En Uygun & Ucuz İstanbul Caracas Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Caracas Gezilecek Yerler

Melek Şelaleleri:  Masa üstü dağların çevredeki manzaradan dev monolitler gibi yükseldiği ülkenin kalbinde Angel Şelalesi var. 979 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek şelalesi ve Güney Amerika'nın en önemli şelalelerinden biridir.

  Canaima Ulusal Parkı'ndaki bu çarpıcı site uzak ve erişilmesi zor, ancak şelaleler üzerinden uçuşlar kolayca düzenleniyor.

  Şelaleleri görmek için en iyi zaman, yağışlı mevsimde, suyun bol olduğu ve yağışların kurak mevsimde olduğu gibi dibe ulaşmadan bir sis içinde kaybolmadığı Mayıs ve Kasım ayları arasıdır. Kurak mevsim boyunca, şelaleler bir damlacıktan biraz daha fazla olabilir ve geziyi değerli kılmak için yeterli su olup olmadığını önceden kontrol etmek isteyeceksiniz.

  Şelaleler genellikle bir gezi uçuşu veya Canaima kasabasında başlayan üç günlük bir tekne gezisi ile ziyaret edilir. Ormanın içinden şelalenin dibine kadar bir yürüyüşü de içeren tekne turu, rota boyunca temel konaklama ile herhangi bir uzunluğa sahip lüks bir tur değildir. Nehirdeki düşük su seviyeleri nedeniyle kurak mevsimde tekne gezisi mümkün olmayabilir.

  Şelaleler üzerindeki uçuşlar birçok kasaba ve şehirden kalkar ve Caracas, Ciudad Bolivar, Santa Elena veya Isla Margarita gibi çeşitli yerlerden ve ayrıca genellikle bağlantılı bir uçuşla diğer büyük şehirlerden düzenlenebilir.

Angel Falls Facts and Information - Angel Falls Venezuela

Los Roques Takımadaları (Archipiélago Los Roques):  Venezüella'nın merkez kıyısının 160 kilometre kuzeyindeki bu güzel adalar zincirine gezginleri çeken şeyler, güneşli kumsallar, turkuaz sular, mercan resifleri ve yüksek otellerin bulunmadığı mütevazı gelişimdir.

  Takımadalar Los Roques Ulusal Parkı'dır, ancak çoğu insan bölgeyi sadece Los Roques olarak adlandırır. Bu, Venezuela'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Aynı adı taşıyan adadaki küçük sahil balıkçı köyü Gran Roque, Venezuela genelinde görülen tipik parlak renklerle boyanmış tek katlı evleriyle ana yerleşim yeridir.

  Binalar, sonsuza kadar sürecek gibi görünen sahil boyunca uzanıyor. Öne çıkan yerlerden biri, küçük Cayo de Agua adasıdır. Tekneyle ulaşılan burası, yüzme ve şnorkelli yüzme için mükemmel olan sığ turkuaz suları ile Venezuela'nın en güzel plajlarından biridir.

  Adalara genellikle Karakas'tan uçakla ulaşılır, anakaradan feribot seferleri yoktur. Havaalanı Gran Roque'da bulunmaktadır. Çevredeki adalardan bazılarını ziyaret etmek, dalış yapmak veya şnorkelli yüzme gezisi yapmak isteyenler için kasabanın sahil bölgesinden tekne kiralanabilir.

Nuevas construcciones amenazan con barrer ecosistema marino de Los Roques

Isla de Margarita (Margarita Adası):  Isla de Margarita, Venezuela'daki daha gelişmiş sahil destinasyonlarından biridir. Anakaranın yaklaşık 40 kilometre kuzeyinde yer alan burası, Venezüella'nın güneş arayanlar için başlıca turistik yerlerinden biridir. Adanın başlıca cazibe merkezleri, hem yabancılar hem de Venezüellalılar arasında popüler olan güzel yumuşak kumlu plajlardır.

  Birçok charter uçuşu, çeşitli uluslararası destinasyonlardan doğrudan Isla Margarita'ya uçmaktadır, ancak anakaradaki Puerto La Cruz'dan adaya feribotla gitmek de mümkündür.

  Adadaki ana şehir Porlamar'dır, ancak çok sayıda plaj adanın etrafına yayılmıştır ve en iyilerinden bazıları kuzey ve doğu tarafındadır. Bunların çoğu oteller veya restoranlar ile geliştirilmiştir. En popüler plajlardan bazıları La Playa El Agua, Playa Puerto Cruz, Playa Guacuco ve Playa Manzanillo'dur.

Isla Margarita, Venezuela - ABC SPANISH

Parque Nacional Morrocoy (Morrocoy Ulusal Parkı):  Karakas'ın batısında, sahil boyunca yaklaşık iki saatlik bir sürüş mesafesinde bulunan Morrocoy Ulusal Parkı, anakara boyunca uzanan ve açık deniz adalarını ve adalarını çevreleyen beyaz kumlu plajları ve mercan resifleriyle tanınır. Dalış, sahilde bir gün geçirmekten fazlasını arayanlar için ana aktivitelerden biridir.

