En Uygun & Ucuz İstanbul Bogota Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bogota Gezilecek Yerler

Santa Clara Müzesi:  Santa Clara, tüm Kolombiya'daki en eski kiliselerden biridir ve iç mekanı da en abartılı bir şekilde dekore edilmiş olanlardan biridir. 17. yüzyılda 50 yıllık bir süre içinde inşa edilen kilise, altın çiçek motifiyle boyanmış beşik tonoz tavan ve binanın duvarlarını süsleyen yaklaşık 150 heykel ve aziz tablosu gibi süslü özelliklerle doludur. Kilise şimdi Kolombiya hükümetine aittir ve bir müzeye dönüştürülmüştür. Bogota ve çevresinde görülecek çok sayıda güzel kilise olmasına rağmen, Museo Santa Clara şehirde kesinlikle görülmesi gereken bir simge yapıdır.

Museo Santa Clara (Bogota, Colombia): Hours, Address, Art Museum Reviews -  Tripadvisor

Park 93:  Kuzey Bogota'da, Chapinero semtinde, Parque 93'ü bulacaksınız. Parque de la 93 olarak da bilinen burası, Bogota'nın yemek ve gece hayatı için popüler noktası olarak kabul edilir. Gün boyunca Parque 93, gezmek, yürüyüş yapmak veya sadece parkta güneşin tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir. Parkın içinde sık sık müzik ve sanat festivalleri düzenleniyor, çok sayıda dönen kamusal sanat enstalasyonundan bahsetmiyorum bile. Akşamları, kozmopolit yerli halk ve uluslararası gezginler, popüler kafelere ve hareketli gece hayatı mekanlarına çekilir ve bir şeyler içmek ve kaynaşmak için harika bir yerdir.

Parque 93 (Bogota) - 2021 All You Need to Know BEFORE You Go (with Photos)  - Tripadvisor

Iglesia de San Francisco:  Bogota'daki en önemli dini yerlerden biri Iglesia de San Francisco'dur. 1557 ve 1621 yılları arasında inşa edilen bina, şehrin ayakta kalan en eski kilisesidir. Ünlü Altın Müzesi'nden sadece birkaç adım ötede olduğu için Iglesia de San Francisco, keşfetmek için popüler bir yerdir. Ayrıntılı Hıristiyan sanat eserleri duvarları süslüyor ve onu geleneksel bir kiliseden çok dini bir sanat galerisi gibi yapıyor. Altın yaldızlı ve güzel detaylarla süslenmiş 17. yüzyıldan kalma olağanüstü sunağı hayranlıkla seyretmek için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun.

Archivo:Altar iglesia de San Francisco.JPG - Wikipedia, la enciclopedia  libre

Jardín Botánico José Celestino Mutis:  Jardín Botánico José Celestino Mutis olarak da bilinen Bogota Botanik Bahçeleri, tüm Kolombiya'da türünün en büyüğüdür. 1955 yılında kurulmuş olup, ülke genelinde doğal olarak bulunan şaşırtıcı sayıda bitki ve çiçeği hayranlıkla izlemek için mükemmel bir fırsattır. Gül bahçeleri ve şifalı bahçeler arasında yürüyün ve ardından tek bir yerde 5.000'den fazla orkide manzarasının tadını çıkarın. Her biri ülkedeki benzersiz bir iklim bölgesini temsil eden beş odadan oluşan büyük bina özel bir öneme sahiptir. Her birini gezebilir ve bu Kolombiya iklim bölgelerinin her birinde bulunan bitkileri ve atmosferi görebilirsiniz.

Jardín Botánico Gardens" - Review of Jardin Botanico de Bogota Jose  Celestino Mutis, Bogota, Colombia - Tripadvisor

Plaza de Bolivar:  Bogota'nın kalbindeki enerjik ana meydan Plaza de Bolivar'dır. Plazayı çevreleyen neoklasik saraylar, hükümet binaları ve tüm Kolombiya'daki en büyük kilise dahil olmak üzere birçok tarihi bina bulacaksınız. Bu destinasyon eskiden Plaza Mayor olarak biliniyordu, ancak askeri lider Simón Bolívar'ın ardından 19. yüzyılda yeniden adlandırıldı. Plaza de Bolivar, şehrin merkezidir ve Bogota'nın gerçekten büyüdüğü yer burasıdır. Bogota'da sadece bir önemli noktada durma şansınız varsa, o da Plaza de Bolivar olmalıdır.

