En Uygun & Ucuz İstanbul Belgrad Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
24
Pts
25
Sal
26
Çar
27
Per
28
Cum
29
Cts
30
Paz
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Belgrad Gezilecek Yerler

Avala Kulesi : 1965'te inşa edilen ve 1999'da NATO'nun Sırbistan'ı bombalaması sonucu yıkılan Avala Kulesi, 2010'da yeniden inşa edildi ve Balkanlar'ın en yüksek telekomünikasyon kulesi oldu. Gözlem güvertesine sahip orijinal kule, bölge için bir gurur kaynağıydı. Kulenin yeniden inşası için kamu bağışları ödendi. Belgrad'ın eteklerindeki Avala Dağı'nda bulunabilir. 206 metre (675 fit) yüksekliğiyle Sırbistan'ın beşinci en yüksek yapısıdır; gözlem güvertesinden tam anlamıyla miller ve miller görebilirsiniz.


Çiçek Evi : Josip Broz Tito, II.Dünya Savaşı'nda Yugoslav Partizanlarına liderlik etti ve daha sonra Yugoslavya'nın başkanı oldu. Uluslararası sahnede saygın bir lider, 1980'de öldü; o ve karısı, Tito'nun Mozolesi olarak da bilinen Çiçek Evi'ne defnedildi. Çiçekler bir süre mezarının etrafını sararak Çiçek Evi adını doğurdu; çiçekler artık gitti, yerini beyaz kayalar aldı. 1975 yılında buraya gömülmeyi seçen Tito için kış bahçesi olarak inşa edilmiştir. Türbe bugün Yugoslav Tarih Müzesi'nin bir parçasıdır.


Gardos Kulesi : Gardos Kulesi, eski veya ortaçağ anıtlarıyla karşılaştırıldığında, ancak bir gençtir; 1896'da inşa edildi. Ancak yüzyıllar önce inşa edilen her şey kadar etkileyici. Aynı zamanda Milenyum Kulesi veya 400 yıldan daha uzun bir süre önce eski bir kalenin yerinde ölmüş bir Macar kahramanı olan Janos Hunyadin Kulesi olarak da bilinir. Daha önceki kaleden kalan bazı kalıntılar bugün kalmaktadır. Aslen Macarlar tarafından bölgedeki 1000 yıllık yönetimi kutlamak için inşa edilen beş kuleden biri olan simge, Belgrad'dan 20 km (13 mil) Zemun'da bulunuyor.


Nikola Tesla Müzesi : Bir asırdan fazla bir süre önce, Nikola Tesla elektriğe enerji sağladı, AC sistemini, elektrik bobinini ve ilgili öğeleri icat etti. Nesiller sonra, bu icatlar onun adını taşıyan bir arabaya, Tesla elektrikli arabasına yol açacaktı. Ayrıca, Belgrad'ın merkezindeki çalışmalarına adanmış bir müzeye götürdüler. Nikola Tesla Müzesi, dünyayı heyecanlandıran çalışmalarıyla ilgili binlerce belge, kitap, fotoğraf ve çizim içermektedir. Müze ayrıca, icatlarının bilgisayarlı modellerini içeren etkileşimli sergilere de ev sahipliği yapıyor.


Crkva Svetog Marka : Crkva Svetog Marka veya St. Mark Katedrali, temelde 1940 yılında 1835 yılına dayanan ahşap bir kilisenin yerinde tamamlandı. Belgrad'ın merkezindeki Tašmajdan park semtinde bulunan, ülkenin en büyük kiliselerinden biridir. ; Parlamento binası çok uzakta değil. . Kilisenin dış girişinin üstünde, kilisenin adını taşıyan Havari İşareti'nin bir mozaiğini bulacaksınız. Kilise asırlık ikonalarla doludur; birkaç cetvel mahzende gömülüdür.


Knez Mihailova Caddesi : Her şehirde bir tane vardır: Cazibeli, tarihi binaların sıralandığı ve alışveriş yapanların pazarlık yaptıkları bir cadde. Belgrad'da bu cadde, bir Sırp prensinin adını taşıyan Knez Mihailova Caddesi. Bir milden daha kısa olan cadde, Osmanlı günlerine kadar uzanıyor, ancak zenginlerin burada ev inşa etmeye başladığı 19. yüzyıla kadar hiçbir zaman gerçek anlamda kendine gelmemişti. Yolu üzerindeki tarihi binalar arasında 1869'da inşa edilen Srpska Kruna Hotel; 46, 48 ve 50'deki özel evler, 1870'lerden kalma Knez Mihailova ve 1835'teki bir binada bir kahve dükkanı olan Greca Kraljica.


