En Uygun & Ucuz İstanbul Berlin Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
19
Pts
20
Sal
21
Çar
22
Per
23
Cum
24
Cts
25
Paz
26
Pts
27
Sal
28
Çar
29
Per
30
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Berlin Gezilecek Yerler

Brandenburg Kapısı: Berlin'de ilk kez ziyaret ederseniz, Brandenburg Kapısı zorunludur ve İkinci Dünya Savaşı sırasında ve bu büyük anıtın yıkımı sırasında Berlin Duvarı ile birlikte meydana gelen gerçek bir dönüm noktası olarak gerçek duygu ve anlamla doludur. 1790'ların başında, bu tören Anıtı, Berlin'in eski savunma kapılarından birinin yerinde Prusya Kralı Frederick William II'nin huzurunda dikildi. Berlin'deki en ünlü anıtlardan biridir.Zafer Sütunu: 1864'te Danimarka-Prusya Savaşı'nda Danimarka'nın yenilgisinden sonra Zafer Sütunu inşa edildi. Berlin'deki tarihi eserlerden biri olarak kabul edildi. 1870-71'de Avusturya ve daha sonra Fransa üzerinde, ama aynı zamanda o dönemde bir dizi başka zaferi temsil edecek. Bu başarıların ardından, sütunun tepesine 8.3 metrelik bir Victoria Heykeli eklendi, ağırlığı yakl. 35 ton. Bütün anıt bir zamanlar Reichstag'ın önünde durdu, ancak 1938-39'da bir kavşağın ortasındaki mevcut yerine taşındı. Dünya Başkenti Germania olarak Berlin tadilat Hitler'in iddialı bir plandı. Küçük bir ücret karşılığında, parkın 51 metre yukarısındaki Tiergarten ve Berlin'i izlemek için spiral merdivenin 285 basamağını köprüleyebilirsiniz.Checkpoint Charlie: Friedrichstraße ve Zimmerstraße kavşağı, Doğu ve Batı Berlin arasındaki efsanevi sınır geçişinin yeridir. Almanya'daki Berlin'deki bu tarihi anıt, 1961'de Amerikan ve Sovyet tanklarının Ekim ayı sonunda altı gün boyunca birbirlerine karşı durduğu bir felaket sahnesiydi. Daha sonra, 1962'de, doğudan batıya geçmeye çalışan bir genç olan Peter Fechter'in ölümüne tanık oldu. Bu isim fonetik alfabeden (Charlie, C anlamına gelir) gelir, çünkü Charlie Kontrol noktası, şehirdeki müttefikler tarafından kurulan üçüncü sınır kapısıydı. Şimdi caddenin ortasındaki bekçi Evi ve kum torbaları, geçerken bir fotoğrafa değer.Unter den Linden: Unter den Linden, Müze adasından Brandenburg Kapısı'na kadar doğudan batıya uzanan Berlin'in en eski ve en görkemli bulvarı olarak bilinir. Bu Berlin anıtının rotası Berlin kadar eskidir ve kireç ağaçları 1647'de Unter den Linden adını vererek ekilmiştir. Ancak büyük Frederick saltanatı sırasında ve sadece 18. yüzyılda bulvar mevcut ihtişamını aldı. Zeughaus, Devlet Operası ve Humboldt Üniversitesi gibi büyük yerler bu dönemde geldi.


Gendarmenmarkt: Charlottenstrabe ve Markgrafenstrabe tarafından yer alan, 17.yüzyılda Mimar Johann Arnold Nering tarafından çizilen Barok zenginliği yayan bir meydandır. Sergiler, meydanın Kuzey ve Güney uçlarına bakan Fransız ve Alman Kiliseleridir. Her ikisi de portikolar tarafından önlenir ve muhteşem kubbelerle taçlandırılır. Aralarında yazar Friedrich Schiller'in heykelinin önünde 1821'de dikilen yeni ve çok heybetli Konzerthaus var. Aralık ayında, Noel Pazarı kurulduğunda meydanda bir peri tozu serpilir ve klasik açık hava yaz aylarında bir konser programıdır.


Berlin Hakkında

Berlin, Almanya'nın başkenti (Almanya'nın yeniden birleşmesinden sonra 1990'dan beri) ve 3.5 M nüfusa sahiptir. Berlin ekonomisi, Avrupa'nın en popüler turistik yerlerinden biri olması nedeniyle esas olarak hizmet sektörüne dayanmaktadır. Diğer endüstriler arasında BT, ilaç, yenilenebilir enerji, biyomedikal mühendisliği ve biyoteknoloji bulunmaktadır. Son zamanlarda Berlin, yeni ve başarılı girişimlerin Merkez üssüdür ve bazen silikon Allee (ABD'deki orijinal silikon Vadisi'nden türetilmiştir) olarak adlandırılır.


