Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Batum'da Gezilecek Yerler

Batum Botanik Bahçesi : Batum şehir merkezine yaklaşık 7 km mesafede bulunan ve Karadeniz kıyısında yer alan bu bu bahçe, dünyanın en büyük botanik bahçeleri arasında yer almaktadır. Hem bulunduğ Kafkasya bölgesine özgü hem de dünyanın birçok bölgesine ait 5000’in üzerinde bitkinin yer aldığı bu bahçe, Batum ziyareti sırasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.

Batum Ucuz Uçak Bileti

Orta Camii : Batum’da yıkılmadan kalan tek cami unvanını taşıyan Orta Camii, 1880’li yıllarda inşa edilmiştir. Sovyetler Birliği zamanında kapatalan diğer dini yapılar gibi bu cami de o dönemlerde kapalı tutulmuştur. 1990’lı yıllara gelindiğinde restorasyon çalışmaları ile tekrardan hayata döndürülen cami şu anda müftülük ve Kur’an kursu gibi bölümleri ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Piazza Meydanı : Avrupa’da bulunan büyük şehir meydanlarını andıran bu bölge, içerisindeki restoran, kafe, otel ve diğer işletmeler ile şehrin sosyal hayatınının kalbini attığı yerdir. Meydana girilince hissedilen taze hava kokusunun insanı etkilediği ve bazı akşamlarda sunulan canlı müzik ile şehre gelip eğlenmek isteyenler için ziyaret edilesi bir yerdir.

Batum Bulvarı : Batum şehir merkezinde yer alan plaja paralel bir şekilde inşa edilmiş ve yaklaşık 7 km uzunluğundaki bu yapı ve çevresindeki alanlar, özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmez yerlerinden biridir. Yürüyüş alanları, bisiklet yolları, çeşitli kafe ve restoranlar ile oldukça hareketli bir yer olan Batum Bulvarı 1881 yılında inşa edilmiştir. Etrafındaki çeşmeler, heykeller, palmiyeler ve park alanları ile göze oldukça hoş gelen bu alan, Batum’a gelen yerli ve yabancı tursitler tarafından yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir.

Chacha Tower : İzmir’in Konak ilçesinde yer alan Saat Kulesi’nin adeta bir kopyası olan bu kule, yaklaşık 25 m yüksekliğindedir. Etrafında dört çeşme bulunan kule ismini, çeşmelerinden her gün akşam saatlerinde 10 dk boyunca akan ve bir Gürcü içkisi olan Chacha’dan almaktadır.

Alfabe Kulesi : Yapımı 2012 yılında gerçekleştirilen yaklaşık 130 m yükseliğindeki bu kulenin tarihsel anlamı 5. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Gürcü alfabesinin dünyadaki 12 alfabeden biri olmasına ithafen inşa edilen kulenin ilginç tasarımı ve mimarisi görenleri şaşkına çevirmektedir.

Batum Fener Kulesi : İlk inşaası Osmanlı Devleti döneminde 1863 yılında gerçekleştirilen kuleyi Ruslar 1878 yılında yeniden inşa etmiştir. Yaklaşık 21 m yüksekliğindeki kule 1882 yılında Fransız mühendisler tarafından tekrardan yapılmıştır. Batum limanı yakınlarında yer alan ve şehrin tarihi dokusunu en güzel şekilde yansıtan bu yapı, Batum ziyaretinin olmazsa olmazlarındandır.