En Uygun & Ucuz İstanbul Adıyaman Uçak Bileti

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
19
Pts
20
Sal
21
Çar
22
Per
23
Cum
24
Cts
25
Paz
26
Pts
27
Sal
28
Çar
29
Per
30
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Adıyaman Gezilecek Yerler

Nemrut Dağı : Adıyaman’a bağlı Kahta ilçesi sınırları içerisinde yer alan yüksekliği 2 km’den fazla olan Nemrut Dağı, UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Yamaçlarında dönemi Kommagene Kralı I. Antiochos tarafından yaptırılan çok sayıda anıtmezar ve heykellerin yer aldığı bu dağ, binlerce yıllık geçmişi ile tarihe ışık tutmaktadır. Dönemin inanışları hakkında da önemli bilgiler içeren bu dağ ve üzerindeki eserler, Adıyaman’a gelindiğinde kesinlik ziyaret edilmesi gerekmektedir.Gümüşkaya Mağaraları : M.Ö. 150 yılında inşa edildiği tahmin edilen bu mağaralar, Göksu Nehri’nin hemen kenarında yer almaktadır. Birbiri ile bağlantılı olan mağaralar, tarih boyunca konut olarak kullanılmıştır. Oldukça farklı bir tasarımı bulunan bu ilginç mekan, Adıyaman’a gelen insanlar tarafından ziyaret edilmeyi beklemektedir.Gerger Kanyonu : Manzarasıyla görenleri adeta büyüleyen bu kanyon, Atatürk Brajı ile Fırat Nehri’nin kesiştiği noktada yer almaktadır. Yeşilin ve mavinin birleşmesiyle muhteşem bir görüntünün oluştuğu bu bölge, Adıyaman’ın en güzel yerlerinden biri olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır.


Palanlı Mağarası : Ziyaret edenleri tarihsel bir yolculuğa çıkaran bu mağarada Paleolitik Dönem’de insanların yaşadığı düşünülmektedir. Duvarlarında birçok çizim yer alan ve arkeolojik sit alanı olarak belirlenen bu tarihi yapı ziyaret edilmeden Adıyaman’dan ayrılmamalıdır.Gölbaşı Tabiat Parkı : Ziyaret edenlere yürüyüş ve piknik yapma imkanı sunan bu park, birbirinden farklı birçok kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Kuşların doğal yaşama alanı olan bu park içerisinde çeşitli bitkiler ve sazlık alanlar yer almaktadır. Gölbaşı, dinlenmek ve sakin bir gün geçirmek isteyen insanların uğrak yeri olmaktadır.Oturakçı Pazarı : Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilen bu pazarda birbirinden güzel hediyelik eşyalar satılmaktadır. Çanta, kilim, halı gibi el yapımı ürünlerin yer aldığı pazarda aynı zamanda Adıyaman’ın yöresel yiyecekleri de bulunmaktadır.Cendere Köprüsü : Cendere Çayı’nın üzerinde bulunan bu köprü, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en eski köprülerinden biri olma ünvanına sahiptir. İnşaasının Romalılar döneminde yapıldığı bu köprü, Adıyaman’da bulunan en değerli tarihi eserlerinden biridir. İlk yapıldığında üzerindeki 4 sütundan günümüze 3 tanesi ulaşabilmiştir.Perre Kaya Mezarları : Turistlerin yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Perre, yaklaşık olarak 200 mezarın kayaların iç kısımları oyularak yapıldığı bir yerdir. Şehir merkezinden sadece 5 km uzaklıkta yer alan bu bölge, Adıyaman’da ziyaret edilecekler listesinde kesinlikle yer almalıdır.Adıyaman Hakkında

Adıyaman’ın Palanlı mağarasında gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalardan elde edilen bilgiler, şehir tarihinin M.Ö. 40000 yıllarına kadar gittiğini göstermektedir. M.Ö. 3000 ile M.Ö. 1200 yılları arasında Hititler ve Mitanniler arasında zaman zaman el değiştiren Adıyaman ve çevresindeki topraklarında, M.Ö. 1200 yılında Hitit İmparatorluğunun yıkılmasının ardından karanlık bir dönem yaşanmıştır. Frigya Devleti’nin kurulduğu M.Ö. 750 yılına kadar süren bu dönem ile ilgili herhangi bir yazılı kaynak bulunamamıştır. Ancak bu yıllar arasında Anadolu’da gerçekleşen tarihi gelişmelerin Adıyaman üzerinde de etkili olduğu söylenebilmektedir.

