En Uygun & Ucuz İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Amsterdam Gezilecek Yerler

Koninklijk Paleis : Hollanda'daki üç kraliyet sarayından biri olan Amsterdam'daki Koninklijk Paleis, şehrin merkezinde Dam Meydanı'nın batı tarafında yer almaktadır. 17. yapı, şehrin belediye binası olarak yaşamaya başladı, ancak Napolyon'un kardeşi Louis'in Hollanda Kralı I. Louis olarak taç giydiği Napolyon Savaşları sırasında bir saraya dönüştürüldü. Dış cephe, Jacob van Campen tarafından Roma'nın kamu binalarını taklit etmek için kumtaşı ile inşa edilmiş olmasına rağmen, iç mekan 1800'lerin başındaki ayrıntılı İmparatorluk tarzının önde gelen bir örneğidir. Saray hala Hollanda Kraliyet Evi tarafından Kraliyet etkinlikleri için kullanılıyor, ancak yılın çoğu için halka açık.


Vondelpark : 1865'te açıldığında Nieuwe Parkı olarak adlandırılan Vondelpark, Amsterdam'ın Oud-Zuid veya Eski Güney bölgesinde, şehrin Müze Meydanı'nın batısında yer almaktadır. Park, Joost van den Vondel'in bir heykelinin 1867'de parka yerleştirilmesinden sonra bugünkü adını aldı. Heykeltıraş Louis Royer tarafından tasarlanan ve yapılan ünlü 17. yüzyıl Hollandalı şair ve oyun yazarının heykeli, insanlar o kadar tanıdık bir dönüm noktası haline geldi? park Vondelpark'ı aramaya başladı. Park, yerli halk ve turistler için popüler bir buluşma noktası olarak hizmet veriyor. İnsanların dinlenebileceği, çimlerde spor yapabileceği, patikalarda bisiklet sürebileceği ve parkın horeca tesislerinden birinde ringa balığı sandviçi veya Hollanda birasının tadını çıkarabileceği bir yerdir.


Bloemenmarkt : Singel kanalının güney kıyısında, Muntplein ile Koningsplein arasında yer alan Bloemenmarkt, dünyanın tek yüzen çiçek pazarıdır. Haftanın yedi günü çiçek satıcıları, Hollanda'nın meşhur olduğu tüm çiçek ve soğanları ile birlikte standlar ve yüzen mavnalar yüklerler. 1862'de kurulan Bloemenmarkt, bir düzineden fazla farklı çiçekçi ve bahçe dükkanının yanı sıra hediyelik eşya tezgahları içerir. Yerliler de burada alışveriş yapsalar da, pazar öncelikle turistlere hitap etmek için tasarlanmıştır. Satışa sunulan ampuller ihracata hazır olarak belirlenmiş, böylece ziyaretçiler Amsterdam seyahatlerinin kalıcı bir hatırası olarak lale, nergis, nergis ve diğer soğanları satın alabilirler.


Begijnhof : Begijnhof bölgesi veya Beguines Avlusu, Amsterdam’ın dairesel kanal sistemindeki arazinin merkez çemberini kaplar. 14. yüzyılda, bölge Katolik Beguines'in kız kardeşliği için bir konut olarak hizmet veren kapalı bir avludu. Begijnhof geleneksel anlamda bir manastır değildi çünkü kadınlar evlenmeyi seçerlerse düzeni bırakmakta özgürdü. Reform sırasında kardeşlik kilisesine el konulduğunda, mermer sütunlar ve vitray pencerelerle donatılmış büyüleyici bir yapı olan Begijnhof Kapel'de gizlice ibadet etmeye başladılar. Begijnhof aynı zamanda 1392 yılında inşa edilen İngiliz Reform Kilisesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin yaklaşık 1465 yılından kalma en eski korunmuş ahşap evi de Begijnhof'ta yer almaktadır.


