En Uygun & Ucuz İstanbul Asuncion Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Asuncion Gezilecek Yerler

La Santisima Trinidad De Parana:  17. yüzyıldan kalma bir Cizvit yerleşimi ve bir Dünya Mirası Alanı olan La Santisima Trinidad De Parana'nın kalıntılarını keşfedin. Yüzyıllar boyunca iyi korunmuş geniş kompleksi dolaşın ve büyük taş kalıntıların huzurlu atmosferinin tadını çıkarın. Araziyi kendi başınıza veya rehberli bir turla keşfedin ve dünyanın bu bölgesinin tarihinde ve gelişiminde Cizvit misyonlarının oynadığı rolü keşfedin.

Jesuit Mission of La Santísima Trinidad de Paraná - Destination Wedding. Art

Casa de la Independencia: İspanya'dan kurtuluşun 1811'de planlandığı ve ilan edildiği tarihi açıdan önemli Casa de la Independencia'yı ziyaret edin. Sömürge döneminden kalma evin geçmişi 1772'ye kadar uzanıyor ve İspanyol hükümetine karşı komplocuların gizli toplantılarına ev sahipliği yapmak için kullanılıyordu. 1965'ten beri bina müze olarak hizmet veriyor ve döneme ait mobilya ve diğer eserleri sergiliyor. Hareketin liderlerinin portrelerini görüntüleyin, avludaki büyük duvar resmini gözlemleyin ya da bir grup vatanseverin bağımsızlık talep etmek için valinin evine yürümeden önce toplandığı "Tarihi Sokak"ta yürüyün.

Museo Casa de la Independencia | Museu.MS

Ruinas de Jesús:  Ruinas de Jesús'daki kırmızı tuğla duvarlar ve sütunlar bir zamanlar 17. yüzyıldan kalma bir Cizvit misyonuna aitti ve bugün bir Dünya Mirası Alanı olarak kaldı. Kalıntılar arasında bir kilise, bir okul, büyük bir meydan ve Büyük Ev olarak bilinen yetimler ve dullar için pansiyonlar bulunmaktadır. Bölgenin en büyük kiliselerinden biri olacak kiliseyi 1756 yılında inşa etmeye başlayan Cizvitler, on yıl sonra ülkeden kovulduklarında terk etmek zorunda kalmışlar. Yerin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için müzeyi ziyaret edin.

PARAGUAY - Tenés que sentirlo

Catedral de Nuestra Senora de la Asuncion:  2015 yılında Papa Francis'in ziyaretine hazırlanırken yenilenen Catedral de Nuestra Senora de la Asuncion, 1680'lerden kalma bazı özellikleri hala barındırıyor. Binanın dış cephesi, ana girişin her iki yanına simetrik olarak yerleştirilmiş iki kuleye sahip Barok bir mimari tarz sergilemektedir. İçeride, 16. ve 17. yüzyıllardan dini sanat eserleri ve büyük, yaldızlı bir sunak bulacaksınız.

Dosya:Valladolid - Catedral.jpg - Vikipedi


Asuncion Hakkında

  Asunción, Güney Amerika'daki Paraguay'ın başkenti ve en büyük şehridir. Şehir, Paraguay Nehri'nin sol kıyısında, neredeyse bu nehrin Pilcomayo Nehri ile birleştiği yerdedir. Kuzeybatıdaki Paraguay Nehri ve Asunción Körfezi, şehri Paraguay'ın Batı Bölgesi'nden ve şehrin güney kesiminde Arjantin'den ayırır. Şehrin geri kalanı Merkez Departmanı ile çevrilidir.

  İdari olarak, şehir herhangi bir bölümün parçası değil, özerk bir başkent bölgesi oluşturur. Gran Asunción adı verilen metropol, Merkez Departmanın bir parçası olan San Lorenzo, Fernando de la Mora, Lambaré, Luque, Mariano Roque Alonso, Ñemby, San Antonio, Limpio, Capiatá ve Villa Elisa şehirlerini içerir. Asunción metropol bölgesi yaklaşık iki milyon nüfusa sahiptir. Asunción Menkul Kıymetler Borsası, Asunción Belediyesini BVPASA: MUA olarak listeler.

  Asunción, Güney Amerika'daki en eski şehirlerden biridir ve Río de la Plata Havzası'ndaki en uzun sürekli yerleşim bölgesidir[kaynak belirtilmeli]; bu nedenle "Şehirlerin Anası" olarak bilinir. Asunción'dan sömürge seferleri, Buenos Aires'in ikinci kuruluşu ve Villarrica, Corrientes, Santa Fe ve Santa Cruz de la Sierra gibi diğer önemli şehirler de dahil olmak üzere başka şehirler kurmaya başladı.

  Küreselleşme ve Dünya Şehirleri Araştırma Ağı, Asunción'u bir "Gama Şehri" olarak sınıflandırıyor. Ulusal hükümetin, ana limanın ve Paraguay'ın başlıca sanayi ve kültür merkezinin evidir. Asunción yakınlarında, Güney Amerika'daki dernek futbolunun kıtasal yönetim organı olan CONMEBOL'un genel merkezi bulunmaktadır. Asunción, yabancı ziyaretçiler için dünyanın en ucuz şehirlerinden biri olarak yer alıyor

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı


Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Asuncion Havalimanı Ulaşım

ŞEHRE GİDİŞ

Bir otobüs ve taksi hizmetleri şehre bağlanır. Otobüs terminalden kısa bir yürüyüş mesafesindedir ve yolculuklar yaklaşık 40 dakika sürmektedir. Taksiler daha pahalıdır ancak yolcuları şehre yaklaşık 20 dakikada ulaştırabilir.