En Uygun & Ucuz İstanbul Bratislava Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bratislava Gezilecek Yerler

Bratislava Kalesi : Kayalık bir tepenin üzerinde, şehrin ortasında yer alan devasa dört kuleli yapıyı, Bratislava'da nerede olursanız olun gözden kaçırmak zordur. Kulelerden Bratislava'nın harika manzarasını görmekle kalmaz, aynı zamanda açık bir günde Avusturya'ya ve Macaristan'ın bazı bölgelerine kadar uzanan yolu görebilirsiniz. Kulelerin en eskisi olan 47 metre yüksekliğindeki Crown Tower, 13. yüzyıla kadar uzanıyor ve bir zamanlar taç mücevherlerini barındırıyordu.

Kale, yüzyıllar boyunca, Avusturya Maria Teresa 1740'ta kraliçe olduğunda kalenin büyük bir genişlemesi ve dönüştürülmesi de dahil olmak üzere bir dizi tadilattan geçti. Ancak 1800'lerin başlarında, kale bir dizi felaket yaşadı: birincisi, Napolyon tarafından toplarla vuruldu, sadece birkaç yıl sonra ateş aldı ve sonunda terk edildi ve harabeye bırakıldı. 1953 yılına kadar restorasyon çalışmaları başladı.

Bugün kale, Slovak Ulusal Müzesi'nin bir şubesine ev sahipliği yapıyor ve Orta Çağ'dan başlayarak bölgenin gelişimini gösteren belgeleri, fotoğrafları ve nesneleri barındırıyor. Kalenin arazisinde 11. yüzyıldan kalma Büyük Moravya bazilikasının kalıntılarını da bulacaksınız.


Michael Kapısı : Michael Kapısı, 1300'lerde inşa edilen müstahkem duvarlardan ve kulelerden kalan tek şehir kapısıdır. O zamanlar Bratislava'ya girip çıkmanın tek yolu güvenli dört şehir kapısından biriydi. Kapı, 1758'de mevcut devasa St. Michael ve Ejderha heykelinin kapının üstüne eklenmesini içeren Barok esintili bir bina da dahil olmak üzere yıllar boyunca birkaç rekonstrüksiyondan geçti.

Bugün, kule, şehir surlarının tarihini ve yüzyıllar boyunca şehri nasıl etkilediklerini gösteren bir silah sergisinin yanı sıra belgeler, fotoğraflar ve modeller de barındırıyor. Ziyaretçiler ayrıca Eski Şehir'e açılan ve şehrin en iyi manzaralarından birini sunan bir balkona erişmek için kulenin tepesine çıkabilirler.


Slovak Ulusal Tiyatrosu : Slovak Ulusal Tiyatrosu iki binadan oluşuyor: Eski Şehir'de bir Neo-Rönesans binası - ilk olarak 1886'da Şehir Tiyatrosu olarak açılan - ve 2007'de açılan yeni tasarlanmış bir yapı. topluluklar (opera, bale ve drama), her iki bina performans ve uygulama için kullanılır.

Eski tiyatro, kafe teklifleriyle ünlü bir bölgede, Hviezdoslavovo Meydanı'nda yer almaktadır. İlk açıldığında, yalnızca Macar ve Alman tiyatro performansları sergilendi ve 2. Dünya Savaşı'nın bitimine kadar operalar orijinal dillerinde (Slovakça altyazılı) sunulmaya başladı. Yeni tiyatro, lüks mağazaları ve restoranlarıyla ünlü lüks bir yerleşim bölgesinde, Tuna nehrinin kıyısında yer alıyor.

Son yıllarda, tiyatrolar, dünya çapında tanınan geleneksel yazarlarla birlikte yabancı sanatçıların ve şovların bir karışımına odaklandı.


Kamzik TV Kulesi : 196 metre yüksekliğindeki Kamzík TV Kulesi, Kamzik tepesinin zirvesinde ve Bratislava Orman Parkı sınırları içinde yer almaktadır. Şehrin harika manzarasını sunan park, 27 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor ve uzun bir yürüyüş parkuru ağı, tepeden aşağı koşan kuru bir kar kızağı, bir ağaç tepesi teleferiği ve atıştırmalık almak için bolca yer sunuyor. Železná studnicka vadisine inmek için burada bir teleferik yakalamak da mümkündür.

Kulenin en iyi özelliği, uzaktan Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve Macaristan'ın muhteşem manzaralarını sunan gözlem güvertesidir. Dönen bir restoran, bir kafe ve daha küçük bir ikinci restoran da kulenin bir parçasıdır.


