Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti Biletliyo'da!

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer
yurtdisi
13 Mayıs 2019

Dünyada Görülmesi Gereken 10 Yer


Ülkemizde olduğu gibi dünya üzerinde de gidilip görülecek pek çok doğa harikası yerler bulunmakta olup buralara gidebilmek için her bütçeye göre uygun uçak bileti bulabilmek de söz konusudur. Dünya üzerinde görülmeye değer olan pek çok yer arasından, her ne kadar zor olsa da, en çok ilgi odağı olan on yeri sizin için araştırarak kısaca özetledik. Dünyada görülmesi gereken 10 yer arasında nereler bulunmaktadır, özellikleri nelerdir gelin birlikte paylaşalım.

Dünyada Görülmeye Değer Doğal Güzellikler

Dünya üzerinde bulunan doğa harikası yerler arasından ilk olarak bahsedeceğimiz Hırvatistan’da bulunan Plitvice Gölleri’dir. Bölge de on altı adet göl bulunmakta olup yapılan yürüyüş yolu ile göllerin arasında gezmek oldukça keyifli olmaktadır. İkinci olarak ilgi çeken ve en çok görülmek istenen yerler arasında ise İzlanda’daki Hveravellir Kaplıcaları bulunaktadır. Kaynak sularının oluşturduğu sıcak su havuzlarının bir kısmından soğuk su akışı da olması ile İzlanda’nın soğuk havasında açık havada havuza girmek mümkün olabilmektedir. Turizm açısından önemli olan ve görülmeye değer diğer bir yer ise Meksika’da bulunan Yucatan Yarımadası’dır. Burada hem denize girerek tatilin tadını çıkarabilir hem de Mayaların tarihi ile ilgili yapılar gezebilirsiniz. Hem deniz hem de kültürel olarak tatil yapılabilecek bu bölgeye gidebilmek için ucuz uçak bileti kampanyalarını takip ederek daha uygun fiyatlarla da seyahat edebilirsiniz. Dördüncü olarak gidilmesini önereceğimiz yer ise Şili’de bulunan ve rehber eşliğinde tekne turları ile gidilen Mermer Mağaralardır. Gidenlerin etkisi altında kaldığı ve hafızalarda iz bırakan bu doğal güzellik gerçekten görülmeye değer yerlerdendir. Bunların yanında Iguazu Şelaleleri için dünyada görülmeye değer beşinci doğa harikası yer diyebiliriz. Dünyanın en büyük şelaleleri olan Iguazu Şelaleleri’nin en büyük özelliği de Brezilya, Arjantin ve Paraguay ülkelerinin sınır noktası olmasıdır. Görülmeye değer tüm bu doğa harikası yerlere zaman zaman havayolu firmalarının yaptığı kampanyalar ile ekonomik uçak bileti bulmak ve hem uygun fiyatlarla hem de konforlu bir yolculuk yapmak da mümkün olmaktadır.

Dünyada Görülmesi Gereken Yapıtlar

Dünyada görülmesi gereken yerler arasında bulunan en önemli yapıtlardan biri kuşkusuz Paris’e  ait Eyfel Kulesi’dir. Yılın her dönemi ziyaret edilebilecek olan Eyfel Kulesi’ne, Paris için bulunabilecek ekonomik uçak bileti ile gidebilir ve mekanın tadını çıkarabilirsiniz. Dünyadaki en yüksek yapı olarak bilinen Burç Halife, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunmakta olup görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. 164 katlı bu yapı dünyadaki pek çok yapının yüksekliğinin oldukça üzerinde bulunması ile özel olarak betonerme üzerine çelik konstrüksüyonlar kullanılarak yapılmıştır. Görülmesi gereken yerlerden biri de Hindistan’da bulunan ve eşsiz mimarisi ile Tac Mahal’dir. Unesco Dünya Mirası olarak belirlenen