Uçak Bileti Bul
Biletliyo ile daha özgürsün

Antwerp Uluslararası Havalimanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Antwerp Uluslararası Havalimanı
+32 3 285 65 00
Luchthavenlei, 2100 Antwerpen, Belçika
Merkeze Uzaklık: 5 KM

Antwerp Uluslararası Havalimanı

Antwerp Uluslararası Havaalanı, Belçika'nın Flaman bölgesindeki Antwerp eyaletindeki Antwerp şehrine hizmet veren küçük bir uluslararası havaalanıdır. Şehrin 5.4 km güneyinde yer alan otel, bazı tarifeli ve charter uçuşlarının yanı sıra iş ve genel havacılık için de kullanılıyor ve 2017 yılında 273.130 yolcuya hizmet vermiştir.


Tren İstasyonları

Antwerp-Berchem İstasyonu

Toplu taşıma araçları ile 51, 52 ve 53 numaralı otobüsler sizi Antwerp Uluslararası Havaalanı'ndan Antwerp-Berchem tren istasyonuna 10 dakikada götürmektedir. Antwerp-Berchem tren istasyonu, Antwerp Havaalanı'nın yakınında yer almaktadır ve ulusal tren bağlantılarına sahiptir. Brüksel, Ghent ve Bruges gibi diğer büyük şehirlere kolayca ulaşabilirsiniz.


Antwerp-Merkez İstasyonu

Uluslararası trenlerin çoğu Antwerp Merkez İstasyonundan kalkacaktır. Antwerp-Merkez İstasyonu'na toplu taşıma araçlarıyla ulaşmanın en hızlı yolu, Antwerp-Berchem İstasyonu ve Antwerp-Merkez İstasyonu arasında sık sık çalışan trenler kullanmaktır. Bu sadece 5 dakika sürer.

Alternatif olarak Antwerp-Berchem istasyonunda bir otobüse binebilirsiniz. 21 ve 32 numaralı otobüsler veya 9 ve 11 numaralı tramvay, Antwerp-Merkez tren istasyonunun yakınındaki Roosevelt Meydanı'na (Roosevelt Meydanı) gidecek.


OTOBÜSÇÜ

Otobüsler 51, 52 ve 53 havaalanının önünde bulunan kavşakta durmaktadır:”deurne luchthavenlei". Bu otobüsler her 15 dakikada bir çalışır ve sizi 10 dakika içinde Antwerp-Berchem istasyonuna götürür. Son varış noktanıza bağlı olarak, son varış noktanıza (otobüs, tramvay, tren) ulaşmak için başka bir ulaşım moduna geçebilirsiniz.

Berchem istasyonundaki otobüslerin çoğu “Rooseveltplaats”a gidecek. Bu meydan size çok çeşitli otobüsler sunar ve Antwerp bölgesindeki küçük kasabalara Seyahat etmenizi sağlar.

Ekeren'in son varış noktasına sahip 33 numaralı otobüs, havaalanının önünde 100 metreden daha kısa bir sürede “Luchthavenlei” de durmaktadır.

Berchem istasyonundaki otobüslerin çoğu “Rooseveltplaats”a gidecek. Bu meydan size çok çeşitli otobüsler sunar ve Antwerp bölgesindeki küçük kasabalara Seyahat etmenizi sağlar.


TRAMVAY

Antwerp-Berchem İstasyonundayken tramvaya binme imkanı da vardır. Bu, Antwerp şehrinde ve çevresinde çeşitli yerlere seyahat etmenin başka bir yoludur.

Slisburg son varış noktası ile tramvay 4

Bu tramvay Antwerpen Groenplaats'ta durmaktadır. Bu durak, tarihi şehir merkezine ve alışveriş bölgesine yakındır.

Nihai hedef Linkeroever ile tramvay 9 (Schelde Nehri'nin sol kıyısında)

Bu tramvayın Meir (ana alışveriş caddesi) ve Groenplaats'ta bir durağı vardır. Alışveriş yapmak veya tarihi şehir merkezini keşfetmek için mükemmel duraklar.

Son hedef Rooseveldplaats ile tramvay 11

Bu tramvay, Antwerp Merkez İstasyonu, hayvanat bahçesinin yakınında durur ve Antwerp çevresindeki çeşitli yerlere başka bir otobüs veya tramvay ile binme imkanı sunar.