Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sen gitmek iste yeter... Dilediğin yere en ucuz uçak bileti Biletliyo'da!

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
gezi
13 Mayıs 2019

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uçak Bileti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uçak ile seyahat etmeyi tercih edenlerin uçak bileti alırken dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmakta olup bunlar arasında havayolu şirketlerinin yapmış olduğu indirimler ve kampanyalar, şirketin güvenilir ve kaliteli olması ve ayrıca konforlu ve rahat bir uçuş sunması bulunmaktadır. Uçak seyahati ile hem en hızlı hem de en konforlu yolculuk yapılmasına bağlı olarak bilet fiyatları diğer ulaşım araçları için alınan biletlere nazaran daha pahalıdır. Özellikle de yurt dışı seyahatleri için bilet fiyatları daha da yüksek olmakta ve maliyet daha da artmaktadır. Bu nedenle ucuz uçak bileti alabilmek için havayolu şirketlerinin yapmış olduğu indirim kampanyalarının takip edilmesi uçak bileti alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir sorusuna verilebilecek cevaplar arasında bulunmaktadır. Özel günlerde yapılan kampanyalardan faydalanarak daha uygun fiyatlarla uçuş yapılabilmektedir. Özellikle de seyahat tarihi biliniyor ise erken rezervasyon yapılarak oldukça ucuz fiyatlarda uçak biletleri alınabilmektedir.

 

Uçak bileti alırken bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise uygun uçak bileti bulabilmek için gidiş ve dönüş tarihine göre kampanyalı uçuşları arayan ve bir arada gösteren arama motoru sitelerinden faydalanmaktır. Bu şekilde şirketlerin siteleri tek tek incelenerek bilet fiyatları öğrenilmesi yerine hepsini bir arada görebilmek mümkün olmakta ve dolayısı ile de zamandan ve bütçeden tasarruf edilebilmektedir. Bunun yanı sıra firmaların yaptıkları indirimlerden daha önce haberdar olabilmek için havayolu şirketlerinin sitelerine üye olurken mail yolu ile bilgilendirilmesi de işaretlenmelidir. Tüm bunların yanında başka bir önemli nokta da havayolu şirketinin güvenilir ve kaliteli olmasıdır. Her şeyden önce uçuş için seçilen firmanın sahip olduğu uçakların yaşları güvenlik açısından oldukça önemli olduğu için mutlaka araştırılmalıdır. Bu nedenle ekonomik uçak bileti almak her ne kadar bütçe için önemli olsa da güvenlik her şeyin önünde geleceği için uçakların kalitesini ve havayolu şirketini mutlaka inceleyerek bilet alınması oldukça mühimdir.

 

Uçak bileti alınırken gidilecek olan şehirde iki farlı havalimanı olup olmadığına dikkat edilmesi de daha uygun seyahatler yapılmasını sağlayabilmektedir. Bunun nedeni bazı daha yoğun ve büyük havalimanlarına iniş yapılmak üzere alınan uçak biletleri, küçük ve sakin olanlara göre daha pahalı olabilmektedir. Eğer ulaşım için her hangi sorun olmayacaksa bu durumu da göz önünde bulundurmak bilet alırken daha ucuz olması için dikkat edilmesi gerekenlerin arasındadır. Ayrıca önemli olan başka bir konu da uçak bileti alırken bilet fiyatına nelerin dahil olduğunun mutlaka incelenmesi gerektiğidir. Örneğin bazı firmalar daha uygun uçak bileti fiyatı gösterebilmek için check-in, bagaj işlemleri ve yemek servisi hizmetlerini fiyatın içine dahil etmemektedir. Bu şartlarda alınan bir bilet ile havalimanına gelindiğinde bagaj işlemleri sırasında oldukça yüklü bir miktarda ücret ödenebilmektedir. Bu nedenle biletin kapsamında nelerin olduğu mutlaka detaylı olarak incelenmelidir.