Grassalkovich Sarayı : Zarif bir resmi Fransız bahçesine sahip bir Rokoko / Barok bina olan Grassalkovich Sarayı, 1996'dan beri Slovakya cumhurbaşkanının resmi ikametgahıdır. Bina 1700'lere dayanır ve aslen aristokrat toplum etkinlikleri ve müzik performansları için kullanılmıştır - Haydn prömiyerini yaptı ve En ünlü eserlerinden bazılarını burada yönetti.

Sarayın bahçeleri halka açıktır ve ziyaretçiler, birçok eski ağacı keşfetmek için gün doğumundan gün batımına kadar yürüyebilir; İmparatoriçe Maria Theresa'nın (ilk olarak sarayın yapımını emreden) bir heykeli; eski ve modern Slovak heykeltıraşlarından bir dizi heykel; ve suda oynayan üç çıplak heykelin güzel bir tasarımı olan ünlü Gençlik Çeşmesi.


Başpiskopos Sarayı ve Aynalar Salonu : Eski Kent'in kalbindeki 18. yüzyıl Neoklasik Başpiskopos Sarayı, tarihte önemli bir yere sahiptir. Burası, Üçüncü Koalisyon Savaşı'nı sona erdirmek için 1805'te Napolyon ile Kutsal Roma İmparatoru arasında dördüncü Pressburg Barışının imzalandığı yerdir. Bugün saray, Bratislava belediye başkanının oturduğu yerdir, ancak bazı kısımları turlar için halka açık kalmaktadır.

Belki de saraydaki en ünlü oda, kırmızılar ve altınlarla dekore edilmiş çarpıcı, lüks bir konferans salonu olan Aynalar Salonu'dur. Bazen burada özel klasik konserler ve etkinlikler düzenlenmektedir. Sarayda yürüdükten sonra, "ejderha avcısı" olarak bilinen Aziz George heykelinin bulunduğu bir çeşme bulmak için iç avluya çıkın.


Eski Şehir'deki Heykeller : Bratislava, her yerde tuhaf, ilginç heykellerle doludur - bu, hala şehrin sokaklarında yer alan Komünist dönemden kalma binalarla çarpıcı bir tezat oluşturuyor. Mümkün olduğunca çok şey bulma arayışı içinde olsanız da, etrafta dolaşırken onları görmeniz durumunda gözlerinizi açık tutmak istiyorsanız, bazıları gerçekten heyecan verici bir keşif.

Heykellerin belki de en ünlüsü (ve kesinlikle en çok fotoğrafı çekileni), bir kanalizasyon deliğinden çıkan, sadece orada oturan ve dünyayı seyreden bir kanalizasyon işçisi olan Cumil'dir. Napolyon'un Ordusu asker heykeli, silindir şapkasını devirirken bir bankın üzerine eğilerek, bir başka popüler fotoğraf noktasıdır - turistler nazik selamlara katılırken genellikle sıraya yaslanırlar.

Hviezdoslav meydanını ziyaret ediyorsanız, doğumunun 200. yıldönümünü anmak için parkta bulunan Hans Christian Anderson'ın heykelini arayın.


Mavi Kilise : St. Elizabeth Art Nouveau Kilisesi, renkli dış cephesi nedeniyle yerel olarak herkes tarafından "mavi kilise" olarak bilinir. 1909'da bir Macar Ayrılıkçı Katolik kilisesi olarak inşa edilen tek nefli küçük kilise, başlangıçta sadece bir okul kilisesi olarak düşünülüyordu.

Başlangıçta sadece pastel renklerle boyanmıştı - mavi boya, fayanslar ve mozaikler eklendikçe, küçük bina popüler bir manzara haline geldi ve kapıları halka açıktı. Günümüzde banklar, tavan ve duvarlar bile maviye boyanmış, mayolika ve mavi sırlı seramiklerle kaplanmıştır.

Kilise, 19. yüzyıl Avusturya İmparatoriçesi ve Macaristan Kraliçesi Elizabeth'e adanmıştır ve hafta sonu düğünleri için popüler bir yerdir.


Hviezdoslav Meydanı : Hviezdoslavovo námestie kasaba meydanı şu veya bu şekilde 1.000 yıldan fazla bir süredir var. Adını, Slovakya'nın en sevilen şairi Pavol Országh Hviezdoslav'dan almıştır - parkın çeşmelerinden birinin yanında onun bir heykelini görebilirsiniz. Modern enkarnasyonunda meydan, banklar, çeşmeler ve canlı müziğin ve özel kültürel etkinliklerin sıklıkla gerçekleştiği bir açık hava podyumunun bulunduğu bir yaya bölgesi.