Berlin'de iklim

Berlin iklimi en iyi nemli bir karasal iklim olarak tanımlanabilir. Yaz aylarında inanılmaz derecede sıcak olabilir ve tüm şehir biraz serinlemek için yakındaki göllere kaçıyor gibi görünüyor. Şanslıysanız, günde birçok saat güneş ışığı ile çok sıcak ve kuru bir yaz yakalayacaksınız. Ayrıca kışın sıcaklıkların -20°C'nin (veya -4°F) altına düşebileceği gerçeğinin farkında olun. Yılın bu zamanında hava, Sibirya'dan gelen soğuk iklimden etkilenir. Evet, doğru duydunuz, Sibirya, Rusya'nın bir parçası olan çok soğuk bir yerde olduğu gibi. Kışın sıcak ve rahat kalmak istiyorsanız, ağır kış kıyafetlerini yanınıza almak daha iyidir.


Berlin Coğrafyası

Almanya'nın doğu kesiminde yer alan Strandbad Muggelse Berlin, Polonya gibi Doğu Avrupa devletleri için önemli bir merkezdir. Berlin nispeten düzdür ve en büyük Nehrine Spree denir. Berlin'in Batı Bölgesi Spandau'da Spree Havel ile buluşuyor. Bu alanda Wannsee ve Tegeler See gibi göllerin çoğu vardır. Ama aynı zamanda S-Bahn yönünü doğuya götürürseniz, yakında kendinizi harika doğanın ve yaz aylarında sizi atlamaya ve serinlemeye davet eden çok sayıda güzel gölün ortasında bulacaksınız.


Berlin Mahalleleri

Birçok kişi Alexanderplatz'ın şehir merkezi olduğunu söylese de, Berlin'de gerçek bir şehir merkezi yoktur. Daha ziyade Berlin, Berlin'de kendi küçük toplulukları olan çok sayıda “Kieze” ye sahiptir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım


İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Berlin Havalimanı Ulaşım

Berlin Brandenburg Havaalanı (BER) Toplu Taşıma

Berlin'in yeni Flughafen Berlin Brandenburg Willy Brandt'a (BER) ulaşmak, Berlin Hauptbahnhof merkez tren istasyonundan Airport Express treniyle (FEX) en kolay ve en ucuzdur. Bölgesel trenler, S ve U Bahn trenlerinin yanı sıra otobüsler, Almanya'nın üçüncü büyük havaalanına seyahat ederken toplu taşıma seçenekleridir.

Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'na toplu taşıma araçları hızlı ve ucuzdur. Toplu taşıma ve özellikle trenler, Alman başkentindeki Berlin Brandenburg Havaalanı'na (BER) ulaşmak için en kolay, en hızlı ve en ucuz yolu sağlar. Airport Express trenleri (Flughafen Express FEX), Berlin Hauptbahnhof şehir merkezine ve şehrin birçok yerine en hızlı ulaşım aracıdır. Bölgesel ve S-Bahn trenleri, Berlin'in birçok yerine giden gezginler için de yararlıdır. Doğrudan trenler Berlin Brandenburg Havaalanı'nı Potsdam, Dresden, Rostock ve Doğu Almanya, Polonya ve çek Cumhuriyeti'ndeki diğer şehirlere bağlar. Taksi ve havaalanı transfer servisi de elbette mevcut-Suntransfers, havaalanından Berlin Mitte veya Kurfürstendamm bölgesine tek bir yolculuk için yaklaşık 50 €teklif ediyor.

Berlin şehir merkezinden Berlin Brandenburg Havaalanı'na toplu taşıma için temel ücret, 3.80 € ' ya mal olan standart bir ABC biletidir. Berlin karşılama kartı, Berlin'in turistik yerlerinde ulaşım ve indirimler içeren iyi bir tasarruf seçeneğidir. Ek ücretler ekspres otobüslerde ve uzun mesafeli trenlerde (örneğin ICE, IC, EC) ödenir, ancak U, S, RB, RE veya FEX trenlerinde ve Berlin toplu taşıma otobüslerinde ödenmez.


