En Uygun & Ucuz İstanbul Canberra Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Canberra Gezilecek Yerler

Avustralya Savaş Anıtı:  İkinci Dünya Savaşı'nın ortasında açılışı yapılan, Avustralya'nın savaşta ölenlerin anısına yapılan Bizans tarzı devasa anıt, Canberra'nın en dokunaklı cazibe merkezidir. Bir savaş anıtından daha fazlası olan site, mükemmel bir müze, arşiv, sanat galerisi ve kütüphaneyi bir araya getiriyor. Anıtın girişindeki Hatıra Avlusu, unutulmaz bir giriştir. Kolonadların duvarlarında bronzla 1885'ten beri savaşta ölen her Avustralyalının adı yazılıdır ve listenin uzunluğu tüyler ürperticidir.

  Girişin ötesinde, farklı galeriler, Avustralya'nın silahlı çatışmalarının hikayelerini sömürge günlerinden günümüze kadar takip ediyor. Sergiler sürekli gelişiyor, ancak öne çıkanlar arasında eski uçak koleksiyonu ve etkileşimli ekranlarla dolu çocuk dostu Discovery Zone yer alıyor. Mümkünse, bu düşündürücü anıtı takdir etmek için birkaç saat ayırmalısınız ve günün sonuna yakın bir yerde ziyaret ediyorsanız, her gün 16:55'te oynanan şehitler için hareketli bir haraç olan Son Gönderi için kalmaya çalışın. . Anıtı ziyaret etmek, Canberra'da yapılacak en iyi ücretsiz şeylerden biridir ve 90 dakikalık turlar şiddetle tavsiye edilir.

Structurae [en]: Australian War Memorial

Yeni Parlamento Binası:  Mimar Walter Burley Griffin'in 1912'deki Canberra vizyonunun nihai gerçekleşmesi olan Yeni Parlamento Binası, modern mimarinin bir harikasıdır. Bumerang şeklindeki yapı, Capital Hill'e rahatça yerleşir ve şimdi Eski Parlamento Binası olarak bilinen tepenin dibindeki Geçici Parlamento Binası'nın yerini alacak şekilde tasarlanmıştır. New York merkezli bir mimar, yeni binanın tasarımı için uluslararası bir yarışma kazandı ve 9 Mayıs 1988'de Kraliçe, Parlamento Binası'nı resmen açtı. Mayıs ayı, Federal Parlamentonun 1901'de Melbourne'deki ilk toplantısını ve 1927'de Eski Parlamento Binası'ndaki ilk Parlamento toplantısını anmak için seçildi.

  Çatıyı oluşturan geniş çimenli yürüyüş yolundan ziyaretçiler, Canberra'nın panoramik manzarasının keyfini çıkarabilir ve Parlamentonun şehrin sokak düzeninin merkezi odağını nasıl oluşturduğunu görebilir. Binanın mimari özellikleri arasında tepenin kıvrımlarını yansıtan granitten oluşan iki büyük dairesel duvar; yükselen 81 metrelik bayrak direği; ve Tören Havuzu. Fuayede, ışıklandırılmış yeşilimsi gri mermerden 48 sütun, bir okaliptüs ormanı izlenimi yaratıyor. Kamusal alanlarda, sergiler önemli belgeleri gösterir (Magna Carta öne çıkan bir şeydir) ve Avustralya tarihindeki önemli olayları takip eder. Birinci katın etrafındaki galeriden, yeşil renkli Temsilciler Meclisi'nin halka açık galerilerine ve geleneksel olarak kırmızı giyinmiş Senato'ya giriş yapabilirsiniz. Oturma saatlerinde bir ziyaret, parlamentonun nasıl çalıştığını ilk elden görmenin harika bir yoludur ve ücretsiz rehberli turlar bina hakkında büyüleyici ayrıntılar sunar.