Plaza de Bolívar

Bogota Ciclovia:  Bogota şehri çok yaya dostudur ve aynı zamanda tüm Latin Amerika'daki en büyük bisiklet yolları ağına sahiptir. Haftalık Ciclovia sayesinde her pazar bisiklet şehri ele geçirir. Her Pazar sabah yedi ile öğleden sonra iki arasında birçok yol arabalara kapatılır. Bu, bisikletçilerin, koşucuların veya patencilerin şehri yepyeni bir şekilde keşfetmelerini sağlar. Yolun kenarlarında serinletici standlar var ve yol boyunca performanslar bile var. La Candelaria adlı bölgede birçok dükkan bisiklet kiralıyor.

Bogota Sunday's Ciclovia Bike Ride with Small-Group 2021 - Bogotá

Oro Müzesi:  Bogota'da birkaç harika müze var, ancak en büyüleyicilerinden biri Museo del Oro veya Altın Müzesi. Kolomb ve diğer Avrupalı kaşifler Kolombiya'ya gelmeden önce, altın yerel kültür ve mirasın önemli bir parçasıydı. Museo del Oro, yüzyıllar öncesinden kalma muhteşem bir altın koleksiyonuna sahip olduğunu araştırıyor. El Dorado efsanelerine ilham vermiş olabilecek ünlü Pasca altın sal dahil, Latin Amerika'dan sayısız kabile ve grup tarafından yapılmış inanılmaz erimiş altın parçaları bulacaksınız. Tesis bünyesinde ayrıca bir restoran, hediyelik eşya dükkanı ve kafe bulunmaktadır.

El Museo del Oro (Altın Müzesi)... - Secret World

Museo Botero:  Museo Botero, tüm zamanların en tanınmış ve en etkili Kolombiyalı sanatçısı olan Fernando Botero'nun adını almıştır. Banco de la Republica Sanat Koleksiyonu olarak da bilinen bu müze, Botero'nun kişisel sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Müzeyi ziyaret ettiğinizde, 16. yüzyıldan günümüze kadar uzanan 3.000'den fazla sanat eserini görebileceksiniz. Giriş herkes için ücretsizdir ve Alejandro Obregón, Gregorio Vázquez de Arce y Ceballos ve sayısız diğer sanatçının eserlerini görme şansı sunar. Koleksiyonun çoğu resimlerden oluşuyor, ancak sergilenen bazı heykeller ve karışık orta parçalar da var.

Botero Müzesi: Botero Müzesi, Bogota, Kolombiya - Tripadvisor

Monserrate:  Bogota şehrine Monserrate adlı bir dağ hakimdir. Zirvenin tepesinde bir kilise ve bir tapınak var ve ayrıca aşağıdaki şehrin muhteşem manzaralarına da erişebileceksiniz. Ayrıca en üstte iki güzel restoran ve bol miktarda hediyelik eşya tezgahı var. Monserrate'i yukarı ve aşağı almanın birkaç yolu var. Taş bir yoldan çıkmak yaklaşık 90 dakika sürer, ancak fünikülere de binebilirsiniz. Monserrate, Bogota'nın en gözde cazibe merkezlerinden biridir ve Bogota'nın düzenini yukarıdan tanımak için harika bir yoldur.

Bogota 'ya tepeden baktım: Mount Monserrate, Bogota, Kolombiya - Tripadvisor

La Candelaria:  Muhtemelen şehrin en önemli bölgesi La Candelaria'dır. Burası Bogota'nın kalbi ve Simon Bolivar'ın kaçtığı, devrimci kahraman Policarpa Salavarrieta'nın idam edildiği ve devrimin Grito de Libertad ile başladığı yer. Tüm bu tarihi öneme ek olarak, La Candelaria çok sayıda simge yapıya ev sahipliği yapmaktadır. Kesinlikle Plaza de Bolivar'ı ziyaret etmek isteyeceksiniz ve Palacio de Nariño'yu kaçıramazsınız. Bu bölgenin sokaklarında yürümek bile güzel kolonyal mimariye hayran kalabileceğiniz anlamına gelir ve zümrüt pazarı birçok ziyaretçinin sevdiği göz kamaştırıcı bir yerdir.