Aziz Sava Tapınağı : 134 metre yüksekliğindeki kubbesiyle Aziz Sava Tapınağı, Belgrad'ın silüetine hakimdir. Daha da uzun olması için kubbenin tepesinde neredeyse 12 metre yüksekliğinde altın bir haç bulunur. Bugün kullanılan en büyük Ortodoks kilisesi, Sırp Ortodoks kilisesini kuran önemli bir ortaçağ kişisi olan Aziz Sava'ya adanmıştır. Aziz Sava'nın gömülü olduğu düşünülen Viacar Yaylası'nda yer almaktadır. Beyaz mermer ve granit kilisenin inşaatı 1935'te başladı, 2. Dünya Savaşı sırasında durduruldu ve 1985'te yeniden başladı. Halen inşaat halinde olmasına rağmen, şimdiden Belgrad'ın en popüler turistik yerlerinden biri.


Belgrad Hakkında

Belgrad, Sırbistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada ve Pannonian Ovası ile Balkan Yarımadası'nın kesişme noktasında yer almaktadır. Yaklaşık 1,7 milyon insan, Sırbistan'ın toplam nüfusunun dörtte biri olan Belgrad Şehri'nin idari sınırları içinde yaşıyor.


Belgrad, Avrupa ve Dünya'nın en eski sürekli yerleşim alanlarından biridir. Avrupa'nın en önemli tarih öncesi kültürlerinden biri olan Vinča kültürü, MÖ 6. binyılda Belgrad bölgesinde gelişti. Antik çağda Thraco-Dacians bölgede yaşadı ve MÖ 279'dan sonra Keltler şehri Singidūn olarak adlandırdı. [9] Augustus döneminde Romalılar tarafından fethedilmiş ve 2. yüzyılın ortalarında Roma şehir haklarına layık görülmüştür. [10] 520'lerde Slavlar tarafından yerleştirildi ve 1284'te Sırp kralı Stefan Dragutin'in ikametgahı olmadan önce Bizans İmparatorluğu, Frenk İmparatorluğu, Bulgar İmparatorluğu ve Macaristan Krallığı arasında birkaç kez el değiştirdi. Belgrad, Stefan Lazarević döneminde Sırp Despotluğunun başkenti ve ardından halefi Đurađ Branković 1427'de onu Macar kralına iade etti. 1456 kuşatması sırasında Osmanlı İmparatorluğu'na karşı Macar ordusunu destekleyen öğlen çanları yaygın bir kilise geleneği olarak kaldı. bu güne. 1521'de Belgrad Osmanlılar tarafından fethedildi ve Smederevo Sancağı'nın merkezi oldu. Osmanlı-Habsburg savaşları sırasında şehrin büyük kısmının yıkıldığı Habsburg yönetiminden sık sık geçti.


Sırp Devrimi'nden sonraki dönemde, Belgrad 1841'de yeniden Sırbistan'ın başkenti seçildi. Kuzey Belgrad, eski Avusturya-Macaristan topraklarının yeni Krallığın bir parçası olması nedeniyle şehre bağlandığı 1918 yılına kadar en güneydeki Habsburg karakolu olarak kaldı. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Sırplar, Hırvatlar ve Slovenler arasında Belgrad, 1918'deki kuruluşundan 2006'daki dağılmasına kadar Yugoslavya'nın başkentiydi. Ölümcül stratejik bir konumda, şehir 115 savaşta savaştı ve 44 kez yerle bir edildi, bombalandı. beş kez ve birçok kez kuşatıldı.


Sırbistan'ın primat şehri olan Belgrad, Sırbistan içinde özel bir idari statüye sahiptir. Merkezi hükümetin, idari organların ve hükümet bakanlıklarının yanı sıra neredeyse tüm en büyük Sırp şirketlerinin, medyasının ve bilim kurumlarının merkezidir. Belgrad bir Beta-Global Şehir olarak sınıflandırılmıştır. Şehir, dünyanın en büyük kapasiteli hastane komplekslerinden biri olan Sırbistan Klinik Merkezi'ne, en büyük Ortodoks kilise binalarından biri olan Aziz Sava Kilisesi'ne ve kapalı arenalardan biri olan Štark Arena'ya ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa'nın en büyük kapasitesi. Belgrad, 1948 Tuna Nehri Konferansı, ilk Bağlantısızlar Hareketi Zirvesi (1961), AGİT'in ilk büyük toplantısı (1977-1978), Eurovision Şarkı Yarışması (2008) ve spor etkinlikleri gibi önemli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaptı. ilk FINA Dünya Su Sporları Şampiyonası (1973), UEFA Euro (1976), Yaz Universiade (2009) ve üç kez EuroBasket (1961, 1975, 2005) gibi.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Belgrad Havalimanı Ulaşım

