En Uygun & Ucuz İstanbul Antalya Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
19
Pts
20
Sal
21
Çar
22
Per
23
Cum
24
Cts
25
Paz
26
Pts
27
Sal
28
Çar
29
Per
30
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Antalya Gezilecek Yerler

Kaleiçi : Antalya merkezde gezilebilecek en güzel yerlerden biri olan Kaleiçi, etrafı surlarla çevrili ve birçok noktadan içerisine giriş yapılabilen şehrin tarihi yerleşim yerlerinden biridir. Osmanlı Devleti döneminden kalan birçok eser, kale yapıları ve eski evleriyle şehrin kalbi niteliğindedir. Çok eski bir tarihi olduğu bilinen bu tarihi yerleşim yerinin Bergama Krallığı döneminde kurulduğu tahmin edilmektedir. İçerisinde birçok restoran, otel ve kafe gibi mekanları ile Antalya’da turizm açısından bir cazibe merkezi olan Kaleiçi, Antalya ziyareti sırasında görülecek yerler listesinin en başında yer almalıdır.

Termessos Antik Kenti : Türkiye’de çeşitli bölgelerinde bulunan birçok antik kent arasında günümüze gelebilen en korunmuş yapılardan biri olan Termessos, yaklaşık 4000 kişilik antik tiyatro alanı ile bilinmektedir. Milli parklar kapsamında koruma altına alınan ve çevresinde bulunan ormanlar ile ziyaretçilerini tarihte yolculuğa çıkaran bu yapı, Antalya’nın gözbebeği olan diğer bir mekandır.

Düden Şelalesi : Antalya şehir merkezine 12 km gibi yakın sayılabilecek bir mesafede bulunan bu doğa harikası şelale ve çevresindeki piknik ve mesire alanları şehirde ziyaret açısından oldukça bilinen bir yerdir. Bazı zamanlarda gürül gürül akan, bazı zamanlarda ise sessizliği ile gelenlere huzur dolu vakitler yaşatan bu şelalenin çevresi de büyük çam ağaçları ile kaplanmış bir ormanlık alandır. Bütün detayları ile doğa güzelliğinin vücut bulmuş hali olan bu alan, Antalya’nın en güzide ziyaret mekanlarından biridir.

Perge Antik Kenti : Şehrin antik çağlar zamanındaki ihtişamını en güzel şekilde yansıtan yerlerden biri olan Perge, bütün tarihsel detayları ile kesinlikle görülmeye değer bir mekandır. Hristiyanlık için tarihte çok değerli bir şahsiyet olan Aziz St. Paul’un bu bölgeyi iki defa ziyaret ettiği rivayet edildiği için Hristiyanlar için oldukça öneml bir yapı olan bu antik kent, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne de eklenmiştir.

Saklıkent Kayak Merkezi : Şehir merkezine 50 km gibi biraz uzak sayılabilecek bir konumda yer alan Saklıkent, Türkiye’nin denize en yakın kayak merkezidir. Beydağları üzerinde bulunan ve yaklaşık 2000 m yükseklikte yer alan bu kayak merkezinin bulunduğu bölge, aynı gün içerisinde iki farklı mevsimin yaşanabildiği nadir yerlden biridir. Öyle ki, Mart ayının sonlarına doğru Antalya’ya gidildiğinde Saklıkent’te kayak yapabilir; deniz seviyesine indiğinizde ise sıcak bir günde denize girebilirsiniz.

Atatürk Kültür Parkı : Kaleiçi’nden başlayan ve Konyaaltı plajına kadar uzanan bir bölgede bulunan bu park, yaklaşık 4 km uzunluğunda olup içerisinde göletler, oturma alanları, piknik yerleri gibi birçok mekanı barındırmaktadır. Akdeniz’in kıyısında yer alan bu park içerisinde ayrıca bisiklet sürmek için yollar, yürüyüş alanları, birçok kafe ve restoran da bulunmaktadır. Antalya Müzesi ve Türkiye’nin en modern kongre ve fuar Merkezi olan Cam Piramit Sabancı Kongre ve Fuar Merkezi de bu park içerisinde yer almaktadır.