La Candelaria, Bogotà'nın tarihi merkezi... - Secret World

Bogota Hakkında

  Bogota, resmi olarak Bogota, Distrito Capital, kısaltılmış Bogotá, DC ve eskiden İspanyol döneminde ve 1991 ile 2000 yılları arasında Santa Fe de Bogotá olarak bilinen Kolombiya'nın başkenti ve en büyük şehridir ve Başkent Bölgesi olarak yönetilmektedir. Cundinamarca bölümünün başkenti. Bogota, Kolombiya departmanlarıyla aynı idari statüye sahip, birinci dereceden bir bölgesel varlıktır. Ülkenin siyasi, ekonomik, idari ve endüstriyel merkezidir. Aynı zamanda, Cundinamarca Departmanı'nın bir parçası olmasa da başkentidir.

  Bogota, 6 Ağustos 1538'de İspanyol fatih Gonzalo Jiménez de Quesada tarafından Altiplano'nun yerli sakinleri olan Muisca'yı fethetmek için And Dağları'na yapılan sert bir seferin ardından Yeni Granada Krallığı'nın başkenti olarak kuruldu. Santafé (1540'tan sonraki adı), Yeni Granada Krallığı'nın (1550'de oluşturulan) İspanyol Kraliyet Audiencia hükümetinin koltuğu oldu ve daha sonra 1717'den sonra Yeni Granada Valiliği'nin başkenti oldu. 7 Ağustos 1819'daki Boyacá Savaşı'ndan sonra Bogota, bağımsız Gran Colombia ulusunun başkenti oldu. Muisca halkını onurlandırmanın bir yolu ve İspanyol tacına yönelik bir kurtuluş eylemi olarak şehri Bogota adıyla yeniden vaftiz eden Simon Bolivar'dı. Bu nedenle, Yeni Granada'nın İspanyol İmparatorluğu'ndan bağımsızlığını kazanmasından bu yana ve günümüz Kolombiya'sının oluşumu sırasında Bogota bu bölgenin başkenti olarak kaldı.

  Şehir, Kolombiya'nın merkezinde, And Dağları'nın Doğu Cordillera'sında bulunan Altiplano Cundiboyacense'nin bir parçası olan Bogota savana olarak bilinen yüksek bir plato üzerinde yer almaktadır. Bogota, deniz seviyesinden ortalama 2.640 metre yüksekliğiyle, Quito ve La Paz'dan sonra Güney Amerika'nın ve dünyanın üçüncü en yüksek başkentidir. 20 bölgeye bölünmüş olan Bogota, 1.587 kilometrekarelik bir alana ve yıl boyunca sabit olan nispeten serin bir iklime sahiptir.

  Şehir, yürütme organının (Cumhurbaşkanı Ofisi), yasama organının (Kolombiya Kongresi) ve yargı organının (Yüksek Adalet Divanı, Anayasa Mahkemesi, Devlet Konseyi ve Yüksek Yargı Konseyi) merkez ofislerine ev sahipliği yapmaktadır. Kolombiya hükümeti. Bogota, ekonomik gücü ve bununla bağlantılı finansal olgunluğu, küresel şirketlere olan çekiciliği ve insan sermayesinin kalitesi ile öne çıkıyor. Ülkedeki herhangi bir şehrin en fazla ticari faaliyeti olan Kolombiya'nın finansal ve ticari kalbidir. Başkent, Kolombiya ve And doğal bölgesindeki ana finans piyasasına ev sahipliği yapıyor ve Latin Amerika ve Kolombiya'ya gelen yeni doğrudan yabancı yatırım projelerinin önde gelen destinasyonu. Ülkedeki en yüksek nominal GSYİH'ye sahiptir ve ülke toplamının neredeyse dörtte birinden (% 24,7) sorumludur.