  Park ayrıca balıkkartalı ve papağanlardan flamingolara ve kızıl aynaklara kadar çok sayıda kuşa da ev sahipliği yapıyor. En popüler adalardan bazıları Cayo Sombrero, Cayo Borracho, Cayo Sal ve Cayo Peraza'dır.

  Biri Tucacas'ta, diğeri Chichiriviche'de olmak üzere iki ana erişim noktası vardır ve her iki kasabada da adalara tekne seferleri mevcuttur. Parka kolayca erişilebilir ve sonuç olarak Venezüellalılar arasında çok popülerdir. Özellikle tatil günlerinde son derece meşgul olabilir.

Morrocoy.. Playa, diversión y Naturaleza

Canaima Ulusal Parkı ve Gran Sabana:  Canaima Ulusal Parkı, üç milyon hektarlık bir alanı kaplar ve UNESCO Dünya Mirası Listesi olarak listelenir. Genellikle Angel Şelaleleri ve Canaima kasabasının çevresi ile ilişkilendirilir, ancak bu aslında çok çeşitli parkın sadece küçük bir alanıdır.

  Park ayrıca La Gran Sabana'nın yüksek platosunu da kapsar ve savanların 1.000 metre üzerinde yükselen 100'den fazla tepui (masa üstü dağlar) içerir. Gran Sabana ve Canaima Ulusal Parkı'nda yapılacak bir gezi benzersiz bir deneyimdir ve özellikle kurak mevsimde Angel Falls'a yapılacak bir geziyle birleştirilmesine bile gerek yoktur.

  Bu bölgedeki öne çıkan özellikler, özellikle Brezilya sınırına yakın Gran Sabana'da olmak üzere tüm alana yayılmış çok sayıda şelaledir. Şelalelerin dibinde yüzmek en önemli noktalardan biridir ve kurak mevsimde öğle güneşinin sıcaklığından serinletici bir kaçış sağlayabilir.

Visit the Gran Sabana - Venezuela Travel Guide|Geodyssey

Roraima:  Masa üstü Roraima dağı, neredeyse mistik bir Jack ve Beanstalk tipi harikası ile doğa severler ve macera arayanlar için çekici bir çekiciliğe sahiptir. Çevredeki ovalardan yükselen Roraima, tuhaf kaya oluşumları, şelaleleri ve et yiyen bitkileriyle yüzyıllardır insanları meraklandıran gökyüzünde bir adadır. Bu tepui (masa üstü dağ), Arthur Conan Doyle'un ünlü romanı Kayıp Dünya için bile ilham kaynağı oldu.

  Roraima, Canaima Ulusal Parkı'ndaki en yüksek tepuilerden biridir. Zorlu, çok günlük bir yürüyüş olmasına rağmen, aynı zamanda en kolay erişilebilir ve popüler bir yürüyüş destinasyonlarından biridir. Rakım yükseldikçe sıcaklık düşer ve Roraima genellikle bulutlu, sisli veya yağmurludur, bu nedenle yürüyüşçülerin hava koşullarına karşı hazırlıklı olmaları gerekir.

Roraima Dağı | Koleksiyon 'En Fantastik 15 Doğa Oluşumu'

Orinoco Deltası:  Venezuela'nın kuzeydoğusundaki Orinoco Deltası, ülkenin diğer bölgelerinden tamamen farklı bir manzara ve deneyim sunuyor. Nehir deltası, maymun ve macawlardan piranalara kadar her türlü ilginç vahşi yaşama ev sahipliği yapmaktadır.

  Riverside orman evleri, konukları vahşi yaşamı izlemek ve yerel Warao halkını ziyaret etmek için teknelere götüren çok günlük paketler sunar. Bazı kamplar ayrıca gece safarileri de sunmaktadır. Locaların kalitesi değişkendir, bu nedenle önceden biraz araştırma yapmak en iyisidir. Ciudad Bolivar, Ciudad Guayana (Puerto Ordaz) veya diğer şehirlerden geziler düzenlenebilir ve daha büyük bir başka bölge turu ile birleştirilebilir.

Orinoco Delta - Orinoco Delta Yorumları - Tripadvisor

Galipan:  Birkaç kişi Karakas'ta çok zaman geçirmeyi planlarken, şehrin görülmeye değer birkaç yeri var. Öne çıkan olaylardan biri, kuzey Karakas'taki Avila Dağı'ndaki küçük Galipan kasabasına giden füniküler gezisidir.

  Araba kullanmak da mümkündür, ancak bu, etrafa bakmaya elverişli olmayan virajlı bir yoldur. Tepenin tepesinden manzaralar, özellikle Caracas'ı ve sahili görebileceğiniz açık günlerde muhteşem. En üstte çeşitli mallar satan satıcıların olduğu tezgahlar ve bazı lezzetli ikramlar sunan çok sayıda iyi restoran var.