  Gezinin ardından 3,5 kilometrelik Parlamento Binası Yürüyüşü'nü yaparak şehir merkezine gidebilir ve yol boyunca yorumlayıcı tabelalar aracılığıyla Parlamento Üçgeni hakkında bilgi edinebilirsiniz.

ACT: Parliament House Site Tour - Facility Management Association of  Australia

Eski Parlamento Binası'ndaki Avustralya Demokrasi Müzesi:  Capital Hill'in eteğindeki Yeni Parlamento Binası'na kısa bir yürüyüş mesafesinde bulunan Eski Parlamento Binası, şimdi Avustralya Demokrasi Müzesi'ne ev sahipliği yapmaktadır. 1927'de York Dükü (daha sonra Kral George VI) tarafından açılan bina, "soyulmuş klasik" tarzda tasarlanmış ve Yeni Parlamento Binası'nın resmi olarak açıldığı 1988 yılına kadar Avustralya Parlamentosu tarafından işgal edilmiştir. Eskiden Geçici Parlamento Binası olarak adlandırılıyordu ve yalnızca kalıcı bir yapı tasarlanıp inşa edilene kadar ayakta duruyordu - 61 yıl sonra nihayet gerçekleşen bir başarı.

  Müzede geçmiş Avustralya Başbakanları hakkında bilgi edinebilirsiniz; nispeten mütevazi bir iş olan eski Başbakanlık ofisinde oturmak; Basın Odası'nı ziyaret edin; ve önemli tarihi belgeleri okuyun. Temsilciler Meclisi ve Senato'nun odaları, Avustralya ağaçlarından yapılmış paneller ve mobilyalar ve Avustralya florasını gösteren duvar asmalarıyla İngiliz Avam Kamarası ve Lordlar Kamarası'nda modellenmiştir. Ebeveynler, çocuk dostu sergileri takdir edeceklerdir. Binayı ziyaret ettikten sonra Ulusal Gül Bahçeleri arasında dolaşıyorsunuz. Ücretsiz, rehberli turlar, burada geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

Old Parliament House - Oxley Court Serviced Apartments

Burley Griffin Gölü:  Güzel Burley Griffin Gölü, Canberra'nın en önemli parçasıdır. Adını kentin mimarından alan bu yapay göl, 1912'deki orijinal planına dahil edilmiş, ancak 1958'e kadar meyvelerini vermemişti. Turistler ve yerli halk, bisiklete binmek ve sahil yollarında gezinmek için buraya geliyor; parklarla çevrili kıyılarında piknik; ve parıldayan sularda balık tutun, yelken açın veya kürek çekin. Merkezinde altı ada yer alır ve bunların en büyüğü, İngiliz hükümetinin 55 bronz çanla hediye ettiği National Carillon'a ev sahipliği yapan Aspen Adası'dır.

  Gölün etrafına serpilmiş Ulusal Galeri, Ulusal Kütüphane, Questacon ve Ulusal Müze de dahil olmak üzere Canberra'nın görülecek ve yapılacak en iyi şeylerden bazıları. Merkezi havzanın kıyısında dururken, 1970 yılında Cook'un Avustralya'yı keşfinin 200. yıldönümünde açılan 147 metre yüksekliğindeki bir çeşme olan Captain Cook Memorial Jet'i görebilirsiniz. Cook'un yolculuklarının yolunu gösteren bir küre heykeli, Regatta Point'teki gölün kıyısında yer almaktadır. Gölün kuzey tarafında, Commonwealth Park oyun alanları, çocuk havuzları, şelaleler, bir amfitiyatro ve parkın etrafındaki bir patika içerir. İlkbaharda, park, bir milyondan fazla çiçeğin açtığı bahar kutlaması olan ünlü Floriade festivalinin mekanıdır.