Konyaaltı Plajı : Yaklaşık 7 km uzunluğundaki bu plaj, yılın neredeyse tamamında güneş almaktadır. Şehir merkezine yakın konumu ile bölgedeki yerli ve yabancı tursitlerin uğrak yeri olan bu alanın çevresinde de birçok kafe, restoran, otel ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Karain Mağarası : Türkiye’nin en büyük doğal mağaralarından biri olan Karain Mağarası’nda yapılan arkeolojik çalışmalar tarihe ışık tutmaktadır. Paleolitik, Mezolitik, Neolitik ve Bronz çağlarından birçok kalıntının bulunduğu bu mağara, Antalya’daki Güllük Dağı’nın yamaçlarında yer almaktadır. Mağara içerisinde bulunan ve Anadolu'daki en eski insanlara ait olduğu tahmin edilen kalıntıların yanı sıra ortaya çıkarılan taşınabilir sanat ürünleri de Anadolu sanatının ilk örneklerini oluşturmaktadır.

Aspendos Antik Kenti : M.S. 2. yüzyılda Romalılar döneminde inşa edilen bu antik tiyatro, Anadolu’da bulunan benzeri yapılar arasında günümüze ulaşan en fazla korunmuş yapılardan biridir. Yaklaşık 2000 yıldır sağlam bir şekilde kalabilen bu tiyatronun etrafında da yine inşa edildiği dönemden kalan birçok tarihi bulunmaktadır. Aspendos’da 1994 yılından bu yana her yaz opera ve bale festivali düzenlenmektedir.

Side : Tarihinin Hititlere kadar uzandığı tahmin edilen Side aslında bir antik kent olup Antalya’nın yaklaşık 80 km kadar doğusunda yer almaktadır. Özellikle Roma ve Bizans dönemine air mimari tasarım kültürünün izlerini sergileyen bu yapının içerisinde tarihi tiyatro alanları, Apollon Tapınağı, hamamlar ve eski evler yer almaktadır. Her ne kadar 15. yüzyılda Türkler tarafından ele geçirilen bir bölge olsa, günümüzde bu alan üzerinde Osmanlı’ya ait hiçbir eser bulunmamaktadır. Her yıl çok sayıda turistin akın akın ziyaretine geldiği bu tarihi yerde yapılan kazı çalışmalarında bulunan kalıntılar ise yine bölgenin yakınında bulunan Side Müzesi’nde sergilenmektedir.

Köprülü Kanyon : Rafting tutkunlarının vazgeçilmez mekanlarından biri olan bu kanyon, Isparta’da başlayıp Antalya’dan denize dökülen Köprüçay’ın aktığı vadi üzerinde yer almaktadır. Üzerinde iki adet köprü bulunan bu doğa harikası kanyon, 1973 senesinde Milli Park olarak kabul edilmiştir. Çok uzun yollara ve yüksek duvarlara sahip olması sebebiyle Türkiye’nin en büyük kanyonu olarak bilinmektedir. Sedir ormanları, maki ve kızılçam gibi doğal güzelliklerin yer aldığı bu alan içerisinde ayrıca eski çağlardan kalma sarnıç ve su kemerleri birçok tarihi kalıntı da bulunmaktadır.

Alanya : Sadece Antalya ve Türkiye değil, tüm dünyaca bilinen çok önemli bir turistik alan olan Alanya, muazzam güzellikteki coğrafyası, denizi ve gezilip görülesi onca yeri ile her sene yerli ve yabancı tursitler tarafından çok yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir. Alanya’da yer alan plajlar, mağaralar, kanyonlar, müze ve Alanya Limanı şehre gelindiğinde kesinlike görülmesi gereken yerler olarak öne çıkmaktadır.

Kemer : Yerli ve yabancı turistlerin her yıl ziyaret ettiği yerlerden biri olan Kemer, özellikle yaz tatili sezonun oldukça hareketli geçtiği bir bölgedir. Denizin, ormanın ve dağların birbirine eşlik ederek muhteşem bir güzellik oluşturduğu bu alan, her yaşa, kültüre ve eğlence anlayışına hitap etmektedir. Şehir merkezine 40 km mesafede bulunan bu tarihi ve turistik mekan, Antalya’nın en güzel ve özel yerlerinden biridir.