Slovak Ulusal Opera Tiyatrosu ve Slovak Filarmoni, etrafındaki sokaklarda sıralanan kafeler ve restoranlarla meydanın yanında yer alır. Meydan yazın popüler bir buluşma noktası olurken, kışın ise Noel pazarlarının ana mekanı haline geliyor.


UFO Köprüsü : Uçan daire şeklindeki gözlem alanı nedeniyle sevgiyle UFO Köprüsü olarak bilinen SNP köprüsü, Tuna Nehri'nin üzerinden geçer ve Bratislava'nın en ünlü yapılarından biridir. 303 metre uzunluğundaki köprünün iki katı var: biri dört şeritli trafik için, diğeri bisikletler ve yayalar için.

Havada neredeyse 95 metre yüksekte oturan UFO, geleneksel Slovak yemekleri sunan bir restorana ve Bratislava'nın panoramik manzarasını sunan bir gözlem güvertesine ev sahipliği yapıyor - burası, Kale'yi, Eski Kenti ve hatta uzaktaki Kamzik ​​Kulesi'ni fotoğraflamak için harika bir yer. Kuleye ulaşmanın tek yolu, köprünün "ayaklarından" birinin içinde bulunan bir asansördür.


Slovak Ulusal Galerisi : Slovak Ulusal Galerisi, aslında ülke çapında birkaç binada ve Bratislava'da yan yana oturan Esterházy Sarayı ve Su Kışlası olmak üzere iki binada yer almaktadır. Galeri, Slovakya ile güçlü bir bağlantısı olan hem klasik hem de modern resim ve heykele odaklanıyor.

Binaların zemin katında kalıcı koleksiyondan öğeler sergilenirken, diğer katlar geçici sergilere ve ziyarete gelen sanatçılara odaklanıyor. Sergiler, Slovak yazar ve kitap koleksiyoncusu Kornel Földvári'ye adanmış bir kütüphane projesinden sanat tarihi hakkında interaktif bir çocuk projeksiyonuna kadar her şeyi içeriyor.


Devin Kalesi: Avusturya sınırına yakın Bratislava banliyölerinde bulunan bu 9. yüzyıl kalesinin kalıntıları, Tuna ve Morava nehirlerinin buluştuğu noktada 212 metre yüksekliğindeki bir uçurumun tepesinde yer almaktadır. Kale, 800'lü yılların ortaları ile 15. yüzyıl arasında birçok genişleme ve rekonstrüksiyondan geçmesine rağmen, büyük değişiklikler 1600'lerde tanıtıldı. İki yüz yıl sonra, kale Napolyon Savaşları sırasında bombalandı ve harabe halinde bırakıldı.

Günümüzde ziyaretçiler, kalıntıları oluşturan merdivenler, avlular ve duvarlardan oluşan labirentte dolaşabilirler. Devam eden bir arkeolojik proje, bazı yapıları restore etmeyi ve hatta bir zamanlar burada duran Büyük Moravya kilisesini yeniden inşa etmeyi umuyor. Burada en çok fotoğraflanan nokta, kaleden uzakta ve nehrin hemen üzerinde yalnız bir kayanın üzerine kurulmuş olan Kız Kulesi - efsane, aşağılayıcı, kalbi kırılan aşıkların bu kuleden ölümüne atladığı söyleniyor.Bratislava Hakkında

Bratislava, Slovakya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Resmi olarak, şehrin nüfusu yaklaşık 430.000'dir; ancak 660.000'den fazla olduğu tahmin ediliyor, resmi rakamların yaklaşık% 150'si. Bratislava, Slovakya'nın güneybatısında, Küçük Karpatlar'ın eteğinde, Tuna Nehri'nin her iki yakasını ve Morava Nehri'nin sol yakasını işgal ediyor. Avusturya ve Macaristan ile sınır komşusu, iki egemen devleti sınırlayan tek ulusal başkenttir.