Lake Burley Griffin walks, cruises & more - Tourism Australia

Questacon: Ulusal Bilim ve Teknoloji Merkezi:  Yüksek Mahkeme ve Burley Griffin Gölü'ndeki Ulusal Kütüphane arasında yer alan Questacon, 1988'de açılan etkileşimli bir Ulusal Bilim ve Teknoloji Merkezidir. Ebeveynler ve çocuklar, etkileşimli bilim gösterilerinin ve zevk ve ilham vermek için tasarlanmış kendin yap deneylerinin keyfine varacaklar. Sergiler, bilim ve teknolojinin günlük yaşamdaki öneminin anlaşılmasını teşvik etmeyi amaçlıyor. Bilim gösterileri, özel etkinlikler ve konuk dersleri, 200 uygulamalı sergiyi tamamlıyor. Teknoloji Öğrenim Merkezinde, gelişmekte olan yenilikçiler atölye çalışmalarına katılabilir ve teknolojiyi geliştirip oynayabilir. Kalıcı sergilerin öne çıkanları arasında su ile ilgili eğlence, Serbest Düşme kaydırağı ve Deprem Evi ile Bilim odasını H2O-Soak up the Science odası yer alıyor.

POI / Attractions - Detail page | Nesuto Canberra Apartment Hotel

Avustralya Ulusal Portre Galerisi:  Avustralya Yüksek Mahkemesi ve Ulusal Galeri yakınında bulunan Avustralya Ulusal Portre Galerisi, ülkenin en etkili insanlarının yaklaşık 400 portresini sergiliyor. Avustralya'nın resim, fotoğraf ve heykel aracılığıyla hayata geçirilen taşıyıcıları ve çalkalayıcıları ile yüz yüze gelmek için bir veya iki saatinizi kolayca geçirebilirsiniz. Multimedya sunumları, ulusun şekillenmesine yardımcı olan insanların hayatları hakkında büyüleyici detayları ifşa ediyor ve özel sergiler, görülecek yeni şeyler sunuyor. Galeriyi ziyaret etmek çok kolay: Otopark ücretsizdir ve kafe ve kitapçı bir turu tamamlamanın harika bir yoludur.

National Portrait Gallery (Australia) - Wikiwand

Canberra Hakkında

Canberra, Avustralya'nın başkentidir. Yeni ulus için hükümet merkezi olarak Avustralya kolonilerinin federasyonunu takiben kurulan Avustralya'nın en büyük iç şehri ve genel olarak sekizinci en büyük şehridir. Avustralya şehirleri arasında alışılmadık, tamamen planlı bir şehir. Şehir, Avustralya Başkent Bölgesi'nin kuzey ucunda, ülkenin en yüksek sıradağları olan Avustralya Alpleri'nin kuzey ucunda yer almaktadır. Haziran 2020 itibariyle, Canberra'nın tahmini nüfusu 431.380'dir.


  Başkent için seçilen bölge, 21.000 yıla kadar Yerli Avustralyalılar tarafından iskan edilmişti ve asıl grup Ngunnawal halkıydı. Avrupa yerleşimi, 19. yüzyılın ilk yarısında, St John's Anglikan Kilisesi ve Blundells Cottage gibi hayatta kalan simge yapıların kanıtladığı gibi başladı. 1 Ocak 1901'de Avustralya kolonileri federasyonu sağlandı. Sidney'in mi yoksa Melbourne'ün mi ulusal başkent olması gerektiği konusunda uzun bir tartışmanın ardından bir uzlaşmaya varıldı: Yeni başkent Sidney'den en az 100 mil (160 km) uzakta olduğu sürece Yeni Güney Galler'de inşa edilecekti. Başkent 1913'te kuruldu ve resmi olarak Canberra olarak adlandırıldı. Uluslararası bir tasarım yarışmasının ardından Amerikalı mimarlar Walter Burley Griffin ve Marion Mahony Griffin'in bir planı seçildi ve inşaat 1913'te başladı. Kara Dağ, Ainslie Dağı, Capital Hill ve City Hill gibi önemli topografik yapılarla hizalanmış eksenler. Canberra'nın dağlık konumu, onu kışın karla kaplı dağların görülebildiği tek anakara Avustralya şehri yapar; Şehirde kar nadir olmasına rağmen.

