Uçak Bileti Bul

Atlasjet Uçak Bileti, Ucuz Atlasjet Uçak Biletleri - Fırsatı Yakala!

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 14.03.2001
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 35
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 50
TOPLAM UÇAK SAYISI 26

Atlas Jet Uçak Bileti

İlk kurulduğu yıllarda Atlasjet ismiyle hizmet veren şirketin ismi 2015 yılında Atlasglobal olarak değiştirilmiştir. İstanbul merkezli bir hava yolu şirketi olan Atlasglobal 14 Mart 2001 tarihinde Öger Holding tarafından kurulmuştur. İlk uçuşunu  1 Haziran 2001 tarihinde gerçekleştiren Atlasglobal İlk yıllarında tarifesiz olarak iç ve dış hatlar seferleriyle yolcu ve yük taşımacılığı yapmakta idi.

İlk kurulduğunda filosunda iki adet Boeing B757 – 200 tipi uçak bulunan Atlasglobal, Eylül 2001 tarihinde aynı uçaktan bir adet daha satın almıştır. Temmuz 2003’te filosuna aynı tip uçaktan bir adet daha katarak büyümeye devam etmiştir.

Murat Ersoy’un önderliğinde, Nisan 2004 tarihinde yeni bir yapılanma sürecine giren şirket, 14 Haziran 2004 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından tarifeli ve tarifesiz uçuşlar için yetkilendirilmiştir. 1 Temmuz 2004 yılından itibaren de iç hatlarda tarifeli uçuşlar ile yolcu taşımacılığı faaliyetlerine başlamıştır. Atlasjet uçakbileti satışı ve operasyonu noktasında parmakla gösterilecek bir organizasyon yapısına sahiptir.

Türkiye’de IOSA (IATA Operational Safety Audit / IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi ) sertifikalı IATA (International Air Transport Association / Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyesi ilk özel hava yolu şirketi olan Atlasglobal çok kısa bir zaman içerisinde uçuş sayılarını ciddi oranda artırarak büyüme hedeflerini gerçekleştirmeye başlamıştır. Sadece iki uçak ile uçuş operasyonlarına başlayan firma, filosundaki uçak sayısını 16’ya kadar yükseltmiştir. Şu anda 35 farklı ülkede 50’den fazla noktaya sefer düzeneleyen Atlasglobal, hem Türkiye hem de Rusya, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) Bölgesi, Orta Doğu ve Avrupa’ya tarifeli seferler düzenlemektedir.

Sahip olduğu JAR 145 belgesiyle filosunda bulunan uçakların bakım, onarım, arıza giderme ve modifikasyon işlemlerini de gerçekleştirebilen hava yolu şirketi, bu faaliyetleri Türkiye’de yapabilen az sayıda firmadan biri olma özelliği taşımaktadır.

Koyduğu uzun vadeli hedefleri bir bir gerçekleştiren Atlasglobal, profesyonel bir kabin ve pilot eğitimi gerçekleştirmek amacıyla bir uçuş okulu olan Atlantik Uçuş Akademisi’ni (AFA) kurmuştur. Bunun yanında, tecrübeli mühendisler ve yetkili bakım personellerinin sadece şirketin filosundaki uçakların değil, diğer hava yolu şirketlerin filosunda yer alan uçaklara da hizmet vermesini sağlamak amacıyla ATS Team’i kurmuştur.

Fly & Bus ismiyle birçok havaalanından şehir merkezlerine ücretsiz servis hizmeti sunan Atlasglobal, uçak + otobüs konseptini başlatan ilk hava yolu şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Bunun yanında 70’den fazla yabancı hava yolu şirketi ile gerçekleştirdiği iş birlikleri ve anlaşmalar ile de, yolcularının dünyanın hemen her bölgesine bağlantılı uçuş yapmasını sağlamaktadır.