Galipán / Venezuela / Ávila / mi cerro | Venezuela, Travel, Natural  landmarks

Venezuela Ulusal Panteonu:  Ulusal Panteon, Karakas'taki en önemli cazibe merkezlerinden biridir. Bina, bu sitedeki orijinal kilisenin yıkıldığı 1812 depreminden sonra inşa edilmiştir. Bugün, ülkenin en kutsal tapınağı ve Simon Bolivar'ınkiler de dahil olmak üzere önde gelen Venezüellalıların kalıntılarını barındırıyor.

National Pantheon of Venezuela | Caracas, Venezuela | Travel BL

Parque Nacional Los Médanos de Coro (Medanos de Coro Ulusal Parkı):  Medanos de Coro Ulusal Parkı, tipik bir çöl manzarası olan kum tepeleri ile şaşırtıcı manzaralar sunar. Yerel olarak medanos olarak bilinen kum tepeleri, kıvrımlı ve kıvrımlı çizgilerle peyzaj boyunca yuvarlanır ve bazı kum tepeleri 40 metreye kadar ulaşır.

  Tepelerin içinde dağılmış, onlarca yıllık selden oluşan bir dizi lagün vardır. Bu park, etrafta dolaşmak, kum tepelerinde kaymak, fotoğraf çekmek ve Venezuela'yı bu kadar eşsiz kılan manzara çeşitliliğini takdir etmek için eğlenceli bir yer.

Los Médanos de Coro cumplen 45 años como Parque Nacional – Minec

Mochima Ulusal Parkı:  Bu park, sahilin bir bölümünü ve Puerto La Cruz'un doğusunda Cumaná'ya kadar uzanan bir açık deniz adaları zincirini kapsar. Buradaki başlıca turistik yerler plajlar ve dalıştır. Adalara Puerto La Cruz, Santa Fé ve Mochima'dan tekneyle erişilebilir.

  Parkın anakara kısmını, küçük köylerde ve otoyol 9'un üzerindeki sahil koylarında mola vererek araba veya otobüsle keşfetmek de mümkündür, ancak burası öncelikle tekne gezintisi için bir yerdir. Parkın çevresi çok sessizdir ve Morrocoy kadar trafik miktarını neredeyse görmez. Bu, bu bölgede bulunan veya Paria Yarımadası'na giden insanlar için iyi bir seçenektir.

Mochima National Park - Venezuelan Caribbean | Gigaplaces.com

Caracas Hakkında

Karakas, resmi olarak Santiago de León de Caracas, kısaca CCS, Venezuela'nın başkenti ve en büyük şehri ve Karakas Metropolitan Bölgesi'nin (veya Büyük Karakas) merkezidir. Karakas, ülkenin kuzey kesimindeki Guaire Nehri boyunca, Venezüella kıyı dağ silsilesinin (Cordillera de la Costa) Karakas Vadisi içinde yer almaktadır. Vadi Karayip Denizi'ne yakındır ve kıyıdan 2.200 metre yüksekliğindeki dik bir dağ silsilesi olan Cerro El Ávila ile ayrılır; güneyde daha fazla tepe ve dağ var. Caracas Metropolitan Bölgesi'nin tahmini nüfusu yaklaşık 5 milyondur.


Şehrin merkezi hala Bolivar Meydanı yakınında bulunan Catedral'dir, ancak bazıları merkezin Los Caobos bölgesinde bulunan Plaza Venezuela olduğunu düşünmektedir. Şehirdeki işletmeler arasında hizmet şirketleri, bankalar ve alışveriş merkezleri bulunmaktadır. Karakas, metropol bölgesindeki bazı endüstriyel faaliyetler dışında, büyük ölçüde hizmete dayalı bir ekonomiye sahiptir. Caracas Menkul Kıymetler Borsası ve Petróleos de Venezuela'nın (PDVSA) merkezi Karakas'tadır. Empresas Polar, Venezuela'daki en büyük şirkettir. Karakas ayrıca birçok restoran, tiyatro, müze ve alışveriş merkezi ile Venezuela'nın kültürel başkentidir. Caracas, Parque Central Towers gibi Latin Amerika'daki en yüksek gökdelenlerden bazılarına sahiptir. Caracas Çağdaş Sanat Müzesi, Güney Amerika'nın en önemlilerinden biridir.


Caracas, 100.000 kişi başına 76 cinayetle dünyadaki en yüksek kişi başına cinayet oranlarından birine sahip.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı


Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Caracas Havalimanı Ulaşım

Otobüs

Havaalanını şehir merkezindeki Hotel Alba Caracas'a 07:30-20:30 saatleri arasında bağlayan.

UCAMC'den 05:00 - 22:00 saatleri arasında çalışan ve Gato Negro Metro İstasyonu, Plaza O' Leary, Plaza Miranda ve Bellas Artes Metro İstasyonu'ndaki duraklarla Parque Central'a giden otobüsler de vardır. Yolculuk süresi yaklaşık 40 dakikadır ve duraklar, Ulusal Terminal çıkışında 2. katta yer almaktadır. Varış alanındaki tanıtım gişesinden önceden bilet alınması önemlidir.