Seçenekler arasında gündüz veya gece gezilerinin yanı sıra Kızılderili tarzı bir kulübede geceleme ile 24 saatlik gezi sayılabilir. Bu, Fransız Guyanası'nın en erişilebilir vahşi yaşam alanlarından biri olmasına rağmen, hala rağbet görmemiş durumda.

  Tresór Doğa Koruma Alanı içinde yer alan Mont Favard'da yürüyüş parkurları, petroglifler ve bol miktarda mor ve sarı zehirli ok kurbağası bulunur.

Trésor Regional Nature Reserve - Wikipedia

Guyane Hayvanat Bahçesi:  Ormanın derinliklerinde yer alan Zoo Guyane, bir hayvanat bahçesinden çok bir vahşi yaşam koruma alanına benziyor. Burada, yerel vahşi yaşamın da arazide serbestçe dolaşabildiği doğal ortamlarda Amazon'a özgü hayvanları görebilirsiniz. Odak noktası Fransız Guyanası'na özgü hayvanlardır, bu nedenle burası, vahşi doğaya girmeden önce ülkenin vahşi yaşamı hakkında bilgi edinmek için harika bir yerdir.

  Hayvanat bahçesinin koleksiyonundaki 450'den fazla hayvan, yaklaşık 75 farklı türü temsil ediyor ve yemyeşil bitki örtüsü ile bir dizi iyi işaretlenmiş parkurdaki doğal sergilere erişebilirsiniz.

  Tembel hayvanlar, agutiler, timsahlar, uluyan maymunlar, karıncayiyenler ve tukan ve Amerika papağanı gibi bir grup kuş, Zoo de Guyane'de yaşayanlardan sadece birkaçı. Ancak, muhtemelen, gösteriyi çalan büyük kedilerdir - jaguar beslemesini yakalamaya çalıştığınızdan emin olun.

  Hem çocuklar hem de yetişkinler, yerel bir ormanın gölgeliklerinden geçen ağaç tepesinde yürüyüşe bayılacaklar ve çocuk oyun alanı küçük çocuklar için bir hit.

canopée - Picture of Zoo de Guyane, Macouria - Tripadvisor

Ilet la Mere: Sincap maymunları, sevimli küçük Ilet la Mère'nin ana cazibe merkezidir. Bu ıssız ada, Cayenne'in hemen dışındaki Dégrad des Cannes'daki yat limanından yaklaşık 30 dakikalık bir tekne yolculuğu mesafesindedir. Bu nazik küçük yaratıkların hiç korkusu yok - onların omuzlarınıza atlayıp çantalarınızı delip geçmelerine hazır olun.

  Maymunlarla fotoğraf çekimlerinin yanı sıra, adada yapılacak popüler şeyler arasında yürüyüş parkurlarında gezinmek, küçük kumsalda yüzmek ve güneşlenmek ve piknik yapmak yer alıyor, ancak adanın hiçbir tesisi olmadığı için kendi yemeğinizi getirmeniz gerekiyor. Yerel tur operatörleri adaya hem yarım günlük hem de tam günlük geziler sunuyor.

French Guiana Ilet la Mere [with The Tandem Ramble]

Remire-Montjoly Plajı:  Bir plaj düzeltmesi arıyorsanız, Remire-Montjoly'de Cayenne'nin en iyi kum ve deniz şeridini bulacaksınız. Fransız Guyanası plajları tipik olarak vahşi, rüzgarlı olaylardır ve bu plaj da farklı değildir, ancak güneşlenmek için harika olan dar, altın bir kıyı şeridine sahiptir. Avuç içi ve gür yeşillikler kumu çevreler ve hoş bir gölge alanı sağlar.

  Buradaki siltli sular yüzmek için ideal değil, ancak yakındaki doğa koruma alanında bir yürüyüşten sonra hızlı bir dalış için yeterince iyi. Yuvalama mevsiminde burada deniz kaplumbağalarını görebilirsiniz.

  Fort Diamant, Cayenne Yarımadası'nın ucunda yer alır ve eski bir şeker fabrikasının kalıntılarını da görebilirsiniz. Rémire-Montjoly kasabasından, doğal beş kilometrelik Rorotá Yolu (Sentier du Rorotá), ağaçlara tutunan geniş gözlü tembel hayvanları görme şansı ile Mahury Dağı'na yükselir.