Ucuz Uçak Bileti

M.Ö. 900’den başlayarak yaklaşık 200 sene boyunca Asurluların hakim olmaya çalıştığı bu bölgeye, M.Ö. 6. yüzyıldan itibaren Persler egemen olmuştur. Makedonya kralı Büyük İskender’in M.Ö. 334 yılında Anadolu’ya hakim olması ve Pers Devleti’ni ilga etmesiyle bölgede Makedonya Devleti etkinliği görülmüştür. Daha sonra M.S. 72 yılında Adıyaman’ı da kapsayan coğrafyaya Roma İmparatorluğu egemen olmuş ve Adıyaman, imparatorluğun Suriye eyaletine bağlı bir bir lejyon olmuştur. İmpratorluk, 395 yılında Doğu ve Batı Roma olarak ikiye bölünmesinden sonra bu bölge, Doğu Roma’nın (Bizans) kontrolünde kalmıştır.

7. yüzyılın ortalarından itibaren bu bölgeye, İyaz ibni Ganm, Halid bin Velid ve Said bin Ebi Vakkas gibi önemli komutanların yönettiği İslam ordularının seferleri başlamıştır fakat bu toprakların tam anlamıyla İslam Devleti’ne katılması 670 yılında Emeviler döneminde gerçekleşmiştir. Daha sonra Abbasiler ve sonrasında Hamdanilerin egemenliği altına giren bölge, 958 yılına gelindiğinde tekrardan Bizanslıların hakimiyetine geçmiştir.

İlerleyen yıllarda Adıyaman ve çevresine çeşitli Türk akınları gerçekleşmiş ve 1204 yılından başlayarak 1298’e kadar bölgeye Anaolu Selçukluları hakim olmuştur. Daha sonra Memlüklerin egemenliğine geçen bu topraklar, 1393 yılında Timur Han tarafından istila edilmiştir. Devam eden yıllar içerisinde büyük bir siyasi istikrarsızlığın göründüğü ve farklı devletler tarafından çok defa el değiştiren bu topraklar, Yavuz Sultan Selim’in 1516 yılında İran’a gerçekleştirdiği sefer sırasında Dulkadiroğulları Beyliğinden alınarak Osmanlı topraklarına ilhak edilmiştir. Osmanlı döneminde ilk olarak Maraş Beylerbeyliğine bağlı olan Adıyaman toprakları, Tanzimattan sonra Malatya’nın bir kazası olmuştur. Bu devirde bir sınır şehri olmaktan çıkan Adıyaman, herhangi bir şekilde baskın, işgal ve istila girişiminden kurtularak huzurlu bir dönem geçirmiştir.

Cumhuriyetin ilanında sonra yeniden düzenlenen mülki sınırlarda, 1954 yılına kadar eski idari yapısını muhafaza ederek Malatya’ya bağlı kalan Adıyaman, 1 Aralık 1954 tarihinde çıkarılan bir kanun ile Malatya’dan ayrılarak tek başına bir şehir haline getirilmiştir. 

İstanbul Havalimanı Ulaşım

Sabiha Gökçen Havaalanı

 İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : Sabiha Gökçen Havaalanı, İstanbul’un Anadolu yakasında Pendik ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

E3 - 4. Levent - Sabiha Gökçen Havalimanı

E9 - Bostancı - Sabiha Gökçen Havalimanı

E10 - Kadıköy - Kurtköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

E11 - Kadıköy - Sabiha Gökçen Havalimanı

16S - Sabiha Gökçen Havalimanı - Metrobüs Uzunçayır

KM33 - Pendik YHT - Esenkent Metro

130H - Deniz Harp Okulu - Sabiha Gökçen Havalimanı

132H - Pendik YHT - Sabiha Gökçen Havalimanı

122H - 4.Levent - Yenişehir - Istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

HAVABUS : Kadıköy ve Taksim ile Sabiha Gökçen Havaalanı arasında hizmet vermekte olan ve belirli noktalardan her yarım saatte bir hareket eden HAVABUS otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanına ulaşım sağlanabilmektedir.