Toplu taşıma araçları İle Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'na (BER) Ulaşım

Berlin Brandenburg Havaalanı'na toplu taşıma

Berlin Brandenburg Havaalanı'na toplu taşıma 

Berlin Brandenburg Uluslararası Willy Brandt havaalanı (BER), Almanya'nın başkentine hizmet veren tek havaalanı olarak Berlin Tegel (TXL) ve Berlin Schönefeld (SXF) havaalanlarının yerini aldı. Ryanair ve Wizz gibi bazı bütçe havayolları, şimdi resmi olarak Berlin Brandenburg havaalanı ber Terminali 5 olan eski Schönefeld havaalanı Terminali'ne (SXF) devam ediyor. Tegel havaalanı (TXL) Kasım 2020'nin başlarında kapanırken, Terminal 5'in Terminal 1'den Kalkan tüm uçuşlarla 2021'in bir kısmı için kapalı kalması muhtemeldir.

Berlin Brandenburg Havaalanı'na (BER) trenle kolay ve ucuzdur. Tüm yolcuların üçte ikisinin toplu taşıma araçlarını, özellikle de trenleri havaalanına gidip gelmek için kullanması bekleniyor. Berlin Brandenburg Havaalanı'na giden trenle Schönefeld'de olduğundan daha kolay.


Yeni Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı (BER) İçin Trenler

Trenler, Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'na (BER) seyahat eden çoğu yolcu için en iyi ve en kolay seçenektir. Havaalanı terminali tren istasyonu "Flughafen ber Terminali 1-2", havaalanının ana terminalinin bodrum katında, tren ve check-in sayaçları arasındaki mesafe 50 metreye kadar kısadır.

Havaalanından Berlin Hauptbahnhof'a trenler her on dakikada bir mevcuttur-seyahat süresi çoğunlukla yoldaki durak sayısına bağlıdır. Flughafen Ekspres trenleri (FEX) en hızlıdır. Bölgesel Ekspres (RE7) ve bölgesel Bahn (RB14) sadece marjinal olarak daha yavaşken, S-Bahn trenleri (S9) Hauptbahnhof'tan daha uygun olabilecek daha fazla istasyonda durmaktadır.

Diğer bölgesel trenler Potsdam'a kadar uzanırken, uzun mesafeli trenler Dresden, Rostock, Polonya ve çek Cumhuriyeti'ne hızlı erişim sağlar.

Havaalanı terminalinin bodrumundaki tren istasyonunun adı Flughafen BER Terminal 1-2 iken, “Flughafen ber Terminal 5” istasyonu eski Schönefeld havaalanı terminal istasyonunun yeni adıdır — çoğu gezgin ne bu istasyonu ne de bu terminali kullanacaktır. Bu iki istasyon arasında seyahat etmek için S-Bahn veya çok sık otobüs X7 kullanın — Terminal 1-2 ve Terminal 5 arasında yürüyüş mümkün değildir.


Havaalanı Ekspres Trenle Flughafen Berlin Brandenburg (BER) 'a

Üç versiyonda Havaalanı Ekspres trenleri Berlin Brandenburg Havaalanı'nı Berlin şehir merkezine bağlar:

Flughafen Express (FEX) trenleri, Havaalanı ve Berlin Hauptbahnhof Merkez istasyonunu 30 dakikada saatte iki kez birbirine bağlar. Yolda, FEX trenleri sadece gesundbrunnen ve Ostkreuz'da durmaktadır — çoğu uluslararası turistin ilgisini çeken istasyonlar.

Berlin Brandenburg Havaalanı'ndan Berlin'in merkezine giden bölgesel trenler (RE7 ve RB14), Ostkreuz, Ostbahnhof, Alexanderplatz, Friedrichstraße, Hauptbahnhof, Zoologischer Garten ve Charlottenburg'daki havaalanından (Terminal 1 — 2) durmaktadır. RE7 ve RB14 saatte bir kez çalışır.

  • RE7 (Regional Express 7) trenleri Batı Berlin (Wannsee) ve Potsdam banliyölerinden Dessau'ya kadar devam ediyor.
  • Rb14 (bölgesel Bahn 14) trenleri Spandau üzerinden Nauen'e devam ediyor.

Bu nedenle, Re7 ve RB14'TEKİ duraklar genellikle ana istasyondan Seyahat etmekten daha uygun olsa da, Berlin Hauptbahnhof'a her 15 dakikada bir Havaalanı Ekspres trenleri mevcuttur.

