En Uygun & Ucuz İstanbul Bakü Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bakü Gezilecek Yerler

Nizami Caddesi: Nizami caddesi Bakü'nün merkez caddesidir. "Tarqovaya" olarak da bilinen bu cadde sadece yayalar için ve dinlenmek veya dinlenmek için güzel bir yer. Daha fazla bilgi için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.


Eski Şehir: Nizami caddesinin sonunda Eski Kenti modern dünyadan ayıran yüksek surlar görebilirsiniz. 800 yıllık Inner City mimarisi, atmosferi ve vintage mağazaları ile sizi şaşırtacak. Dar sokaklarda dolaşan ve her köşeye bakan bu güzel mekan, sonsuza dek hafızanıza kazınacak. Daha detaylı bilgi ve resimler için buraya tıklayın.


Şirvanşahlar Sarayı: Eski Şehrin en yüksek yerinde bulunan bu saray, büyük imparatorluğun karargahıydı, ancak günümüzde müze olarak kalıyor ve görmeniz gereken en ilginç yerlerden biri. Bu yazıda Şirvanşah sarayı hakkında daha fazla bilgiye yer verdik.


Kız Kulesi: Eski şehir ile Hazar denizinin sınırında bulunan burası kendine özgü mimarisi ile farklılaşıyor. Kız Kulesi eski bir savunma kulesi gibi görünebilir ancak bu mistik yerin tarihi hakkında pek çok efsane vardır. Giriş bileti alarak kulenin içinde yürüyebilir, çok güzel şehir ve deniz manzarasının keyfini çıkarabilir, kendi efsanenizi yaratabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bu bağlantıya tıklayın.


Highland Park: Marytary Lane olarak da bilinen "Kirov Park" olarak da bilinen High Land Park, Bakü şehrinin muhteşem manzarasını sunan tepenin üzerinde yer almaktadır. Burada, bu yer hakkında daha fazla bilgi verdik.


Küçük Venedik: High Land Park'ın hemen aşağısında, Venedik, İtalya'nın çok güzel rekreasyonu var. Burada gandolalara binerken güneşin tadını çıkarabilir ve bu güzel yerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Bu bağlantıda, bu yer hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.


Bulvar: Hazar Denizi kıyısında yer alan Bakü Bulvarı, rahat atmosferi ile Bakü vatandaşlarının ve misafirlerinin en gözde mekanlarından biridir. Burada hem çocuklar hem de yetişkinler için çok güzel parklar, turistik yerler, mağazalar ve diğer eğlenceleri bulabilirsiniz.


Haydar Aliyev Merkez: Haydar Aliyev Merkezi, Narimanov bölgesinde yer almaktadır ve dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid tarafından tasarlanmıştır. Burası güzel mimarisi ve iç tasarımı ile hafızanıza kazınacak. Bu binanın içinde 10'dan fazla farklı sergi bulabilirsiniz. Ayrıca bu bina çok güzel ve devasa bir parkla çevrilidir.


Ateshgah: Ateshgah - Hinduizm ve Zerdüştlüğün antik Ateş Tapınağı, bin yıldan fazla bir süredir kurtarıldı. Bu tarihi yer çok mistik ve antik bir atmosfere sahiptir. Ayrıca, eski Azerbaycan'ın kültürü ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


 Yanar Dağ: Şehrin çok yakınında bulunan Yanar Dağ, doğanın harikalarından biridir. Bu eşsiz yerde, yüksek konsantrasyonda doğalgaz, uzun süreli alevler oluşmasına neden olur. Bu yerde, Azerbaycan'ın neden Ateş Ülkesi olarak adlandırıldığını keşfedebilirsiniz.


Bakü Hakkında

Bakü, Azerbaycan'ın başkenti ve en büyük şehri olmasının yanı sıra Hazar Denizi ve Kafkasya bölgesinin en büyük şehridir. Bakü, deniz seviyesinin 28 metre altında yer alıyor ve bu da onu dünyanın en düşük ulusal başkenti ve aynı zamanda deniz seviyesinin altında bulunan dünyanın en büyük şehri yapıyor. Bakü, Bakü Körfezi'nin yanında, Abşeron Yarımadası'nın güney kıyısında yer almaktadır. 2009'un başında, Bakü'nün kentsel nüfusunun iki milyonun biraz üzerinde olduğu tahmin ediliyordu. Resmi olarak, ülkenin tüm sakinlerinin yaklaşık% 25'i Bakü'nün metropol bölgesinde yaşıyor. Bakü, Azerbaycan'ın tek metropolüdür.

Bakü on iki idari bölgeye ve 48 ilçeye bölünmüştür. Bunlar arasında Bakü Takımadaları adalarındaki ilçeler ve Bakü'den 60 kilometre uzaklıkta, Hazar Denizi'nde sütunlar üzerine inşa edilmiş Petrol Kayaları kasabası bulunmaktadır. Bakü'nün İç Şehri, Şirvanşahlar Sarayı ve Kız Kulesi ile birlikte 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne alındı. Lonely Planet'in sıralamasına göre Bakü, kentsel gece hayatı için dünyanın en iyi on şehri arasında yer alıyor.

Şehir, Azerbaycan'ın bilim, kültür ve sanayi merkezidir. Pek çok büyük Azerbaycan kurumunun genel merkezleri burada bulunuyor. Bakü Uluslararası Deniz Ticaret Limanı, yılda iki milyon ton genel ve kuru dökme yük taşıma kapasitesine sahiptir. Son yıllarda Bakü uluslararası etkinlikler için önemli bir mekan haline geldi. 2012'de 57. Eurovision Şarkı Yarışması'na, 2015 Avrupa Oyunları'na, 4. İslami Dayanışma Oyunlarına, 2016'dan beri F1 Azerbaycan Grand Prix'sine ev sahipliği yaptı, 2018-19 UEFA Avrupa Ligi finaline ev sahipliği yaptı ve UEFA'ya ev sahipliği yapan şehirlerden biri olacak Euro 2020.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Bakü Havalimanı Ulaşım

Aero Express'ten Bakü'ye

Günümüzde, Bakü Havalimanı ile şehir arasında özel bir servis otobüsü ile seyahat edebilirsiniz. Bu hizmet Aero Express olarak adlandırılır ve günde 24 saat, gün boyunca her yarım saatte bir ve gece boyunca her saat çalışır. Otobüs servisinin son durağı, şehir merkezinin kuzeydoğusunda, Bakü ana tren garı (Bakı Dəmir Yolu Vağzalı) yakınındaki metro istasyonu.


Bakü Metrosu ağı dört metro hattından oluşuyor, 28 Mayıs metro istasyonu eski ve harika bir binada yer alıyor ve üç metro hattına bağlı. Bakü'nün en merkezi metro istasyonları Sahil ve İçerişeher'dir.


Otobüs biletleri

Aero Express için biletler, otobüs duraklarındaki bilet makinelerinden ve doğrudan otobüs şoföründen temin edilebilir. Bakü Havalimanı ile 28 Mayıs Caddesi arası seyahat süresi 40 dakika, güzergahın yarısında 20 dakika sonra otobüs Koroğlu metro istasyonunda duruyor. Buradan metroya (Yeşil Hat, Kırmızı Hat) geçebilir ve etkileyici Bakü Olimpiyat Stadı'na yürüme mesafesindesiniz.


Her iki terminalde de, havaalanı bilgi masasında Bakü Havalimanı'na çift yönlü ulaşım seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Otobüs fiyatları aşağıdadır, BakuCard (BakiKART) kullanırsanız biraz daha ucuzdur.