HAVABUS otobüslerinin Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksim’den Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Havaalanı ile Kadıköy arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Tem Bağlantı Yolu - Yeni Sahra – Kadıköy

Havaalanı ile Taksim arasında sefer yapan otobüslerin iki yöndeki güzergahları şu şekildedir:

Sabiha Gökçen Havaalanı - Kavacık - FSM Köprüsü - 1.Levent - Zincirlikuyu Metrobüs -  Dolapdere - Taksim

Taksim - Beşiktaş - Boğaziçi Köprüsü - Tem Bağlantı Yolu - Sabiha Gökçen Havaalanı

Araç kiralama : Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında hizmet veren birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç temin edilebilmektedir.

İstanbul Havaalanı

İstanbul içindeki noktalar arasında tercih edilebilecek ulaşım seçenekleri aşağıda verilmiştir.

Taksi : İstanbul Havaalanı, Avrupa Yakası’nda Tayakadın ve Akpınar köyleri arasındaki 76,5 milyon metrekare alan üzerinde inşa edilmiştir. Havaalanından şehir merkezine veya şehirdeki herhangi bir noktadan havaalanına ulaşım için günün her saatinde taksiler ile hızlı ve komforlu bir yolculuk yapılabilmektedir.

Otobüs : Aşağıda numaraları ve güzergahları listelenen belediye otobüsleri ile günün hemen her saatinde havaalanı ile şehirde birçok nokta arasında ulaşım sağlanabilmektedir.

H–1 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı

Mahmutbey Metro – Karacaoğlan İÖO. – İnönü Caddesi – Halkalı Caddesi – Pirireis – 15 Temmuz Mah. – Sanayi Mahallesi – İkitelli Köprü – İstanbul Havalimanı                                                                                                   

H–2 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı

Mecidiyeköy Metrobüs – Çağlayan Yolu – Nurtepe Viyadük – Hasdal – Kemer Yolu – Orman Yolu – Kıyı Emniyeti – İstanbul Havalimanı

H–3 | Halkalı – İstanbul Havalimanı

Gümrük –  Halkalı İstasyon – Gültepe Mahallesi – Göl Konutları – Bezirganbahçe TOKİ – İstasyon Mah. Muh. – Sakarya Sokak – M. Akif Ersoy Hastane – Avrupa Konutları 3 – Halkalı Polis Merkezi – Halkalı Park – Koca Ali Sokak – Güneşpark Evleri – Halkalı Yolu – İkitelli Caddesi – Atatürk Mahallesi – İkitelli Garajı – MASKO 2 – MASKO 1 – Demirciler Sitesi – İstanbul Havalimanı

H–4 | Atatürk Havalimanı –  İstanbul Havalimanı

Atatürk Havalimanı – İstanbul Havalimanı

HAVAİST : İstanbul Havaalanı’na düzenlenen 19 adet HAVAİST otobüs seferi ile şehrin hemen her noktasından havaalanına ulaşım sağlamak mümkündür. Bu otobüsler ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

İST–1 | Yenikapı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 48 km, Süre: 110 dk)

Yenikapı İDO – Yenikapı Marmaray – Aksaray – Ulubatlı – İstanbul Havaalanı

İST–1 | Sultanahmet Deparı (Çatladıkapı – Sultanahmet – Eminönü Transit – Piyalepaşa – Nurtepe Viyadük – İstanbul Havaalanı) (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 52 km, Süre: 110 dk)

İST–2 | TÜYAP – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık 58 km, Süre: 110 dk)

TÜYAP – Cumhuriyet Mahallesi – Beylikdüzü – Haramidere – İstanbul Havaalanı

İST–3 | Otogar – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 39 km, Süre: 75 dk)

Otogar – Otogar Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–4 | Bakırköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 44 km, Süre: 80 dk)

Bakırköy İDO İskelesi – Ataköy 4. Kısım – Şirinevler – Kuleli – İstanbul Havaalanı

İST–5 | Beşiktaş – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 43 km, Süre: 110 dk)

Beşiktaş İskele – Zincirlikuyu Metrobüs 2 – 4. Levent – Seyrantepe Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–6 | Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 31 km, Süre: 55 dk)