Havaalanı Ekspres trenleri bölgesel trenlerdir (Nahverkehr) ve düzenli Berlin ulaşım Biletleri kullanılabilir.

Airport Express trenlerinin güzergahları ve durakları hakkında daha fazla bilgi için Berlin Brandenburg Havaalanı'na (BER) Airport Express trenine bakın. Berlin Brandenburg havaalanı veya Bvg Alman Demiryolları zaman çizelgeleri Berlin nihai hedefe U-Bahn trenler, tramvaylar ve otobüsler dahil etmek.


Flughafen Berlin Brandenburg (BER) İçin S-Bahn Trenleri

İki S-Bahn treni, Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'nda durur ve doğrudan Havaalanı Ekspres trenleri tarafından servis edilmeyen Berlin'in birçok bölgesinden kolay erişim sağlar. S — Bahn trenleri hem Flughafen ber Terminal 1 — 2 istasyonunda hem de Flughafen BER Terminal 5'te (eski Schönefeld havaalanı istasyonu) durmaktadır-yanlış durağı kullanırsanız, bir sonraki trene binmeniz yeterlidir, ücret kaplıdır. (İki havaalanı Terminal istasyonu — Waßmannsdorf — arasında başka bir durağın havaalanına bağlantısı olmadığını unutmayın.

S9-S-Bahn trenleri Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'ndan (BBI / BER) Ostkreuz üzerinden Spandau'ya kadar uzanmaktadır. S9 trenleri, Airport Express RB14 ve RE7 hatları ile aynı rotada Berlin'in merkezinden geçmektedir, ancak nihai varış noktasına bağlı olarak bir transferi kesebilecek daha fazla istasyonda durmaktadır. S9'daki Hauptbahnhof'a seyahat süresi 50 dakikadır. S9 trenleri saatte üç kez çalışır.

S45-S-Bahn trenleri, Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'ndan (BBI / BER), özellikle şehrin güneyindeki destinasyonlara, daha fazla S-Bahn trenine iyi bağlantıları olan Südkreuz'a kadar uzanmaktadır.


Flughafen Berlin Brandenburg (BER) U-Bahn Trenleri

Berlin'in U-Bahn Tren ağını Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'na kadar genişletmeyi planlıyor. Sonuç olarak, yeni havaalanına en yakın U-Bahn (metro) İstasyonu u7 hattında Rudow olacak. Schönefeld'de olduğu gibi, yeni Havaalanı ile Rudow U-Bahn Tren İstasyonu arasında basit bir otobüs bağlantısı mevcuttur.

Otobüsler X7 ve x71 (gece N7) Berlin metro sistemine yolcu getirmek için Berlin Brandenburg Havaalanı ve Rudow arasında 12 dakikalık bir yolculuk sağlar. Günün çoğunda, otobüsler ve U-Bahn trenleri her beş dakikada bir çalışır. U7 birçok gezgin için yararlı bir hizmet sunmaktadır, ancak Berlin'in merkezine gelen ziyaretçilerin çoğu S-Bahn ve Airport Express trenlerini daha kullanışlı bulacaktır.

Bu otobüsler ayrıca Terminal 5 ve Terminal 1-2 arasında yararlı bir transfer seçeneği sunar-Bu terminal binaları arasında yürümek mümkün değildir.


Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'na (BER) Hızlı Deutsche Bahn Trenleri

Alman demiryollarının yüksek hızlı ICE, IC ve EC trenleri de Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı'nda duracak. Bu, Almanya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti'nin diğer bölgelerinden gelen yolcular için harika olacak.

Ancak, Berlin'in merkezine seyahat eden yolcular için, bu trenler Airport Express'e göre çok az avantaj sağlayacak ve muhtemelen daha pahalıya mal olacak. Şehirlerarası trenler ve yerel trenler önümüzdeki birkaç yıl içinde artacak ve daha hızlı hale gelecektir.


Berlin Brandenburg Havaalanı'na otobüsler

Berlin Brandenburg Havaalanı'na birkaç otobüs servisi, trenlerin kullanılmasının geçici yollar ve transferler gerektireceği Berlin'in bazı bölgelerine yararlı hizmetler sundukları için dikkat çekicidir. X7 ve x71 otobüsleri hem ber T1-2 hem de BER T5'te durmaktadır – diğer otobüsler genellikle sadece Terminal 5'ten kalkmaktadır.