Belgrad şehrine giden otobüs

A1 otobüs hattı ile haftanın her günü 20 dakikada bir Belgrad'ın merkezine gidebilirsiniz. Son durak Slavija Meydanı'nda, daha doğrusu Kralja Milutina ve Kralja Milana'nın köşesinde. Slavija Meydanı, şehir merkezine 1,5 kilometre uzaklıkta, Belgrad'ın en işlek trafik kavşaklarından biridir. A1 otobüs hattı ekspres bir hizmettir ve Fontana'da (Novi Beograd) ve tren istasyonunda (Železnička stanica Beograd Glavna, şu anda kapalı!) Sadece iki durak yapar. Belgrad tren istasyonundaki otobüs durağı şehir merkezine ve Belgrad Otobüs Terminali'ne (BAS) en yakın olanıdır, havalimanı ile bu durak arasındaki yolculuk süresi 30 dakikadır. Otobüste bilet satın alabilirsiniz, fiyat tek bilet için 300 RSD'dir. Bus Plus kartı geçerli değildir. A1 otobüs hattı hizmetlerini minibüsler ve normal otobüsler ile yürütmektedir.

Belgrad'ın merkezine gitmenin en ucuz yolu GSP Beograd'ın 72 numaralı otobüs hattı. Bu otobüs, Belgrad Nikola Tesla Havaalanı'ndan ve Zeleni Venac Meydanı'ndaki şehirden yaklaşık her yarım saatte bir hareket etmektedir. Yolculuk süresi yaklaşık 40 dakikadır. Tek bir yolculuk için bilet 150 RSD'dir (bölge 1 ve 2) ve otobüs şoföründen alınabilir. Ayrıca Giden Yolcu salonundaki kiosktan bir, iki veya bir grup kişi tarafından kullanılmak üzere 250 RSD karşılığında bir Bus Plus kartı satın alabilirsiniz. Parayla yükleyebilirsiniz, bu durumda 90 dakikalık tek bir yolculuk maksimum maliyet sadece 89 RSD'dir. 1 günlük (250 RSD), 3 günlük (700 RSD) ve 5 günlük (1.000 RSD) biletler de mevcuttur ve gerçekten uygun fiyatlıdır. Bu biletler için bilet başına ek 40 RSD ödersiniz. Şehirden ilk otobüsler 04:00 (72 numaralı otobüs) ve 05: 00'da (A1 otobüsü) kalkar. Daha fazla bilgi için lütfen Belgrad Nikola Tesla Havaalanı otobüslerine ve GSP Beograd web sitesine başvurun.

“Belgrad'da şehrin ortasında bulunan ana tren istasyonu artık çalışmıyor. Belgrad'a veya Belgrad'dan trenle seyahat etmek istiyorsanız, Beograd Center (Prokop) ve Novi Beograd tren istasyonları arasından seçim yapabilirsiniz. Her ikisi de Eski Kent'e yürüme mesafesinde değildir. "


Belgrad otobüs kalkışları ve varışları

Otobüsle seyahat etmek Sırbistan'da popülerdir, Belgrad'dan Novi Sad ve Niš şehirlerine otobüsle gidebilirsiniz. Bulgaristan'daki Sofya ve Hırvatistan'daki Zagreb gibi uluslararası destinasyonlara da kolayca erişilebilir. Otobüsle seyahat ediyorsanız, Belgrad Otobüs Terminali'nden (BAS Београдска аутобуска станица) hareket etme şansınız yüksektir. Merkez otobüs terminali, şehir merkezinin hemen güneybatısında yer almakta ve iki bölümden oluşmaktadır. Ana yolun güneyinden ayrılıyor ve kuzeyine varıyor. Otobüs durağında, her yolcunun otobüs platformlarına erişebilmek için kişi başı 180 RSD karşılığında 12 numaralı gişede bir giriş bileti alması gerekir. Birçok bağlantı sunan tanınmış bir otobüs şirketi Lasta'dır. Belgrad'a vardıklarında, yolculara genellikle taksi şoförleri tarafından yaklaşılır. Hizmetlerini kullanmamak daha iyidir çünkü çok yüksek fiyatlar talep ediyorlar.