Van Gogh Müzesi : Müze Meydanı'nın veya Museumplein'in kuzeybatı tarafında bulunan Van Gogh Müzesi, sanatçının resim ve mektuplarından oluşan dünyanın en büyük koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. 1970'lerde Gerrit Rietveld tarafından tasarlanan dört katlı bir binada yer alan müze, Amsterdam'ın en çok ziyaret edilen turistik mekanlarından biridir. Hollandalı Post-Empresyonist'ten iki yüz resim müzenin ikinci hikayesini işgal ediyor. Kronolojik olarak gösterilen sanat eseri, izleyicilere Van Gogh’un gelişen tarzına samimi bir bakış sunuyor. Üçüncü hikaye, sanatçının sıkıntılı hayatı ve resimlerini restore etmek için sarf ettiği çabalar hakkında bilgiler içeriyor. En üst katta Millet, Gaugin ve Daubigny gibi sanatçılar da dahil olmak üzere Van Gogh’un çağdaşlarının eserleri sergileniyor.


Rijksmuseum : Müze Meydanı'nın kuzeydoğu bölümünü kaplayan Rijksmuseum, ülkenin sanat ve tarih müzelerinin tartışmasız en önemlisidir. Toplam koleksiyon, 13. yüzyıldan itibaren bir milyondan fazla eserden oluşuyor. Koleksiyon, mimar Pierre Cuypers'ın bir tasarım yarışmasını kazandığı ve Rijksmuseum'un inşaatının başladığı 1876 yılına kadar onlarca yıl boyunca ülkenin dört bir yanındaki binalarda barındırıldı. 1885'te açılan müzede şu anda sergilenen yaklaşık 8.000 nesne var, bunların en ünlüleri Rembrandt, Frans Hals ve Johannes Vemeer'in resimleri. Rembrandt’ın başyapıtı Night Watch, tek başına giriş ücretine değer.


Amsterdam Kanalları : Ünlü kanallar, 17. yüzyılda Amstel Nehri'nin akışını kontrol etmek ve şehre dönüm kuru arazi eklemek için inşa edildi. Amsterdam'ın zengin tüccarları kısa süre sonra kanalların konaklarını sergilemek için ideal olduğunu keşfettiler. Şehrin 100 kanalından birinde tekne gezisi, ziyaretçilere geleneksel Hollanda mimarisini görmenin rahatlatıcı bir yolunu sunar. Karaağaç ve ıhlamur ağaçlarıyla kaplı ve binden fazla köprünün üzerinden geçen kanallar, yüzen ev oteller de dahil olmak üzere yaklaşık 2.000 tekne evine ev sahipliği yapıyor. Tur operatörleri, saatlerce süren gezilerden mum ışığında yolculuklara kadar çeşitli yolculuklar sunar.

Amsterdam Hakkında

 Amsterdam, şehir içinde 872.680, kentsel alanda 1.558.755 ve metropol alanında 2.480.394 nüfusu ile Hollanda'nın başkenti ve en kalabalık şehridir. Kuzey Hollanda ilinde bulunan Amsterdam, UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı oluşturan çok sayıda kanala atfedilen halk dilinde "Kuzeyin Venedik'i" olarak anılır.

 Amsterdam, selleri kontrol altına almak için baraj yapılan Amstel'de kuruldu ve şehrin adı Amstel barajından geliyor. 12. yüzyılın sonlarında küçük bir balıkçı köyü olarak ortaya çıkan Amsterdam, 17. yüzyılın Hollanda Altın Çağı'nda dünyanın en önemli limanlarından biri haline geldi ve finans ve ticaret için önde gelen merkez oldu. 19. ve 20. yüzyıllarda şehir genişledi ve birçok yeni mahalle ve banliyö planlandı ve inşa edildi. 17. yüzyıldan kalma Amsterdam kanalları ve 19–20. Yüzyıl Amsterdam Savunma Hattı, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndedir. 1921 yılında Amsterdam belediyesi tarafından ilhak edilen Sloten, kentin 9. yüzyıldan kalma en eski bölümüdür.