  Şehrin havalimanı, adını efsanevi El Dorado'dan alan El Dorado Uluslararası Havalimanı, Latin Amerika'daki en büyük kargo hacmini idare ediyor ve insan sayısında üçüncü. Bogota, ülkedeki en fazla sayıda üniversiteye ve araştırma merkezine ev sahipliği yapar ve birçok tiyatro, kütüphane ve müze ile önemli bir kültür merkezidir. Bogotá, 2014 Küresel Şehirler Endeksi'nde 52. sırada yer alıyor ve 2020'de GaWC tarafından küresel bir şehir türü "Beta +" olarak kabul ediliyor.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı


Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Bogota Havalimanı Ulaşım

Bogota Otobüsü

  Bogota'da metro ve tramvay yok, ancak sizi hızlı bir şekilde hedefinize götürecek TransMilenio (ekspres) otobüsleri var. Havalimanından toplu taşıma araçları ile şehir merkezine üç farklı şekilde ulaşabilirsiniz. Otobüsler Dış Hatlar Gelişler yakınındaki otobüs duraklarından hareket eder, tüm hizmetler TransMilenio / SITP tarafından sağlanır. Gezginlerin çoğu, Avenida El Dorado ve Carrera 7 üzerinden Hacienda Santa Bárbara'ya giden M86/K86 otobüs hattını seçiyor. Havaalanında K86 otobüs durağına binebilirsiniz, otobüs kalkar kalkmaz otobüs numarası M86 olarak değişir. Ekspres otobüs, havaalanını Santa Fe ve Chapinero'ya bağlar, iki merkezi durağa (San Diego ve Museo Nacional, Pazar günleri ve resmi tatillerde değil!) seyahat süresi 45 dakikadır. Buradan La Candelaria'ya giden bir otobüse geçebilirsiniz. Ekspres otobüsler hafta içi 04:30-22:45, Cumartesi 06:00-22:45 saatleri arasında çalışmaktadır. Pazar ve resmi tatil günlerinde 06:00-21:45 saatleri arasında M86/K86 otobüs hattını kullanabilirsiniz.

  16-14 numaralı otobüs hattı Feeder Route, T1 ve T2 terminallerini Bogota El Dorado Havaalanı yakınında bulunan büyük bir otobüs durağı olan Portal Eldorado'ya bağlayan bir "bağlantı otobüsüdür". Gazeteciler Parkı Gabriel García Márquez (La Candelaria) yakınlarındaki Universidades'e giden otobüs hattı 1 dahil olmak üzere, otobüsler bu konumdan her yöne hareket etmektedir. 16-14 numaralı otobüs hattını ücretsiz kullanabilirsiniz. M86/K86 otobüs hattı ve 1 numaralı otobüs hattı için ödeme yapmanız gerekmektedir. Otobüs için tek bilet almanız mümkün değildir, Tullave kartınızın olması gerekmektedir. Bogota'da toplu taşıma için bu kart TransMilenio ve çoğu SITP otobüs hizmeti için zorunludur. Tullave kartı, havaalanında, zemin kattaki İç Hatlar Gelişler'in yakınındaki Tullave bilet masasından satın alınabilir. Bir kereye mahsus 5.000 COP (Tarjeta Básica veya Tarjeta Plus) ücreti ödeyeceksiniz ve karta istediğiniz miktarda yükleme yapabilirsiniz. Havaalanından şehre tek yönlü seyahatin fiyatı 2400 COP (Troncal).


“M86/K86 ve 16-14 otobüs seferleri gün boyunca düzenli olarak çalışıyor, her 5 ila 10 dakikada bir seyahat seçeneğiniz var. Bogota El Dorado Havalimanı'ndaki Tullave kart ofisi pazartesiden cumartesiye 05:00-22:00, pazar ve resmi tatil günleri 06:00-21:00 saatleri arasında açıktır. Bu saatler dışında, Portal Eldorado otogarından Tullave kartı satın alabilirsiniz.”


Üçüncü ve en ucuz seçenek, havalimanı boyunca, resmi otobüs duraklarından kısa bir mesafeden geçen minibüslerdir (konumu kontrol edin). Bu seçenek için Tullave kartına gerek yoktur, nakit olarak ödeme yapabilirsiniz ve tek yolculuk ücreti 1.800 COP'dur. Bu “Geçici” minibüslerin çoğu şehir merkezine gidiyor, gidilecek yerler minibüsün ön tarafında listeleniyor. Sadece yanınızda çok az bagajınız varsa veya hiç yoksa, bu iyi bir seçenektir, çünkü otobüsler genellikle doludur. Son olarak, P500 otobüs hattı, Bogota El Dorado Havalimanı'nı şehrin kuzeyindeki büyük bir alışveriş merkezi olan Centro Andino'ya (Zona Rosa / Zona T) bağlar.