Bazı yabancı gezginler için yararlı olması muhtemel rotalar şunlardır:

  • Otobüs X7-12 dakika içinde Rudow U-Bahn istasyonuna havaalanı-her 5 dakikada bir.
  • Otobüs X71-havaalanı rudow U-Bahn istasyonu, Johannithaler Chaussee ve U alt — mariendorf-saatte üç kez.
  • Köpenick'e giden 164 numaralı otobüs (Terminal 5'ten).

Mevcut otobüs servislerinin daha ayrıntılı bir açıklaması için Berlin Brandenburg Havaalanı'na otobüs ve U-Bahn ile de bakınız.

Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı (BBI / BER) uzun yıllardır planlama olmuştur. Havaalanı, iki Alman Devleti Berlin ve Brandenburg arasındaki sınırda yer alıyor ve bu da ikincisinin havaalanı adına dahil edilmesini açıklıyor. Berlin Brandenburg Uluslararası Havaalanı için IATA kodu, daha önce tüm Berlin bölgesi için kod olarak kullanılan BER'DİR. Willy Brandt, eski Batı Berlin Belediye başkanını ve Batı Almanya şansölyesini onurlandırmak için devlet hükümetleri tarafından eklendi – insanları onurlandıran diğer Alman havaalanlarının çoğunda olduğu gibi, tam adı muhtemelen pratikte çok nadiren kullanılacaktır. (Bbı, Hindistan'daki küçük biju Patnaik havaalanının IATA kodundan vazgeçme niyeti olmadığı ortaya çıkana kadar planlama aşamasında kullanıldı.)


Potsdam'dan Berlin Havaalanı'na ulaşım

Büyük Frederick zamanından Sans Souci de dahil olmak üzere güzel sarayları ile Potsdam'a giden gezginler, Berlin şehir merkezine seyahat etmeyi atlayabilirler. Bölgesel tren RB22 doğrudan terminal 1-2'den Potsdam'a gider, ancak Terminal 5'te durmaz. Daha pahalı Havaalanı Servisi Ekspres otobüsü BER2, hem Terminal 5 hem de Terminal 1-2'de durur ve Potsdam'a seyahat ederken trene bir alternatif sunar.


Berlin Brandenburg Havaalanı'na (BER) Ulaşım

Berlin Brandenburg Havaalanı'ndan (BER) Berlin'e toplu taşıma araçları genellikle 2021'den 3.80 € ' luk bir ABC bileti gerektirir. Gezginler için daha birçok fırsat ve geçiş mevcuttur.Berlin Tegel havaalanından Berlin'e nasıl gidilir

Havaalanı otobüsü

Havaalanı Berlin'e birkaç otobüs hattı ile bağlanmaktadır. Tegel havaalanı B tarife alanına aittir ve günlük otobüs bileti 7 Euro'dur. Biletler otobüslerde, doğrudan sürücüden veya makineden satın alınabilir. Otobüslerdeki makineler sadece paraları kabul eder. Diğer bilet makineleri de banknotları kabul eder.

  • TXL Express otobüs-Berlin Merkez İstasyonu (Hauptbahnhof), Beusselstraße S-Bahn istasyonu ve Alexanderplatz'a çalışır. İlk otobüs 04:00'da havaalanından kalkıyor ve sonuncusu 00:30'da kalkıyor. Otobüsler her 10 dakikada bir çalışır.
  • X9 Express bus, U-Bahn istasyonu (Jakob Kaiser), Jungfernheide S-Bahn ve Regional Express station ve Berlin Hayvanat Bahçesi'ne ihtiyacınız varsa alacağınız otobüsdür
  • Otobüs hattı 109-bu hat temelde X9 ile aynı rotaya sahiptir, ancak Kurfürstendamm (ünlü Berlin caddesi) ve Charlottenburg istasyonunda da durduğu için daha fazla zaman alır
  • Otobüs hattı 108-Kurt-Schumacher-Platz ve Osloer Straße U-Bahn istasyonlarına çalışır.

Not: tüm otobüsler yerel otobüs şirketi BVG tarafından işletilmektedir ve şehrin her yerinde bilet gişelerini bulabilirsiniz, sadece “sarı” kiosk arayın.


Taksi hizmeti

Çok fazla bagaj taşıyorsanız, toplu taşıma araçlarını kullanmak en iyi seçenek olmayabilir, bu yüzden her zaman bir taksi kullanabilirsiniz. Havaalanı taksileri A, C ve E terminallerinin önünde bulunabilir.taksi şoförlerini üniformalarında “taksi servisi” işareti olacak şekilde tanıyacaksınız. Berlin'e ortalama taksi ücreti yaklaşık 25 Euro'ya mal olacak.