Olympos : İçerisindeki güzellikleri anlatmanın oldukça zor olduğu yerlerden biri olan Olympos’un tarihinin çok eski tarihlere uzandığı bilinmektedir. Doğa severler için adeta bir cenneti andıran bu alan üzerindeki ağaç evlerin dünyanın en iyi hostel ödülüne sahip olduğunu da söylemek gerekmektedir. Ayrıca, muhteşem plajı ile de Antalya’da denize girilecek en güzel yerlerden biridir.

Kaş : Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Kaş, Antalya’nın en batıdaki ilçesidir. Mavi turların da gözdesi olan bu muhteşem tatil beldesindeki Kaputaş plajı, bölgenin en çok bilinen turistik mekanlarından biridir. Çok yakınında bulunan Yunan adalarına Schengen vizesi olmadan da kapıda vize uygulaması ile günübirlik gidilip dönülebilmektedir.

Antalya Müzesi : Şehirde çevresindeki bölgelerde bulunan tarihi kalıntıların sergilendiği bir yer olan bu müze, 1972 yılında bugünkü binasına taşınmıştır. Avrupa Konseyi Özel Ödülü sahibi olan müze içerisinde birçok sergi salonu bulunmaktadır. 7000 binden fazla eserin segilendiği bu müze Antalya ziyaretinin olmazsa olmazlarındandır.

Antalya Hakkında

Bilinen tarihinin çok eski dönemlere uzandığı Antalya şehrinin sınırları içerisinde yer alan Karain mağaralarında yapılan arkeolojik çalışmalarda, milattan önce yaşayan insanların eşyaları bulunmuştur. Şehir ve çevresine, Antik Çağ dönemlerinde ‘çok verimli’ anlamına gelen ‘Pamphylia’, Batı kesimlerine ise Lykia adı verilmiştir. M.Ö. 8. yüzyıldan itibaren Ege Denizi’nin Batı kıyılarından bu bölgeye göçen insanlar, Aspendos ve Side şehirlerini kurmuşlardır.

Hitit İmparatorluğu döneminde ‘Irkların ülkesi’ anlamında ‘Pantilya’ olarak isimlendirilen şehir, özellikle M.Ö. 7. ve 8. yüzyıllarda çok fazla göç almış ve nüfusu giderek artış göstermiştir.

M.Ö. 700 ile M.Ö. 546 yılları arasında Lidyalıların egemen olduğu topraklara daha sonra Persler hakim olmuştur. Makedonya kralı Büyük İskender’in M.Ö. 4. yüzyılda Persleri tarhi sahnesinden silmesiyle birlikte Makedonya topraklarına ilhak edilen Antalya toprakları, M.Ö. 2. yüzyılda Roma İmparatorluğunun kontrolüne geçmiştir. Dönemin Roma İmpatatoru Antonius’un Mısır Kraliçesi Kleopatra’ya armağan ettiği bu şehir, imparatorluk M.S. 395 yılında Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılmasından sonra Doğu Roma’nın (Bizans) hakimiyeti altına girmiştir.

1071 yılındaki Malazgirt zaferinden Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasından sonra, ilerleyen yıllarda Türklerin egemen olduğu bu şehri Bizanslılar birkaç defa yeniden ele geçirmek isteseler de bu girişimleri sonuçsuz kalmıştır. 13. yüzyıldan günümüze kadar sürekli olarak bir Türk toprağı olarak kalan Antalya’nın bugünlerde bir ilçesi olan Alanya, Selçuklular döneminde kış aylarında başkent olarak kullanılmıştır.

İlhanlıların saldırıları sonrasında bütün Anadolu’da olduğu gibi Antalya üzerinde de hakimiyeti azalan Selçuklulardan sonra bölgede, Hamidoğulları ve Tekelioğullarının hakim olduğu görülmektedir. Osmanlı Devleti’nin giderek genişleyen sınırlarına 1391 yılında Yıldırım Bayezid zamanında katılan bu topraklar, Cumhuriyet dönemine kadar Konya’ya bağlı Teke Sancağı olarak kalmıştır.