 Amsterdam'ın başlıca ilgi çekici yerleri arasında tarihi kanalları, Rijksmuseum, Van Gogh Müzesi, Stedelijk Müzesi, Hermitage Amsterdam, Concertgebouw, Anne Frank Evi, Scheepvaartmuseum, Amsterdam Müzesi, Heineken Experience, Amsterdam Kraliyet Sarayı, Natura Artis bulunmaktadır. Magistra, Hortus Botanicus Amsterdam, NEMO, kırmızı ışık bölgesi ve birçok kenevir kafesi. 2014 yılında 5 milyondan fazla uluslararası ziyaretçi çekmiştir. Şehir aynı zamanda gece hayatı ve festival aktiviteleriyle de tanınmaktadır; gece kulüplerinin birçoğu (Melkweg, Paradiso) ile dünyanın en ünlüleri arasındadır. Öncelikle sanatsal mirası, ayrıntılı kanal sistemi ve üçgen cepheli dar evleri ile tanınan; şehrin 17. yüzyıl Altın Çağı'nın iyi korunmuş mirasları. Bu özellikler, muhtemelen her yıl milyonlarca Amsterdam ziyaretçisini çekmekten sorumludur. Bisiklet, şehrin karakterinin anahtarıdır ve çok sayıda bisiklet yolu vardır.

 Amsterdam Menkul Kıymetler Borsası, dünyadaki en eski "modern" menkul kıymetler piyasası borsası olarak kabul edilir. Hollanda'nın ticari başkenti ve Avrupa'nın en iyi finans merkezlerinden biri olan Amsterdam, Küreselleşme ve Dünya Şehirleri (GaWC) çalışma grubu tarafından bir alfa dünya şehri olarak kabul edilmektedir. Şehir aynı zamanda Hollanda'nın kültür başkentidir. Philips holdingi, AkzoNobel, Booking.com, TomTom ve ING dahil olmak üzere birçok büyük Hollanda kurumunun merkezi şehirde bulunmaktadır. Dahası, dünyanın en büyük şirketlerinin çoğu Amsterdam'da bulunuyor veya önde gelen teknoloji şirketleri Uber, Netflix ve Tesla gibi Avrupa'daki merkezlerini şehirde kurmuş durumda. 2012 yılında Amsterdam, Economist  Intelligence Unit (EIU) tarafından yaşanabilecek en iyi ikinci şehir ve Mercer tarafından çevre ve altyapı için yaşam kalitesi açısından küresel olarak 12. sırada yer aldı. Şehir, Savills Tech Cities 2019 raporunda (Avrupa'da 2.) en iyi teknoloji merkezi olarak dünya çapında 4. sırada ve Avustralyalı inovasyon ajansı 2thinknow tarafından İnovasyon Şehirleri Endeksi 2009'da inovasyonda 3. sırada yer aldı. Amsterdam Limanı, Avrupa'nın en büyük beşinci limanıdır. . KLM merkezi ve Amsterdam'ın ana havaalanı olan Schiphol, Hollanda'nın en işlek havalimanı olmasının yanı sıra Avrupa'nın üçüncü ve dünyanın en yoğun 11. havalimanıdır. Hollanda'nın başkenti, en az 177 milletten temsil edilen dünyanın en çok kültürlü şehirlerinden biri olarak kabul edilir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Amsterdam Havalimanı Ulaşım

Amsterdam şehrine giden tren

Hollanda'nın en büyük havalimanının, toplu taşıma ile kolayca erişilebilmesini sağlayan kendi tren istasyonu vardır. Başkentle tren bağlantısı mükemmel. Gün içinde, havalimanından Amsterdam CS ana tren istasyonuna saatte 8 ila 9 tren kalkıyor, yolculuk ortalama 16 dakika sürüyor. Hollanda Demiryolları NS trenine binebilirsiniz, isimler Intercity direct ve Sprinter'dır (Lelylaan ve Sloterdijk üzerinden). Ayrıca havalimanından Utrecht, Lahey ve Rotterdam'a direkt trene binebilirsiniz.