Aktarma

Berlin dışındaki bir yere ulaşıma ihtiyacınız varsa, özel bir transfer kiralamak en iyi seçenek olacaktır. Çevrimiçi bir transfer rezervasyonu yapın ve sürücünüz havaalanının dışında sizi bekleyecek ve elinizde adınızla bir karton tutacaktır.


Berlin Tegel Havaalanında Araba Kiralama

Gerçekten toplu taşıma hayranı değil misiniz, yoksa sadece kendi başınıza keşfetmeyi mi tercih ediyorsunuz? Anahtarla başa çıkmadan önce formları ve diğer şeyleri doldurmak için zamanınız yoksa, çevrimiçi bir araba rezervasyonu yapmanızı öneririz.Schönefeld Havaalanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Taksi

Schönefeld Havaalanı'ndaki taksiler gün boyunca saflarda mevcuttur. Araçlar, kremsi beyaz / bej rengiyle kolayca tanınır ve sarı/siyah çatı işaretleri ile açıkça aydınlatılır. Schönefeld Havaalanı'ndaki yoğun saatlerde kaotik trafik durumu nedeniyle, gezginlerin mevcut bir araç için 5 ila 15 dakika beklemeleri gerekebilir. Schonefeld Havaalanı'ndan bir taksi almak, Berlin'in merkezine Seyahat etmenin en güvenli yolu olarak kabul edilse de, yolculuk genellikle 49€ ' luk bir tarife ile 40 dakikadan fazla sürecektir.


Schönefeld havaalanından şehir merkezine taksi ücreti

Normal şartlar altında Berlin'in merkezine yapılan seyahatin toplam fiyatının 49€civarında olması bekleniyor. Bu fiyat gibi değişkenleri içerir: ilk tarife 3.90€, Bagaj maliyeti 1€, seyahat süresi ve mesafe 2€/km için ilk 7 kilometre ve sabit 1.5€/km sonra 7 km nihai hedefe kadar. Daha büyük XL araçları, 4. kişiden sonra kişi başına 5€gibi ek ücretler içerir.


Schönefeld Havaalanından Şehir Merkezine Otobüsle Nasıl Gidilir

Berlin Schönefeld havaalanı, tüm yolcuları ağırlamak için çok çeşitli gündüz ve gece otobüsleri sunmaktadır. Rotaları biraz farklı olsa da, tüm nihai destinasyonlar Berlin şehir merkezinde yer almaktadır. Otobüslerin en hızlısı, 1:15'ten 5:30'a kadar 4 saatlik bir durak hariç, her 10 dakikada bir mevcut olan X7 express'tir. 163 ve 171 en az tercih edilen seçeneklerdir, çünkü şehir merkezine ulaşmadan önce birden fazla durak yaparlar, trafiğe bağlı olarak 45 ila 55 dakika Seyahat ederler. Son olarak, N60 ve N7 otobüsleri kendi varış noktalarına ulaşmak için yaklaşık 30 dakika sürecektir.


Schönefeld Havaalanından Şehir Merkezine Giden Otobüslerin Fiyatları

Schönefeld havaalanı Berlin'in en dış bölgesinde (bölge C) yer aldığından, toplu taşıma biletleri 3,40€ ve 2,50€ ' ya mal oluyor ve 6 ila 14 yaş arası çocuklar için indirimli. Biletler havaalanındaki makinelerden veya ana terminaldeki bilet bürosundan satın alınabilir.


Schönefeld Havaalanından Şehir Merkezine Trenle Nasıl Gidilir

Berlin'in demiryolu sistemi çok verimli bir ulaşım aracıdır. Ayrıca, tren istasyonu kapalı bir yürüyüş yolu ile havaalanına sadece beş dakikalık yürüme mesafesindedir. Schönefeld havaalanından şehir merkezine ulaşmak için iki seçenek var. S9, S-Bahn yerel demiryolunda, günün saatine bağlı olarak her 5-20 dakikada bir 40 dakikalık bir süreye sahip olabilir. Diğer seçenek Havaalanı Ekspres trenleridir: re7 ve rb14, bölgesel bir demiryolu. Airport Express, Seyahat etmenin en kolay ve en rahat yoludur. Bu tren yolculuğu sadece 30 dakikadır, ancak tren saatte sadece iki kez geçer. Seçtiğiniz tren ne olursa olsun, şehir merkezine tek yönlü bir bilet 3,40€ ' dur.