Rémire-Montjoly Beach - Remire-Montjoly - Rémire-Montjoly Beach Yorumları -  Tripadvisor

Maroni Nehrinde Tekne Turu:  Yerel bir teknede ormanlarla çevrili bir nehirde kürek çekmek, Fransız Guyanası'nın görünüşte aşılmaz vahşi doğasını keşfetmenin canlandırıcı bir yoludur. Nehirler buharlı ormanın kalbinden akar ve uzak köyler arasında seyahat etmenin ve kapibara, kayman ve maymunlar da dahil olmak üzere doğal ortamlarında vahşi yaşamı görmenin en iyi yoludur. Tipik olarak, rehberler, yerel ahşaptan oyulmuş sığınak kanoları olan pirogue'larda yolculuklar sunar.

  Kürek çekmek için en popüler nehirlerden biri, Fransız Guyanası ve Surinam sınırındaki Maroni Nehri'dir. Bu, ülkenin en uzun ve en kalabalık su yolu olup, Kızılderililer ve Maroons ile tanışma ve kültürlerini öğrenme şansı sağlar.

  263 kilometrelik Sinnamary Nehri, Amazon yağmur ormanlarını kesiyor. Huzurlu havuzlar ve dönen akarsular bu bozulmamış vahşi su yolunu noktalıyor.

  Diğer bir seçenek ise Oyapock Nehri. Altın madenciliği tarihi açısından zengin, hem vahşi bir deneyim hem de kıyılarında evlerini yapan Amerikan Kızılderilileri ve Brezilyalılarla tanışma şansı sunuyor. Approuague Nehri üzerinde, kürekçiler Fransız Guyanası'ndaki en yüksek akıntıları ve bozulmamış ormanları bulacaklar.

Maroni River French Guiana - R. Agrotis Travel LTD

Camp de la Transportation:  Sınır kasabası Saint-Laurent-du-Maroni'de, ürpertici Camp de la Transportation'da, mahkumlar işlem görmek ve bölge genelindeki ceza kolonilerine transfer edilmek üzere geldiler. Eski mahkumlar Alfred Dreyfus ve Papillon ile aynı kapılardan geçtikten sonra paslı prangalar ve küçük pencereli hücre hapsi görebilirsiniz. Bol bitki örtüsü, buradaki acımasız tarihin bir kısmını yumuşattı, ancak geçmiş vahşet izlenimi devam ediyor.

  Kendi kendine rehberli turlar ücretsizdir veya ücret karşılığında Fransızca konuşan rehberler sizi daha detaylı bir tura çıkaracaktır. Hücrelerden birine kazınmış Papillon'un adını arayın ve yakıcı güneşte dolaşmak sıcak olabileceğinden su ve güneş koruması getirin.

Camp de la transportation - Foto di Camp De La Transportation,  Saint-Laurent-du-Maroni - Tripadvisor

Musée Departemental De Franconie:  Cayenne'nin en canlı plazası Place de Palmistes'in yakınında bulunan Musée Départemental De Franconie, flora ve faunanın yanı sıra ülkenin tarihine de genel bir bakış sunuyor. Müze, 19. yüzyılda Franconie ailesi tarafından inşa edilmiş basit bir ahşap Creole evine giriyor. Sergiler yerli halkı, sömürge tarihini ve ceza kolonisini kapsar, ancak işaretler yalnızca Fransızcadır. Büyük doldurulmuş siyah kayman ve Kelebek Odası dikkat çekicidir.

Loto du patrimoine 2021 : le Musée Alexandre-Franconie retenu en Guyane -  Toute l'actualité de la Culture et du Patrimoine en Guyane

Cayenne Hakkında

  Cayenne, Güney Amerika'da bulunan Fransa'nın denizaşırı bir bölgesi ve bölümü olan Fransız Guyanası'nın başkentidir. Şehir, Atlantik kıyısında Cayenne Nehri'nin ağzında eski bir adada yer almaktadır. Şehrin sloganı, "çalışmak zenginlik getirir" anlamına gelen "fert aurum industria"dır.

  2018 nüfus sayımında, Cayenne metropol bölgesinde (INSEE tarafından tanımlandığı gibi) 144.501 kişi vardı ve bunların 63.652'si Cayenne şehrinde (komün) yaşıyordu.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı


Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Cayenne Havalimanı Ulaşım

Uçağa binmeden önce rezervasyon yaptıysanız, rezervasyon yapmış olduğunuz otele haber vererek transfer isteyebilirsiniz. Yine uçuşunuzdan önce kendiniz transfer ayarlayarak gitmek istediğiniz yere ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanının dışında bulunan taksiler ile de ulaşım sağlayabilirsiniz ve havalimanın içinde bulunan araç kiralama ofislerinden yararlanabilirsiniz.