Ucuz Uçak Bileti

17. yüzyılın ikinci yarısında Antalya’ya gelen ünlü Osmanlı seyyahı Evliya Çelebi, meşhur eseri Seyahatname’de Antalya şehrinden de bahsetmiştir. Oldukça büyük bir limanı olduğu belirtilen bu eserde, liman kapasitesinin 200 gemi olduğu yazılmıştır.

Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti de mağlup ülkeler safında yer alınca İtalyanlar bu toprakları işgal etmişler; 9 Temmuz 1922 yılında ise Antalya ve bütün Anadolu topraklarından çekilmişlerdir. Cumhuriyet dönemiyle birlike Antalya bir il merkezi haline getirilmiştir.

Dünyada birçok ülke insanı tarafından özellikle yaz aylarında çokça ziyaret edilen şehir, bir tatil şehri de olması sebebiyle her sene çok sayıda turist ağırlamaktadır. Tarih boyunca çok fazla kültürü bünyesinde barındırması sebebiyle, üzerinde farklı kültürlere ait yapı bulunmaktadır.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya şehir merkezine 13 km’lik bir mesafede yer alan havaalanına ulaşım oldukça kolaydır ve birçok alternatif bulunmaktadır. Taksiler, belediye otobüsler, tramvay, havaalanı servisleri ve kiralık araç seçenekleri ile ulaşım çok basit bir şekilde sağlanmaktadır.

Taksi : Havaalanının şehir merkezine yakın bir konumda yer alması, ulaşım konusunda taksilerin seçilmesini elverişli kılmaktadır. Özellikle işi acil olanlar ve bu güzergahta komforlu bir yolculuk etmek isteyenler havaalanında günün her saatinde bulunan taksileri kullanabilirler.

Otobüs : Şehir merkezi ile havaalanı arasında hizmet veren iki adet belediye otobüsü bulunmaktadır.

600 | Otogar – Tıp Fakültesi – 100. Yıl – Meydan – Havalimanı

Neredeyse günün 24 saatinde kalkış saati bulunan 600 numaralı belediye otobüsünü kullanarak havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

800 | Havalimanı – Lara – Doğu Garajı – 100. Yıl – Konyaaltı

Havaalanından şehir merkezine doğru sabah saat 6.15’ten başlayarak her iki saatte bir hareket eden 800 numaralı otobüs ile de şehirde birçok noktaya ulaşım oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Antray (Tramvay) : Aşağıda güzergahı verilen Antray tramvay hattı ile havaalanı ve şehir merkezi arasında çift yönlü ulaşım sağlabilmektedir.

Fatih – Kepezaltı – Ferrokrom - Vakıf Çiftliği – Otogar – Pil Fabrikası – Dokuma – Çallı- Emniyet – Sigorta – Şarampol – Muratpaşa-  Doğu Garajı – Burhanettin Onat – Meydan Kışla – Topçular – Demokrasi – Cırnık- Altınova – Yenigöl – Sinan - Yonca Kavşak – Havalimanı – Kurşunlu – Aksu – Expo

Havaalanı servisleri : Şehir merkezinde 5M Migros AVM Otoparkı’ndan saat başı hareket eden Havaş servisleri ile havaalanına ulaşmak mümkündür. Şehre iniş yapan her uçak için şehir merkezi yönünde de servisler bulunmaktadır. İç hatlar ve dış hatlar yolcuları için ortak hareket yeri iç hatlar terminalidir.

Aşağıda güzergahı verilen servislerin süresi yaklaşık 35 dk’dır ve ücreti 12 TL’dir.

Antalya Havalimanı - Serik Caddesi - Gazi Bulvarı - Hal Kavşağı - Kepez Belediyesi - Dumlupınar bulvarı - Antalya Otogar - Akdeniz Üniversitesi - Atatürk Bulvarı - Migros AVM