Şehrin tarihi, Avusturyalılar, Bulgarlar, Hırvatlar, Çekler, Almanlar, Macarlar, Yahudiler, Sırplar ve Slovaklar dahil olmak üzere birçok millet ve dinden insanlardan etkilenmiştir. 1536'dan 1783'e kadar Macaristan Krallığı'nın taç giyme yeri ve yasama merkezi ve başkentiydi; on bir Macar kralı ve sekiz kraliçe, St. Martin Katedrali'nde taç giydi. Macar parlamento meclislerinin çoğu, 17. yüzyıldan Macar Reformu Dönemi'ne kadar burada yapıldı ve şehir birçok Macar, Alman ve Slovak tarihi şahsiyete ev sahipliği yapmıştır.

Bugün Bratislava, Slovakya'nın politik, kültürel ve ekonomik merkezidir. Slovak cumhurbaşkanı, parlamento ve Slovak İdaresinin koltuğu. Birkaç üniversiteye, birçok müzeye, tiyatroya, galeriye ve diğer kültür ve eğitim kurumlarına sahiptir. Slovakya'nın büyük işletmelerinin ve finans kurumlarının çoğunun burada genel merkezleri vardır.

2017 yılında Bratislava, kişi başına düşen GSYİH (PPP) açısından Avrupa Birliği'nin en zengin üçüncü bölgesi olarak (Hamburg ve Lüksemburg Şehri'nden sonra) seçildi. Satın alma gücü paritesindeki GSYİH, diğer Slovak bölgelerine göre yaklaşık üç kat daha yüksektir. Bratislava her yıl yaklaşık 1 milyon turist alıyor.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Bratislava Havalimanı Ulaşım

Bratislava’da, otobüs ve tramvayların kalkışlarının gerçekleştiği veya aktarmaların yapıldığı üç ana istasyon bulunuyor. Bunlar, Kuzeybatı ve doğu yönündeki otobüslerin bağlantı noktası olan Hodžovo Námestie, tramvayların ana istasyonu olarak bilinen Poštová, yine tramvaylar ile güney ve batı yönüne giden otobüslerin kalkış noktası olan Most SNP. Toplu taşıma araçlarının büyük çoğunluğu, sabah 04:30 ile 23:30 arasında sefer yapıyor.

Terminal çıkışında herhangi bir servis hizmetine mümkün değil. Toplu taşıma ile şehir gezmek gezmek, otobüslerden yararlanabilirsiniz. Alternatif olarak, daha rahat bir yolculuk için taksiye binebilir veya araç kiralayabilir.


Otobüs

Otobüs, havalimanından şehir içine sefer yapan tek toplu taşıma seçeneği. Terminalin yakınlarından kalkan 61 numaralı otobüs, merkezi tren istasyonuna doğrudan bağlantı sunuyor. Eğer gece yarısından sonra havalimanına varacak olursanız, aynı rotayı takip eden N61 numaralı otobüse binebilirsiniz. Eğer dilerseniz, bu otobüslerde, ana tren istasyonundan sonra gelen, Trnavské mýto ana aktarma noktasında veya Racianské Mýto olarak bilinen tramvaylara aktarma hali sunan istasyonlarda da inebilirsiniz.

Havalimanı ile merkezi otobüs istasyonu üzerinden bağlantı olanağı sunuluyor. Buraya gitmek yapmak, Slovinská yönüne giden 96 numaralı otobüse binebilir, bir yolculuk gezuğunuzun ardından 205 numaralı troleybüse yapma, dört dakika 'ana istasyona varabilirsiniz. Bunun haricinde şehir içi ulaşımda önemli bir yere sahip.

Bratislava boyunca sefer yapan yetmiş adet gün içinde, üzerinde yedi adet ise gece yarısından sonra hizmet veren otobüs hattı bulunuyor.


Tramvay

Havalimanından şehir içine hizmet veren bir tramvay hattı mevcut değil. Ancak havalimanından gelen otobüslerden indikten sonra, tramvaya öğrenmek çeşitli bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehirden hizmet veren sekiz adet tramvay hattı yer alıyor. Bu hatlar, Ružinov - Astronomická, Zlaté piesky, Zlaté piesky, Dúbravka - Pri kríži, ŽST Nové Mesto ve Karlova Ves gibi bölge ile merkezi istasyonlar arasında ulaşım incelemelerinde görünüyor.


Troleybüs

Havalimanından kalkan 61 numaralı otobüsten indikten sonra, gideceğiniz yere ulaşmak için troleybüslere de aktarma yapabilirsiniz. Tıpkı otobüs ve tramvaylarda olduğu gibi, troleybüsler içinde şehir içinde geniş ağa sahip toplu taşıma araçlarından biri. Şehir boyunca, gün hizmet veren dört adet, gece yarısından sonra hizmet veren üç adet troleybüs hattı bulunuyor.