  Avustralya hükümetinin merkezi olan Canberra, federal hükümetin birçok önemli kurumuna, ulusal anıtlara ve müzelere ev sahipliği yapmaktadır. Buna Parlamento Binası, Hükümet Konağı, Yüksek Mahkeme ve çok sayıda devlet kurumunun genel merkezi dahildir. Avustralya Savaş Anıtı, Avustralya Ulusal Üniversitesi, Kraliyet Avustralya Darphanesi, Avustralya Spor Enstitüsü, Ulusal Galeri, Ulusal Müze ve Ulusal Kütüphane gibi ulusal öneme sahip birçok sosyal ve kültürel kurumun bulunduğu yerdir. Şehir, Kraliyet Askeri Koleji Duntroon ve Avustralya Savunma Kuvvetleri Akademisi dahil olmak üzere Avustralya Savunma Kuvvetleri'nin birçok önemli kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya'daki tüm yabancı elçiliklerin yanı sıra birçok uluslararası kuruluşun, kar amacı gütmeyen grupların, lobi gruplarının ve profesyonel derneklerin bölgesel merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır.

  Son yıllarda Canberra, yaşamak ve ziyaret etmek için dünyanın en iyi şehirleri arasında yer aldı. Commonwealth Hükümeti Canberra'daki en büyük tek işveren olmaya devam etse de, artık çoğunluk işvereni değil. Şehirde sağlık hizmetleri, profesyonel hizmetler, eğitim ve öğretim, perakende, konaklama ve gıda ve inşaat dahil olmak üzere diğer büyük endüstriler gelişmiştir. Ulusal ortalamalara göre işsizlik oranı daha düşük, ortalama gelir ise daha yüksek; yüksek öğrenim seviyeleri daha yüksek, nüfus ise daha genç. 2016 Nüfus Sayımı'nda, Canberra sakinlerinin %32'sinin yurtdışında doğmuş olduğu bildirildi.

  Canberra'nın tasarımı bahçe şehir hareketinden etkilenir ve önemli doğal bitki örtüsü alanlarını içerir. Tasarımı Telstra Kulesi'ndeki en yüksek noktasından ve Ainslie Dağı'nın zirvesinden görülebilir. Diğer dikkate değer özellikler arasında 2003 Canberra orman yangınlarından doğan Ulusal Arboretum ve adını şehrin mimarlarından alan Burley Griffin Gölü sayılabilir. Yıllık kültürel etkinlikler takviminde öne çıkanlar arasında Güney Yarımküre'deki en büyük çiçek festivali olan Floriade, Enlighten Festivali, Skyfire, Ulusal Çok Kültürlü Festival ve Summernats yer alıyor. Canberra'nın ana spor salonları Canberra Stadyumu ve Manuka Oval'dir. Kente Canberra Havalimanı'nda iç hat ve dış hat uçuşları yapılırken, eyaletler arası tren ve otobüs seferleri sırasıyla Canberra Tren İstasyonu ve Jolimont Center'dan hareket etmektedir. City Interchange, Canberra'nın otobüs ve hafif raylı ulaşım ağının ana merkezidir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı


Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Canberra Havalimanı Ulaşım

Canberra'ya giden otobüs

Terminalin önünde bir otobüs durağı bulunur, Canberra yönünde R3 otobüsüne binebilirsiniz. Otobüs, Canberra Havalimanı'ndan şehir merkezi ve Canberra Üniversitesi üzerinden Canberra'nın kuzeybatısındaki Spence Terminus'a gitmektedir. Canberra'nın merkezindeki City Interchange (Platform 1) otobüs durağına seyahat süresi 25 dakikadır. Otobüsler haftanın her günü 07:00-21:30 saatleri arasında her 10 ila 25 dakikada bir çalışır. Tek seferlik bir otobüs bileti 5,00 AUD'dir ve otobüste veya havaalanındaki bilet otomatından alınabilir. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesine ve R3 otobüs tarifesine bakın.