Alibeyköy Cep Otogarı – İstanbul Havaalanı

İST–7 | Kadıköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 110 dk)

Kadıköy – Acıbadem Metro İst. – Uzunçayır Metrobüs – Yenisahra – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–8 | Pendik – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 30 TL, Uzaklık: 97 km, Süre: 100 dk)

Pendik İDO iskelesi – Pendik YHT İstasyonu – Tavşantepe Metro – Sabiha Gökçen Havaalanı – İstanbul Haavaalanı

İST–9 | Hacıosman – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Hacıosman – Maslak – İstanbul Havaalanı

İST–10 | Sancaktepe – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 25 TL, Uzaklık: 64 km, Süre: 120 dk)

Özyeğin Üniversitesi – Yenidoğan Üst Geçit – Madenler – Tepe Üstü – Kavacık Köprüsü – İstanbul Havaalanı

İST–11 | Arnavutköy – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 12 TL, Uzaklık: 20 km, Süre: 35 dk)

Arnavutköy Peronlar – ArnavutköyBelediye – Taşoluk Peronlar – İstanbul Havaalanı

İST–12 | Kemerburgaz – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 21 km, Süre: 40 dk)

Bahçeköy Caddesi – Kemerburgaz – Kemerburgaz Evleri

İST–13 | Sarıyer – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 16 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 60 dk)

Sarıyer – Maden Mahallesi – Nalbanttepe – Zekeriyaköy Yolu – Uskumruköy Yolu – İstanbul Havaalanı

İST–14 | Başakşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 27 km, Süre: 45 dk)

Başakşehir Metrokent – İstanbul Havaalanı

İST–15 | Bahçeşehir – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 21 TL, Uzaklık: 42 km, Süre: 80 dk)

Bahçeşehir Merkez – Merkez Kayaşehir – İstanbul Havaalanı

İST–16 | Mahmutbey Metro – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 36 km, Süre: 60 dk)

Mahmutbey Metro – 15 Temmuz Mahallesi – İstanbul Havaalanı

İST–17 | Halkalı – İstanbul Havaalanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 75 dk)

Gümrük – Halkalı İstasyon – Halkalı Park – Atatürk Mahallesi – Demirciler Sitesi – İstanbul Havaalanı

 

İST–18 | Mecidiyeköy – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 37 km, Süre: 60 dk)

Mecidiyeköy Metrobüs – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havaalanı

İST–19 | Taksim – İstanbul Havalimanı (Fiyat: 18 TL, Uzaklık: 40 km, Süre: 95 dk)

Abdülhakhamit Caddesi – Nurtepe–Viyadük – İstanbul Havalimanı

Araç kiralama : İstanbul Havaalanı’ndan şehrin istenilen noktasına gitmek ve havaalanına geri dönmenin en komforlu ve hızlı yollarından biri de kiralık araç kullanımıdır. Havaalanında bulunan birçok araç kiralama ofisi ile iletişime geçerek kiralık araç talebinde bulunulabilmektedir.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havaalanı şehir merkezine yaklaşık 22 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu mesafede yolculuk yapmak için birkaç farklı seçenek mevcuttur. Taksi ve araç kiralama hizmeti bir seçenek olabilirken özel havaalanı servislerini kullanmak da ekonomik bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.

Taksi : Adıyaman Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki en hızlı ve en komforlu ulaşım seçeneklerinden biri olan taksiler, günün her saatinde havaalanındaki iç hatlar terminalinin yolcu çıkışı bölümünde hazır olarak beklemektedir.

Havaalanı servisleri : Adıyaman şehir merkezi ve Kahta ilçesine bu servisleri kullanarak ulaşmak mümkündür. Servislerin güzergahları ve saatleri hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki telefon numaraları kullanılabilmektedir.

Adıyaman Şehir Merkezi;

Sevgi Turizm – 0416 213 79 97 – 0 534 365 11 15

Kahta;

Olgunlar Turizm – 0532 175 94 84

Araç kiralama : Özellike işi acil olan ve şehri kendi dolaşmak isteyen Adıyaman yolcuları, şehir merkezine pek yakın sayılmayan havaalanının ulaşımı için araç kiralama hizmetinden faydalanabilmektedir. Bu hizmet için havaalanındaki araç kiralama ofisleri ile iletişim kurabilirler.