Amsterdam Schiphol Havalimanı'nın tren istasyonu, Schiphol Plaza'nın altında yer almaktadır, burası tren bileti satın alabileceğiniz ve kalkış ve varış salonlarına erişebileceğiniz yerdir. Bagajınızı bagaj teslim alanında beklemeniz gerekiyorsa, bu bölgedeki NS bilet makinelerinden birinden bir tren bileti satın alabilirsiniz.


Tren bileti

Amsterdam'a gidiş-dönüş tek bir bilet 2. sınıf için 4,50 € ve 1. sınıf için 7,43 € 'dur. Bu fiyat, çevrimiçi bilet satın alımları ve OV-chipkaart ile yapılan ödemeler için geçerlidir, bilet makinelerinden gelen biletler 1.00 € daha pahalıdır. Schiphol Havalimanı - Amsterdam güzergahında, Şehirlerarası direkt tren için ek ücret ödemenize gerek yoktur, bu Schiphol Havalimanı - Rotterdam güzergahında zorunludur. Daha fazla bilgi için lütfen Dutch Railways NS web sitesine bakın.


Metro, tramvay ve yakın şehirler

Amsterdam CS'de, şehirdeki son varış noktanıza ulaşmak için metro ve tramvaya geçiş yapabilirsiniz. Ana tren istasyonu M51, M52 (Noord / Zuidlijn), M53 ve M54 metro hatlarına bağlantı sunmaktadır. Haarlem (17 dakika), Utrecht (27 dakika) ve Leiden (37 dakika) gibi harika tarihi şehirler Amsterdam'a yakın konumdadır, her saat birkaç seyahat seçeneğiniz vardır. 2. sınıf bilet fiyatı 5,00 € ila 10,00 € arasındadır.

 Amsterdam'ın anahtarını 24, 48, 72 veya 96 saat geçerli olan resmi bir I amsterdam Şehir Kartı ile alın. Amsterdam'da GVB toplu taşıma araçlarının sınırsız kullanımını içerir.


Amsterdam şehrine giden otobüs

Havalimanı ile Amsterdam arasında otobüsle seyahat etmek de mümkündür. Connexxion'un (Amsterdam Airport Express) 397 numaralı otobüsü, Nieuw-Vennep (P + R Getsewoud Zuid) ve Amsterdam'ın merkezine yakın Elandsgracht otobüs istasyonu arasında her 7,5 ila 15 dakikada bir hareket eder. Amsterdam Marriott Hotel'in karşısındaki şehir merkezinde, havalimanının önündeki otobüs durağından (Schiphol, Havaalanı - otobüs durağı B15-B19) ikinci son durağa (Amsterdam, Leidseplein / Stadhouderskade) seyahat süresi 35 dakikadır. Otobüs Amsterdam'daki diğer konumların yanı sıra Olimpiyat Stadı, Museumplein ve Rijksmuseum'da durur.


Otobüs biletleri

Fiyatlar tek bilet için 6,50 € ve dönüş için 11,25 € 'dur. Otobüs, tramvay ve metroda tek bilet 1,5 saat geçerlidir. Bununla birlikte, bir OV-chipkaart kullanırsanız daha ucuzdur. O zaman fiyat yaklaşık 3,43 € 'dur. Her yolcunun geçerli bir bilete sahip olması gerekir, sadece 4 yaşın altındaki çocuklar ücretsiz seyahat eder. Gece boyunca Amsterdam Schiphol Havalimanı ile şehir arasında gece otobüsü N97 (Niteliner) ile her 30 dakikada bir seyahat edebilirsiniz. Amsterdam Airport Express, özellikle turistler arasında popülerdir.