Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti Biletliyo'da!

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?
gezi
13 Mayıs 2019

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İşi gereği ya da sevdiği için sık seyahat eden kişilerin daha ekonomik bir şekilde uçuş yapabilmesi için ucuz uçak bileti nasıl alınır mutlaka bilmesi gerekmektedir. Özellikle de tatil ya da gezi amaçlı seyahat edecek olanlar uçuş masraflarını ne kadar azaltırsa gezmeye ve eğlenceye daha fazla bütçe ayırabilmektedir. Uçak seyahatleri hem hızlı hem de daha konforlu bir yolculuk sunduğu için bilet maliyeti biraz daha yüksek olabilmektedir. Bu nedenle uçak bileti arayan kişilerin uygun uçak bileti bulabilmeleri için hava yolu şirketlerinin yapmış olduğu kampanyaları ve sunduğu fırsatları takip etmesi gerekmektedir. Hatta seyahate çıkılacak tarih önceden belirlenmiş ise erken rezervasyon yapılarak çok daha uygun fiyatlarda bilet bulabilme şansı da yakalana bilmektedir.

 

Ekonomik fiyatlarda uçak bileti alabilmek için öncelikle seyahat tarihinin esnek olması başta gelmektedir. Bayram öncesi, yılbaşı tatili ya da okulların kapandığı dönemde ucuz uçak bileti bulabilmek oldukça zordur. Bu nedenle eğer zorunlu değil ise seyahat zamanlarının bu gibi dönemlerin öncesinde ya da sonrasında tutulması ile daha ekonomik fiyatlarda bilet bulunabilmektedir. Bunun yanında zaman zaman havayolu şirketleri uçak bileti kampanyaları yapabilmektedir. Bu kampanyalar genellikle çok kısa ve belirli sürelerde olmakta ve değerlendirebilmek için ise düzenli olarak takip etmek gereklidir. Hatta sınırlı koltuk sayısında olan kampanyalar oldukça çabuk tükenebildiği için erken davranmak önemlidir. Şirketler tarafından yapılan tüm bu kampanyalardan haberdar olabilmek için en kolay yol ise havayolu firmalarının sitelerine üye olurken kampanyalardan mail ya da mesaj yolu ile haberdar olunması için bulunan seçenek işaretlenmelidir. Bu durumda herhangi bir kampanya yapıldığında ilk olarak üyelere haber verilmekte olup daha sonra reklamı yapılmaktadır. Dolayısı ile de üyelerin daha ekonomik uçak bileti alma şansı daha fazla olmaktadır.

 

Uçak biletleri için yapılan indirim kampanyalardan haberdar olmanın bir diğer yolu ise şirketlerin sosyal medya hesaplarının takip edilmesidir. Bazı şirketler yaptıkları indirim kampanyalarını öncelikle Instagram ya da Facebook gibi sosyal medya hesaplarından ilan edebilmektedir. Ayrıca havayolu şirketleri sosyal medyadaki hesaplarına özel uçak biletleri için çekiliş yapabilmekte olup bedava uçuş fırsatları da sunmaktadır. En ekonomik uçak bileti alarak uçuş yapabilmek için diğer bir yol ise önceden belirlenmiş olan gidiş ve dönüş tarihine göre tüm kampanyalı uçuşları arayan uçak bileti arama motoru sitelerinden faydalanmaktır. Bu sitelerin sağladığı yarar tek tek tüm havayolu şirketlerinin sitelerine girerek bilet fiyatlarını sorgulamak yerine hepsini bir arada görerek hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edilebilmesidir. Ayrıca özel günler için havayolu şirketlerinin yapmış olduğu indirimlerinde takip edilerek kaçırılmaması da önemlidir. Tüm bu seçenekler düzenli bir şekilde takip edildiği zaman uygun ve ucuz uçak bileti kolaylıkla bulunabilmekte olup herkes kendi bütçesine uygun bir seyahat planını rahatlıkla yapabilmektedir.